Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 16-01-07, 12:59   #1
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Craiova....santier sau mina de aur?

nu mai suport....orasul asta e SPART peste tot!pe orice straduta te-ai duce gauri...au mai gasit ei ceva??? stie cineva ce eu/noi nu stim???este o mina de aur sub orasul,ba chiar municipiul craiova de care noi nu stim...
astia oare se vor opri din spart strazi....in fiecare zi ma enervez groaznic...

astept pareri!!!
__________________
FORD MONDEO MK3-2006
MINI COOPER R56-2008
HYUNDAI I30-2013
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 16-01-07, 23:37   #2
dj01fad

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 630
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

pai le sparg ca sa aiba ce repara ma...
dj01fad is offline   Reply With Quote
Old 17-01-07, 01:02   #3
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Ieri la Smit(Spitalul 2) se lucra intens . adica ma scuzati ... se spargea intens ? ce ! bulevardul principal (E70 ca de el e vorba) ... dupa ce am iesit cu greu din intersectia aia astazi era intradevar astupata . cu .... piatra cubica . uneori iti vine sa iti dai si palme ! cam cata bataie de joc mai trebuie sa suporte soferii Craiovei ?

P.S. Piticule ai deschis si tu subiect ca sa avem ce discuta aici ... ca oricum de luni de zile singura sectiune care este moarta de pe 4tuning este Craiova, poate la fel ca multe alte lucruri ... care au fost odata in orasul asta. de ce oare ? :P :P :P
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 17-01-07, 01:09   #4
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Un mic articol pe care l-am citit ieri in GDS : http://www.gds.ro/Politica%20si%20co...articolNr63695 ! Aprobarile de buget pe 2007 : spatii verzi, salubritate, canalizare. NIMIC DESPRE REABILITAREA STRAZILOR ! Asa ca ramanem cu ele ... cu gropile Hai sa fiti cuminti si sa aveti suspensii tari Drive safe !
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 17-01-07, 09:23   #5
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Quote:
Originally Posted by NSL_Doru View Post
P.S. Piticule ai deschis si tu subiect ca sa avem ce discuta aici ... ca oricum de luni de zile singura sectiune care este moarta de pe 4tuning este Craiova, poate la fel ca multe alte lucruri ... care au fost odata in orasul asta. de ce oare ? :P :P :P
ce repede te prinzi tu!!!!

on:mi s-a taiat de orasul asta imputit...strazi de toata jena...gauri cat cuprinde...oare cand vor termina orasul asta...se apuca de ceva...siiiiiiiiiiiii...nu nu nu...trebuie spart ca s-a fisurat nu stiu ce conducta si ce au muncit unii isi baga pla altii...si cine piede??? eu...tu...noi...edilii din sange...si mai sunt si 1 mil de gabori care te supravegheza sa nu cumva sa depasesti viteza...ca avem cateva strazi pe care poti merge mai tare....acolo e radar...imposibil....oare numai in craiova e asa sau e o chestie generala!!!
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 17-01-07, 09:51   #6
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

mai ei sparg ca a mai uitat unul la ultima asfaltare o surubelnitza ceva pe drum si acum o cauta

on..logic ca sparg, te-ai intrebat ale cui sunt firmele care asfalteaza? si de ce la ei costa metrul de asfalt de 35 de ori (nu e exagerat, chiar stiu ce vb) mai mult decat este pretul real??

este ceva de genul "afacerea zapezii" de anul trecut (ce bine ca anul asta nu a mai nins), a "distinsilor nostrii edili" (nu dau nume k mi-e scarba de curvele acestea politice). aceasta afacere spunea asa: "firmele care asigura dezapezitul (si ghici ale cui erau???) vor fi platite la tona de zapada ridicata de pe strazi" acum, eu sunt curios daca a stat careva sa le cantareasca zapada aia??? inainte de a se asterne alta sau inainte de a se topi???? iti imaginezi ca oameni au declarat ce si cat au vrut ei
plata logic ca se face din bugetul local (adica taxele exagerate care le dam noi la primarie)

oare numai tie ti-o fi SCARBA!!!!!!
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering

Last edited by radu_lkv; 17-01-07 at 09:54.
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 17-01-07, 13:33   #7
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Quote:
Originally Posted by radu_lkv View Post
mai ei sparg ca a mai uitat unul la ultima asfaltare o surubelnitza ceva pe drum si acum o cauta

on..logic ca sparg, te-ai intrebat ale cui sunt firmele care asfalteaza? si de ce la ei costa metrul de asfalt de 35 de ori (nu e exagerat, chiar stiu ce vb) mai mult decat este pretul real??

este ceva de genul "afacerea zapezii" de anul trecut (ce bine ca anul asta nu a mai nins), a "distinsilor nostrii edili" (nu dau nume k mi-e scarba de curvele acestea politice). aceasta afacere spunea asa: "firmele care asigura dezapezitul (si ghici ale cui erau???) vor fi platite la tona de zapada ridicata de pe strazi" acum, eu sunt curios daca a stat careva sa le cantareasca zapada aia??? inainte de a se asterne alta sau inainte de a se topi???? iti imaginezi ca oameni au declarat ce si cat au vrut ei
plata logic ca se face din bugetul local (adica taxele exagerate care le dam noi la primarie)

oare numai tie ti-o fi SCARBA!!!!!!
nu am zis ca numai mie mi-e scarba....dar imi e scarba tocmai pe banii mei...o gramada de taxe ampururea si nimic...pe strada care duce spre liceul CFR-de la jiu...e crima...crima...imi blestem zilele si pe acolo o iau aproape zilnic..si toata brazda e facuta muci...oare nu vor??? sau nu sta nimeni important pe acolo...ca pe unde e cate un edil e luna in zona lui...respectiv strada de la smit...pana la fostul primar acasa...ATA...
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 17-01-07, 20:21   #8
Laure2fast
Oltcit Driver

Stage 5
 
Laure2fast's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[VW]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

sa nu mai amintim si de rocada..pe acolo daca treci de 20-30 de ori si ai cauciucuri de 45 sau 50 trebuie sa schimbi ceva la suspensie..
__________________
DJ-63-CRO - Pinky
Laure2fast is offline   Reply With Quote
Old 17-01-07, 21:06   #9
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Încep să cred că aşa e în toate oraşele ţării. Ah, pardon, excepţie făcând Cţa şi Clujul, din ce am văzut eu.

PArcă la noi in Craiova e mai varză decât peste tot, este?
Lao is offline   Reply With Quote
Old 17-01-07, 22:04   #10
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Quote:
Originally Posted by Laure2fast View Post
sa nu mai amintim si de rocada..pe acolo daca treci de 20-30 de ori si ai cauciucuri de 45 sau 50 trebuie sa schimbi ceva la suspensie..
pardon....40....daca aveam 45 sau 50 ma pupam undeva....

@lao...asa e,cred ca e cel mai varza dintre orasele mari....
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 18-01-07, 13:42   #11
AdriANNO
VW Driver

Stage 5
 
AdriANNO's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 534
Member of:
[VW]
Thumbs down Re: Craiova....santier sau mina de aur?

nu sunt normali,au spart absolut toate strazile
AdriANNO is offline   Reply With Quote
Old 18-01-07, 22:59   #12
dj01fad

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 630
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

cluj e mai rau decat craiova.... nu te-ai plimbat tu destul pe acolo; bucuresti... varza. craiova sta totusi bine fata de alte orase. nu vreau sa spun ca sunt multumit, pentru ca nu sunt deloc. am fost zilele trecute la bucuresti si am venit de acolo cu rotile patrate ; oricum este o bataie de joc fara limite, si nush daca se va termina vreodata. nu e orasul nostru asa de negru, neagra este tara asta de ....
inca ceva.... plimbati-va prin valcea si sa imi spuneti ce parere aveti.
dj01fad is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 00:15   #13
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Quote:
Originally Posted by dj01fad View Post
inca ceva.... plimbati-va prin valcea si sa imi spuneti ce parere aveti.
E mult peste noi la toate capitolele ! Civilizatie(in trafic si nu numai), taxiuri , strazi, TOT !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 06:46   #14
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

Bucureştiul e rău, dar nu mai rău decât Craiova. Clar! Craiova nu are foarte multe gropi, dar absolut toate străzile sunt super denivelate ca dracu.
Lao is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 08:28   #15
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Craiova....santier sau mina de aur?

valcea e muuulllllltttt peste noi....poate ii ajungem din urma dar nu prea cred.
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -