Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 23-01-10, 05:41   #1
kincsem27

Stage 1
 
kincsem27's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 19
Question ajutor pls!!!

sunt nou pe site!de curand mi-am cumparat un difuzor ,si nu prea ma pricep la calculat cu programele de pe net!aici sunt parametri difuzorului si asi vrea o dimensiune la cutie! cutia asi vrea cu port ! multumesc mult

revc; 3.4ohm
Qts: 0.828
Sd: 51.071cm ²
SPL: 84.2db
Vas: 88.12l
Qms: 4.091
Qes: 1.039
BL: 8.972Tm
Cms: 237.923uM/N
Fo: 27.195hz
Md: 125.22 g
No: 0.165%
Krm: 3.253u
Erm: 0.799
Mms: 143.954g
Mmd: 137.318mKg
Kxm: 35.464mH
Exm: 0.582


multumesc inca o data celui care ma ajuta un pic!!!!
kincsem27 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-10, 11:12   #2
denees
Audi Driver

Stage 5
 
denees's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 730
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
[AUDI]
Default Re: ajutor pls!!!

Ce firma e? Diametrul de cat e, 25, 30 cm? Putere rms? Da-ne mai multe detalii.

Last edited by denees; 23-01-10 at 11:30.
denees is offline   Reply With Quote
Old 23-01-10, 14:18   #3
kincsem27

Stage 1
 
kincsem27's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 19
Default Re: ajutor pls!!!

difuzorul este un peiying!diametrul ii de 30!
si pe spatele difului sa pe cutie scrie max. 600 watts!
http://www.en.peiying.pl/speakers/py_bl300a10_2ohm4ohm
aici este si situl difului
Multumesc!
kincsem27 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-10, 15:45   #4
Stage1

Stage 5
 
Stage1's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 551
Default Re: ajutor pls!!!

49 litrii acordata la 47 hz, tub reflex cu diametru 12cm respectiv adancimea de 25 cm sau dreptunghiular 4cm inaltimea/30cm latimea/33cm adancimea.
Pare sa fie un difuzor slab ca subwoofer.
__________________

The power within you...

Last edited by Stage1; 23-01-10 at 15:48.
Stage1 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-10, 16:08   #5
kincsem27

Stage 1
 
kincsem27's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 19
Default Re: ajutor pls!!!

salut dupa mine cred ca ii destul de buna pt pretul lui il am montat pe masina mea !cutia pt el il am de la cineva si de ala am vrut sa ii fac o alta cutie!daca te rog nu poti sa-mi spui inaltimea ,latimea si adancimea in cm si portul daca te rog! pun si o poza cu cutia aia!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00303.JPG
Views:	168
Size:	3.13 MB
ID:	1278249  
kincsem27 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -