Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cluj (https://forum.4tuning.ro/37-cluj.html)
-   -   Cunoaste cineva CJ 50 ALI? (https://forum.4tuning.ro/37-cluj/68926-cunoaste-cj-50-ali.html)

di48lo 26-02-08 21:39

Cunoaste cineva CJ 50 ALI?
 
Prietenul meu mi-a spus sa va intreb daca e pe forum. A facut linie cu el, si era destul de puternica. E curios ce motor avea.

B e V 26-02-08 21:46

Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?
 
daca bine imi amintesc, e o bora, diesel ... ext: ceva jante, umpic lasata, cred


lt:de motor nu stiu nimic :P

di48lo 26-02-08 22:01

Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?
 
Exact ;)

Cineva il cunoaste?

AK-ZER 27-02-08 10:17

Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?
 
Quote:

Originally Posted by di48lo (Post 1385449)
Prietenul meu mi-a spus sa va intreb daca e pe forum. A facut linie cu el, si era destul de puternica. E curios ce motor avea.

Tu SINCER crezi ca asta e un motiv pt a deschide un thread???? mai ales in cazul tau si a lui aldodabass.. e mai importanta curozitatea prietenului tau sau a ta decat structura ordonata a forumului??? Chiar inainte s-a discutat despre thread-uri.. decat sa scri la CHAT ai deschis si tu un forum de umplutura.. BRAVO! In cazu asta hai sa deschid si eu un thread cand fac o pana sau schimb uleiul.. ca deh.. este despre masini!
Un forum trebuie sa arate intr-un amumit fel.. ca daca nu ar ca un board de anunturi de la kaufland!:lol:
Cu respect,
AK-ZER

di48lo 27-02-08 10:35

Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?
 
AK-ZER, esti norocos ca chiar am vrut sa inchid topicul.
Spune-mi sincer: esti membru si pe alte forumuri? Sau te-ai uitat vre-odata la alte forumuri? Toata lumea poate sa deschide topicuri cand vrea, si face asta nu de alta, dar sa fie ORDINE!!! :idea: De ce este permis userilor sa faca thread-uri noi? :-P
"Un forum trebuie sa arate intr-un amumit fel" Pai, problema e ca in felul cum zici tu, numai VA ARATA intr-un anumit fel... dar nu va fi practic deloc. Si asa de multe ori patesc ca caut ceva ce a fost postat mai demult si nu-l gasesc nicicum, pt. ca nu avea threadul lui, era aruncat undeva in chat... Apoi sa te apuci sa citesti toate paginile :o

Va rog un moderator sa inchida topicul. Am aflat ce am vrut. Ms.

AK-ZER 27-02-08 10:47

Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?
 
Quote:

Originally Posted by di48lo (Post 1386349)
AK-ZER, esti norocos ca chiar am vrut sa inchid topicul.
Spune-mi sincer: esti membru si pe alte forumuri? Sau te-ai uitat vre-odata la alte forumuri? Toata lumea poate sa deschide topicuri cand vrea, si face asta nu de alta, dar sa fie ORDINE!!! :idea: De ce este permis userilor sa faca thread-uri noi? :-P
"Un forum trebuie sa arate intr-un amumit fel" Pai, problema e ca in felul cum zici tu, numai VA ARATA intr-un anumit fel... dar nu va fi practic deloc. Si asa de multe ori patesc ca caut ceva ce a fost postat mai demult si nu-l gasesc nicicum, pt. ca nu avea threadul lui, era aruncat undeva in chat... Apoi sa te apuci sa citesti toate paginile :o

Va rog un moderator sa inchida topicul. Am aflat ce am vrut. Ms.

is membru pe mai multe forumuri..poate tu nu ai avut ocazia sa intri pe un forum de afara.. sa vezi cum arata.. (stiu ca sunt si cazuri in care tot asha sta treaba) dar in general exista respect.. deaia ii scade incontinuu credibititatea forumului asta.. pentru ca aici oricine isi perminte sa posteze ce vrea si unde vrea si 90% din cei noi nici nu citesc regulile.. sunt forumuri afara care au rating la persoana si unde de ex nu poate oricine sa posteze oriunde ca default..

di48lo 27-02-08 11:44

Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?
 
Sa te linistesc, sunt membru pe 5 forumuri straine de mai mult de 3-5 ani!!! Asta e singurul forum romanesc pe care is registrat. Vorbeai despre respect... tu cum stai cu respectul?
Sa nu te miri ca nu este trafic pe forum. In loc sa te bucuri ca cineva foloseste de forumul asta, vii si il bati in cap! Nici macar moderator nu esti. Nu stiu de unde vine conceptia ca userii sunt obligati sa posteze numai in threaduri existente.

Dar in loc sa ma cert cu tine, te implor sa-mi arati un forum unde lucrurile stau asa cum spui tu. Adica sunt maxim 30 de threaduri si nimeni nu face unu nou. Si bineinteles, sunt multi useri pe-acolo, si apar cel putin 20 de posturi zilnic (pe intregul forum, nu intr-un singur thread).

aldoadabass_wrs 27-02-08 12:28

Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?
 
Quote:

Originally Posted by AK-ZER (Post 1386313)
Tu SINCER crezi ca asta e un motiv pt a deschide un thread???? mai ales in cazul tau si a lui aldodabass..

adik ?wtf, nu-ti convine nu privi....MA INTELEGI, am nevoie de o peroana care cunoaste masina aia vreau sa o cumpar,vreau sa-i cunosc istoria, nu pricep care-i faza, masina e in cj de 2 ani....unde era sa intreb la chat?...sa ce sa-mi spuna stiu io care ca aseara a mancat supa.....serios pastreaza-ti poztia si ve-ziti d'ale tale....salutare!

tekno 27-02-08 13:16

Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?
 
Quote:

Originally Posted by di48lo (Post 1386497)
Sa nu te miri ca nu este trafic pe forum. In loc sa te bucuri ca cineva foloseste de forumul asta, vii si il bati in cap! Nici macar moderator nu esti. Nu stiu de unde vine conceptia ca userii sunt obligati sa posteze numai in threaduri existente.

nu are importanta daca e moderator sau nu, oricine poate sa atraga atentia cand se face o gresala.
legat de trafic, sti tu vorba aia, degeaba is multi daca is prosti...
nu zice nimeni sa nu deschida userii threaduri da' sa fie folositoare si informative, hai sa deschidem toti cate un topic despre o masina care ne intereseaza...

PS:
CJ 50 ALI, are motor 1.9 TDI cu chiptuning, turbina noua, si ambreiaj nou, de aia merge asa bine, e o masina ingrijita fata de majoritatea rapciugilor de TDI-uri. pentru atat era nevoie de un topic nou? pentru o intrebare si un raspuns?

DaNuTzU' 27-02-08 14:02

Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?
 
lasa tekno ca acum nu stiu care cum sa arate cat is de "raceri"=)))))

aldoadabass_wrs 27-02-08 14:27

Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?
 
Quote:

Originally Posted by DaNuTzU' (Post 1386728)
lasa tekno ca acum nu stiu care cum sa arate cat is de "raceri"=)))))

aham......:hahano:

AK-ZER 27-02-08 15:30

Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?
 
Quote:

Originally Posted by di48lo (Post 1386497)
Sa te linistesc, sunt membru pe 5 forumuri straine de mai mult de 3-5 ani!!! Asta e singurul forum romanesc pe care is registrat. Vorbeai despre respect... tu cum stai cu respectul?
Sa nu te miri ca nu este trafic pe forum. In loc sa te bucuri ca cineva foloseste de forumul asta, vii si il bati in cap! Nici macar moderator nu esti. Nu stiu de unde vine conceptia ca userii sunt obligati sa posteze numai in threaduri existente.

Dar in loc sa ma cert cu tine, te implor sa-mi arati un forum unde lucrurile stau asa cum spui tu. Adica sunt maxim 30 de threaduri si nimeni nu face unu nou. Si bineinteles, sunt multi useri pe-acolo, si apar cel putin 20 de posturi zilnic (pe intregul forum, nu intr-un singur thread).

1.Din cele 5 forum-uri nici unu nu e "altfel" decat sectiunea cluj?toate sunt asha?
2.Eu am respect pt useri.. mai ales pt cei care merita (dpmdv) faptul ca nu folosec o limba de lemn sau ca mai fac cate o gluma.. nu inseamna ca nu am respect.. (poate nu m-am facut inteles)
3.Daca tu crezi ca singuru lucru care conteaza la un forum e nr de vizitatori/useri te inseli amarnic! Nici din punct de vedere ecomomic/financiar (mai ales pe termen lung) nu stau asha lucrurile.Perceptia/"numele"/brandul scad in valoare.. nimeni nu-l mai i-a in seama forumul ca fiind "serios" ce-i cu adevarat interesati de tuning( si chiar masini in general) nu vor mai cauta sa se logeze daca pe forumul e plin de useri de toate felurile.. unii care se plictisesc.. altii care nu au nici o treaba cu masinile sau/si care adopta un carcater de macho ignoranti (PS: eu personal nu cred ca faci parte din aceste categorii)
Mai pe scurt fara un "brand" putenic site-ul asta se duce pe apa sambetei.. deageaba are la un moment dat 1 mil de utilizatori.. (financiar intradevar pe termen lung)
Cred ca cu asta ti-am raspuns si la ultimul punct..
Sper ca m-am facut inteles.. de data asta..

di48lo 27-02-08 15:39

Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?
 
Quote:

Originally Posted by tekno (Post 1386645)
nu are importanta daca e moderator sau nu, oricine poate sa atraga atentia cand se face o gresala.
legat de trafic, sti tu vorba aia, degeaba is multi daca is prosti...
nu zice nimeni sa nu deschida userii threaduri da' sa fie folositoare si informative, hai sa deschidem toti cate un topic despre o masina care ne intereseaza...

PS:
CJ 50 ALI, are motor 1.9 TDI cu chiptuning, turbina noua, si ambreiaj nou, de aia merge asa bine, e o masina ingrijita fata de majoritatea rapciugilor de TDI-uri. pentru atat era nevoie de un topic nou? pentru o intrebare si un raspuns?

Mersi pt. informatii. Apreciez ca m-ai si ajutat.

di48lo 27-02-08 15:52

Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?
 
Quote:

Originally Posted by AK-ZER (Post 1386940)
1.Din cele 5 forum-uri nici unu nu e "altfel" decat sectiunea cluj?toate sunt asha?
2.Eu am respect pt useri.. mai ales pt cei care merita (dpmdv) faptul ca nu folosec o limba de lemn sau ca mai fac cate o gluma.. nu inseamna ca nu am respect.. (poate nu m-am facut inteles)
3.Daca tu crezi ca singuru lucru care conteaza la un forum e nr de vizitatori/useri te inseli amarnic! Nici din punct de vedere ecomomic/financiar (mai ales pe termen lung) nu stau asha lucrurile.Perceptia/"numele"/brandul scad in valoare.. nimeni nu-l mai i-a in seama forumul ca fiind "serios" ce-i cu adevarat interesati de tuning( si chiar masini in general) nu vor mai cauta sa se logeze daca pe forumul e plin de useri de toate felurile.. unii care se plictisesc.. altii care nu au nici o treaba cu masinile sau/si care adopta un carcater de macho ignoranti (PS: eu personal nu cred ca faci parte din aceste categorii)
Mai pe scurt fara un "brand" putenic site-ul asta se duce pe apa sambetei.. deageaba are la un moment dat 1 mil de utilizatori.. (financiar intradevar pe termen lung)
Cred ca cu asta ti-am raspuns si la ultimul punct..
Sper ca m-am facut inteles.. de data asta..

La punctul 3 ai dreptate. Dar nu zic ca cu cati mai multi useri sunt cu atat mai bine. Poate ca sunt multi useri, dar de multe ori am o senzatie ca nu-i asa. Fapt ce dovedeste ce ai scris in punctul 3.

Jokerman170 27-02-08 19:33

Re: Cunoaste cineva CJ 50 ALI?
 
Parerea mea e indiferent daca sunt 1 miliard de useri sau 100, daca toata lumea e de treaba si alcatuiesc o comunitate buna numarul lor nu conteaza. Binentzeles fiecare forum are dracii lui si "ricerii" lui. Dar majoritatea daca fac threaduri decente eu n-am impotriva nimic. Chiar simt lipsa de oameni cateodata, cand vad ca tre sa astept 2-3 zile pt un reply.


All times are GMT +2. The time now is 22:12.

- Copyright 2024 4Tuning