Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-02-11, 18:43   #346
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Boicot Benzinărie

deoarece mi-am achizitionat o noua bicicleta, cea veche este de vanzare...daca intereseaza pe careva....
werwceul is offline  
Old 03-02-11, 19:09   #347
coosmin99

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 5
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by CristianD View Post
Cosmin,nu am sa ma leg de faptul ca ai facut multe greseli gramaticale in posturile tale, am sa le pun pe seama grabei.Am inteles care era/ii ideea cu plata in monede, insa sa sti ca sunt solutii si la plata asta cu monede, iar daca o sa considere ca pierd banii o sa le si aplice. Una din cele mai folosite metode este comisionarea pt plata cu monede, comisionare care o gasesti la banci.
Toate protestele astea in Cluj s-au organizat la ore la care multi dintre noi inca lucram. Pt astfel de proteste iti trebuie timp si daca chiar vrei sa blochezi o benzinarie atunci numarul participantilor trebuie sa fie mai mare. La cat profit au benzinariile, 2 ore in care nu incaseaza (la 1 statie) nu cred ca ii deranjeaza.
Pt a arata ca sunt interesati de acest boicot, au scazut putin pretul si uite ca nu se mai face asa mult tam tam pt pretul benzinei.
Romanul e atat de fudul incat si pana la magazinul de la colt merge cu masina.
Daca vrei sa scazi pretul unui produs NU IL MAI CUMPARA.


EDIT: Criza se simte atat de tare in Romania, incat femeile sunt nevoite sa se casatoreasca din dragoste.
Cristian , ma ducur ca nu te-ai legat de multele greseli gramaticale din posturile mele(ai fost ocupat cu ale tale?) desi te-as ruga daca '' nu ii'' cu suparare ''sa imi'' areti gravele erori (nu o litere lipsa ori inversata)cu explicatia gramaticala langa ca pe viitor sa nu mai gresesc

''Daca vrei sa scazi pretul unui produs NU IL MAI CUMPARA.''

BN SFAT AM SA-L APLIC NU MAI BEAU APA PANA NU SCADE PRETUL LA 2 LEI MC
coosmin99 is offline  
Old 03-02-11, 19:29   #348
coosmin99

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 5
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by donz View Post
unde dai si unde creapa, se vede ca esti copil, eu bag de 10 lei nu de 15 si tu vi si mi te lauzi ca bagi 40l odata. da-mi voie sati zic ca esti praf, eu iti vorbesc din realitate nu din statistici si ce scrii tu acolo ii inspirat de la perversu de pe tg ocna cu o ora, 60min si 3600secunde. deschide ochi si vezi cam cum alimenteaza fiecare uitate inainte sa iei pistolul de cat a bagat cel dinaintea ta, da degeaba iti explic ca esti prea but, stii ca tu bagi 40l si atat.

spor la alimentat

p.s. eu bag de 10 ron in cazul in care vrea cineva sa imi sparga rezervorul sa scoata doar aerul
''Copile'' lumea se coduce dupa statistici . tu spui ca vorbesti din realitate a cui relitate a ta? daca tu si unu din fata ta bagati de 10 lei nu inseamna toti fac la fel luna trecuta in fata mea a alimentat ub bentley 570 lei dupa principiul tau (""vezi cam cum alimenteaza fiecare uitate inainte sa iei pistolul '') pot sa zic ca toata lumea alimenteaza de 500 lei nu? Tu ai vrut sa pari inteligent eu doar ti-am demostrat ca se poate alimenta de 200 mil in 3 ore
coosmin99 is offline  
Old 03-02-11, 20:34   #349
donz

Stage 5
 
donz's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 716
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by coosmin99 View Post
''Copile'' lumea se coduce dupa statistici . tu spui ca vorbesti din realitate a cui relitate a ta? daca tu si unu din fata ta bagati de 10 lei nu inseamna toti fac la fel luna trecuta in fata mea a alimentat ub bentley 570 lei dupa principiul tau (""vezi cam cum alimenteaza fiecare uitate inainte sa iei pistolul '') pot sa zic ca toata lumea alimenteaza de 500 lei nu? Tu ai vrut sa pari inteligent eu doar ti-am demostrat ca se poate alimenta de 200 mil in 3 ore

ai dreptate iarta-ma ca te-am contrazis acuma am aflat si eu ca stau in Dubai si de fapt cea mai populara masina nu e Dacia ci Mercedesul si toti oamenii sunt bogati este tara in care curge lapte si miere, banii nu sunt o problema si toti sunt bogati si fericiti.


iti doresc o viata minunata

p.s. acum observ ca nu este strada fara Bentley, Noble si Lamborghini
donz is offline  
Old 03-02-11, 23:34   #350
LeviGRT

Stage 2
 
LeviGRT's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 50
Default Re: Boicot Benzinărie

mentalitate de roman....mai bine stati si va certati intre voi pe forum in loc sa facem ceva cu folos...treaba cu boicotu trebe gandita bine...degeaba ies 10-15 masini in fiecare saptamana ca nu fac mare lucru...eu zic ca ii ok ideea sa nu se alimenteze de la omv si petrom si pe langa asta se mai poate bloca si cate o statie din cand in cand...eu in ultima vreme numai de la lukoil am alimentat cu masina de firma..si in cea personala la negru totiii...o seara placuta in continuare si scuze daca am deranjat cu ceva
__________________
LeviGRT is offline  
Old 04-02-11, 10:59   #351
CristianD
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 599
Member of:
[Honda]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by coosmin99 View Post
Cristian , ma ducur ca nu te-ai legat de multele greseli gramaticale din posturile mele(ai fost ocupat cu ale tale?) desi te-as ruga daca '' nu ii'' cu suparare ''sa imi'' areti gravele erori (nu o litere lipsa ori inversata)cu explicatia gramaticala langa ca pe viitor sa nu mai gresesc

''Daca vrei sa scazi pretul unui produs NU IL MAI CUMPARA.''

BN SFAT AM SA-L APLIC NU MAI BEAU APA PANA NU SCADE PRETUL LA 2 LEI MC
"nu ii" si "sa imi" le consideri greseli gramaticale ?
"nu îi" si "sa îmi" e mai bine ? î = se obtine foarte usor prin codul asci alt + 140

Chiar daca ai zis ca, incerci sa nu gresesti pe viitor in postul urmator ai facut niste dezacorduri de se rascoleste Pruteanu. Cum el a murit (R.I.P.) si noi suntem pe forum de tuning o las balta si ma leg de boicotul asta pe care vad ca il iei foarte personal.
Dintre cei care au fost cu monede la benzinarie in semn de protest, cati nu au alimentat ulterior de la aceleasi benzinarii pe care le frecventeaza, platind cu cardul sau cu cash (nu monede) ?
Eu cred ca toti.

Problema e ca desi e criza noi nu vrem sa renuntam la unele "fetisuri" ale noastre. Poate iesim mai rar in oras si cheltuim mai putin in cluburi, dar de mers pana la magazin tot cu masina mergem.

Daca ti-e sete vezi ca sunt niste izvoare in Someseni (vis-a-vis) de Selgros si nu tre sa platesti apa.

Last edited by CristianD; 04-02-11 at 11:02.
CristianD is offline  
Old 14-02-11, 10:05   #352
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie

..a fost si asta o etapa din viata

" Petrom a ieftinit benzina, la pompă, cu 0,03 bani! Marele lor boss a spus că e destul pentru -nespălaţii ăştia-. Când i s-a replicat că protestul ar putea dura, dându-le peste cap afacerile, a răspuns: -ROMÂNII SUNT CĂCĂCIOŞI, NICIODATĂ N-AU TERMINAT UN LUCRU PE CARE L-AU ÎNCEPUT!- Continuaţi boicotul! NU MAI CUMPĂRAŢI DE LA PETROM ŞI OMV până nu ajung la 4,20 - 4,30 lei / litru benzină 95!!! Dacă nu vând, li se blochează stocurile, transporturile de alimentare fac cale întoarsă... FRANCEZII AU FĂCUT LA FEL ŞI, DUPĂ 5 ZILE, CEI DE LA SHELL AU CEDAT "
__________________
Mixt -->
mafiozzo is offline  
Old 14-02-11, 10:19   #353
Zeull

Stage 3
 
Zeull's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 79
Default Re: Boicot Benzinărie

dupa cum era de asteptat au crestu iar preturile :-j same shit
Zeull is offline  
Old 14-02-11, 10:50   #354
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Boicot Benzinărie

evident...daca pe forum sunt 100 de persoane care spun ca vin...si in realitate vin 10 maxim...

ps: sunt masini electrice...inca nu-i scump curentul
werwceul is offline  
Old 15-02-11, 11:43   #355
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Boicot Benzinărie

cum se face in tarile competente:

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage...cle3347898.ece
Jokerman170 is offline  
Old 18-02-11, 21:40   #356
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Boicot Benzinărie

ihihih pretul va fii de 7 ron/litru pana-n toamna )
scrie pe prima pagina
am o bicicleta de vanzare daca intereseaza pe careva
werwceul is offline  
Old 18-02-11, 22:01   #357
donz

Stage 5
 
donz's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 716
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
ihihih pretul va fii de 7 ron/litru pana-n toamna )
scrie pe prima pagina
am o bicicleta de vanzare daca intereseaza pe careva
vara e chiar placut cu bicicleta, dar iarna... iti ingheata "teava"


p.s. niste stickere dragute care doreste???
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	nu ne mai furati.jpeg
Views:	60
Size:	13.9 KB
ID:	1880528   Click image for larger version

Name:	DARIO1240.jpg
Views:	50
Size:	603.3 KB
ID:	1880529   Click image for larger version

Name:	DARIO1237.jpg
Views:	55
Size:	531.7 KB
ID:	1880530  

donz is offline  
Old 18-02-11, 22:30   #358
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Boicot Benzinărie

gratis...eu vreau 2 !
1 il lipesc pe o bicicleta 1 pe cealalta!
daca-i pe bani, vreau 1 :P "CRIZA" )
werwceul is offline  
Old 18-02-11, 22:53   #359
donz

Stage 5
 
donz's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 716
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
gratis...eu vreau 2 !
1 il lipesc pe o bicicleta 1 pe cealalta!
daca-i pe bani, vreau 1 :P "CRIZA" )

) gratis e doar herpesul )

10 ron cu tot cu drept de autor
donz is offline  
Old 18-02-11, 23:10   #360
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Boicot Benzinărie

mult, dincolo pe forum era mai ieftin
werwceul is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -