Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > SPL (Presiune Sonora)

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-12-05, 18:29   #16
mer|in

Stage 3
 
mer|in's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 137
Default

Ground Zero daca tot faci afirmatii ar fi bine sa le sustii si cu niste argumente,...CE PRODUSE SE PROMOVEAZA IN ACESTE COMPETITII????Sau la ce te referi cand spui se promoveaza??
__________________
pe aici... pe colo...
mer|in is offline  
Old 11-12-05, 18:59   #17
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default Re:

Stiu ca intentia conteaza, dar nu s-a primit nici o cerere.
Am explicat de ce.

Este usor sa judeci cand auzi bucati din ceea ce s-a intamplat, dar nu erai prezent la evenimentele despre care discuti, in schimb eu am fost la toate.
Te-am ascultat pe tine, l-am ascultat pe Radu C., pe Vlad...
Chiar daca ti-as da dreptate referitor la aceel asa zis pariu, tot o problema personala ramane... care absolut nu are nici o legatura cu evenimentul organizat de tine!
La acest eveniment, un membru al echipei noastre, distribuitor GZ in Arad, a fost nedreptatit.

Daca era vorba de o echipa, parerea mea este ca un reprezentant al echipei ar fi trebuit sa vina cu mai multe cereri de inscriere. ALT FAPT CARE NU S-A INTAMPLAT.
O este formata din membri.
Chiar ai fi vrut sa scriem pe fisa de participare... Echipa XYZ, concurent Ionescu.

Deci aceasta echipa este virtuala, si mai ales vad ca o folosesti numai cand te avantajeaza.
Acesata echipa exista, vad... spre enervarea multora!
Veti afla mai multe despre ea incepand cu calendarul competitional 2006.

Si daca este sa vorbim de avantaje, cred ca ar fi fost de asemenea de bun simt sa spui ca persoanele mentionate de tine se zice ca sunt presedintele, vicepresedintele s.a.m.d. al competitiei direct concurente al evenimentului organizat, respectiv EMMA Romania.
Nu inteleg unde vrei sa ajungi?!
Sa presupun ca un alt motiv pentru care Radu Cheveresan a fost respins este acela ca este arbitru cu atesta, vicepresedinte EMMA, membru al competitiei direct concurente al evenimentului organizat

In alta ordine de idei, mi se pare tendentioasa afirmatia ta FALSA cum ca evenimentul de ieri a fost organizat de o persoana fizica, insa deja am dubii in ceea ce priveste sinceritatea acestor afirmatii avand in vedere ca si tu esti implicat in EMMA Romania.
Nu tu cu gura ta ai afirmat... \"este concursul meu, fac ce vreau, asta nu este un concurs EMMA\"
In al doilea rand, de catre cine a fost organizat concursul?
A fost un concurs sub forum-ul dBDrag Racing?
Ce legatura are implicarea mea in EMMA cu participarea la acest eveniment???
Am venit, in echipa, sa participam la concursul anuntat...
Cu ce am gresit???
Sa inteleg ca simpatizantii EMMA nu sunt acceptati in astfel de concursuri???
Ground Zero is offline  
Old 11-12-05, 19:05   #18
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dBDrag\"
Ground Zero,

Spune-mi te rog daca esti implicat in EMMA Romania?

Am mentionat ceva intr-un mesaj de mai sus si tin sa mentionez ca se baza pe niste informatii complet neoficiale.
Da, sunt implicat si voi fi implicat in orice inseamna CAR HIFI, CAR AUDIO... fie ele EMMA sau dBDrag Racing ... fac asta din pura pasiune, si neconditionat!
Ground Zero is offline  
Old 11-12-05, 19:07   #19
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default

Acum ma aflu intr-o situatie in care te-ai aflat si tu dupa prima etapa dB Drag, asa ca s-ar putea sa ma intelegi.

Mi s-a spus de participantul echipei GZ ca sunt \"invidios\", ca imi este \"frica\", si vad ca continui si tu cu faptul ca \"deranjeaza\"...

Asta pe langa figurile lui nu m-a ajutat cu nimic sa imi schimb decizia de a nu-i permite inscrierea.

Dar daca tot am ajuns la episodul cu inscrierea si tot dorim sa fim transparenti si exhibitionisti, te rog sa postezi datele de inscriere de la membrii echipei GZ, poate ajungem la o concluzie.
dBDrag is offline  
Old 11-12-05, 19:10   #20
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Ground Zero\"
Quote:
Originally Posted by \"dBDrag\"
Ground Zero,

Spune-mi te rog daca esti implicat in EMMA Romania?

Am mentionat ceva intr-un mesaj de mai sus si tin sa mentionez ca se baza pe niste informatii complet neoficiale.
Da, sunt implicat si voi fi implicat in orice inseamna CAR HIFI, CAR AUDIO... fie ele EMMA sau dBDrag Racing ... fac asta din pura pasiune, si neconditionat!
Hai sa vorbim mai direct, cu ce te ocupi in cadrul EMMA Romania ?!?
dBDrag is offline  
Old 11-12-05, 19:15   #21
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"mer|in\"
Ground Zero daca tot faci afirmatii ar fi bine sa le sustii si cu niste argumente,...CE PRODUSE SE PROMOVEAZA IN ACESTE COMPETITII????Sau la ce te referi cand spui se promoveaza??
Cu tot respectul, merlin, fii sigur ca absolut toate afirmatiile mele sunt sustinute cu argumente.
In competiile actuale, EMMA sau dBDragRacing se promoveaza Audison, Ground Zero, Hertz, JL... si speram cat mai multe din 2006...
Ground Zero is offline  
Old 11-12-05, 19:24   #22
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Ground Zero\"
In alta ordine de idei, mi se pare tendentioasa afirmatia ta FALSA cum ca evenimentul de ieri a fost organizat de o persoana fizica, insa deja am dubii in ceea ce priveste sinceritatea acestor afirmatii avand in vedere ca si tu esti implicat in EMMA Romania.
Nu tu cu gura ta ai afirmat... \"este concursul meu, fac ce vreau, asta nu este un concurs EMMA\"
In al doilea rand, de catre cine a fost organizat concursul?
A fost un concurs sub forum-ul dBDrag Racing?
Ce legatura are implicarea mea in EMMA cu participarea la acest eveniment???
Am venit, in echipa, sa participam la concursul anuntat...
Cu ce am gresit???
Sa inteleg ca simpatizantii EMMA nu sunt acceptati in astfel de concursuri???
\"Concursul meu, fac ce vreau\" nu era vorba de ceva al meu personal ci de faptul ca in calitate de Organizator sau Head Judge cum se cheama in dB Drag si EMMA am autoritatea de a lua de unul singur o decizie.

Iar faptul ca aici nu este un concurs EMMA se referea la faptul ca el nu are nici un fel de privilegiu de conducere.

Atasez si o parte din regulamentul dB drag care s-ar putea sa fie relevanta la ceea ce spun:
dB Drag Racing Association (dBDRA) a depus eforturi mari pentru a stabili un regulament cat mai cuprinzator si mai clar. In ciuda acestui lucru, vor aparea in mod inevitabil situatii in care o instalatie sau aplicatie anume nu se va incadra in aria de cuprindere a acestui regulament.
In aceste cazuri, este responsabilitatea arbitrului-sef sa decida daca incidentul sau situatia respectiva este in concordanta cu spiritul competitiei dB Drag. Concurentii au responsabilitatea de a intelege prevederile prezentului regulament si de a se conforma cu toate deciziile arbitrului-sef.

Personal, cred ca ai gresit cu faptul ca ai plecat, dar a fost decizia ta.

Nu exista nici o problema vis-a-vis de simpatizantii EMMA, au participat destui dintre \"concurentii\" de la evenimentele EMMA, si chiar si eu sunt un simpatizant EMMA. Si chiar daca nu am fost de acord cu desfasurarea evenimentelor EMMA, intotdeauna m-am abtinut de la a comenta, pentru ca ar fi fost un conflict de interese.
dBDrag is offline  
Old 11-12-05, 19:26   #23
NILS_BUCURESTI
Midnight Racers Member

Stage 5
 
NILS_BUCURESTI's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 757
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default

Normal ca se promoveaza aceste marci atata timp cat cei din spatele lor se ocupa de organizari , sponsorizari etc. si mi se pare PERFECT NORMAL!!! Totul e sa nu se faca campanie anti alte marci sau sa se discrimineze cei ce au pe masini altceva,,,,,,ceea ce pana acum eu nu am observat... asa ca din punctul meu de vedere (participanat si spectator) totul e OK. Nu comentez incidentul cu GZ pt ca nu cunosc toata povestea si nu ma bag unde nu cunosc toate detaliile ! (ma bag si eu ca musca... :P )
NILS_BUCURESTI is offline  
Old 11-12-05, 19:27   #24
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dBDrag\"
Hai sa vorbim mai direct, cu ce te ocupi in cadrul EMMA Romania ?!?
OK, cu toate ca nu este etic, incerc sa vad cum pot sa iti aduc la cunostiinta corespondenta mea cu D-na Sabina Cravero, responsabila EMMA pe partea de EST a Europei.

Bazandu-ma pe onestitatea ta, ti-am trimis pe e-mail u mesaj primit din partea D-nei Sabina Cravero. Te rog analizaeza-l si spune-mi daca nu iti este ceva in clar. Este mesaj primit dupa intalnirea de la Brasov, unde m-a insarcinat cu traducerea si organizarea alaturi de Radu Cheveresan si ceilalti a cursurilor de pregatire a arbitrilor EMMA pentru Romania.

Daca ai in continuare dubii, nu iti ramane decat sa o contactezi telefonic sau pri e-mail pentru a-ti confirma si dansa implicarea mea in EMMA Ro.

Sincer nu vad unde vrei sa ajungi!
Ground Zero is offline  
Old 11-12-05, 19:46   #25
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default

Pai nu ti se pare ca este un conflict de interese intre pozitia ta oficiala in EMMA, mesajele tendentioase asupra unei competitii concurente, pozitia de importator pentru o marca care nu a participat, redactor sef la o revista de gen ?!?
dBDrag is offline  
Old 11-12-05, 19:53   #26
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default

\"Concursul meu, fac ce vreau\" nu era vorba de ceva al meu personal ci de faptul ca in calitate de Organizator sau Head Judge cum se cheama in dB Drag si EMMA am autoritatea de a lua de unul singur o decizie.

Iar faptul ca aici nu este un concurs EMMA se referea la faptul ca el nu are nici un fel de privilegiu de conducere.
Pai ti-a solicitat el vreun privilegiu???
Pur si simplu si-a completat fisa de inscriere... si dorea sa o depuna!

Atasez si o parte din regulamentul dB drag care s-ar putea sa fie relevanta la ceea ce spun:
dB Drag Racing Association (dBDRA) a depus eforturi mari pentru a stabili un regulament cat mai cuprinzator si mai clar. In ciuda acestui lucru, vor aparea in mod inevitabil situatii in care o instalatie sau aplicatie anume nu se va incadra in aria de cuprindere a acestui regulament.
In aceste cazuri, este responsabilitatea arbitrului-sef sa decida daca incidentul sau situatia respectiva este in concordanta cu spiritul competitiei dB Drag. Concurentii au responsabilitatea de a intelege prevederile prezentului regulament si de a se conforma cu toate deciziile arbitrului-sef.

De acord cu tine.
Dar acolo se face referire doar la instalatii sau aplicatii anume care... nici decum la puterea de decizie a Head Judge-ului de a exclude din motive personale un concurent

Personal, cred ca ai gresit cu faptul ca ai plecat, dar a fost decizia ta.
M-ai fortat sa ma retrag, sau chiar asta s-a dorit???

Cu durere in suflet m-am, ...ne-am retras!!! Dar avem si noi demnitatea noastra

Nu exista nici o problema vis-a-vis de simpatizantii EMMA, au participat destui dintre \"concurentii\" de la evenimentele EMMA, si chiar si eu sunt un simpatizant EMMA. Si chiar daca nu am fost de acord cu desfasurarea evenimentelor EMMA, intotdeauna m-am abtinut de la a comenta, pentru ca ar fi fost un conflict de interese Pai atunci, ce ai avut cu el cand ai spus...
Iar faptul ca aici nu este un concurs EMMA se referea la faptul ca el nu are nici un fel de privilegiu de conducere.
cu toate ca el nu ti-a cerut nici un privilegiu
Se poate interpreta intradevar si asa... ti-a cerut privilegiu de a participa la un concurs organizat de tine!
Ground Zero is offline  
Old 11-12-05, 19:56   #27
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dBDrag\"
Acum ma aflu intr-o situatie in care te-ai aflat si tu dupa prima etapa dB Drag, asa ca s-ar putea sa ma intelegi.

Mi s-a spus de participantul echipei GZ ca sunt \"invidios\", ca imi este \"frica\", si vad ca continui si tu cu faptul ca \"deranjeaza\"...

Asta pe langa figurile lui nu m-a ajutat cu nimic sa imi schimb decizia de a nu-i permite inscrierea.

Dar daca tot am ajuns la episodul cu inscrierea si tot dorim sa fim transparenti si exhibitionisti, te rog sa postezi datele de inscriere de la membrii echipei GZ, poate ajungem la o concluzie.
Ajuta-ma, te rog cu un raspuns la mesajul de mai sus...
dBDrag is offline  
Old 11-12-05, 20:09   #28
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dBDrag\"
Pai nu ti se pare ca este un conflict de interese intre pozitia ta oficiala in EMMA, mesajele tendentioase asupra unei competitii concurente, pozitia de importator pentru o marca care nu a participat, redactor sef la o revista de gen ?!?
NU, absolut de loc.
Mesajele tendentioase... tu le interpretezi ca fiind tendentioase. Mereu cu sabia la brau... ii aratati taisul de fiecare data cand cineva are o parere care nu corespunde canoanelor dumneavoastra!
Competii concurente!???
Tu introduci si extrapolezi faptul ca un pasionat de CAR AUDIO nu are dreptul sa se implice in mai multe competitii... Gresit!
Pentru mine, nu exzista competitii concurente! Exista COMPETITII!!!
Faptul ca imi exprim punctele de vedere direct, fara ascunzisuri, nu cred ca este un lucru de condamnat.
Crezi ca regulamentele acestor forum-uri sau regulamentele competitiilor s-au scris dintr-o data, fara a fi existat discutii in contradictoriu???
toate aceste discutii in contradictoriu, daca au existat au dus la perfectarea acestor regulamente!!!

pozitia de importator pentru o marca care nu a participat
Chiar vorbim limbi straine?
Chiar este nevoie sa reluam de la inceput discutia??

redactor sef la o revista de gen

Dupa ce am plecat, l-am telefonat pe Saxo si i-am spus ca aveam intentia de a realiza un articol referitor la evenimentul acesta, ultim eveniment pe anul 2005, ...cel mai mare eveniment de profil din tara in 2005...
Inca si acum doresc sa il realizez si cu siguranta va apare in primul numar, dar sa stii ca mi-am dorit asta cu cele mai bune ganduri...
Doream sa discut cu arbitri, sa ii cunosc si sa isi exprime punctul lor de vedere la aceasta noua experienta care a reprezentat pentru ei participarea la un concurs CAR AUDIO.
Doream mai multe...
Din pacate, te-am gasit cu sabia la brau... si dupa ce ne-ai aratat taisul ei, am avut demnitatea sa ne resemnam!
De altfel, din spusele chinezului care a participat la dBDrag Racing, acceleasi privi taioase le-ai adresat si lor, la acel eveniment... si nu inteleg de ce... pentru ca aveau un sistem GZ in masina, pentru ca RAdu Cheveresan i-a insotit???
Pacat!!!
Ground Zero is offline  
Old 11-12-05, 20:19   #29
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default

Daca totul se bazeaza pe aratatul \"taisului\" sabiei si \"privirea\" mea, iarta-ma ca-ti spun, dar nu mai pot continua aceasta discutie, pentru ca as cadea in penibil.

Imi pare rau deja pentru tot spectacolul asta care l-ai pus in scena... faptele mele din trecut se pare ca au contat pentru tine mai putin decat niste povesti, cuvinte...

Si mi se pare si mai ciudat ca tu de fapt acum folosesti asa zise argumente de la o persoana pe care mi-ai dat cateodata senzatia ca nu o crezi, asta ca sa fiu retinut in afirmatii.

Cred ca ar fi trebuit sa comunici mai mult cu mine, ai ales insa acest exhibitionism care nu cred ca te-a ajutat cu ceva.
dBDrag is offline  
Old 11-12-05, 20:22   #30
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default

Salut tuturor si FELICITARI TUTUROR CELOR PREZENTI.
Am ajuns acum cateva minute acasa si am citit polemicile despre ceea ce a fost...parerea mea:
Ce a fost a fost frumos din toate punctele de vedere...bine organizat si partea cu arbitrarea credeti-ma ca nu a durat mult...au fost cazuri cand a durat si mai mult...plus ca a fost util pentru toata lumea...acuma referitor la incidentul cu echipa GZ eu unul nu am nimic de spus...mi-a fost ceruta parerea si acolo la fata locului...ca sa se inteleaga mai bine de catre toata lumea tin sa explic faptul ca sambata au avut loc doua evenimente: primul de SQ care s-a desfasurat extraordinar de bine si la care au fost si premii cupe etc, si un al doilea care a fost o ETAPA DEMONSTRATIVA BASS RACE sub egida dBDrag Racing Romania...primul eveniment (SQ) a fost organizat in exclusivitate de catre RF, membru fondator al dBDrag Racing Romania sustinut din plin de Tottal Motto, Wizards, ADV, Luxacustica, si multi altii, iar cel de-al doilea (Bass Race) a fost organizat de catre dBDrag RR pentru a face o introducere si in acest gen de competitie sustinut in egala masura de cei mentionati mai sus...tin pe aceasta cale sa le multumesc din nou pentru sprijinul acordat in organizarea si mentinerea nivelului competitiilor de CAR-Audio oricum s-ar intitula ele...bun...acum referitor la ce spui tu Ground Zero, faptul ca unul din membri echipei aduse de voi nu a fost acceptat in competitia de SQ, sincer, nu e treaba mea sa o comentez...exista insa un motiv bine intemeiat fii convins de asta, amandoi cunoscandu-l personal pe RF tin sa cred ca nu a facut-o din nici un motiv rautacios...cred ca nu e nici locul meu nici locul tau in acel conflict...parerea mea e ca cei doi sa isi lamureasca singuri neintelegerile...decizia ta de a renunta la participarea in concurs pentru a juca mai apoi rolul de victima, o spun deschis si public nu o sustin deloc...v-am invitat sa ramaneti la Bass Race pentru simplul motiv de a fi prezenti acolo cand s-a desfasurat acesta...a fost intr-adevar dupa terminarea si premierea concursului de SQ, dar repet: Bass Race a fost separat de SQ...baietii de la EVO, MAMUT, RAZVAN (nu stiu nickul de pe forum ceva cu flipper ), ei au stat si au asteptat pana s-a terminat totul la SQ...au fost multi care au inteles de la inceput ce si cum se desfasoara lucrurile si care au venit pentru asta...faptul ca am spus public ceea ce am spus catre unul din angajatii tai, i-a fost adresata...nimeni nu stie cine este Doru care s-a semnat instalator Audioplus si care a inceput sa arunce cuvinte poate nevrute in cei care au facut ceva pentru CAR-Audio in Romania, si pentru asta m-am adresat lui...nu cred ca are rost sa spun aici mai multe...treaba din punctul meu de vedere e simpla...sunteti oricand bineveniti la orice competitie de orice gen si crede-ma ca nu are nimeni nimic personal cu voi...competitiile de acest gen vor fi si mai multe anul viitor...restul Ionut, as prefera sa le discutam la telefon...
Inca odata MULTUMIRI TOTUROR SI FELICITARI !!!
__________________

Uischi...I'll never forget you...
sfigmo is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -