Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 03-11-07, 21:06   #46
NightRider

Stage 5
 
NightRider's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 554
Member of:
[Moderators]
[Sun Racers]
[VW]
Default Re: tzaranii de la oras

ma fixius, stilu ala de vorbit ca in postul tau care ti l-am sters (stii u care) isi are loc pe stadion si in fatza blocului, nu pe net, daca esti barbat, te duci si iti rezolvi problema, nu te ascunzi in fatza unui monitor, sau , mai bine, daca esti baiat destept, cedezi si nu te mai bagi in discutii. Dovedeste ca esti una din aceste categorii si te respect in continuare, continua ca in postul ala si noi doi nu mai avem nimik de discutat, si nici tu cu restul forumului, oricati prieteni ai avea. Limbajul de kk pe forumul asta nu isi mai are locul. Puteam sa iti scriu pe privat sau mess, dar am preferat sa vada toti, ca sa nu poti zice ca nu ti-am spus. Valabil si la Ra_2fast4you .

toate cele bune.
__________________
"I'm not insane, i'm perfectly normal, the world is insane..."

I drive a Bora with style :P
NightRider is offline   Reply With Quote
Old 03-11-07, 21:31   #47
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: tzaranii de la oras

Trebuia sa ii lasi postul la inteligenta sa. Tocmai imi oferise sansa sa il injur in public fara ca macar sa pot sa fiu avertizat deoarece chiar el a postat! loooser!


ca sa fie clar pentru taota lumea: NU sunt de acord, NU incurajez si in nici un caz NU parchez pe astfel de locuri! Dar am spus ca sa NU fim absurzi ... de ce sa ne legam de taximetrist doar pentru ca e taximetrist? puteam sa zic si eu "haha frayeru ui la el ce bou ii" si atuncea venea si nimea-n drum astalalat si era multumit si radea si el ca ce boi is toti romanii si haha ne simteam bine. Asta e rostul forumului? se pare ca a sectiunii cluj da. hai sa stam la panda si sa interpretam postul altuia ca sa il puteam face cum vrem noi in speranta ca ne creste cota. NU accept sa fiu jignit pentru asa ceva. Pentru asta TU ai scazut in ochii mei cu totul.

Hai sa nu fim copii.

Si cu asta am terminat!
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 03-11-07, 22:35   #48
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: tzaranii de la oras

Quote:
Originally Posted by NightRider View Post
ma fixius, stilu ala de vorbit ca in postul tau care ti l-am sters (stii u care) isi are loc pe stadion si in fatza blocului, nu pe net, daca esti barbat, te duci si iti rezolvi problema, nu te ascunzi in fatza unui monitor, sau , mai bine, daca esti baiat destept, cedezi si nu te mai bagi in discutii. Dovedeste ca esti una din aceste categorii si te respect in continuare, continua ca in postul ala si noi doi nu mai avem nimik de discutat, si nici tu cu restul forumului, oricati prieteni ai avea. Limbajul de kk pe forumul asta nu isi mai are locul. Puteam sa iti scriu pe privat sau mess, dar am preferat sa vada toti, ca sa nu poti zice ca nu ti-am spus. Valabil si la Ra_2fast4you .

toate cele bune.
te rog frumos, sa ma scuzi.. daca am intrecut masurile, imi da si mie cineva adresa exacta a lui Ra_2fas4you. sa imi rezolv problemele..

dupaceea promit, ca pun pe forum inregistrarea
__________________
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 03-11-07, 22:43   #49
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: tzaranii de la oras

Quote:
Originally Posted by RA_2fast4u View Post
Trebuia sa ii lasi postul la inteligenta sa. Tocmai imi oferise sansa sa il injur in public fara ca macar sa pot sa fiu avertizat deoarece chiar el a postat! loooser!


ca sa fie clar pentru taota lumea: NU sunt de acord, NU incurajez si in nici un caz NU parchez pe astfel de locuri! Dar am spus ca sa NU fim absurzi ... de ce sa ne legam de taximetrist doar pentru ca e taximetrist? puteam sa zic si eu "haha frayeru ui la el ce bou ii" si atuncea venea si nimea-n drum astalalat si era multumit si radea si el ca ce boi is toti romanii si haha ne simteam bine. Asta e rostul forumului? se pare ca a sectiunii cluj da. hai sa stam la panda si sa interpretam postul altuia ca sa il puteam face cum vrem noi in speranta ca ne creste cota. NU accept sa fiu jignit pentru asa ceva. Pentru asta TU ai scazut in ochii mei cu totul.

Hai sa nu fim copii.

Si cu asta am terminat!
cand te-am luat asa tare peste picior.. voiam sa dau de inteles.. ca legea trebuie respectata, chiar daca suntem in romania.. tara tuturor posibilitatilor.. si nici nu ma asteptam la mai mult de la un taximetrist, si spun asta, kiar daca am prieteni taximetristi..

da-mi adresa ta.. sau un tel.. si te sun luni sa ne intalnim la o poveste..

si inca ceva... mi se reupe.. in -ula cine ce parere are de mine.. si cine cum ma injura..

bafta si numai bine
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 09:03   #50
vali_cd

Stage 3
 
vali_cd's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 147
Default Re: tzaranii de la oras

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Mai Pixius! Mai incet! Cine esti tu sa decizi daca cineva e cretin sau nu.
Pe de alta parte, in strainatate parcarea in locuri rezervate pentru handicapati e si mai mare problema decat la noi. Aicea vezi cate una in doua zile, acolo nu gasesti nici o parcare libera pt. handicapati. Te crezi mai destept daca tot spui cat de civilizate is tarile vestice si cat e de naspa in RO? Sunt si altii care au umblat prin alte tari.
La Spania te-ai gandit cand ai scris vorba aia? Acolo conduc oamenii ca in india. Numai masine lovite vezi. Ca si in Italia.
excelent..hai sa luam exemplu de la toti necititii europei...de ce sa incercam sa facem noi treaba buna, doar mai sunt si alt tampiti...hai sa fim si noi ca ei
__________________
it\'s never fast enough
vali_cd is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 09:10   #51
vali_cd

Stage 3
 
vali_cd's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 147
Default Re: tzaranii de la oras

in legatura cu ideea de afi destept si nu mai comenta celor care incalca regulile de circulatie si pe cele ale bunului simt ... exista si persoane care intra pe forum si fac intre 1500.200 km lunar prin centrul clujului, care intr-adevar inteleg ce inseamna sa opreasca domnul taxist in fata ta ca are client... poate unii dintre voi mergeti de acasa pana la scoala si de acolo la omv la cafea si nu stiti ce inseamna aceste lucruri...insa e foarte deranjant cand ti se intampla asa ceva...in loc sa ii aparati...mai bine ne-ati sustine..


numai bine si asigurati-va de 2 ori inainte de a patrunde in orice intersectie

btw
vali_cd is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 10:01   #52
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: tzaranii de la oras

Quote:
Originally Posted by vali_cd View Post
excelent..hai sa luam exemplu de la toti necititii europei...de ce sa incercam sa facem noi treaba buna, doar mai sunt si alt tampiti...hai sa fim si noi ca ei
M-ai inteles gresit. Nu am spus sa luam exemplu. Am rapsuns la Fixius ca ne interpreteaza gresit tarile mai civilizate.
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 10:16   #53
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: tzaranii de la oras

Adevarul este ca in Cluj majoritatea soferilor conduc violent. Asta e concluzia si celor din alte orase. Deja suntem obisnuiti cu masinile parcate pe trotuar, pe locuri interzise sau chiar pe mijlocul drumului. Nu se respecta limitele de viteza (se circula cu 70-80 si in zona rezidentiala), dar nici regulile de conduita preventiva nu se aplica.
Claxonul este folosit prea des si fara motiv. Unii claxoneaza si cand cineva trece strada pe trecere de pietoni. Claxonul masinilor din Cluj ar trebui sa functioneze cu fisa! In strainatate trec zile fara sa auzi un claxon.
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 10:18   #54
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default Re: tzaranii de la oras

ma, mergeti numa cu taxiul sa vedeti ce oameni faini is taximetristii ) eu stiu ca ma plimb zilnic cu ei....poate ma fac chiar taximetrist apai atunci sa vedem cine mai comenteaza paci=)) oricum ma fac numa de aia ca sa va ocup locurile de parcare
Piry is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 20:02   #55
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: tzaranii de la oras

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Adevarul este ca in Cluj majoritatea soferilor conduc violent. Asta e concluzia si celor din alte orase. Deja suntem obisnuiti cu masinile parcate pe trotuar, pe locuri interzise sau chiar pe mijlocul drumului. Nu se respecta limitele de viteza (se circula cu 70-80 si in zona rezidentiala), dar nici regulile de conduita preventiva nu se aplica.
Claxonul este folosit prea des si fara motiv. Unii claxoneaza si cand cineva trece strada pe trecere de pietoni. Claxonul masinilor din Cluj ar trebui sa functioneze cu fisa! In strainatate trec zile fara sa auzi un claxon.
cand vezi ca pietonul de pe trecere se plimba nu trece strada cum pi*da masii sa nu ii dai un claxon???
si in leg cu cei din alte orase care au cateva stopuri in oars si alea is pe intermitent, cand ajung aici cred ca ii carciunul si nu mai stiu ce sa faca..stau mirati in intersectii si se gandesc in ce parte trebuie sa mearga..si cum sa nu te enervezi pe ei????
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli.
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 22:18   #56
DaNuTzU'

Stage 5
 
DaNuTzU''s Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,014
Member of:
[Fiat]
Default Re: tzaranii de la oras

Quote:
Originally Posted by CJ-86-UHE View Post
cand vezi ca pietonul de pe trecere se plimba nu trece strada cum pi*da masii sa nu ii dai un claxon???
si in leg cu cei din alte orase care au cateva stopuri in oars si alea is pe intermitent, cand ajung aici cred ca ii carciunul si nu mai stiu ce sa faca..stau mirati in intersectii si se gandesc in ce parte trebuie sa mearga..si cum sa nu te enervezi pe ei????
este foarte adevarat ceea ce spui!! sunt perfect de acord!
DaNuTzU' is offline   Reply With Quote
Old 06-11-07, 00:40   #57
Bogdan'
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: tzaranii de la oras

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Adevarul este ca in Cluj majoritatea soferilor conduc violent. Asta e concluzia si celor din alte orase. Deja suntem obisnuiti cu masinile parcate pe trotuar, pe locuri interzise sau chiar pe mijlocul drumului. Nu se respecta limitele de viteza (se circula cu 70-80 si in zona rezidentiala), dar nici regulile de conduita preventiva nu se aplica.
Claxonul este folosit prea des si fara motiv. Unii claxoneaza si cand cineva trece strada pe trecere de pietoni. Claxonul masinilor din Cluj ar trebui sa functioneze cu fisa! In strainatate trec zile fara sa auzi un claxon.
mai degraba as zice ca se circula cam cel mai bine din tara noastra dar bineinteles k nu se compara cu alte tari vest europene.
doamne fereste cum se circula in bucuresti unde toata lumea se baga care e mai jmecher ce sa mai vorbesti de reguli ale fermoarului'
  Reply With Quote
Old 06-11-07, 09:17   #58
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: tzaranii de la oras

Quote:
Originally Posted by DaNuTzU' View Post
este foarte adevarat ceea ce spui!! sunt perfect de acord!
Cand eu trec strada (pe treceri de peitoni) astept pana cand nu este atat de aglomerat, si ma grabesc cand trec strada. Stiu ce inseamna pt. un sofer sa se opreasca la fiecare 50 metri. Totusi, apare cate-un tampit care ii lene sa atinga pedala de frana. Oare de ce?
Cei care trec incet pe strada, au un motiv. Putini sunt care nu au. Daca cineva ajunge la trecere de pietoni cu 70-80 kmh, normal ca lui i se pare ca oamenii trec incet.
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 06-11-07, 13:21   #59
vali_cd

Stage 3
 
vali_cd's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 147
Default Re: tzaranii de la oras

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Cand eu trec strada (pe treceri de peitoni) astept pana cand nu este atat de aglomerat, si ma grabesc cand trec strada. Stiu ce inseamna pt. un sofer sa se opreasca la fiecare 50 metri. Totusi, apare cate-un tampit care ii lene sa atinga pedala de frana. Oare de ce?
Cei care trec incet pe strada, au un motiv. Putini sunt care nu au. Daca cineva ajunge la trecere de pietoni cu 70-80 kmh, normal ca lui i se pare ca oamenii trec incet.
mi se intampla f des sa ma opresc la trecerea de pietoni fiindca vad ca sunt pietoni care se uita la mine(parca rugandu-ma sa opresc), iar dupa ce ai oprit si iti ajung in fata masinii se uita asa ostentativ la tine numa de-ai dreq nu trec o data, cu toate ca te observa ca te grabesti..poate ei au tot timpul din lume la dispozitie, insa trebuie si ei s ainteleaga ca sunt si oameni implicati in diverse chestii si si-au cumparat masina ca sa se deplasze, nu sa stea sa ii admire pe ei pe trecerea de pietoni...uneori il inteleg pe ala care o scos pistolu si o tras in pietonu ala...

PS: mergeam intr-o zi in super graba pe izlazului spre minerva, pe banda 2 plin de masini, aglomeratie, pe banda 1 liber...asa ca ma gandesc sa depasesc ca eram deja in tantarziere...insa, dupa ce trec de vre-o 4-5 masini, ma trezesc in fata cu 2 pietoni, caree se plimbau(cu toate ca trotuaru ala imens era liber), insa ei mergeau spre semafor, asa vre-o 200 m...deci eu nu mai pot circula mai nou nici pe drum, ca se baga pietonii daca nu is taximetristi parcati...daca i-am zis la ala sa se grabeasca putin, m-a injurat, atunci l-am mangaiat asa usor cu oglinda si tipu o aruncat cu cevadupa mine...spuneti-mi cine a gresit
vali_cd is offline   Reply With Quote
Old 06-11-07, 21:41   #60
bobo32

Stage 5
 
bobo32's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,106
Default Re: tzaranii de la oras

Quote:
Originally Posted by vali_cd View Post
...spuneti-mi cine a gresit
TU! de ce? ca nu te-ai intors ori sa-l calci, ori sa-i "explici" ca mai bine circula pe viitor pe trotuar.
bobo32 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -