Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 28-10-07, 10:48   #1
hg

Stage 3
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 144
Default tzaranii de la oras

haideti sa punem poze cu situatii nasoale din trafic, poate asha, daca ajung sa se vada pe forum, se simt un pic
hg is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 10:50   #2
hg

Stage 3
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 144
Default Re: tzaranii de la oras

incep eu: aseara pe str dambovitei.... el domle..... daca are o buburuza de mashina poate sa shi-o lase oricum?! :O
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	soferi talentati1.jpg
Views:	284
Size:	437.5 KB
ID:	378686  
hg is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 12:07   #3
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: tzaranii de la oras

aia nu ii str dunarii.....?
poate au mai fost parcate masini langa bordura,au plecat si o ramas de izbeliste ))))...oricum parcatu' asta langa bordura ii o porcarie,din 10 in 10 m tat tre sa opresti ca nu poti trece de ei ca tre sa opreasca in fata magazinului,daca se poate in el ar fi ideal
__________________
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 12:39   #4
smoke
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
smoke's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 942
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: tzaranii de la oras

dunarii.. e .. ca era sa ma catar pe un taxi aseara din cauza ca depasi unu smartu'... noroc ca n-am frane si se ingusteaza masina cand ii dai in freza )))))))))))))
smoke is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 13:01   #5
hg

Stage 3
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 144
Default Re: tzaranii de la oras

poi hai sa zicem ca in ultima instanta, o pune langa bordura daca n-are loc... da s-o puna cum se pune, nu invers, ca asha pun shi eu mashina, o inchid, plec shi nu mai trece nime pana nu vreau eu:P
punetzi shi voi daca avetzi poze de genu'
hg is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 16:01   #6
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: tzaranii de la oras

Aici masinile parcate aiurea si-o incaseaza.

Sper ca nu v-am dat idei
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 17:00   #7
fiat500

Stage 5
 
fiat500's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 431
Member of:
[Nissan]
Default Re: tzaranii de la oras

mah parcata asa ocupa mai putin loc...sau tot atata...la masinile alea lungime= latzime )))
fiat500 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 10:52   #8
vali_cd

Stage 3
 
vali_cd's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 147
Default Re: tzaranii de la oras

Quote:
Originally Posted by hg View Post
haideti sa punem poze cu situatii nasoale din trafic, poate asha, daca ajung sa se vada pe forum, se simt un pic
Din nefericire nu putem noi face ce nu face politia rutiera si spun asta fiindca mi s-a intamplat o faza f ciudata, pe care v-o spun exact asa cum a avut loc.

Acum 2 saptamani parca, sambata, eram in trafic pe calea floresti , cand traficul a fost blocat din cauza accidentului din fata de la billa, unde erau prezente 5 masini de salvare si multa lume. Ma decid sa parchez masina regulametar in parcare, alaturi de celelalte masini parcate si sa fac poze la accident sa postez pe forum. Merg, vad, iar cand ma intorc la masina, surpriza....octavia din imagine + inca o masina de la alfa tv erau ambele parcate pe banda 1, chiar in spatela masinii mele. merg inapoi la locul unde se petrecea actiunea si ii rog pe respectivii sa mute masinile ca sa pot pleca...cel de la alfa tv se conformeaza si muta masina de acolo, insa cel de la antena 1(cu octavia), care imi bloca mai ult spatiu, nu binevoieste nici sa ma bage in seama. Cumva fac si ies din parcare, iar dupa aia ii ridic stergatoarele sii ii fac poza(in locul de parcare gol in poza era masina mea). Dupa care merg sii ii spun soferului de ala antena 1 ca era mult mai civilizat sa vina sa mute masina cand l-am rugat, iar pt ca nu a venit i-am rifdicat stergatoarele in semn de protest. Atata mi-a trebuit, ca ala a vrut sa imi dea un pumn prin geamul de la sofer. In acel moment sun la 112 si anunt ca am fost agresat. Dupa ai merg la politia rutiera si le zic...ce credeti ca au zis aia: "cine, reporterul a vrut sa te loveasca? Du-te mai copile si fugi de aici(cu toate ca poate sunt mai in varsta decat cel care mi s-a adresat asa) ca din cauza voastra ca aveti impresii se intampla accidente pe drumurile publice!". Deci daca esti reporter ai voie sa faci cam ce vrei, daca esti un simplu cetatean, cei pe care ii platesti sa respecte ordinea vin si iti rad in fata ca nu ai parghiile necesare sa le comentezi. Asta e...acum trageti si voi concluziile care le doriti, euunul nu pot sa fac in acest moment altceva decat sa postez acest mesaj pe forum, poate dupa cateva mii si mii de mesaje cineva ne vede suferintele si ia niste masuri
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	img 039.jpg
Views:	245
Size:	246.8 KB
ID:	379737  
__________________
it\'s never fast enough
vali_cd is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 13:22   #9
fiat500

Stage 5
 
fiat500's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 431
Member of:
[Nissan]
Default Re: tzaranii de la oras

traim in romania...multi uita asta...o tara in care daca vrei dreptate tzo faci singur cum stii tu mai bine
fiat500 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 14:02   #10
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: tzaranii de la oras

Quote:
Originally Posted by vali_cd View Post
Din nefericire nu putem noi face ce nu face politia rutiera si spun asta fiindca mi s-a intamplat o faza f ciudata, pe care v-o spun exact asa cum a avut loc.

Acum 2 saptamani parca, sambata, eram in trafic pe calea floresti , cand traficul a fost blocat din cauza accidentului din fata de la billa, unde erau prezente 5 masini de salvare si multa lume. Ma decid sa parchez masina regulametar in parcare, alaturi de celelalte masini parcate si sa fac poze la accident sa postez pe forum. Merg, vad, iar cand ma intorc la masina, surpriza....octavia din imagine + inca o masina de la alfa tv erau ambele parcate pe banda 1, chiar in spatela masinii mele. merg inapoi la locul unde se petrecea actiunea si ii rog pe respectivii sa mute masinile ca sa pot pleca...cel de la alfa tv se conformeaza si muta masina de acolo, insa cel de la antena 1(cu octavia), care imi bloca mai ult spatiu, nu binevoieste nici sa ma bage in seama. Cumva fac si ies din parcare, iar dupa aia ii ridic stergatoarele sii ii fac poza(in locul de parcare gol in poza era masina mea). Dupa care merg sii ii spun soferului de ala antena 1 ca era mult mai civilizat sa vina sa mute masina cand l-am rugat, iar pt ca nu a venit i-am rifdicat stergatoarele in semn de protest. Atata mi-a trebuit, ca ala a vrut sa imi dea un pumn prin geamul de la sofer. In acel moment sun la 112 si anunt ca am fost agresat. Dupa ai merg la politia rutiera si le zic...ce credeti ca au zis aia: "cine, reporterul a vrut sa te loveasca? Du-te mai copile si fugi de aici(cu toate ca poate sunt mai in varsta decat cel care mi s-a adresat asa) ca din cauza voastra ca aveti impresii se intampla accidente pe drumurile publice!". Deci daca esti reporter ai voie sa faci cam ce vrei, daca esti un simplu cetatean, cei pe care ii platesti sa respecte ordinea vin si iti rad in fata ca nu ai parghiile necesare sa le comentezi. Asta e...acum trageti si voi concluziile care le doriti, euunul nu pot sa fac in acest moment altceva decat sa postez acest mesaj pe forum, poate dupa cateva mii si mii de mesaje cineva ne vede suferintele si ia niste masuri

nu ai avut o bata in masina??
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 14:36   #11
claudius

Stage 5
 
claudius's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 784
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: tzaranii de la oras

Cel mai elegant era sa-i iei stergatoarele cu totu' )) sau sa-i masori presiunea din roti:P
claudius is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 15:28   #12
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: tzaranii de la oras

v-am povestit cand s-o intins unu in doua parcari si i-am facut buzunare in toate rotile?
tekno is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 15:50   #13
vali_cd

Stage 3
 
vali_cd's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 147
Default Re: tzaranii de la oras

Quote:
Originally Posted by claudius View Post
Cel mai elegant era sa-i iei stergatoarele cu totu' )) sau sa-i masori presiunea din roti:P
sincer sa fiu initial asa am vrut sa fac...insa am zis ca sa nu fiu si eu la fel de tzaran ca el...insa asta m-a costat 1 ora de asteptat dupa cei de la sectia 4, ca aia de la politia rutiera cica nu se ocupa de asa ceva...deci...daca este unu de la politia rutiera si cineva te ataca pe strada la 1 m de el, el nu va interveni, ci va sta si va astepta sa vina aia de la sectia din zona...asta e tara noastra....asa ca o comparatie...in USA am parcat masina stramb, pe 2 locuri, in parcarea privata a casei in care locuiam. insa acest lucru l-a nemultumit pe vecinul, caruia i s-a parut ca sunt nesimtit si contribui la un aspect neingrijit al cartierului si a chemat politia, care m-a rugat sa indrept masina, ca la vecinul nu ii place cum arata curtea mea cu masina parcata asa....ei...la noi nici macar pe domeniul public nu se sinchiseste garcea sa te atentioneze daca parchezi aiurea, ca...doar de ce sa isi puna el mintea cu tine, el are treburi mult mia importante de facut
vali_cd is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 22:28   #14
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default Re: tzaranii de la oras

lasa ca mai sunt si de aia care merg pe trasa si trasa e deranjata de masina care vine de pe drumul cu prioritate ))
Piry is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 01:12   #15
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: tzaranii de la oras

iara ai luat masa cu d.a.? )
tekno is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -