Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

View Poll Results: De folos thread-ul sau inutil? :P
Da, util, ajuta. 21 70.00%
NU,nu ma intereseaza, inutil. 9 30.00%
Voters: 30. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 22-04-09, 12:27   #226
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

parca sunt aia de la schwatz de pe plevnei...
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 07:27   #227
andreiand1
VW Driver

Stage 4
 
andreiand1's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 264
Member of:
[VW]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

feriti-va ca de necuratul de auto schwartz de pe plevnei.....niste tepari si niste nesimtiti mai mari nu cred ca mai exista in zona. eu am avut o experienta neplacuta cu ei si m-am invatat. daca credeti ca o siguranta si o dioda arsa schimbate se pot tarifa cu 100 roni atunci puteti merge linistiti la ei. plus ca te trateaza cu o aroganta de necrezut. numai bine si aveti grija.
andreiand1 is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 08:00   #228
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Un service care sa se priceapa la 1.8T exista totusi in Clujul asta?
jmf_ is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 21:59   #229
dody_cj

Stage 5
 
dody_cj's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 431
Member of:
[VW]
Exclamation Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by jmf_ View Post
Un service care sa se priceapa la 1.8T exista totusi in Clujul asta?
ce masina?
dody_cj is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 23:51   #230
B e V

Stage 3
 
B e V's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 125
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

octavia rs ... > cred
B e V is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 00:43   #231
DaNuTzU'

Stage 5
 
DaNuTzU''s Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,014
Member of:
[Fiat]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

sunt cativa care se pricep bine la 1.8T simuyti care au
DaNuTzU' is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 07:22   #232
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

"ce masina?"

Octavia 1 RS cu K04

Danutzu: pai numeste-i pls, sa stim si noi de ei

Eu am mers pe la vreo 4 service-uri distincte si n-au prea stiut ce sa-i faca baietii. Joi am programare la Skoda, Doamne-ajuta
jmf_ is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 11:37   #233
dody_cj

Stage 5
 
dody_cj's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 431
Member of:
[VW]
Exclamation Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by jmf_ View Post
"ce masina?"

Octavia 1 RS cu K04

Danutzu: pai numeste-i pls, sa stim si noi de ei

Eu am mers pe la vreo 4 service-uri distincte si n-au prea stiut ce sa-i faca baietii. Joi am programare la Skoda, Doamne-ajuta
SC TOP AUTO SYS
Traian Vuia 14-16
0744210220
dody_cj is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 12:22   #234
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Mersi mult. Daca Skoda nu ma rezolva ei sunt urmatorul stop.

edit: in timp ce scriam m-am prins. Asta nu e firma lui Lori? Ca am fost pe-acolo...
jmf_ is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 16:17   #235
dody_cj

Stage 5
 
dody_cj's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 431
Member of:
[VW]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by jmf_ View Post
Mersi mult. Daca Skoda nu ma rezolva ei sunt urmatorul stop.

edit: in timp ce scriam m-am prins. Asta nu e firma lui Lori? Ca am fost pe-acolo...
si nimik?
dody_cj is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 16:46   #236
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Pai am fost cu alta problema de fapt, baietii au fost ok, dar un pic nu ma atrage ca nu pareau sa aiba scule prea meseriase atunci (de ex la problema mea cred ca e neaparat necesar si un tester de gaze) si no, seriozitatea putin lasa de dorit. Nu ma plang, fiindca nu mi-au luat bani, dar eu am vrut sa platesc cat o fi si sa stiu o treaba, in loc de gratis si "vorbim"
jmf_ is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 17:18   #237
dody_cj

Stage 5
 
dody_cj's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 431
Member of:
[VW]
Exclamation Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by jmf_ View Post
Pai am fost cu alta problema de fapt, baietii au fost ok, dar un pic nu ma atrage ca nu pareau sa aiba scule prea meseriase atunci (de ex la problema mea cred ca e neaparat necesar si un tester de gaze) si no, seriozitatea putin lasa de dorit. Nu ma plang, fiindca nu mi-au luat bani, dar eu am vrut sa platesc cat o fi si sa stiu o treaba, in loc de gratis si "vorbim"
pai si acuma ce problema ai? hai sa vdm despre ce e vb!! poate i ti schimbi parerea!!!!!
dody_cj is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 20:21   #238
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Amestec sarac raportat de lambda, codul de eroare 17536, adaptare 24% pe vag-com grupul 032.2. In acelasi timp, gazele masurate pe esapament dau amestec normal la relanti si foarte bogat la turatii.

Daca nu rezolv maine la Skoda urmatoarea vizita e la Top Auto Sys. Mersi mult de info!

ps: nu stiu daca am voie cu linkuri de genu, daca nu ma bazez pe un admin ca-l cenzureaza si nu-mi da ban . Odiseea intreaga (si nu doar a mea) aici: http://vwforum.vwforum.ro/index.php?showtopic=48502
jmf_ is offline   Reply With Quote
Old 30-04-09, 01:37   #239
DaNuTzU'

Stage 5
 
DaNuTzU''s Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,014
Member of:
[Fiat]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by jmf_ View Post
"ce masina?"

Octavia 1 RS cu K04

Danutzu: pai numeste-i pls, sa stim si noi de ei

Eu am mers pe la vreo 4 service-uri distincte si n-au prea stiut ce sa-i faca baietii. Joi am programare la Skoda, Doamne-ajuta


proprietari de 1.8 din grupu vag zic, nu neaparat skoda numai eu ma vad cu vreo 5 zi de zi
DaNuTzU' is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 09:50   #240
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Nu-i intrebi daca n-au cumva un regulator de presiune de 4 bari?
jmf_ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -