Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 25-06-10, 23:45   #511
bexx

Stage 4
 
bexx's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 294
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Quote:
Originally Posted by KoKozula View Post
La Colina? Unde la Colina?

Eu tot nu m-am lamurit... daca ai trecut de masina de radar si nu te-a oprit... iti trimite amenda acasa sau nu ti-o trimite? Asta-i intrebarea...
mi se pare 6 luni de zile are dreptul sa o tina si sa o trimita cand vrea.. so.. daca e sa te prinda..
bexx is offline   Reply With Quote
Old 26-06-10, 20:57   #512
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Azi radare pe A3 si pe Observator .
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 26-06-10, 22:57   #513
Sebi
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
Sebi's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 650
Member of:
[CSR]
[VW]
[DAEWOO]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Am prins azi langa OMV Marasti, Observator si la Colina.
Sebi is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 11:48   #514
oq

Stage 5
 
oq's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 490
Member of:
[FORD]
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

zilele trecute erau pe calea turzi la mijloc in statie... in plina zi ..deci nu se sta doar seara
oq is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 09:02   #515
The "CUP"
Hyundai Driver

Stage 3
 
The "CUP"'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 102
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

M-au prins vineri cu 132km/h inainte de Sibiu intre satul Salistea si Sacel.De cand stau astia in afara localitatii? M-au pescuit din coloana probabil eram singurul cu NR de CJ. M-a oprit dupa urmatorul sat un alt echipaj si mi-au facut proces verbal pe care am refuzat sa il semnez. Parca citisem undeva ca agentul care face inregistrarea trebuie sa iti si intocmeasca procesul verbal, dar nu mai stiu exact. Daca stiti ceva rog reply.
Duminica la intoarcere erau undeva inainte de Sebes exact dupa o colina ( stiti cum e drumul, nu se vede in fata, tot afara din localitate) si am scapat pt ca aveau alt "client". Din pacate nici un alt "coleg" de trafic nu s-a sinchisit sa faca semn cu toate ca era destul de agomerat drumul. Asta e
The "CUP" is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 14:14   #516
Dementor

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 291
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Si eu am venit aseara tot dinspre Sibiu si am observat ca erau o gramada...de multe ori era sa calc pe becce naiba e cu astia?de cand au rasarit atatia?
Totusi daca te prind ca ai depasit viteza si nu te opresc aia inseamna ca ai scapat sau te poti astepta la ceva surprize peste ceva timp?
Dementor is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 15:06   #517
gangsta

Stage 5
 
gangsta's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 774
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[TIME SQUAD]
[SEAT]
Post Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Quote:
Originally Posted by The "CUP" View Post
M-au prins vineri cu 132km/h inainte de Sibiu intre satul Salistea si Sacel.De cand stau astia in afara localitatii? M-au pescuit din coloana probabil eram singurul cu NR de CJ. M-a oprit dupa urmatorul sat un alt echipaj si mi-au facut proces verbal pe care am refuzat sa il semnez. Parca citisem undeva ca agentul care face inregistrarea trebuie sa iti si intocmeasca procesul verbal, dar nu mai stiu exact. Daca stiti ceva rog reply.
Duminica la intoarcere erau undeva inainte de Sebes exact dupa o colina ( stiti cum e drumul, nu se vede in fata, tot afara din localitate) si am scapat pt ca aveau alt "client". Din pacate nici un alt "coleg" de trafic nu s-a sinchisit sa faca semn cu toate ca era destul de agomerat drumul. Asta e
Din pacate si eu am muscat un radar in alba tot din cauza ca dragii de colegi nu dau macar un blitz ... O solutie simpla sunt statiile de tir.





Quote:
Originally Posted by Dementor View Post
Totusi daca te prind ca ai depasit viteza si nu te opresc aia inseamna ca ai scapat sau te poti astepta la ceva surprize peste ceva timp?
Daca nu te-au oprit ai scapat, nu ai nici un stress.
__________________
gangsta is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 21:50   #518
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

In noaptea asta plec la mare, pe valea prahovei (cluj-brasov-ploiesti-urziceni-constanta) Nu stiti mai exista ceva radare fixe pe ruta aceasta? Din cate stiu eu dupa valea prahovei pana pe la ploiesti sunt au mai ramas radarele.

STie cineva? va rog urgent ca in 2 ore am plecat.
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 18:46   #519
bobo32

Stage 5
 
bobo32's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,106
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Un pic cam tarziu dar poate intereseaza pe altii pe viitor: Nu stiu exact care sunt camerele functionale de pe Valea Prahovei, dar stiu sigur ca un amic a primit de o saptamana prin posta amenda de la radar camera fixa din Sinaia (zona cu limita de 70 parca). Ah, si nu vin dupa 6 luni, cam dupa 2 saptamani a primit amenda acasa.

Daca stie exact cineva care sunt camerele fixe ramase functionale ar fi o informatie utila!
bobo32 is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 21:57   #520
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Quote:
Originally Posted by bobo32 View Post
Un pic cam tarziu dar poate intereseaza pe altii pe viitor: Nu stiu exact care sunt camerele functionale de pe Valea Prahovei, dar stiu sigur ca un amic a primit de o saptamana prin posta amenda de la radar camera fixa din Sinaia (zona cu limita de 70 parca). Ah, si nu vin dupa 6 luni, cam dupa 2 saptamani a primit amenda acasa.

Daca stie exact cineva care sunt camerele fixe ramase functionale ar fi o informatie utila!
Cele de pe DN1 intre Bucuresti si Brasov sunt functionale din cate stiu eu. Acestea au fost montate cu mult timp inainte sa fie montate camere in restul tarii
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 23:03   #521
Yo87_xXx

Stage 5
 
Yo87_xXx's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 417
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

o intrebare de baraj....stie cineva....iau si din spate camerele, pe cei de pe cealalta parte?
Yo87_xXx is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 23:39   #522
Yo87_xXx

Stage 5
 
Yo87_xXx's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 417
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

reformulez ca vorbesc prostii ma refeream la radarele mobile (MCV) daca prind si pe cei de pe celalalt sens din spate...
Yo87_xXx is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 09:01   #523
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

o ramas nefurate camerele fixe?
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 21:30   #524
bobo32

Stage 5
 
bobo32's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,106
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Quote:
Originally Posted by Yo87_xXx View Post
reformulez ca vorbesc prostii ma refeream la radarele mobile (MCV) daca prind si pe cei de pe celalalt sens din spate...
da, prind pe oricare sens.

Quote:
Originally Posted by CJ-86-UHE View Post
Cele de pe DN1 intre Bucuresti si Brasov sunt functionale din cate stiu eu. Acestea au fost montate cu mult timp inainte sa fie montate camere in restul tarii
niste locatii ar fi utile. pe la inceputul lui septembrie o sa am drum in zona si mi-ar fi de folos sa stiu locatiile unde sunt amplasate.
bobo32 is offline   Reply With Quote
Old 14-08-10, 14:36   #525
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Quote:
Originally Posted by bobo32 View Post
da, prind pe oricare sens.


niste locatii ar fi utile. pe la inceputul lui septembrie o sa am drum in zona si mi-ar fi de folos sa stiu locatiile unde sunt amplasate.
Intre Ploiesti si Bucuresti sunt in fiecare localitate... Restul nu stiu exact
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -