Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 15-04-10, 15:13   #481
Cuiutz

Stage 4
 
Cuiutz's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 273
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Azi in Floresti .. ii agatau pe aia care nu dadeau prioritate pietonilor la trecere ..
Treaba buna zic .. oricum e dezastru la treceri .. cum stau aici .. te ia groaza pana te lasa unu sa treci.
__________________
www.customcrew.ro
Cuiutz is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 16:01   #482
Sebi
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
Sebi's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 650
Member of:
[CSR]
[VW]
[DAEWOO]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Tot in Floresti am trecut pe langa un sLogan nou si detectorul n-a mirosit nimic...detectorul un Cobra XRS9430
Sebi is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 23:00   #483
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Nici la mine nu da Beep,insa de cele mai multe ori atentionarea cu farurile da roade, atata timp cat radarul nu e pe o strada cu sens unic cum e Dorobantilor
__________________


viata e plina de suisuri si coborasuri pentru mine ce e important e sa ma simt bine si sa imi traiesc viata la maxim
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 00:25   #484
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

acu la 12 noaptea stateau pe turzii mai jos de S si mai sus de curba aia in care intr-un camioanele care coborau calea turzii.
la distanta de 500m 2 radare.
culmea, pitite de abea le vezi...ce fenomene....
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 10:25   #485
Yo87_xXx

Stage 5
 
Yo87_xXx's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 417
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

daca nici la 12 noaptea nu putem merge linistiti spre cluj, mai ales cand nu e circulatie deloc, atunci e aiurea de tot, tot 50 si drumul e gol
Yo87_xXx is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 15:40   #486
loverboy

Stage 5
 
loverboy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 364
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Azi la 16 stateau in Jucu doua radare spate in spate.. loganul BGM si mcv-ul in spatele lui...s-au pus pe vanatoare rau
loverboy is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 16:26   #487
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Asa isi face Boc bugetul. Amendeaza tot ce prinde.. Noi l-am ales
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
Old 17-04-10, 10:18   #488
Yo87_xXx

Stage 5
 
Yo87_xXx's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 417
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

deja imi vine sa nici nu mai ies cu masina, ca te ard de te ia dracu....si cine zice ca merge regulamentar si ca nu il ia radaru, sincer eu nu cred undeva tot o calci candva cand zici ca e liber si atunci te agata...apropo inainte erau cateva locuri spre cluj si in cluj unde stateau, acum daca bine am vazut se aseaza aiurea, aleatoriu...am dreptate?
Yo87_xXx is offline   Reply With Quote
Old 17-04-10, 17:53   #489
gangsta

Stage 5
 
gangsta's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 774
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[TIME SQUAD]
[SEAT]
Thumbs down Radare - zone de amplasare si anunturi

Mai nou stau si pe calea turzii pe portiunea cu hotelu comfort si in grigorescu pe pe 1 decembrie si pe Eremia Grigorescu.
gangsta is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 10:17   #490
vali_cd

Stage 3
 
vali_cd's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 147
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Sambata am fost pana langa Teius...Nu va vine sa credeti cate radare erau....vre-o 4 era sa le musc, unul cred ca lam muscat la o depasire pe linie continua, insa cei de la politie erau coborati din masina si erau cu spatele la mine...sper sa nu fi inregistrat nimic pe camera....
Foarte urata treaba asta, insa cel mai deranjant e ca amendeaza tocmai pe cei care sunt fluenti in trafic, iar toti taxistii stau bine mersi pe unde ii taie capul, in mijlocul drumului, pe banda 1, banda 2, nu conteaza. La fel si toti cocalarii care cred ca is meseriasi daca parcheaza in mijlocul intersectiilor , daca se poate cu botul in strada sa se vada jeepul de 15 mii euro second, cu 500 mii km la bord, adus din Germania...
Eu sunt de acord sa stea cu radarele, dar sa aplice amenzi tuturor celor care gresesc, nu doar celor care isi pierd rabdarea....

Ieri mergeau prietenii prin oras un MCV cu 85-90 prin fata pe la praktiker, evident nu in misiune. Eu la fel in spatele lui, sunt curios de ce nu m-a oprit? Oare ii era frica ca o sa aiba necazuri cand mentionam in proces ca rulam cu viteza aia in spatele lui?
__________________
it\'s never fast enough
vali_cd is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 11:01   #491
GMan

Stage 5
 
GMan's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 477
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Cu parere de rau va anunt , daca nu stiati deja , ca politistii de la rutiera si nu numai au acum sporuri % din amenzi , asa ca sunt incurajati sa AMENDEZE pe oricine , oricand , si oriunde se poate ca sa-si faca salar .
__________________
GMan is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 11:16   #492
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Sambata a fost iara actiune de marire de salarii... aaa, siguranta circulatiei. Stiu pentru ca si eu am fost oprit, pentru o idiotenie... si pana la urma mi-am luat numai amenda pentru centura... acum inteleg de ce.


Urmatoare actiune de genul am inteles ca va fi in 1 mai. asa ca capul sus atuncea ca umbla baietii ca nebunii.
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 18:01   #493
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Quote:
Originally Posted by vali_cd View Post
Sambata am fost pana langa Teius...Nu va vine sa credeti cate radare erau....vre-o 4 era sa le musc, unul cred ca lam muscat la o depasire pe linie continua, insa cei de la politie erau coborati din masina si erau cu spatele la mine...sper sa nu fi inregistrat nimic pe camera....
Foarte urata treaba asta, insa cel mai deranjant e ca amendeaza tocmai pe cei care sunt fluenti in trafic, iar toti taxistii stau bine mersi pe unde ii taie capul, in mijlocul drumului, pe banda 1, banda 2, nu conteaza. La fel si toti cocalarii care cred ca is meseriasi daca parcheaza in mijlocul intersectiilor , daca se poate cu botul in strada sa se vada jeepul de 15 mii euro second, cu 500 mii km la bord, adus din Germania...
Eu sunt de acord sa stea cu radarele, dar sa aplice amenzi tuturor celor care gresesc, nu doar celor care isi pierd rabdarea....

Ieri mergeau prietenii prin oras un MCV cu 85-90 prin fata pe la praktiker, evident nu in misiune. Eu la fel in spatele lui, sunt curios de ce nu m-a oprit? Oare ii era frica ca o sa aiba necazuri cand mentionam in proces ca rulam cu viteza aia in spatele lui?


legal ....atata timp cat sunt dati jos din masina sau au pe cineva oprit au obligatia sa opreasca radarul ...deci daca erau la treaba cu alti participanti la trafic atunci ai scapat
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 07:20   #494
vali_cd

Stage 3
 
vali_cd's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 147
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
legal ....atata timp cat sunt dati jos din masina sau au pe cineva oprit au obligatia sa opreasca radarul ...deci daca erau la treaba cu alti participanti la trafic atunci ai scapat
mersi de info...in czul asta pot sa dorm linistit noaptea :P
vali_cd is offline   Reply With Quote
Old 21-04-10, 12:43   #495
WannaDie

Stage 5
 
WannaDie's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 330
Default Re: Radare - zone de amplasare si anunturi

De partea cu sporurile % din amenzi nu stiu ce sa zic, in schimb stiu ca am citit pe undeva, ceva ziar, sau am auzit la tv ca au TARGET de amezi, iar pana la sfarsitul anului TARGET-ul este de 90.000.000 EURO !!!! deci atentie in trafic...
oricum ideea e ca doar in romania se pune target la amenzi... in restul lumii stiu ca rolul politiei e de PREVENIRE in primul rand, nu de SANCTIONARE !!!
oricum, traim in Romania si cam asta ne ocupa tot timpul...
__________________
One Mile at a Time!!!!!
WannaDie is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -