Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Drift Section - Sideways Action

Drift Section - Sideways Action Totul despre Drift: Proiecte, Evenimente, Poze, Filme, etc.

Reply
 
Thread Tools
Old 24-06-07, 18:00   #91
AK-ZER

Stage 5
 
AK-ZER's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 617
Default Re: Masini

pe ascona b merge c20let nu? niste roti OldSchool mai mici.. un tuning de la EDS-Motosport.. eu zic k ar o masina buna pt inceput in ale driftului.. nush cu fiabilitatea cum sta.. dar ar fi printre cele mai ieftine variante..
__________________
there was a time when cars were cars, and men were men who drove cars
AK-ZER is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 03:38   #92
Hexer


Stage 5
 
Hexer's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,894
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Masini

Acuma ma gandesc sa cumpar un Skyline din anglia (oricum numai cu volan la dreapta era facut) numai pentru drift, deci in va fi in circulatie.
Am gandit la un R33 dar nu stiu care motor ar fi ideal, RB25DET sau RB26DETT, sau ce este schimbat la aceste modele.
Eventual un s14 ar fi la fel de bun.
Hexer is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 04:11   #93
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Masini

Sfat : un s13 care il gasesti si in ro la preturi mai mult decat accesibile !
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 05:14   #94
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Default Re: Masini

Dar daca totusi insista la Skyline...un R33 GTS-T ca si al lui Tengu din S.A., sau un R34 GT-T...care au RB25DET si respectiv RB26DET NEO...RB26DETT e de pe GTR, dar doar pt drift nu isi justifica pretul...
__________________
"I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way"
Keiichi Tsuchiya (土屋圭市, Tsuchiya Kei'ichi) Dori-Kin (DRIFT KING)
BogdanNZ is offline   Reply With Quote
Old 27-06-07, 22:22   #95
Hexer


Stage 5
 
Hexer's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,894
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Masini

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
Sfat : un s13 care il gasesti si in ro la preturi mai mult decat accesibile !

Daca cumpar masina in nici intr-un caz nu va fi din romania, starea lor cam....neglijita. Eu am gandit la un s13 sai mai bine s14 cu motor SR20DET sau un Skyline. Oricum multe ar veni de la Skyline, sunt mult mai bune in privinta calitatii. Masina ar fi numai pentru drift, am masina de srada.



Quote:
Originally Posted by BogdanNZ View Post
Dar daca totusi insista la Skyline...un R33 GTS-T ca si al lui Tengu din S.A., sau un R34 GT-T...care au RB25DET si respectiv RB26DET NEO...RB26DETT e de pe GTR, dar doar pt drift nu isi justifica pretul...
Nu insist la Skyline, un R34 ar fi prea scump, nu merita pentru race si coliziune...(in timpul in care inveti este inevitabil ).
M-am gandit la asta fiindca asta suporta cel mai mult, are o technica...peste orice, si standard, fara modificari poti cace fursa cu el (evident nu drift)


Asa de joaca am candit ca ar fi frumos sa construesc un s13 cu look 1300 (gordini) dar afara nu m-asi lasa la curse fiindca caroseria este prea sever modificat...dar macar acasa asi face spectacol
Hexer is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 14:06   #96
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Masini

La cat o sa o alergi si o sa o dai de gard starea caroseriei nu cred ca te intereseaza, mai ales ca e deja inmatriculata, iar motoare cuti de viteze diferentiale oricum tre sa le importi daca patesc ale tale ceva
200SX is offline   Reply With Quote
Old 04-08-07, 00:13   #97
VevePatron

Stage 1
 
VevePatron's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 24
Default Re: Masini

Quote:
Originally Posted by Hexer View Post
Daca cumpar masina in nici intr-un caz nu va fi din romania, starea lor cam....neglijita. Eu am gandit la un s13 sai mai bine s14 cu motor SR20DET sau un Skyline. Oricum multe ar veni de la Skyline, sunt mult mai bune in privinta calitatii. Masina ar fi numai pentru drift, am masina de srada.





Nu insist la Skyline, un R34 ar fi prea scump, nu merita pentru race si coliziune...(in timpul in care inveti este inevitabil ).
M-am gandit la asta fiindca asta suporta cel mai mult, are o technica...peste orice, si standard, fara modificari poti cace fursa cu el (evident nu drift)


Asa de joaca am candit ca ar fi frumos sa construesc un s13 cu look 1300 (gordini) dar afara nu m-asi lasa la curse fiindca caroseria este prea sever modificat...dar macar acasa asi face spectacol

zau dak ai fii putin mai ingrijit cu scrisu asta am stii si noi despre ce vb acolo si pe langa asta un s13 chiar si un s14 sa nu fim prea modesti e ieftin si bun pt drift ... dar dak dispui de asa multi bani pt preparare si pt dupa no comment
VevePatron is offline   Reply With Quote
Old 06-08-07, 11:49   #98
Hexer


Stage 5
 
Hexer's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,894
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Masini

Quote:
Originally Posted by VevePatron View Post
zau dak ai fii putin mai ingrijit cu scrisu asta am stii si noi despre ce vb acolo si pe langa asta un s13 chiar si un s14 sa nu fim prea modesti e ieftin si bun pt drift ... dar dak dispui de asa multi bani pt preparare si pt dupa no comment
Cauta pe net preturile de skyline si s14, in anglia e o diferenta max de 1000 de lire...dar calitatea este in favoarea unui R32 respectiv R33...deci nu costa mai mult decat un motor TDI pentru un golf...
Hexer is offline   Reply With Quote
Old 12-10-07, 13:03   #99
snow_nlove

Stage 5
 
snow_nlove's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 312
Default Re: Masini

salutare....
am si eu cateva intrebari ....
sunt nou posesor de mx-5 miata...2003
si ash vrea sa stiu si eu...cam ce ash putea sa fac la ea....gen ...un lsd se gaseste pt asa ceva? ...si cam la ce bani ... suspensii ...am inteles ca ar face o platforma bunicica de drift....la inceputt aasa.. nu ?
__________________
URBAN DIVISION!
snow_nlove is offline   Reply With Quote
Old 13-10-07, 02:40   #100
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Default Re: Masini

Are deja LSD, e un fel de Torsen, dar ei il numesc Super-LSD...dar am citit undeva ca se poate adapta unul de pe RX-7, astea se numesc "clutch-type" (greu de gasit in ro) si se preteaza mai mult pt drift.
Suspensii vb cu Tengu, iti aduce la comanda suspensii drift spec ajustabile...
BogdanNZ is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 10:12   #101
snow_nlove

Stage 5
 
snow_nlove's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 312
Default Re: Masini

aha....si alt lsd ...care se gaseste ? ....ca asta nu e bun de nimic )...
snow_nlove is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 11:43   #102
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Default Re: Masini

Citeam undeva pe un forum de specialitate ca nu sunt firme care sa ofere LSD aftermarket pt MX5(daca sunt va trebui sa scotocesti bine internetul)...singura sansa e cel de RX-7 FD...
BogdanNZ is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 12:15   #103
snow_nlove

Stage 5
 
snow_nlove's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 312
Default Re: Masini

uff...dezamagire totala...si cel de rx-7 stie treaba ? ....costa o avere?
snow_nlove is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 12:25   #104
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Default Re: Masini

Cel de Rx7 e numai bun de drift ...daca nu te satisface poti sa-l sudezi...Vb tot cu Tengu ca el are Rx-7 FD si s-ar putea sa te indrume spre furnizori de piese din afara (daca nu iti aduce chiar el)...P.S. ti-am vazut topicul cu masinutza, e frumusica, sa ai bafta cu ea!
BogdanNZ is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 12:31   #105
snow_nlove

Stage 5
 
snow_nlove's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 312
Default Re: Masini

ms mult
si cu tengu cum vb?
snow_nlove is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -