Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > SPL (Presiune Sonora)

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-12-05, 15:54   #1
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default Comentarii negative - Concurs Car Audio - 10 decembrie 2005

Concurs Car Audio - 10 decembrie 2005 - AMC Kart Bucuresti - AMC Kart Bucuresti
Referitor la participarea noastra, echipei GZ - am realizat ca am participat la un concurs... RF SHOW! (am folosit prescurtarile numelui organizatorului).
Nu stim cine au fost ceilalti organizatori, sau daca au fost si altii... in afara de RF alias dBDrag dar la afirmatia acestuia... este concursul meu, fac ce vreau, asta nu este un concurs EMMA am inteles ce era de inteles.
La ambele masini, LANCIA precum si la FIAT... FIAT la care lucrarile de pregatire s-au incheiat Sambata dimineata la ora 3:30... s-a muncit enorm in ultimle zile pentru participarea la acest concurs de SQ... citez... Ne face placere sa anuntam pe data de 10 decembrie 2005 cel mai mare eveniment car audio al anului 2005... deoarece, precum spunea sfigmo... este un concurs facut de PASIONATI pentru PASIONATI!!!
Stupoare insa la inscrieri, unde, din motive personale... organizatorul a firmat ca LANCIA, implicit Radu Cheveresan... NU PARTICIPA!!!
Am fost rugat de Radu Fenyo sa nu ma amestec. De acord, nu ma amestec in problemele lor personale... dar aici, la... cel mai mare eveniment car audio al anului 2005 participa masina distribuitorului nostru din Arad, cu sistem GZ... si nu mi se pare absolut de loc corecta interzicerea participarii acestui concurent la acest concurs!!!
Deoarece decizia organizatorului era clara, in semn de protest la aceasta mare nedreptate, noi, in calitate de importatori GZ am decis sa retragem si FIAT-ul din acest concurs.
Am incercat fie personal, fie Radu Cheveresan sau Ovidiu Fartat sa aflam parerea celorlalti organizatori. Au fost intrebti pe rand: Saxo - raspuns nu sunt organizator, sunt sponsor; Wiseguy, dani, acelasi raspuns precum Saxo, inclusiv domnisoarele, doamnele de la inscrieri au ramas mute la decizia se pare a singurului organizator, dBDrag.
Am facut eforturi imense in ultimul timp, mai ales ca acest concurs a fost anuntat foarte tarziu si cu foarte putin timp pentru pregatiri avand in vedere ca sunt ultimele zile din 2005... dar am pus pasiunea mai presus de orice
Citat sfigmoVoi marii instalatori ar trebui sa aveti deja (dupa cum s-a anuntat) mai multe masini pregatite pt SQ, SPL, EMMA, dBDrag, IASCA, USACI, si orice alte competitii de profil...cate au fost pana acum, nu am prea intalnit masinile voastre...evenimentul de sambata prinde amploare si este dedicat pasionatilor...
Citat relaxTin sa-ti spun de la bun inceput ca acest weekend se organizeaza de catre pasionati pentru pasionati. Spui ca nu esti dispus sa cheltui 150 RON si bataia de cap pentru un drum de Bucuresi. Patru persoane vor pleca maine din Cluj la Bucuresti doar pentru a ajuta la organizarea acestui eveniment, asa cum au facut de zeci de alte ori fie pentru a participa la competitii si show-uri, fie pentru a ajuta ca cei pasionati de acest domeniu sa beneficieze de un mediu competitional. Toate aceste deplasari si ceea ce implica ele sunt EFORTURI PERSONALE. Ai vazut pe cineva intreband pe aici de ce trebuie sa fie asa? Cred ca nu avem aceeasi notiune asupra cuvantului \"pasionat\".
Cum ii explicati acum voi, sfigmo, relax, pasionatului de car audio Radu Cheveresan, care a strabatut tara de la Arad la Bucuresti pentru acest concurs… faptul ca i-a fost interzisa participarea ?
Sfigmo, iti mai aduci tu aminte anii 2002, 2003... atunci cand se faceau concursurile Oradea, Arad din pura pasiune, si unde nu se promovau anumite produse cum se face acum. Si prietenia care era atunci intre noi concurentii vis-a-vis de disputele si orgoliile de acum.
Iti aduci aminte rellax de replica data lui Doru, unul din instalatorii nostri???
...Iti lipseste pasiunea si prezenta la asemenea evenimente. Cu parere de rau, asta e singura concluzie pe care pot sa o trag.
Esti bun si explica-i tu acum de ce masina la care a muncit el in proportie de 60% nu a participat la acest concurs?!
Ground Zero is offline  
Old 11-12-05, 16:02   #2
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default

Ionut, exista un topic special creat pentru barfe, contestatii, etc

Chiar este necesar sa strici si topicul asta ?

Participant nu ai fost ... ai plecat ca asa ai vrut tu... nici macar spectator...

Deschide te rog un topic separat daca cel cu barfe si contestatii nu e OK pentru tine.

Evenimentul a fost pentru PASIONATI, nu pentru TEPARI sau NESIMTITI, si in calitate de organizator al unui eveniment, am facut ceea ce am considerat necesar pentru a nu transforma un eveniment de PASIONATI intr-un circ.
dBDrag is offline  
Old 11-12-05, 16:04   #3
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default

ATENTIE!!!
NU ESTE O BARFA!!!
ESTE O MARE NEDREPTATE FACUTA LA ACEST CONCURS!!!

Chiar este necesar sa strici si topicul asta ?

Dar ce ar fi trebuit sa fac in situatia de fata, sa te felicit pentru impartialitate si modul exemplar in care in calitate de gazda ai tratat un concurent?

Participant nu ai fost ... ai plecat ca asa ai vrut tu... nici macar spectator...
Am venit bucuros ca participant.
Am introdus masina in hala si am completat cormularul de inscriere.
M-am retras din respect si spirit de echipa fata de un concurent al nostru caruia i-a fost interzisa participarea!

Evenimentul a fost pentru PASIONATI, nu pentru TEPARI sau NESIMTITI, si in calitate de organizator al unui eveniment, am facut ceea ce am considerat necesar pentru a nu transforma un eveniment de PASIONATI intr-un circ.

Deci, in opinia ta noi nu suntem PASIONATI!!!
Suntem TEPARI sau NESIMTITI!!!
Ground Zero is offline  
Old 11-12-05, 16:07   #4
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default

NEDREPTATEA este o concluzie deobicei, nu o parere personala.
dBDrag is offline  
Old 11-12-05, 17:00   #5
dani

Stage 2
 
dani's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 58
Default

Ionut, dupa cum ti-am spus si ieri la concurs ORGANIZATORUL acestui eveniment a fost Radu Fenyo alias dbDrag care a beneficiat de suportul nostru (o parte din importatorii de car audio din Romania) si pe care vreau sa-l felicit inca o data pentru organizarea exemplara a acestui Eveniment.

Daca Radu nu a permis participarea unui concurent isunt sigur ca a avut motive super intemeiate pe care nu trebuie sa le punem la indoiala.

Pana acum tot ca a fost organizat de Radu a fost supercorect iar evenimentele au avut un real succes

Inca o data felicitari RADU!!!

Iar pentru Ionut ... .... .... De ce vrei tu sa fii tot timpul mama ranitilor?
dani is offline  
Old 11-12-05, 17:05   #6
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Ground Zero\"
ATENTIE!!!
NU ESTE O BARFA!!!
ESTE O MARE NEDREPTATE FACUTA LA ACEST CONCURS!!!

Chiar este necesar sa strici si topicul asta ?

Dar ce ar fi trebuit sa fac in situatia de fata, sa te felicit pentru impartialitate si modul exemplar in care in calitate de gazda ai tratat un concurent?

Participant nu ai fost ... ai plecat ca asa ai vrut tu... nici macar spectator...
Am venit bucuros ca participant.
Am introdus masina in hala si am completat cormularul de inscriere.
M-am retras din respect si spirit de echipa fata de un concurent al nostru caruia i-a fost interzisa participarea!

Evenimentul a fost pentru PASIONATI, nu pentru TEPARI sau NESIMTITI, si in calitate de organizator al unui eveniment, am facut ceea ce am considerat necesar pentru a nu transforma un eveniment de PASIONATI intr-un circ.

Deci, in opinia ta noi nu suntem PASIONATI!!!
Suntem TEPARI sau NESIMTITI!!!
Persoana la care ma refeream este cea care nu a fost inscrisa in concurs.

Te-ai retras din proprie initiativa si stii foarte bine ca nu a existat nici o problema in ceea ce te priveste.
dBDrag is offline  
Old 11-12-05, 17:17   #7
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default

dani,
Chiar ti se pare normal ca dintr-o problema personala... nu intru in detalii... ORGANIZATORUL sa interzica unui CONCURENT sa participe???

Daca Radu nu a permis participarea unui concurent isunt sigur ca a avut motive super intemeiate pe care nu trebuie sa le punem la indoiala.
Cunosti motivul???
Sa inteleg ca nu cunosti motivu, dar daca Radu a avut motive superintemeiate, atunci nu trebuie sa le punem la indoiala.

Radu Cheveresan a cerut sa i se dea scris, din partea organizatorului, motivul pentru care nu are dreptul sa participe!
Desigur nu l-a obtinut!
Pai daca este un motiv superintemeiat, de ce nu i s-a comunicat oficial, in scris, refuzul???
Ground Zero is offline  
Old 11-12-05, 17:22   #8
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Ground Zero\"
dani,
Chiar ti se pare normal ca dintr-o problema personala... nu intru in detalii... ORGANIZATORUL sa interzica unui CONCURENT sa participe???

Daca Radu nu a permis participarea unui concurent isunt sigur ca a avut motive super intemeiate pe care nu trebuie sa le punem la indoiala.
Cunosti motivul???
Sa inteleg ca nu cunosti motivu, dar daca Radu a avut motive superintemeiate, atunci nu trebuie sa le punem la indoiala.

Radu Cheveresan a cerut sa i se dea scris, din partea organizatorului, motivul pentru care nu are dreptul sa participe!
Desigur nu l-a obtinut!
Pai daca este un motiv superintemeiat, de ce nu i s-a comunicat oficial, in scris, refuzul???
Mi se pare de bun simt ca daca exista pretentia de a se obtine un raspuns in scris sa se faca o cerere in scris.

Asta ti se pare corect ?
dBDrag is offline  
Old 11-12-05, 17:30   #9
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default

Repet,
Am venit bucuros ca participant.
Am introdus masina in hala si am completat formularul de inscriere.
M-am retras din respect si spirit de echipa fata de un concurent al nostru caruia i-a fost interzisa participarea!
Suntem o ECHIPA, precum este scris si in semnatura!!!
La evenimentul trecut, ti-am spus ca noi, oficial, ca echipa nu am participat!!!

Dar de ce nu incerci sa te pui in situatia mea???
Incearca te rog.
Am venit cu cele mai bune intentii... am dormit top drumul de oboseala... dar ce era mai important, terminasem in sfarsit Fiat-ul si veneam pentru prima data cu el in concurs...

Am stat pana dupa pranz... nu stiu exact ora... ca spectator, uimit de ceeace ni se intampla.
Am stat pentru ca doream sa cunosc arbitri, dar vazand cum decurg lucrurile cu arbitratul... am stat deoparte... sa nu-i incurc...
La un moment dat, sfigmo ne intreaba de ce nu ne inscriem la BASS RACE???

Cum adica???
Ground Zero is offline  
Old 11-12-05, 17:33   #10
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Ground Zero\"
Repet,
Am venit bucuros ca participant.
Am introdus masina in hala si am completat formularul de inscriere.
M-am retras din respect si spirit de echipa fata de un concurent al nostru caruia i-a fost interzisa participarea!
Suntem o ECHIPA, precum este scris si in semnatura!!!
La evenimentul trecut, ti-am spus ca noi, oficial, ca echipa nu am participat!!!

Dar de ce nu incerci sa te pui in situatia mea???
Incearca te rog.
Am venit cu cele mai bune intentii... am dormit top drumul de oboseala... dar ce era mai important, terminasem in sfarsit Fiat-ul si veneam pentru prima data cu el in concurs...

Am stat pana dupa pranz... nu stiu exact ora... ca spectator, uimit de ceeace ni se intampla.
Am stat pentru ca doream sa cunosc arbitri, dar vazand cum decurg lucrurile cu arbitratul... am stat deoparte... sa nu-i incurc...
La un moment dat, sfigmo ne intreaba de ce nu ne inscriem la BASS RACE???

Cum adica???
Hai sa incercam sa rezolvam problemele pe rand...

Mi se pare de bun simt ca daca exista pretentia de a se obtine un raspuns in scris sa se faca o cerere in scris.

Ti se pare corect ?
dBDrag is offline  
Old 11-12-05, 17:38   #11
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dani\"
Iar pentru Ionut ... .... .... De ce vrei tu sa fii tot timpul mama ranitilor?
Deci recunosti ca Radu a fost o victima, un... ranit!
Da, ranit in orgoliul lui de pasionat de car audio.
El, unul care alaturi de Zoltan (Oradea) au organizat primele concursuri in Romania incepand cu 2002!!! Falcon fiind sponsor la Oradea... iti aduci aminte wiseguy,... cred ca ai fost si tu acolo alaturi de Mihai B.

Explic inca odata,
SUNTEM O ECHIPA, PRECUM ESTE SCRIS IN SEMNATURA!
O E C H I P A ! ! !
Ground Zero is offline  
Old 11-12-05, 17:50   #12
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default Re:

dBDrag,
Am vrut sa procedam exact asa cum pretinzi tu ca ar fi fost de bun simt.
Cu ce ne mai ajuta la momentul respectiv o cerere in scris?
Avand in vedere ca motivul neacceptarii in concurs a fost unul total nejustificat... ce motiv mai avea sa facem cererea... daca era un eveniment dBDrag, EMMA, fii sigur ca nu plecam fara document.
Dar, fiind un eveniment organizat de o persoana fizica, care afirma... este concursul meu, fac ce vreau, asta nu este un concurs EMMA ... nu am considerat ca isi mai avea rostul...
Cu mare parere de rau...
Ground Zero is offline  
Old 11-12-05, 18:22   #13
dani

Stage 2
 
dani's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 58
Default

Quote:
Cunosti motivul???
Sa inteleg ca nu cunosti motivu, dar daca Radu a avut motive superintemeiate, atunci nu trebuie sa le punem la indoiala.
In fata mea Radu Fenyo si-a castigat \"dreptul\" de a nu-i pune la indoiala deciziile legate de organizarea evenimentelor de gen pentru ca pana acum nu a dovedit decat SERIOZITATE !!!
dani is offline  
Old 11-12-05, 18:23   #14
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Ground Zero\"
dBDrag,
Am vrut sa procedam exact asa cum pretinzi tu ca ar fi fost de bun simt.
Cu ce ne mai ajuta la momentul respectiv o cerere in scris?
Avand in vedere ca motivul neacceptarii in concurs a fost unul total nejustificat... ce motiv mai avea sa facem cererea... daca era un eveniment dBDrag, EMMA, fii sigur ca nu plecam fara document.
Dar, fiind un eveniment organizat de o persoana fizica, care afirma... este concursul meu, fac ce vreau, asta nu este un concurs EMMA ... nu am considerat ca isi mai avea rostul...
Cu mare parere de rau...
Stiu ca intentia conteaza, dar nu s-a primit nici o cerere.

Este usor sa judeci cand auzi bucati din ceea ce s-a intamplat, dar nu erai prezent la evenimentele despre care discuti, in schimb eu am fost la toate.

Daca era vorba de o echipa, parerea mea este ca un reprezentant al echipei ar fi trebuit sa vina cu mai multe cereri de inscriere. ALT FAPT CARE NU S-A INTAMPLAT.

Deci aceasta echipa este virtuala, si mai ales vad ca o folosesti numai cand te avantajeaza.

Si daca este sa vorbim de avantaje, cred ca ar fi fost de asemenea de bun simt sa spui ca persoanele mentionate de tine se zice ca sunt presedintele, vicepresedintele s.a.m.d. al competitiei direct concurente al evenimentului organizat, respectiv EMMA Romania.

In alta ordine de idei, mi se pare tendentioasa afirmatia ta FALSA cum ca evenimentul de ieri a fost organizat de o persoana fizica, insa deja am dubii in ceea ce priveste sinceritatea acestor afirmatii avand in vedere ca si tu esti implicat in EMMA Romania.
dBDrag is offline  
Old 11-12-05, 18:25   #15
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default

Ground Zero,

Spune-mi te rog daca esti implicat in EMMA Romania?

Am mentionat ceva intr-un mesaj de mai sus si tin sa mentionez ca se baza pe niste informatii complet neoficiale.
dBDrag is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -