Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-08, 15:45   #1
dori_x

Stage 2
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 46
Default Intrebare Alpine - ipod

Am ( adica o sa am , de maine ) un Alpine 9812rb. In specificatiile lui tehnice, am vazut ca este si " ipod ready " Ma intereseaza daca imi mai trebuie si alceva in afara de un cablu ptr a conecta un ipod la aparat . Am gasit cablul special, dar , am mai gasit si un " adaptor" ptr el , undeva la 300- 400 ron, nu mai stiu . Cablul este undeva pana in 100 ron . Ma poate ajuta cineva ? Este suficient cablul ?
dori_x is offline   Reply With Quote
Old 04-03-08, 19:28   #2
rila

Stage 2
 
rila's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 56
Default Re: Intrebare Alpine - ipod

pentru acest model ati trebuie doar cablu
nu ai nevoie si de interfata
rila is offline   Reply With Quote
Old 04-03-08, 22:32   #3
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Intrebare Alpine - ipod

CDA-9812RB necesita adaptorul KCA-420i pentru conexiune ipod sau mai exista o combinatie de la Autoleads o interfata care permite si incarcare si transmitere sunet prin cablul similar celui original iPod.

Nu e Full Speed asa ca nu merge doar cu cablu !!!
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 19-01-10, 15:20   #4
manole74

Stage 5
 
manole74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 972
Default Re: Intrebare Alpine - ipod

Mai exista vreo alta combinatie de conectare la tipul acesta de player(9812), eventual USB?? De obicei interfata Alpine KCA-420i vine si cu cablul aferent?
manole74 is offline   Reply With Quote
Old 19-01-10, 16:09   #5
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: Intrebare Alpine - ipod

KCA-620M - adaptor USB si interfata KCA-420i vine completa. Plug And Play
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 20-01-10, 11:56   #6
manole74

Stage 5
 
manole74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 972
Default Re: Intrebare Alpine - ipod

Merci, ai fost extraordinar de promt!
manole74 is offline   Reply With Quote
Old 21-01-10, 14:22   #7
manole74

Stage 5
 
manole74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 972
Default Re: Intrebare Alpine - ipod

Pentru ca nu mai pot edita,mai am o intrebare legata de fisierele lossless......Sunt sau nu redate prin intermediul interfetei de IPOD, pentru ca nu am gasit un raspuns clar?
__________________
Saab 9-5 AERO Hirsch
Subaru OUTBACK


http://www.syntagmabusinessgroup.ro/index.php/servicii
manole74 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -