Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > EMMA

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 31-10-11, 11:44   #16
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Quote:
Originally Posted by MH-79-TUN View Post
HAI ROMANIA!!!
Sper ca asa ne putem evidentia si noi plus de asta sa demonstram ca suntem o putere si ca avem un cuvant de spus in car audio.
Florin, la anul sper sa reusim intradevar sa ne afisam cu o echipa foarte bine pusa la punct.
Peste si Radu vor participa cu siguranta cu C4, eu vreau sa incerc si eu... si ma astept ca si Norbert si Marinu sa revina in forta!
__________________
Pure Music
"The myth is stronger than the truth,
And the truth can sometimes lie
To see all from what it was
You need an uncorrupted eye..."
ionutmocioiu-on-facebook.com
IM is offline  
Old 31-10-11, 12:03   #17
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

O alta veste buna este ca in 2012 vom avea pentru arbitrajul sectiunii SQ cel putin doi arbitri foarte buni, cu un foarte bogat bagaj de cunostiinte: Murat (Turcia) si bunul nostru prieten Matteo... astfel marea problema a arbitrajului sectiunii SQ va fi in mare proportie rezolvata. Nou venitii vor beneficia astfel de sansa de a -si perfectiona cunostiintele si de a invata de la unii dintre cei mai buni arbitri din EMMA!!!
Vom avea de altfel un nou Regulament si un nou CD.
Track-ul technic dupa care se arbitreaza pozitia si focusul si adancimea scenei a fost imbunatatit si el.
Anumite "zone gri" din actualul regulament vor fi clarificate, personal lucrez la un raport in acest sens. Voi reveni referitor la cele intalnite in arbitraj in acest an intr-un nou topic pe care il consider foarte util in intelegerea si mai bine a Regulamentului.
IM is offline  
Old 01-11-11, 11:16   #18
MH-79-TUN

Stage 4
 
MH-79-TUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 204
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
Nu am nici cel mai mic drept sa comentez, mi-ar fi placut sa fiu acolo dar nu mi-am permis, pacat ca si la acest nivel de competitie se merge pe nepotisme... si aici fac referire doar la ce se intampla acum, acolo.
Dupa cum ziceai,citez: "nu am nici un drept sa comentez"....si cu toate astea o faci,e o rautate gratuita care nu ar trebui sa existe intr-o asa frumoasa pasiune.
__________________
MOTO SAPIENS DROBETA TURNU SEVERIN
MH-79-TUN is offline  
Old 01-11-11, 12:20   #19
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Quote:
Originally Posted by MH-79-TUN View Post
Dupa cum ziceai,citez: "nu am nici un drept sa comentez"....si cu toate astea o faci,e o rautate gratuita care nu ar trebui sa existe intr-o asa frumoasa pasiune.
E valabil si pentru tine, si pentru mine, si pentru multi.

Replica lui a venit in urma unui feedback foarte consistent de la fata locului, si nu doar de la participanti romani. Avem urechi mari. Las-o asa, e mai bine.

Felicitari tuturor celor implicati!
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline  
Old 01-11-11, 12:29   #20
MH-79-TUN

Stage 4
 
MH-79-TUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 204
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
E valabil si pentru tine, si pentru mine, si pentru multi.

Replica lui a venit in urma unui feedback foarte consistent de la fata locului, si nu doar de la participanti romani. Avem urechi mari. Las-o asa, e mai bine.

Felicitari tuturor celor implicati!
Stii cum se zice: adevarul e undeva la mijloc,acum depinde pe cine asculti.
Oricum ,in unele momente nu se mai vorbeste despre pasiune sau cu pasiune...asa ca,la-o asa ...
Sa fim MODERATI!
IM, ce se mai petrece pe acolo?
MH-79-TUN is offline  
Old 01-11-11, 13:45   #21
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Toata lumea este calma si asteapta ceremonia de premiere.
Italieni s-au intrecut pe ei insasi din nou! Prezentarea ITALIEI a fost una extraordinara. Dupa ce ajungem acasa voi detalia.

Se spune ca un campion trebuie sa stie mai intai sa piarda pentru a deveni intradevar la un moment dat un mare campion.

Perseverenta, dorinta continua de autodepasire si pasiunea sunt determinante pentru mine.

Respectul pentru arbitri si ceilalti competitori este obligatoriu.
Poti traii cu iluzia ca esti cel mai bun de la tine din sat sau poti sa te alaturi unei mari comunitati in care numai perseverenta, dorinta continua de autodepasire si pasiunea pot sa te ajute sa iti fie recunoascuta munca intr-un final.

... in other words, "it is nice to be important but is more important to be nice!".
IM is offline  
Old 01-11-11, 13:53   #22
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Probabil in jurul orei 17 vom stie exact rezultatele!
Cu toate ca imi este foarte greu sa alerg de la Expo la Hotel pentru acces la internet, cu siguranta vom anunta imediat!
IM is offline  
Old 01-11-11, 16:59   #23
EMMA Romania

Stage 3
 
EMMA Romania's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 159
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Avem rezultatele imediat dupa ceremonia de premiere.

Felicitari echipei Romaniei care a obtinut locul 5 la Advanced 7 Canale prin Citroen Picasso, Audioplus / Team Pure Music si locul 14 la Advanced 5 Canale prin Honda Civic, Zaharie Norbert / Team Dragster. La prima vedere pozitiile din clasament pot parea slabe, dar competitorii merita tot respectul pentru efortul depus la una dintre cele mai dure competitii din domeniu.

Din pacate, pozitia obtinuta de George Stanculeanu in 2008, locul 4 la Advanced 5 Canale, nu a fost inca depasita, reprezentand un prag pentru viitoarele participari ale Romaniei.
EMMA Romania is offline  
Old 01-11-11, 17:28   #24
pilula20

Stage 5
 
pilula20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

felicitari din partea mea!si sa va intoarceti cu bine acs
pilula20 is offline  
Old 01-11-11, 19:09   #25
ro_jamess

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 59
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Quote:
Originally Posted by EMMA Romania View Post
Avem rezultatele imediat dupa ceremonia de premiere.

Felicitari echipei Romaniei care a obtinut locul 5 la Advanced 7 Canale prin Citroen Picasso, Audioplus / Team Pure Music si locul 14 la Advanced 5 Canale prin Honda Civic, Zaharie Norbert / Team Dragster. La prima vedere pozitiile din clasament pot parea slabe, dar competitorii merita tot respectul pentru efortul depus la una dintre cele mai dure competitii din domeniu.

Din pacate, pozitia obtinuta de George Stanculeanu in 2008, locul 4 la Advanced 5 Canale, nu a fost inca depasita, reprezentand un prag pentru viitoarele participari ale Romaniei.

Felicitari echipei Romaniei,frumoase rezultate speram sa fie si mai bine.

IM sa nu uitam ca nici maxim de puncte la instalare nu sa ma intamplat pentru Romania in afara de BMW-ul de la finala de la Wells
ro_jamess is offline  
Old 02-11-11, 01:47   #26
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

In drum spre casa... pit stop la un hotel unde din pacate nu am acces la porturile USB sau SD pentru a uploada cateva imagini

Imi pare rau de rezultatul lui Norbert si al lui Marinu. Precum am mai spus, dupa pierderea unor foarte pretioase puncte la instalare ma asteptam totusi sa intre in best 10.
Personal il consider un inceput... o "lupta" pierduta acum dintr-un "razboi" ce doar a inceput.
Sper din tot sufletul ca lupta sa continue cu cei din alte tari si nu intre noi romanii...

Ma bucur foarte mult de rezultatul obtinut de noi cu Picassoul, accesul in best 6 este satisfacator si promitator pentru anul viitor avand in vedere ca sunt cateva elemente importante care nu au fost upgradate.

Ma bucur extraordinar de mult de prezenta in echipa noastra a lui Matteo. Un om deosebit, din toate punctele de vedere... iar obtinerea in 2011 a titlului de campion european in advanced 5Ch este rasplata anilor de lupta cu cei mai buni dintre cei buni in EMMA ( 2 ani vicecampion, "in compania" Teamurilor Pioneer, Team DLS, etc. )

Echipa Italiei m-a impresionat din nou! O sa las imaginile sa vorbeasca de la sine!

Da, Marian, asa este!!! Anul 2008 a fost un an cu foarte foarte mari satisfactii, rezultate bune si promitatoare... Aveam de mult in plan un remember al participarilor romanilor in Finalele Europene dar din pacate timpul nu ne-a permis a il facem asa cum ne-am fi dorit.

La ora actuala, precum ai spus, rezultatul BMW-ului la instalare si clasarea lui Peste pe un loc 4 sunt sper un imbold pentru viitorii competitori la FE.

Rusii au revenit in forta, o sa vedeti in imagini un audiomobil realizat de faborus... un mare pasionat din Rusia ce a adjudecat si trofeul cel mare in Multimedia Expert daca nu ma insel. Cand l-am felicitat pentru instalarea exemplara atunci cand i-am arbitrat audiomobilul, mi-a spus foarte bucuros ca in 2012 va veni cu alte 8 audiomobile, lucrate de el, in diferite clase.
IM is offline  
Old 05-11-11, 09:24   #27
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Duminica dimineata vor urma si imaginile promise.
IM is offline  
Old 06-11-11, 17:48   #28
EMMA Romania

Stage 3
 
EMMA Romania's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 159
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Se lucreaza la selectarea imaginilor.
Vom reveni in cateva ore.

Pana atunci va punem la dispozitie fisierul in format pdf al clasamentului general.
Attached Files
File Type: pdf EMMAEurofinals2011.pdf (103.5 KB, 45 views)

Last edited by EMMA Romania; 06-11-11 at 17:50.
EMMA Romania is offline  
Old 07-11-11, 02:01   #29
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

Quote:
Originally Posted by EMMA Romania View Post
Se lucreaza la selectarea imaginilor.
Vom reveni in cateva ore.

Pana atunci va punem la dispozitie fisierul in format pdf al clasamentului general.
Vad ca la ESPL Experienced 2 Woofer locul 1 are 350.20 puncte, locul 2 are 345.30 puncte si locul 3 mai mult decat locul 1, adica 350.80 puncte. Imi scapa mie vreun amanunt?
ReLLaXX is offline  
Old 07-11-11, 02:49   #30
alexnastase

Stage 3
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 135
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Finala Europeana Nurnberg / Germania 2011

a pierdut punctaj la instalare si nu a intrat in "finala"....aiurea
alexnastase is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -