Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

View Poll Results: De folos thread-ul sau inutil? :P
Da, util, ajuta. 21 70.00%
NU,nu ma intereseaza, inutil. 9 30.00%
Voters: 30. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 08-12-09, 17:36   #271
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

si, nu mai recomanda nimeni nici un mecanic ceva de laudat? Lista de "EVITATI!" e completa dar recomandarile bune...
Va recomand cu incredere mecanicul meu, tipul a lucrat la BMW ceva ani buni si acum are un atelier intre podul din manastur si sensul giratoriu de la cora unde a fost benzinaria si este ceva platforma de fier vechi.
Lucreaza bine si foarte curat. Il recomand fara ezitari, puteti merge cu incredere, se ocupa de mai orice masina.
Korne is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 13:28   #272
calincjgliss

Stock
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Recomand servicele de pe Calea Baciului 1-3. Am avut probleme cu cutive de viteze si mi-au facut-o rapid si destul de ieftin. Fac si diagnoze la Vw, Skoda, Audi, Seat. Repara injectoare de Logan, Renault, Ford Diesel. Au si un mic magazin intern cu preturi bune la consumabile si nu numai. Am atasat un pliant de la ei. Au fost foarte amabili , au camera de asteptare mi-au dat cadou un bradulet mirositor care era la promotie cand am fost. Am fost foarte multimit
calincjgliss is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 15:04   #273
CristianD
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 599
Member of:
[Honda]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

iti faci singur reclama
macar o sa ai de unde sa iei feedback referitor la service.
CristianD is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 18:34   #274
bobo32

Stage 5
 
bobo32's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,106
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

va-rog recomandati-mi un service din cluj care repara parbrize prin insertie de rasina. acest procedeu de reparatie pe net am reusit sa-l gasesc doar la o firma din bucuresti. e vorba de filmuletul de aici.

suprinzatori se pare ca domnii de la Gimarom sunt mult prea comozi pentru a repara parbrize, prefera doar sa le schimbe direct. la mine e vorba de un parbriz ceva mai scump, cu incalzire, si nu prea m-a incanta ideea sa-l schimb fara macar sa incerc sa-l repar.
bobo32 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 20:50   #275
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Nu stiu daca Salstar-ul folosesc rasina, ideea e ca au inserat ei acolo ceva, acum 3 zile am fost (deh, rromania!) si l-au facut foarte bine, aveam o ciobitura si o crapatura de 10cm. Atentie, pe crapatura nu dau garantie ca nu va evolua, insa pe de alta parte mi-au zis asta de la bun inceput (si in general mie imi plac baietii, de cate ori am fost s-au purtat exemplar si chiar poti discuta cu ei). Ii gasesti pe Dorobantilor, putin mai jos de tribunal si pe partea opusa, e o curte, are reclama la strada cu Salstar, folii etc.

Service bun eu recomand pe ymy din floresti, dupa politie la 100m spre gilau, e ceva reclama afara cu Mobil1 parca. Doar VAG.

Un altul ar fi Mega Autotehnica, pe Ciprian Porumbescu.

edit: m-am uitat la filmulet, asa lucreaza si Salstar-ul. Eu am fost cu inca un prieten care stia mai multi care repara parbrize si a zis ca "au lucrat profi".

Last edited by jmf_; 05-01-10 at 20:53.
jmf_ is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 22:39   #276
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Da am fost si eu la Salstar sa imi repare o ciobitura mai urata si ii ok si in ziua de azi parbrizul , se vede unde au reparat , insa eu vroiam mai mult sa nu se fisureze din locul ala sa ajung sa il schimb , oricum is multumit de ei !
__________________
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 22:59   #277
bobo32

Stage 5
 
bobo32's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,106
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

multumesc pentru recomandari. ramane atunci sa fac o vizita la Salstar maine sa vad ce se poate rezolva.
bobo32 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-10, 08:15   #278
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

si eu am fost inainte de craciun pt o ciobitura la ei
mi-au reparat parbrizul ,
daca tin bine minte este 40 ron reparatia
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 06-01-10, 15:26   #279
bobo32

Stage 5
 
bobo32's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,106
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

am fost si am rezolvat. pretul e de 40 ron/ciobitura.
calitatea lucrarii... sa zicem ca am fost multumit, dar se putea si mai bine.
bobo32 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-10, 19:55   #280
andreiand1
VW Driver

Stage 4
 
andreiand1's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 264
Member of:
[VW]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

mi se pare cam ciudat sa nu dea garantie pentru reparatia fisurii. normal ca la asa zisul ochi de bou nu va fugi vreo fisura, dar o reparatie buna la o fisura, inseamna sa stopezi evolutia fisurii si in proportie de 90-95% fisura trebuie sa nu se mai vada. tocmai de aceea se frezeaza in coada fisurii si se injecteaza acea rasina care cu ajutorul ultraviolete, polimerizeaza si umple golul microscopic (fisura).
tocmai din acesta cauza (garantia) exista cazuri in care fisura nu mai poate fi reparata si trebuie inlocuit parbrizul, pentru ca nu se poate da o garantie pentru lucrare.
eu spun ca e obligatoriu sa acorde o garantie sau macar in cazul in care imediat dupa reparatie fisura evolueaza, noua interventie trebuie sa fie gratuita.

acum nu vreau sa contrazic pe nimeni pe acest subiect, dar ceea ce am spus, e din experienta personala directa pe acest subiect.

numai bine!
__________________
"Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that"
andreiand1 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 15:00   #281
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Ceva service de batrane stie careva? Sa stie sa regleze carburatoare calumea. Nu neaparat pe stand si la pret bun.
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 25-01-10, 18:35   #282
marius1984

Stage 4
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 266
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

salutari...am un golf 4 variant din 2004 si m-ar interesa sa-mi montez si eu folie neagra autorizata pe geamuri...ziceti-mi si mie unde as putea,in Cluj, sa merg sa-mi montez folia la un raport calitate/pret acceptabil si unde nu ar trebuie sa merg...ms mult
marius1984 is offline   Reply With Quote
Old 26-01-10, 01:04   #283
DaNuTzU'

Stage 5
 
DaNuTzU''s Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,014
Member of:
[Fiat]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

dorobantilor nr. 17 Fac treaba extraordinara
DaNuTzU' is offline   Reply With Quote
Old 26-01-10, 18:42   #284
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

No ma da nu mai sunt mecanici de carburatoare in cluj ?
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 27-01-10, 09:12   #285
flaviubratis

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 20
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Salutare,
Un service bun si ieftin cum vrea tot romanu... pt montarea unui kit de suspensii sport pe unde gasesc si eu in cluj???
Multumesc anticipat
flaviubratis is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -