Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > SPL (Presiune Sonora)

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-12-05, 20:31   #31
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default Re:

Acum ma aflu intr-o situatie in care te-ai aflat si tu dupa prima etapa dB Drag, asa ca s-ar putea sa ma intelegi.
La dB Drag nu am participat din motive de sanatate!
Plus retragerea masinilor pe care ma bazam pentru clasele la care anuntasem participarea.

Mi s-a spus de participantul echipei GZ ca sunt \"invidios\", ca imi este \"frica\", si vad ca continui si tu cu faptul ca \"deranjeaza\"...
Nu prea inteleg ce vrei sa spui...
Din cate m-am interesat, la evenimentul respectiv concurentul cu GZ a fost primit, precum si ceilalti doi insotitori, cu foarte mare raceala de catre tine, gazda, organizatorul evenimentului.
Acum, eu pot sa te intreb pe tine, chiar nu esti invidios???
Nu este un conflict de interese intre pozitia ta de Presedinte dBDrag, Head Judge si aceea de importator Audison si Hertz???
Chestia cu frica nu stiu ce sa spun, ...cand la telefon exact in seara premergatoare primului eveniment dBDrag Racing, dupa ce am discutat cu tine si cu sfigmo, Saxo ma intreba care este motivul pentru care echipa GZ se retrage oficial, NE ESTE FRICA?

Faptul ca te-a intrebat daca va deranjeaza prezenta lor este pentru cat de prost i-ati facut sa se simta inca de la pasirea in hala... Era evident ca erau ...nedoriti!

Asta pe langa figurile lui nu m-a ajutat cu nimic sa imi schimb decizia de a nu-i permite inscrierea.



Dar daca tot am ajuns la episodul cu inscrierea si tot dorim sa fim transparenti si exhibitionisti, te rog sa postezi datele de inscriere de la membrii echipei GZ, poate ajungem la o concluzie.
Cu mare placere.
Dar, nu vad ce relevanta are in contextul de fata
Sau aceasta este o strategia de a te eschiva de la imposibilitatea de a te justifica in decizia pripita, partinitoare, premeditata poate de a umili un... dublu concurent... odata prin faptul ca este Head Judge EMMA - in acceptiunea ta EMMA este dusmanul de moarte al dBDrag, a doua oara ca are un sistem performant GZ, brand care deranjeaza la culme pe unii..., prin respingerea participarii sale...
Ground Zero is offline  
Old 11-12-05, 21:02   #32
FlippE[R]75

Stage 3
 
FlippE[R]75's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 122
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sfigmo\"
Bass Race a fost separat de SQ...baietii de la EVO, MAMUT, RAZVAN (nu stiu nickul de pe forum ceva cu flipper )
ceva asa :P
FlippE[R]75 is offline  
Old 11-12-05, 21:03   #33
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default

asa asa ...bafta
sfigmo is offline  
Old 11-12-05, 21:19   #34
fuscobal

Stage 5
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 686
Default

Am cam fost si eu de fata atunci cand a sosit Radu Chveresan si pot sa spun ca am constatat exact opusul. Eram la masa cu Radu, Cristi, Sfigmo...atunci cand a venit Radu si am fost de fata si cand s-a intalnit cu Radu Fenyo. Nu pot spune ca am vazut si auzit tot dar chiar nu mi s-a parut nimic rautacios. Cred ca omul a fost intampinat foarte cald, asa cum si trebuia de altfel. Nu ne vazusem de mult ( eu de la Brasov cel putin ) si am fost foarte incantati sa-l vedem din nou, acelasi lucru simtindu-l si la el ! Ce ma nedumireste pe mine este expresia pe care spui tu ca ai auzit-o la RF, cum ca e competitia lui si ca face ce vrea. Din nou ar fi exact opusul a ceea ce stiu eu despre Radu, si anume faptul ca este o persoana modesta si echilibrata care nu prea se arunca la astfel de afirmatii vehemente !
__________________
Mk5 GTI | K04 turbo | S3 injectors | Custom 3" decat exhaust | Evoms CAI | AP Racing pro 5000 front + S3 rear brakes + Pagid RS29/Carbotech XP8 pads | THS FMIC | S3 camshafts | Autotech HPFP | Je pistons + IE rods | BSH 27mm RSB + H&R 28mm FSB| BSH pendulum engine mount | BSH PCV | Forge short shift | Bilstein PSS10 coilovers | Peloquin LSD | Sachs SRE clutch | 235/40/ZR18 R888 on Team Dynamics 18x8" | Stage 3 Revo
fuscobal is offline  
Old 11-12-05, 21:39   #35
blak
Banned

Stage 5
 
blak's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 783
Default

ugod... Eu cred ca toate evenimentele organizate de radu au fost foarte reusite... Degaba vorbim de Emma.... si alte concursuri...Emma ... ce a facut anul asta????
Eu unu am muncit si noaptea sa pregatesc masina pt emma... si dezamagire... nu sa mai tinut? deci ce pot sa zic?
Radu a tinut cum a putut si un Db Drag care a fost super reusit.... A tinut si concursul de SQ..care iar a fost reusit parerea mea...
In legatura cu chinezu care a castigat...Db Drag la o clasa..cu GZ in masina..nu a fost vazut rece cum zice ionutz... am fost de fatza si mie unu nu mi sa parut... Nu pot sa zic nimik de excluderea uneia din masina a echipei GZ.. dar cred ca au fost totusi niste motive...
Eram de fatza cand zicea un sofer ..sau nu stiu ce era... ca echipa lui are cea mai tare masina ca ii \"mu*a pe toti la Bass\" si alte expresii .
Nu cred ca era normal sa zica asaceva... Intram in alte discutii...
@ugod: Nu cred ca ai ce cauta in lumea asta.... toti care au organizat sunt niste oameni de exceptzie.. Loud Team ,Saxo,etc sunt multi altii .... sa ma ierte cei care i-am uitat.. si se vorbeste destul de civilizat din cate stiu eu...
Ink ceva dak avea cineva ceva cu Brand-ul GZ ... nu iti dadea voie sa participi si cu dubitza... deci? ce concluzie sa tragi?
blak is offline  
Old 11-12-05, 21:55   #36
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default

Banalizare prin dramatizare...

Este tot ce pot sa spun...

De unde pana unde am ajuns io bau bau-ul lui GZ, sa mor daca inteleg...
Cred ca este o problema artificiala, care sunt sigur ca daca am comunica fara telefonul fara fir nu ar exista... N-am nici o problema cu firma Ground Zero, importatorul Ground Zero, sau dealer-ii Ground Zero. Unele produse le-am vazut si mi se par foarte performante.

Da, sunt invidios! Sunt extrem de invidios ca in loc sa stau sa ma ocup de masina cu care as vrea sa particip trebuie sa ma ocup non-stop de toate detaliile organizatorice... Sunt invidios ca ma gandesc ca lumea o sa zica ca am mituit arbitrii daca ies castigator...

Sper ca daca asociatia importatorilor de car audio se va crea si organiza, sa pot scapa de acest artificial \"conflict de interese\" cat de repede posibil.
Si daca stiti vreo persoana SERIOASA care sa poata organiza EVENIMENTE DE SUCCES si sa asigure o dezvoltare a sectorului competitional car audio, voi cesiona \"povara\" de \"presedentie\" in secunda 2.

Cat despre conflictul meu de interese, cum dracu sa fiu in conflict de interese intr-o competitie in care jurizarea se face de catre un calculator legat la un proiector pe care-l vede toata lumea ?!?!

Ugod, la urmatorul eveniment hai sa bem o bere, poate te vei convinge ca nu-s bau bau chiar asa cum se \"povesteste\"... sincer, nu sunt suparat pentru mesajul \"de la tine pentru mine\" chiar mi-a placut mesajul si cu ocazia asta am invatat ceva de la tine...
dBDrag is offline  
Old 11-12-05, 22:03   #37
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default

Accept invitatia ta cu placere , chiar o sa vin sa particip la concurs si nu cu o masina ba chiar cu 2 sau 3 , numai sa faceti si voi anunturile cu ceva timp inainte sa stie lume ce se intampla in tara asta , ca si asa grupul de pasionati de acest sport sunt destiu de putini cei care si cunosc despre ce este vorba.
__________________
execut Evacuari Inox ,admisii aluminiu custom. Suduri in Inox ,Aluminiu ,Magneziu in mediu protector .Taieri flanse cu plasma pt admisi sau evacuari .
DEZMEMBRARI VW GOLF 1,2,3,4, PASSAT B3 B4 Corrado
Diferite motorizari: 1400, 1600, 1800, 2000 8v, 2000 16v, 2800 VR6, 1900 D, TD, TDI
YM/ID: ugodvamesu
E-mail:ugodvamesu@yahoo.com
TEL: 0722410820
ugod is offline  
Old 12-12-05, 23:26   #38
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

ambele parti si-au spus punctul de vedere, la dorinta lui ionutz topicul ramane inchis, speram ca nu mai continua tensiuni pe subiect
Gratzian is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -