Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > EMMA

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-11-11, 02:11   #91
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Quote:
Originally Posted by Marinu View Post
Mi-as fi dorit si imi doresc sa obtin ultimul loc, si sa constat ca toti au fost pur si simplu superiori, si ca mai am multe de invatat... ar fi fost un imbold, care ar fi condus catre autoperfectionare...

Am participat inca din 2006, impreuna cu Fuscobal, Marian, Albert, Peste, etc. Din cate imi aduc aminte, nu am mai fost niciodata nemultumit de jurizare, insa trebuie sa recunosti ca singura mare diferenta intre atunci si acum, este implicarea mea in organizarea CNCA. Daca imi aduc bine aminte, in anul 2009 mi-ai adus la cunostinta telefonic, cum ca imi este interzisa participarea la orice fel de competitie EMMA, deoarece sunt implicat in organizarea unui competitii concurente, competitie care in zilele noastre, a ajuns sa surclaseze complet EMMA in Romania. IM e prea evident

Toti cunoscutii, care au ascultat masina lui Norbert, au considerat ca e ceva ciudat la mijloc, inainte sa auda de la mine povestea reala. Daca ai avea un minim de cunostinte, mai ales ca ai si ascultat masina, inclusiv tu ai stii ca nu avea cum sa iasa ultima, si ca ati facut-o totusi prea pe fata.

Acestea fiind spuse, continuam luni, daca mai vreai sa mi te alaturi... deocamdata mi-am atins limitele
Pe locul din fata voastra este clasat pe locul 13 Alexander Mühling, Germania, Team Hybrids, IHJ EMMA, SQ Judge EMMA Germania... el nu a fost dezamagit, suparat. A avut demnitatea de a lua rezultatul ca atare!

Ti-am spus ca ai de ales intre EMMA in care te-ai format ca arbitru si CNCA, conform cu discutiile purtate cu Dl. Alex Klett mai ales dupa "incidentul" cu Dna. Fischer (Audiotech Fischer / Brax) din care ai iesit foarte sifonat ca imagine! Nu ti-a interzis nimeni sa participi ca si competitor ci ti-am explicat de ce nu mai poti sa faci parte din echipa de arbitraj EMMA!

Personal ti-as fi spus de atunci cand am ascultat Honda parerea mea, dar vazand cum voi tratati pe toata lumea de sus, cum ca sistemul vostru este apreciat de x si de y, vorbele ironice si pline de rautate la adresa lui Radu si George, te citez: "locul obtinut de Radu si George a fost un noroc, mare noroc.... nu mai puna ei asemenea noroc...", "Norbert, cand ajungi acasa sti la cine sa mergi sa iti rezolve ceeace ce nu am reusit eu...." , "....da, clar, la Radu ma duc..." - Monica, sotia lui Matteo fiind alaturi a auzit si precumva aduceti aminte mai intervenea si ea vazand cu cat dispret vorbeati despre ei...m-am abtinut...

Quote:
Originally Posted by Marinu View Post
Toti cunoscutii, care au ascultat masina lui Norbert, au considerat ca e ceva ciudat la mijloc, inainte sa auda de la mine povestea reala.
Bine ca in sfarsit ai recunoscut, cu tastatura ta, ca spui povesti!!!

La aceste afirmatii ale tale sper sa isi faca timp la insistentele noastre sa iti raspunda cei de la EMMA, deoarece sunt foarte grave!
__________________
Pure Music
"The myth is stronger than the truth,
And the truth can sometimes lie
To see all from what it was
You need an uncorrupted eye..."
ionutmocioiu-on-facebook.com

Last edited by IM; 26-11-11 at 02:13.
IM is offline  
Old 26-11-11, 03:27   #92
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Eu va propun sa lasati discutia sa moara aici. E aceeasi poveste de fiecare data. Si ca de fiecare data totul este o maaaareee pierdere de timp. Si eu chiar nu imi doresc sa mai vad bucata asta de forum pe post de Can-Can sau divertisment (sa nu zic advertising) personal.

E sectiunea "Competitii Car Audio". Va rog sa incercati sa o tratati ca atare. Folositi cu incredere caile private de comunicare si impartiti ce aveti de impartit.

Va multumesc!
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline  
Old 26-11-11, 05:15   #93
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

M-AM DESFATAT (la un mod deloc linistit)... ....vazand razboiul asta!!!

Last edited by ludo_ludovic2003; 26-11-11 at 05:24.
ludo_ludovic2003 is offline  
Old 26-11-11, 09:54   #94
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Originally Posted by IM
Da, lipsa lui Dimitry alaturi de TEam DLS am remarcat-o cu totii dar apoi mi s-a explicat ca persoana respectiva a trecut de la pasiune la afaceri!

Quote:
Originally Posted by Marinu View Post
La fel ati facut si voi cu EMMA in ultimii ani, ati trecut la afaceri. Stii tu foarte bine la ce ma refer, chiar daca nu vrei sa o recunosti
Nu ai inteles nimic. Este vorba despre faptul ca persoana respectiva s-a retras din EMMA pentru a isi desfasura o activitate care nu are legatura cu partea de car-audio... a renuntat la marea lui pasiune pentru afaceri! Adica a trecut de la car-audio, la afaceri... la a face bani, incetand a mai cheltui bani pe EMMA si car-audio!
Cum se face ca tu ai inteles altceva, asta numai tu sti! Defapt tu mereu intelegi altceva!

Da Ludovic, ma bucur ca te-ai desfatat... ce sa mai zic....
IM is offline  
Old 26-11-11, 10:03   #95
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

imi pare rau ca s-a ajuns la asta ...de asta am spus ca m-am "desfatat"...

daca citesti ce scrie marinul .... are dreptate, (din punctul lui de vedere) !!!!

daca citesti ce ai scris tu ....ai dreptate, (din punctul tau de vedere) !!!!

nimeni nu detine adevarul absolut...cred ca este situat la mijloc...


asta e parerea mea ... dar nu prea conteaza!!!
ludo_ludovic2003 is offline  
Old 26-11-11, 10:12   #96
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
imi pare rau ca s-a ajuns la asta ...de asta am spus ca m-am "desfatat"...

daca citesti ce scrie marinul .... are dreptate, (din punctul lui de vedere) !!!!

daca citesti ce ai scris tu ....ai dreptate, (din punctul tau de vedere) !!!!

nimeni nu detine adevarul absolut...cred ca este situat la mijloc...


asta e parerea mea ... dar nu prea conteaza!!!
Explica-mi si mie in ce priviinta are dreptate Marian, chiar fie si din punctul lui de vedere. Chiar te rog! Sunt curios!
Ceeace ce incerci tu, sa incerci sa aplanezi o discutie in care o persoana incrimineaza si cealalta isi exercita dreptul la replica... nu isi are rostul. De acum inainte pentru multi dintre noi lucrurile sunt foarte clare!
IM is offline  
Old 26-11-11, 10:20   #97
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Quote:
Originally Posted by IM View Post
Explica-mi si mie in ce priviinta are dreptate Marian, chiar fie si din punctul lui de vedere. Chiar te rog! Sunt curios!
pai eu asta spun ....noi ca si simpli cititori ai topicului .... nu poti sa spui ca nu are dreptate, pentru ca nu stii exact ce s-a intamplat... deci are dreptate, trebuie luat ca atare... acelasi lucru se poate transpune si la tine!!!

daca, spun doar daca , era vreunul DINTRE PRIETENI VOSTRI COMUNI care stia tot ce s-a intamplat intre voi ... si neaparat sa fie IMPARTIAL ... se putea spune ca are cineva dreptate sau nu .... asa eu spun doar ca fiecare are dreptatea lui ...

Ionut ... inca odata , este problema voastra , trebuie rezolvata intre voi nu pe forumuri .... imi pare rau , pentru ca stiu ca atunci cand a fost competitia de la Slobozia , erai extrem de incantat ca Marinul va venii sa arbitreze, iar , in emma!!!
ludo_ludovic2003 is offline  
Old 26-11-11, 10:39   #98
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Quote:
Originally Posted by IM View Post
De acum inainte pentru multi dintre noi lucrurile sunt foarte clare!
Nu stiu cat de multi, dar clare sunt de mult.

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post

Ionut ... inca odata , este problema voastra , trebuie rezolvata intre voi nu pe forumuri
X2

Am avut si eu o rugaminte mare. Ionut, ai drept de moderare, daca nu ma insel? Poti sa raspunzi si in privat daca e cazul. Nu de alta dar Ludo e unul care scrie (si bine ca o face). Ca el sunt multi cu pareri similare, si daca o sa stai sa iti folosesti dreptul la replica o sa ajungi acolo unde te-am rugat sa nu ajungi.

PS: La cat de faina-i dimineata asta, nu gasiti ceva mai "roz" de facut?
ReLLaXX is offline  
Old 26-11-11, 10:51   #99
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
pai eu asta spun ....noi ca si simpli cititori ai topicului .... nu poti sa spui ca nu are dreptate, pentru ca nu stii exact ce s-a intamplat... deci are dreptate, trebuie luat ca atare... acelasi lucru se poate transpune si la tine!!!

daca, spun doar daca , era vreunul DINTRE PRIETENI VOSTRI COMUNI care stia tot ce s-a intamplat intre voi ... si neaparat sa fie IMPARTIAL ... se putea spune ca are cineva dreptate sau nu .... asa eu spun doar ca fiecare are dreptatea lui ...

Ionut ... inca odata , este problema voastra , trebuie rezolvata intre voi nu pe forumuri .... imi pare rau , pentru ca stiu ca atunci cand a fost competitia de la Slobozia , erai extrem de incantat ca Marinul va venii sa arbitreze, iar , in emma!!!
Eu doar am incarcat imagini si am raspuns la ceeace s-a scris pe aceasta sectiune.
Precum ati spus si tu si altii, exista un foarte mare grad de rautate din partea unora. Sa nu ai demnitatea de a-ti recunoaste lacunele in modul in care instalezi si setezi un sistem la nivel foarte inalt... si dai vina pe altul care presupui tu ca ar fi intervenit la Comisia de arbitraj EMMA Europe pentru a depuncta un competitor ROMAN deoarece EMMA Europe presupui tu in visele tale ca si-ar face probleme de evolutia CNCA in Romania.... haideti mai oameni buni!!!
M-am inselat in privinta lui Marian pentru ultima oara. Imi pare rau! Ca arbitru EMMA am fost personal multumit, ca persoana.... sunt total dezamagit!
IM is offline  
Old 26-11-11, 10:53   #100
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

.....

Last edited by EMMA Romania; 25-12-11 at 00:43.
IM is offline  
Old 26-11-11, 12:09   #101
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Sincer, din pacate, multe din instalari se indreapta spre kitsch. .
animalutz is offline  
Old 26-11-11, 14:22   #102
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

probabil suna bine acel mini dar ca aspect e jalnic...
roli is offline  
Old 26-11-11, 16:53   #103
pilula20

Stage 5
 
pilula20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

sunt masini de show cum vrei sa arate roli?
pilula20 is offline  
Old 26-11-11, 17:47   #104
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Pai masinile de show ar trebui sa arate CEL mai bine. Asta dupa parerea mea.
animalutz is offline  
Old 26-11-11, 18:18   #105
pilula20

Stage 5
 
pilula20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

hai mah fii serios!suntem carcotasi si doar atat!
pilula20 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -