Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > SPL (Presiune Sonora)

Reply
 
Thread Tools
Old 15-01-12, 18:22   #226
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by V.Roberto View Post
sau poate chiar brandul...care sa nu uitam a reusit un titlu destul de frumos anu trecut cu cei 157.7 Loudest car ...da vbim despre MNC, eu zic sa lasam teoriile cu marcile consacrate ....nu are rost ,daca tot vbim de chinezarii,,gz unde crezi ca e fabricat?si daca nu tiai dat seama omu e la inceputul drumului car audio,invata pe propria investitie,cumpara asculta etc,pt muzica e un sub perfect ,si pretul de achizitie a fost foarte ok incinta noua deja e in constructie deci omu e genu do it yorself, asa ca spor la lucru ii doresc
Event Loudest Car este denumirea folosita de EMMA, inclusiv EMMA Romania incepand cu 2006... din cate stiu, Basic nu a obtinut acel scor la o competitie EMMA. Referitor la GZ, asa este, are modele fabricate integral in China, asamblate in China, dar si manufacturate in EU!
__________________
Pure Music
"The myth is stronger than the truth,
And the truth can sometimes lie
To see all from what it was
You need an uncorrupted eye..."
ionutmocioiu-on-facebook.com
IM is offline   Reply With Quote
Old 15-01-12, 18:22   #227
dydy-andrey
VW Driver

Stage 5
 
dydy-andrey's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,240
Member of:
[VW]
[Hyundai]
[2 Roti]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

de ce te arunci la comentarii aiurea?
nu ai inteles la ce ma refeream in postul de mai sus.
pt mnc am tot respectul, chiar ma bate gandul la un s3000, nu am spus ca e chinezarie, doamne fereste.
ma refeream ca initiatorul topicului este genul de om care nu se uita la recomandari, parametrii, istorie... se uita la nume (la propriu), culoare sau la orice altceva care nu are legatura cu functionalitatea componentelor.
daca mai ai vreo problema cu mine, te astept pe pm.
dydy-andrey is offline   Reply With Quote
Old 15-01-12, 18:30   #228
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by fazekasnfs View Post
fara vata, merge super, numa trebe un amplif de 500 w rms pe 4 ohm si cablu de 20mm
Cauta si la Sandu/SoundIdentity in Oradea, poate te ajuta cu ceva.
IM is offline   Reply With Quote
Old 15-01-12, 19:15   #229
V.Roberto

Stage 5
 
V.Roberto's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,405
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by dydy-andrey View Post
de ce te arunci la comentarii aiurea?
nu ai inteles la ce ma refeream in postul de mai sus.
pt mnc am tot respectul, chiar ma bate gandul la un s3000, nu am spus ca e chinezarie, doamne fereste.
ma refeream ca initiatorul topicului este genul de om care nu se uita la recomandari, parametrii, istorie... se uita la nume (la propriu), culoare sau la orice altceva care nu are legatura cu functionalitatea componentelor.
daca mai ai vreo problema cu mine, te astept pe pm.
cu tine personal nu am nimic numai cu eroi tastaturisti care comenteaza aiurea pe aici...cum am spus omu face cum vrea el...si cum isi permite ,iar cu loudest car cine a urmarit evenimentele din RO stie despre ce vorbesc ,nu am vbit de un titlu anume
V.Roberto is offline   Reply With Quote
Old 15-01-12, 19:45   #230
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by dydy-andrey View Post
pun pariu ca doar numele te-a fermecat la subul asta... "bomb"... )
parca luasei un amplificator, gz parca...
nu mai lua chinezarii si ia ceva calumea si ti mai mult de ele...
felicitari pana acum, asteptam noua incinta, care, apropo, dupa ochiu meu prost, portu ala e cam scurt pentru latimea lui... doar daca nu asculti la 45hz...
Putin respect pentru brandul care la ora actuala este loudest in RO....pe mine de ex m-a fascinat enorm "the rock" .Ce zici? ....oare "chinezaria" asta "the rock" o fi buna?Ca aceeasi parere o aveati toti inainte sa scoata rezultate...dupa ochi.
Apropo "chinezariile" de care vorbesti sunt....made in korea...la fel ca si traductoarele pe care le folosesti in mod direct.
Am mai instigat eu la modestie asa din cand in cand....poate e cazul sa mai instig.Mai calm asa cu parerile,oricum ne omoara asta cu frecventele, ne pricepem toti.
__________________

157.7DB...CAN'T STOP THE ROCKs.....
2013=> 158.7DB
basic is offline   Reply With Quote
Old 15-01-12, 20:05   #231
dydy-andrey
VW Driver

Stage 5
 
dydy-andrey's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,240
Member of:
[VW]
[Hyundai]
[2 Roti]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

da` ati luat-o pe aratura rau de tot?
"parca luasei un amplif gz" si "nu mai lua chinezarii" sunt 2 fraze SEPARATE. nu au legatura una cu alta.
cand am zis CHINEZARII, m-am referit la Vieta, toxic, xcite si ce a mai avut pe masina el.
nu am zis ca a schimbat ampliful gz cu o chinezarie de mnc. asta intelegi tu si cei care dorm cu mnc in brate noaptea, ca vad ca faceti urat de tot daca zice cineva de rau despre brandul care il carati in portbagaj, dar nici macar nu am zis, ci asa intelegi voi.
ne pare rau ca unii din noi nu avem bani ca altii, sa ne dea afara din casa... ne descurcam si noi cu ieftinaturi de la gz... asta e...
eu zic sa nu va mai atacati atat pt simplul fapt ca ati inteles voi gresit...
pana la urma, mnc este o firma ca oricare alta, sunt altele mult mai bune, doar ca nu sunt aratate si ridicate in slavi asa cum faceti voi.
nu va mai luati de nestiutori.
daca sunteti asa de buni voi, de ce nu incercati sa explicati cu frumosul?
zic sa ne oprim aici si, din nou, daca aveti ceva cu mine, va astept pe pm sau chiar la un telefon.

o seara buna si sper ca o sa faca treaba buna cu m.n.c. Bomb
dydy-andrey is offline   Reply With Quote
Old 15-01-12, 20:13   #232
groundzerofan

Stage 3
 
groundzerofan's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 147
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

ne pare rau ca unii din noi nu avem bani ca altii, sa ne dea afara din casa... ne descurcam si noi cu ieftinaturi de la gz... asta e...
eu zic sa nu va mai atacati atat pt simplul fapt ca ati inteles voi gresit...
pana la urma, mnc este o firma ca oricare alta, sunt altele mult mai bune, doar ca nu sunt aratate si ridicate in slavi asa cum faceti voi.
nu va mai luati de nestiutori.
daca sunteti asa de buni voi, de ce nu incercati sa explicati cu frumosul?
BullsEye,aici ai tot respectul meu....
__________________
Masina Mea->
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...olo-2-usi.html

“Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music”
groundzerofan is offline   Reply With Quote
Old 15-01-12, 20:14   #233
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by dydy-andrey View Post
da` ati luat-o pe aratura rau de tot?
....asta intelegi tu si cei care dorm cu mnc in brate noaptea, ca vad ca faceti urat de tot daca zice cineva de rau despre brandul care il carati in portbagaj,
ne pare rau ca unii din noi nu avem bani ca altii,sa ne dea afara din casa .. ne descurcam si noi cu ieftinaturi de la gz
... sa nu ....mai atacati atat pt simplul fapt ca ati inteles voi gresit...

daca sunteti asa de buni voi, de ce nu incercati sa explicati cu frumosul?
zic sa ne oprim aicisi, din nou, daca aveti ceva cu mine, va astept pe pm sau chiar la un telefon.

o seara buna si sper ca o sa faca treaba buna cu m.n.c. Bomb
Analizeaza ceea ce am scris eu si dupa aia citeste ce ai scris TU.Vezi putin cine pe cine ataca.
EU ma opresc aici pentru ca TU ai inteles gresit si parerea mea personala este ca in ultima vreme afirmi prea multe si gandesti prea putin inainte de a afirma.Dar e posibil sa gresesc.
Inca o data CITESTE SI VEZI CINE PE CINE ATACA si mai citeste INCA O DATA ce am scris eu si vezi unde te-am jignit

Imi cer scuze daca te-ai simtit jignit de ceea ce am scris.
Daca iti pasa ti--am subliniat ceea ce mi s-a parut deplasat in ceea ce ai scris TU.
Respect!

Later edit.Poate nu am fost clar .Ceea ce m-a deranjat si m-am "atacat" cum zici tu desi nu o consider asa(daca atacam era putin mai rau) a fost aia cu fascinatul dupa nume, nu treaba cu chinezariile.Daca tot ai postat un raspuns asteptam sa te justifici la afirmatia aia.Apropo ai auzit wooferul vreodata?Nu cred....poate ca de asta e mai bine cand nu stii sa ai o abtinere si sa nu arunci cu vorbe, din respect...

Last edited by basic; 15-01-12 at 20:43.
basic is offline   Reply With Quote
Old 15-01-12, 20:54   #234
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by IM View Post
Event Loudest Car este denumirea folosita de EMMA
Ca un aspect distractiv al vietii si nimic mai mult

Cand eram pe la 4-5 ani era un joculet "pui-pui"
Vedeam o masina straina si era un adevarat concurs care zicea primul "pui-pui masina mea" .
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 15-01-12, 20:58   #235
V.Roberto

Stage 5
 
V.Roberto's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,405
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

sa vina cineva si sa faca curat dupa noi
V.Roberto is offline   Reply With Quote
Old 15-01-12, 21:17   #236
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
Ca un aspect distractiv al vietii si nimic mai mult

Cand eram pe la 4-5 ani era un joculet "pui-pui"
Vedeam o masina straina si era un adevarat concurs care zicea primul "pui-pui masina mea" .
Deci sa inteleg ca la CNCA cand se zice TOP 5 Loudest,la rezultatele fiecarei etape...e folosit termenul abuziv?! Sunt confuz...
basic is offline   Reply With Quote
Old 15-01-12, 22:23   #237
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

Eu zic ca trebuie dati in judecata astai de la cnca vi-au furat idea
roli is offline   Reply With Quote
Old 15-01-12, 22:38   #238
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

M-am documentat eu legat de "loudest car" fara sa fiu avocat CNCA si doar sa stabilim daca putem folosi acest termen fara sa il relationam cu vreo competitie:
Toate regulamentele db drag(versiuni diferite) incep cu asta:
"dB Drag Racing Competition

dB Drag Racing is an auto sound competition format where competitors compete against one another to see who has the loudest car stereo system. This is the fundamental basis for a dB Drag Racing event. "

Avand in vedere ca CNCA este o competitie cu format 99% db drag cred ca putem folosi (nu sunt sigur )"loudest car" intr-o discutie.

Last edited by basic; 15-01-12 at 22:45.
basic is offline   Reply With Quote
Old 16-01-12, 00:20   #239
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: My Renault 5 GTR project

Quote:
Originally Posted by basic View Post
M-am documentat eu legat de "loudest car" fara sa fiu avocat CNCA si doar sa stabilim daca putem folosi acest termen fara sa il relationam cu vreo competitie:
Toate regulamentele db drag(versiuni diferite) incep cu asta:
"dB Drag Racing Competition

dB Drag Racing is an auto sound competition format where competitors compete against one another to see who has the loudest car stereo system. This is the fundamental basis for a dB Drag Racing event. "

Avand in vedere ca CNCA este o competitie cu format 99% db drag cred ca putem folosi (nu sunt sigur )"loudest car" intr-o discutie.
Wrong!
M-am referit la Event Loudest Car si nu la Loudest Car! Daca citeai mai atent observai ceeace am scris... Putin mai multa maturitate nu ar strica...
Event Loudest car este folosit la CNCA, copiid EMMA. Punct!
IM is offline   Reply With Quote
Old 16-01-12, 00:43   #240
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: My Renault 5 GTR project

Roby folosea argumentul unui cel mai bun rezultat in RO- "Loudest Car" intr-o cu totul alta discutie fara sa faca vreo aluzie la vreo competitie si in niciun caz sa denigreze Emma sau ceva de genu.
Raspunsul a fost "Event Loudest Car este denumirea folosita de EMMA, inclusiv EMMA Romania incepand cu 2006... din cate stiu, Basic nu a obtinut acel scor la o competitie EMMA"

Eu am inteles prin asta asa cum vad ca au inteles si altii ca "Loudest Car" nu a fost folosit oportun in discutie.
Am adus un argument prin faptul ca ....auzisem de Top 5 loudest si la Cnca, si am cautat si la competitie SUPREMA car audio DB DRAG( si aici la suprema asta nu va putea sa ma contrazica nimeni) fara argumente) si am citiit exact ca in definitia db drag apare sintagma asta.Am adus un argument favoarea opiniei mele.Daca asta este sinonima cu a da dovada de lipsa de maturitate.....poate am inteles eu gresit.

Intreb acum, despre ce "lipsa de maturitate" este vorba aici (ca sa fie clar)?

Ce legatura are discutia legata de sintagma asta "loudest car" si cui apartine/are voie sa foloseasca expresia cu ceea ce zicea Roby si care e treaba cu lipsa de maturitatea.Eu sincer nu am inteles.
Discutia de cui apartine o sintagma o puteti purta in particular.Parerea mea e ca nu apartine nimanui,sau in cel mai rau caz oricui ar apartine nu era "the point" pentru ceea ce afirma Roby acolo, si asta am vrut sa evidentiez.

Last edited by basic; 16-01-12 at 00:45.
basic is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -