Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Drift Section - Sideways Action

Drift Section - Sideways Action Totul despre Drift: Proiecte, Evenimente, Poze, Filme, etc.

Reply
 
Thread Tools
Old 11-08-12, 20:30   #46
Eddy_e39

Stage 4
 
Eddy_e39's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 201
Default Re: Dacia RWD Drift Project 2013

Quote:
Originally Posted by kkk View Post
Decat sa usurezi un E39 atat de mult incat sa fie eficient la drift, mai bine faci orice altceva
Nu inteleg. La ce te referi ? :>
Eddy_e39 is offline   Reply With Quote
Old 12-08-12, 09:17   #47
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dacia RWD Drift Project 2013

Quote:
Originally Posted by Eddy_e39 View Post
Nu inteleg. La ce te referi ? :>
e o mașină grea și mare, și inutilă pentru acest sport.

īn altă ordine de idei, găsesc acest topic absolut inutil, cāt timp toată lumea laudă o idee care la un moment dat poate va fi pusă īn practică...da nu prea....da nu se știe....da nu există...

idei debitez și eu vreo 5 pe seară....dacă aș face topic cu fiecare pe 4tuning...ar fi plin forum-ul
__________________

If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!
Bong is offline   Reply With Quote
Old 12-08-12, 09:56   #48
Eddy_e39

Stage 4
 
Eddy_e39's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 201
Default Re: Dacia RWD Drift Project 2013

Quote:
Originally Posted by Bong View Post
e o mașină grea și mare, și inutilă pentru acest sport.

īn altă ordine de idei, găsesc acest topic absolut inutil, cāt timp toată lumea laudă o idee care la un moment dat poate va fi pusă īn practică...da nu prea....da nu se știe....da nu există...

idei debitez și eu vreo 5 pe seară....dacă aș face topic cu fiecare pe 4tuning...ar fi plin forum-ul
1. Daca 4Tuning ar avea un buton de like pt fiecare post , tu ai primi unul de la mine pentru postul de mai sus
2. Ai mare dreptate ... topicul asta e facut din Februarie si nici macar nu a luat masina ca sa spuna ca se tine de treaba
Eddy_e39 is offline   Reply With Quote
Old 15-08-12, 14:16   #49
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dacia RWD Drift Project 2013

Quote:
Originally Posted by Eddy_e39 View Post
1. Daca 4Tuning ar avea un buton de like pt fiecare post , tu ai primi unul de la mine pentru postul de mai sus
2. Ai mare dreptate ... topicul asta e facut din Februarie si nici macar nu a luat masina ca sa spuna ca se tine de treaba
unde mai pui...că există deja o dacie cu tracțiune spate...dacie Sport (īncă īn lucru, dar e avansat proiectul)...se găsește topic-ul ei la secțiunea old-school cars....că tot se scria pe aici cāt de șmecheră ar fi o dacie sport cu tracțiune spate...
Bong is offline   Reply With Quote
Old 15-08-12, 15:47   #50
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Dacia RWD Drift Project 2013

Salut baieti, imi cer scuze pentru lunga perioada de absenta, am fost prins cu multe alte lucruri si nu prea am mai intrat pe forum.

Vis-a-vis de E39 va inselati, e o platforma foarte buna pentru drift, foarte stabila si usor de condus. Drept dovada stau vreo duzina de E39 M5 (si ceva 540i-uri) folosite prin alte tari. Se poate scapa de multa greutate de pe el si de asemenea greutatea ceva mai mare nu este neaparat cel mai rau lucru atata vreme cat este echilibrata cu gume potrivite si suficienta putere.

Sincer sa va spun ma asteptam sa fie mai bine primita ideea de Logan si cum vad ca majoritatea sugereaza platforme mai vechi pe care nu le suport si, cum spune si Bong, deja sunt in lucru mi-am pierdut mult din entuziasmul catre acest proiect.

De asemenea se pare ca este foarte greu sa gasesti suficient sprijin in Romania, in special in zona mea, ca sa faci o treaba cum trebuie si personal decat sa fac ceva mediocru mai bine nu fac deloc.

Imi cer scuze tuturor daca am ridicat unele sperante pe care le-am inselat, a fost o greseala sa implic alte persoane si sa fac proiectul public fara sa am certitudinea ca am suficient sprijin pentru a-l duce la bun sfarsit.

Cred ca topic-ul poate fi inchis si dat uitarii.
XSW is offline   Reply With Quote
Old 15-08-12, 19:14   #51
Claw166

Stage 5
 
Claw166's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 609
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Dacia RWD Drift Project 2013

Pacat ca s-a pierdut din elan, chiar speram sa vad ceva concret din acest proiect, care pe mine personal, chiar m-a captivat .. Oricum, succes in continuare cu S13-le

Last edited by Claw166; 15-08-12 at 19:17.
Claw166 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -