Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 05-04-07, 00:17   #2596
DaNuTzU'

Stage 5
 
DaNuTzU''s Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,014
Member of:
[Fiat]
Default Re: Street Wars

hahahah renault,renault,renautl(arde-i Silvieeeee!) nu de alta da mi tovaras oli))
voi ma faceti sa ii fur masina la tata si sa ma dau cu toti)) ce tare ar arata dulap vs. punto hgt oare ajung la jumate pana el e la finish=)))
DaNuTzU' is offline   Reply With Quote
Old 08-04-07, 01:31   #2597
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Chat

Fie ca Lumina Invierii sa va lumineze sufletele si sa va aduca multa caldura si liniste alaturi de cei dragi! Hristos a Inviat!!!
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
Old 08-04-07, 12:01   #2598
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Chat

adevarat ca inviat!
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 00:25   #2599
NightRider

Stage 5
 
NightRider's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 554
Member of:
[Moderators]
[Sun Racers]
[VW]
Default Re: Chat

Tekno , acuma mi-am amintit, ziceai tu pe topicul ala a lu zebe ca de ce nu face ceva topic tehnic, eu am facut mai demult un topic despre modalitati de tuning la motoare diesel..au raspuns 3 persoane...asta apropo de nivelul forumului...si atunci de unde sa te astepti la mai mult?...
__________________
"I'm not insane, i'm perfectly normal, the world is insane..."

I drive a Bora with style :P
NightRider is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 00:30   #2600
DaNuTzU'

Stage 5
 
DaNuTzU''s Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,014
Member of:
[Fiat]
Default Re: Chat

multi de pe forum sunt fani ai benzinarelor la bune vb! si eu as modifica un diesel dar noh...
DaNuTzU' is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 00:33   #2601
NightRider

Stage 5
 
NightRider's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 554
Member of:
[Moderators]
[Sun Racers]
[VW]
Default Re: Chat

ideea e ca...poti face f multe modificari la un diesel, multe din cele pe care le faci la benzinare...inclusiv Nos )...deci..din multe puncte de vedere e mai interesant...mai ales ca nu iti scoate 27 in oras...ci 7-9...dau linku la situ cu nos pe diesel daca trebuie :P
NightRider is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 00:46   #2602
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Chat

nu e vorba de preferinte diesel sau benzina, e chiar nivelu' forumului oricum, e plin webu de forumuri straine cu informatii cacalau, tre sa sti unde sa le cauti doar si dup'aia sa incerci si sa le aplici, ca teorie fara practica nu ajuta cu nimic...
__________________
tekno is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 00:56   #2603
NightRider

Stage 5
 
NightRider's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 554
Member of:
[Moderators]
[Sun Racers]
[VW]
Default Re: Chat

sunt la Fac la Auto Rutiere, stai sa vezi ce proiect de diploma am )...te asigur ca practica si teoria sunt mana in mana la ele acasa ...ideea e ca...ar trebuii atrasi acei oameni care se pricep la detaliile fine ale modificatului motoarelor...care au user pe forum da nu prea posteaza...

Last edited by NightRider; 11-04-07 at 00:58.
NightRider is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 08:51   #2604
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default Re: Chat

da ma da....dar si pe topicul ala tu intrebai ce si cum...nu stiai, asta de aia o scriu ca ziceai ca nici tu nu faci un topic tehnic din aceleasi motive ca tekno. ii diferenta dintre a stii si a dorii sa stii. da na in fine....discutiile tehnice tot la mecanic sau live ajung.
Piry is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 13:08   #2605
ZanDer

Stage 5
 
ZanDer's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,913
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Chat

Quote:
Originally Posted by NightRider View Post
Tekno , acuma mi-am amintit, ziceai tu pe topicul ala a lu zebe ca de ce nu face ceva topic tehnic, eu am facut mai demult un topic despre modalitati de tuning la motoare diesel..au raspuns 3 persoane...asta apropo de nivelul forumului...si atunci de unde sa te astepti la mai mult?...
din punctul meu de vedere, asta ii doar parerea mea, dieselu nu ii de curse, apei daca nu se poate altfel a fi bun si ala
ZanDer is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 14:34   #2606
Paul_(NooB).

Stage 5
 
Paul_(NooB).'s Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 397
Default Re: Chat

cei care stiu tac si fac restu isi consuma energia degeaba mai bine ar bea verde de paris
Paul_(NooB). is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 14:36   #2607
Paul_(NooB).

Stage 5
 
Paul_(NooB).'s Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 397
Default Re: Chat

nu e obligatoriu sa ai facultate te inveti si singur la nacaz apucate desfa un motor si punel iara peste olalta
Paul_(NooB). is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 14:41   #2608
NightRider

Stage 5
 
NightRider's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 554
Member of:
[Moderators]
[Sun Racers]
[VW]
Default Re: Chat

nu e obligatoriu..dar ajuta...mult...si piry...de atunci pana acum a trecut ceva timp...si am cam invatat cate ceva...mai sunt multe de acord..insa stiu mult mai multe decat atuncea...oricum, it's not about me, este vorba ca ne pierdem vremea cu discutii aiurea in loc sa schimbam info, sa invatam unul de la altul, sa devenim mai buni defapt..dar..sunt eu prea idealist..asa ca o sa tac :P...
NightRider is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 22:30   #2609
hg

Stage 3
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 144
Default Re: Chat

da mah zander... atunci, oare de ce o mai bagat astia seaturile la raliu?
hg is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 23:48   #2610
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default Re: Chat

ca or incercat ei sa dovedeasca ceva, si timpii scosi de seat sunt intradevar destul de buni, dar oricum incepand de la cifra octanica pina la explozie benzina e mai ridicata, si eu raman fan benzina, dar asta pina imi aiu diesel si o sa ma fascineze ce putin consuma
Piry is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -