Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   ajutor pls!!! (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/165330-ajutor-pls.html)

kincsem27 23-01-10 05:41

ajutor pls!!!
 
sunt nou pe site!de curand mi-am cumparat un difuzor ,si nu prea ma pricep la calculat cu programele de pe net!aici sunt parametri difuzorului si asi vrea o dimensiune la cutie! cutia asi vrea cu port ! multumesc mult

revc; 3.4ohm
Qts: 0.828
Sd: 51.071cm ²
SPL: 84.2db
Vas: 88.12l
Qms: 4.091
Qes: 1.039
BL: 8.972Tm
Cms: 237.923uM/N
Fo: 27.195hz
Md: 125.22 g
No: 0.165%
Krm: 3.253u
Erm: 0.799
Mms: 143.954g
Mmd: 137.318mKg
Kxm: 35.464mH
Exm: 0.582


multumesc inca o data celui care ma ajuta un pic!!!!

denees 23-01-10 11:12

Re: ajutor pls!!!
 
Ce firma e? Diametrul de cat e, 25, 30 cm? Putere rms? Da-ne mai multe detalii.:-)

kincsem27 23-01-10 14:18

Re: ajutor pls!!!
 
difuzorul este un peiying!diametrul ii de 30!
si pe spatele difului sa pe cutie scrie max. 600 watts!
http://www.en.peiying.pl/speakers/py_bl300a10_2ohm4ohm
aici este si situl difului
Multumesc!

Stage1 23-01-10 15:45

Re: ajutor pls!!!
 
49 litrii acordata la 47 hz, tub reflex cu diametru 12cm respectiv adancimea de 25 cm sau dreptunghiular 4cm inaltimea/30cm latimea/33cm adancimea.
Pare sa fie un difuzor slab ca subwoofer.

kincsem27 23-01-10 16:08

Re: ajutor pls!!!
 
1 Attachment(s)
salut dupa mine cred ca ii destul de buna pt pretul lui il am montat pe masina mea !cutia pt el il am de la cineva si de ala am vrut sa ii fac o alta cutie!daca te rog nu poti sa-mi spui inaltimea ,latimea si adancimea in cm si portul daca te rog! pun si o poza cu cutia aia!


All times are GMT +2. The time now is 16:18.

- Copyright 2026 4Tuning