Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-02-08, 21:39   #1
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Cunoaste cineva CJ 50 ALI?

Prietenul meu mi-a spus sa va intreb daca e pe forum. A facut linie cu el, si era destul de puternica. E curios ce motor avea.
di48lo is offline  
Old 26-02-08, 21:46   #2
B e V

Stage 3
 
B e V's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 125
Default Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?

daca bine imi amintesc, e o bora, diesel ... ext: ceva jante, umpic lasata, cred


lt:de motor nu stiu nimic :P
B e V is offline  
Old 26-02-08, 22:01   #3
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?

Exact

Cineva il cunoaste?
di48lo is offline  
Old 27-02-08, 10:17   #4
AK-ZER

Stage 5
 
AK-ZER's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 617
Default Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Prietenul meu mi-a spus sa va intreb daca e pe forum. A facut linie cu el, si era destul de puternica. E curios ce motor avea.
Tu SINCER crezi ca asta e un motiv pt a deschide un thread???? mai ales in cazul tau si a lui aldodabass.. e mai importanta curozitatea prietenului tau sau a ta decat structura ordonata a forumului??? Chiar inainte s-a discutat despre thread-uri.. decat sa scri la CHAT ai deschis si tu un forum de umplutura.. BRAVO! In cazu asta hai sa deschid si eu un thread cand fac o pana sau schimb uleiul.. ca deh.. este despre masini!
Un forum trebuie sa arate intr-un amumit fel.. ca daca nu ar ca un board de anunturi de la kaufland!
Cu respect,
AK-ZER
__________________
there was a time when cars were cars, and men were men who drove cars
AK-ZER is offline  
Old 27-02-08, 10:35   #5
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?

AK-ZER, esti norocos ca chiar am vrut sa inchid topicul.
Spune-mi sincer: esti membru si pe alte forumuri? Sau te-ai uitat vre-odata la alte forumuri? Toata lumea poate sa deschide topicuri cand vrea, si face asta nu de alta, dar sa fie ORDINE!!! De ce este permis userilor sa faca thread-uri noi?
"Un forum trebuie sa arate intr-un amumit fel" Pai, problema e ca in felul cum zici tu, numai VA ARATA intr-un anumit fel... dar nu va fi practic deloc. Si asa de multe ori patesc ca caut ceva ce a fost postat mai demult si nu-l gasesc nicicum, pt. ca nu avea threadul lui, era aruncat undeva in chat... Apoi sa te apuci sa citesti toate paginile

Va rog un moderator sa inchida topicul. Am aflat ce am vrut. Ms.
di48lo is offline  
Old 27-02-08, 10:47   #6
AK-ZER

Stage 5
 
AK-ZER's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 617
Default Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
AK-ZER, esti norocos ca chiar am vrut sa inchid topicul.
Spune-mi sincer: esti membru si pe alte forumuri? Sau te-ai uitat vre-odata la alte forumuri? Toata lumea poate sa deschide topicuri cand vrea, si face asta nu de alta, dar sa fie ORDINE!!! De ce este permis userilor sa faca thread-uri noi?
"Un forum trebuie sa arate intr-un amumit fel" Pai, problema e ca in felul cum zici tu, numai VA ARATA intr-un anumit fel... dar nu va fi practic deloc. Si asa de multe ori patesc ca caut ceva ce a fost postat mai demult si nu-l gasesc nicicum, pt. ca nu avea threadul lui, era aruncat undeva in chat... Apoi sa te apuci sa citesti toate paginile

Va rog un moderator sa inchida topicul. Am aflat ce am vrut. Ms.
is membru pe mai multe forumuri..poate tu nu ai avut ocazia sa intri pe un forum de afara.. sa vezi cum arata.. (stiu ca sunt si cazuri in care tot asha sta treaba) dar in general exista respect.. deaia ii scade incontinuu credibititatea forumului asta.. pentru ca aici oricine isi perminte sa posteze ce vrea si unde vrea si 90% din cei noi nici nu citesc regulile.. sunt forumuri afara care au rating la persoana si unde de ex nu poate oricine sa posteze oriunde ca default..
AK-ZER is offline  
Old 27-02-08, 11:44   #7
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?

Sa te linistesc, sunt membru pe 5 forumuri straine de mai mult de 3-5 ani!!! Asta e singurul forum romanesc pe care is registrat. Vorbeai despre respect... tu cum stai cu respectul?
Sa nu te miri ca nu este trafic pe forum. In loc sa te bucuri ca cineva foloseste de forumul asta, vii si il bati in cap! Nici macar moderator nu esti. Nu stiu de unde vine conceptia ca userii sunt obligati sa posteze numai in threaduri existente.

Dar in loc sa ma cert cu tine, te implor sa-mi arati un forum unde lucrurile stau asa cum spui tu. Adica sunt maxim 30 de threaduri si nimeni nu face unu nou. Si bineinteles, sunt multi useri pe-acolo, si apar cel putin 20 de posturi zilnic (pe intregul forum, nu intr-un singur thread).
di48lo is offline  
Old 27-02-08, 12:28   #8
aldoadabass_wrs

Stage 5
 
aldoadabass_wrs's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 474
Angry Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?

Quote:
Originally Posted by AK-ZER View Post
Tu SINCER crezi ca asta e un motiv pt a deschide un thread???? mai ales in cazul tau si a lui aldodabass..
adik ?wtf, nu-ti convine nu privi....MA INTELEGI, am nevoie de o peroana care cunoaste masina aia vreau sa o cumpar,vreau sa-i cunosc istoria, nu pricep care-i faza, masina e in cj de 2 ani....unde era sa intreb la chat?...sa ce sa-mi spuna stiu io care ca aseara a mancat supa.....serios pastreaza-ti poztia si ve-ziti d'ale tale....salutare!
aldoadabass_wrs is offline  
Old 27-02-08, 13:16   #9
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Sa nu te miri ca nu este trafic pe forum. In loc sa te bucuri ca cineva foloseste de forumul asta, vii si il bati in cap! Nici macar moderator nu esti. Nu stiu de unde vine conceptia ca userii sunt obligati sa posteze numai in threaduri existente.
nu are importanta daca e moderator sau nu, oricine poate sa atraga atentia cand se face o gresala.
legat de trafic, sti tu vorba aia, degeaba is multi daca is prosti...
nu zice nimeni sa nu deschida userii threaduri da' sa fie folositoare si informative, hai sa deschidem toti cate un topic despre o masina care ne intereseaza...

PS:
CJ 50 ALI, are motor 1.9 TDI cu chiptuning, turbina noua, si ambreiaj nou, de aia merge asa bine, e o masina ingrijita fata de majoritatea rapciugilor de TDI-uri. pentru atat era nevoie de un topic nou? pentru o intrebare si un raspuns?
__________________
tekno is offline  
Old 27-02-08, 14:02   #10
DaNuTzU'

Stage 5
 
DaNuTzU''s Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,014
Member of:
[Fiat]
Default Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?

lasa tekno ca acum nu stiu care cum sa arate cat is de "raceri"=)))))
DaNuTzU' is offline  
Old 27-02-08, 14:27   #11
aldoadabass_wrs

Stage 5
 
aldoadabass_wrs's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 474
Default Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?

Quote:
Originally Posted by DaNuTzU' View Post
lasa tekno ca acum nu stiu care cum sa arate cat is de "raceri"=)))))
aham......
aldoadabass_wrs is offline  
Old 27-02-08, 15:30   #12
AK-ZER

Stage 5
 
AK-ZER's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 617
Default Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Sa te linistesc, sunt membru pe 5 forumuri straine de mai mult de 3-5 ani!!! Asta e singurul forum romanesc pe care is registrat. Vorbeai despre respect... tu cum stai cu respectul?
Sa nu te miri ca nu este trafic pe forum. In loc sa te bucuri ca cineva foloseste de forumul asta, vii si il bati in cap! Nici macar moderator nu esti. Nu stiu de unde vine conceptia ca userii sunt obligati sa posteze numai in threaduri existente.

Dar in loc sa ma cert cu tine, te implor sa-mi arati un forum unde lucrurile stau asa cum spui tu. Adica sunt maxim 30 de threaduri si nimeni nu face unu nou. Si bineinteles, sunt multi useri pe-acolo, si apar cel putin 20 de posturi zilnic (pe intregul forum, nu intr-un singur thread).
1.Din cele 5 forum-uri nici unu nu e "altfel" decat sectiunea cluj?toate sunt asha?
2.Eu am respect pt useri.. mai ales pt cei care merita (dpmdv) faptul ca nu folosec o limba de lemn sau ca mai fac cate o gluma.. nu inseamna ca nu am respect.. (poate nu m-am facut inteles)
3.Daca tu crezi ca singuru lucru care conteaza la un forum e nr de vizitatori/useri te inseli amarnic! Nici din punct de vedere ecomomic/financiar (mai ales pe termen lung) nu stau asha lucrurile.Perceptia/"numele"/brandul scad in valoare.. nimeni nu-l mai i-a in seama forumul ca fiind "serios" ce-i cu adevarat interesati de tuning( si chiar masini in general) nu vor mai cauta sa se logeze daca pe forumul e plin de useri de toate felurile.. unii care se plictisesc.. altii care nu au nici o treaba cu masinile sau/si care adopta un carcater de macho ignoranti (PS: eu personal nu cred ca faci parte din aceste categorii)
Mai pe scurt fara un "brand" putenic site-ul asta se duce pe apa sambetei.. deageaba are la un moment dat 1 mil de utilizatori.. (financiar intradevar pe termen lung)
Cred ca cu asta ti-am raspuns si la ultimul punct..
Sper ca m-am facut inteles.. de data asta..

Last edited by AK-ZER; 27-02-08 at 15:35.
AK-ZER is offline  
Old 27-02-08, 15:39   #13
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?

Quote:
Originally Posted by tekno View Post
nu are importanta daca e moderator sau nu, oricine poate sa atraga atentia cand se face o gresala.
legat de trafic, sti tu vorba aia, degeaba is multi daca is prosti...
nu zice nimeni sa nu deschida userii threaduri da' sa fie folositoare si informative, hai sa deschidem toti cate un topic despre o masina care ne intereseaza...

PS:
CJ 50 ALI, are motor 1.9 TDI cu chiptuning, turbina noua, si ambreiaj nou, de aia merge asa bine, e o masina ingrijita fata de majoritatea rapciugilor de TDI-uri. pentru atat era nevoie de un topic nou? pentru o intrebare si un raspuns?
Mersi pt. informatii. Apreciez ca m-ai si ajutat.
di48lo is offline  
Old 27-02-08, 15:52   #14
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?

Quote:
Originally Posted by AK-ZER View Post
1.Din cele 5 forum-uri nici unu nu e "altfel" decat sectiunea cluj?toate sunt asha?
2.Eu am respect pt useri.. mai ales pt cei care merita (dpmdv) faptul ca nu folosec o limba de lemn sau ca mai fac cate o gluma.. nu inseamna ca nu am respect.. (poate nu m-am facut inteles)
3.Daca tu crezi ca singuru lucru care conteaza la un forum e nr de vizitatori/useri te inseli amarnic! Nici din punct de vedere ecomomic/financiar (mai ales pe termen lung) nu stau asha lucrurile.Perceptia/"numele"/brandul scad in valoare.. nimeni nu-l mai i-a in seama forumul ca fiind "serios" ce-i cu adevarat interesati de tuning( si chiar masini in general) nu vor mai cauta sa se logeze daca pe forumul e plin de useri de toate felurile.. unii care se plictisesc.. altii care nu au nici o treaba cu masinile sau/si care adopta un carcater de macho ignoranti (PS: eu personal nu cred ca faci parte din aceste categorii)
Mai pe scurt fara un "brand" putenic site-ul asta se duce pe apa sambetei.. deageaba are la un moment dat 1 mil de utilizatori.. (financiar intradevar pe termen lung)
Cred ca cu asta ti-am raspuns si la ultimul punct..
Sper ca m-am facut inteles.. de data asta..
La punctul 3 ai dreptate. Dar nu zic ca cu cati mai multi useri sunt cu atat mai bine. Poate ca sunt multi useri, dar de multe ori am o senzatie ca nu-i asa. Fapt ce dovedeste ce ai scris in punctul 3.
di48lo is offline  
Old 27-02-08, 19:33   #15
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?

Parerea mea e indiferent daca sunt 1 miliard de useri sau 100, daca toata lumea e de treaba si alcatuiesc o comunitate buna numarul lor nu conteaza. Binentzeles fiecare forum are dracii lui si "ricerii" lui. Dar majoritatea daca fac threaduri decente eu n-am impotriva nimic. Chiar simt lipsa de oameni cateodata, cand vad ca tre sa astept 2-3 zile pt un reply.
__________________




Jokerman170 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -