Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 18-01-08, 13:30   #226
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Masini tari in IASI

Ei, ce daca pana la urma ajungem sa ne fugarim grila radiatorului...macar suntem neinfricati . Macar asa, de amoru' artei, ca mi-e un dor de gume arse...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 15:10   #227
limuzina

Stage 5
 
limuzina's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 673
Default Re: Masini tari in IASI

EU...eu nu am reusit in Iasi sa vad nici acel ferrari,nice porsche,nici in viser R8....nimic...deci acu dak ma duc la carefour,,,il gasesc..da unde anume ca parcarea aia e mare...pe la intrari banuiesc...da o sa ma duc azi poate il vad...
limuzina is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 16:32   #228
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Masini tari in IASI

Quote:
Originally Posted by limuzina View Post
EU...eu nu am reusit in Iasi sa vad nici acel ferrari,nice porsche,nici in viser R8....nimic...deci acu dak ma duc la carefour,,,il gasesc..da unde anume ca parcarea aia e mare...pe la intrari banuiesc...da o sa ma duc azi poate il vad...
Te rog frumos,in numele tuturor,INCETEAZA!
Razvane,te rog,incearca sa-l potolesti pe copilul asta ca e prea belea!De la 13 a ajuns la 14 ani si a prins tupeu!
Nu mai posta de dragul de a posta,ca nu te ia nimeni in seama..
__________________
Audi S2
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 17:28   #229
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: Masini tari in IASI

Pustiu seamana cu capu ala mic de la tipul din MIB II jucat de Knoxvile
Sleepy_85 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 18:02   #230
ktalyn
VW Driver

Stage 5
 
ktalyn's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 372
Member of:
[VW]
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Masini tari in IASI

deci super tare.....un pusti de 14 ani terorizeaza un forum intreg)..verry funny...datii ma un ban pe forum sa nu mai vorbeasca "tastele" fara el...!!!
ktalyn is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 01:34   #231
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Masini tari in IASI

Asta este Limuzina ! Nu va mai complicati...!

Si tot pentru cei care vor sa fugareasca bolizii: a aparut astazi in Iasi un nou M3 alb condus de o superba dominisoara! Spor la fugarit!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 01:35   #232
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Masini tari in IASI

"superba domnisoara" e Roxana.. si nu... nu va bagati ARDE !
slip is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 01:38   #233
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Masini tari in IASI

Treaba voastra ... !!! Eu doar am spus ... !La cati 400 si ceva de cai are ... Cred si eu ca arde!
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 02:14   #234
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Masini tari in IASI

Bmw M3 saloon : 414 cp si 400 Nm. S-a terminat jmekeria.

Last edited by slip; 19-01-08 at 11:06.
slip is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 02:28   #235
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Masini tari in IASI

Din pacate e Coupe! Si are 420 CP la 8300 rpm si 400 N/m la 3900 rpm, o acceleratie de la 0 la 100 km/h in 4.8 secunde si o viteza maxima limitata electronic la 250 km/h.

Noul BMW M3 Sedan va fi lansat pe piaţă īn 2008, preţurile şi alte detalii fiind dezvăluite īn apropierea datei cānd va ajunge īn showroom-uri. Deci..mai este pana cand va aparea o varianta Sedan...pe strazile din Iasi!!

Pe scurt, noul BMW M3 Coupe:
- cel mai puternic M3 de stradă creat vreodată;
- primul M3 propulsat de un motor V8
- primul M3 ce beneficiază de programul EfficientDynamic - tehnologii de economisire a carburantului şi reducerea emisiilor poluante
- primul M3 ce are īn dotarea opţională suspensii ajustabile
- singurul vehicul din categoria sa cu acoperiş din fibră de carbon
- motorul din aliaj, creat la uzina BMW din Langshut, alături de motoarele F1 BMW Sauber, este cu 15 kg mai uşor decāt vechiul motor cu şase cilindri
- computerul de la bordul noului M3 este cel mai avansat tehnologic din lumea auto, fiind capabil de 200 milioane de calcule pe secundă.


Si sa nu uitam ca de pe 16 Ianuarie 2008, familia de modele BMW M3 are un nou membru fascinant: noul BMW M3 Convertible - cea de-a treia versiune de caroserie a ultra-performantului sportiv M3, după variantele Coupe şi Sedanl.

Last edited by CRyS`; 19-01-08 at 02:35.
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 10:00   #236
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Masini tari in IASI

Nu-i asa ca pentru cineva care nici macar la o intalnire n-are talentul sa apara, se baga cam mult in seama asta micu' ? Slip, te pomenesti c-o cunoaste si el pe fata. Ca sa revenim la oile noastre, vorbeste cu ea poate facem o sesiune de demonstratii pe vale, ca-s tare curios cum se infinge...nu te gandi la prostii
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 11:07   #237
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Masini tari in IASI

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
Din pacate e Coupe! Si are 420 CP la 8300 rpm si 400 N/m la 3900 rpm, o acceleratie de la 0 la 100 km/h in 4.8 secunde si o viteza maxima limitata electronic la 250 km/h.

Noul BMW M3 Sedan va fi lansat pe piaţă īn 2008, preţurile şi alte detalii fiind dezvăluite īn apropierea datei cānd va ajunge īn showroom-uri. Deci..mai este pana cand va aparea o varianta Sedan...pe strazile din Iasi!!

Pe scurt, noul BMW M3 Coupe:
- cel mai puternic M3 de stradă creat vreodată;
- primul M3 propulsat de un motor V8
- primul M3 ce beneficiază de programul EfficientDynamic - tehnologii de economisire a carburantului şi reducerea emisiilor poluante
- primul M3 ce are īn dotarea opţională suspensii ajustabile
- singurul vehicul din categoria sa cu acoperiş din fibră de carbon
- motorul din aliaj, creat la uzina BMW din Langshut, alături de motoarele F1 BMW Sauber, este cu 15 kg mai uşor decāt vechiul motor cu şase cilindri
- computerul de la bordul noului M3 este cel mai avansat tehnologic din lumea auto, fiind capabil de 200 milioane de calcule pe secundă.


Si sa nu uitam ca de pe 16 Ianuarie 2008, familia de modele BMW M3 are un nou membru fascinant: noul BMW M3 Convertible - cea de-a treia versiune de caroserie a ultra-performantului sportiv M3, după variantele Coupe şi Sedanl.
Ai uitat sa precizezi sursa ))
slip is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 14:06   #238
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Masini tari in IASI

cu ceva timp inainte, una bucata gagica conducea un mustang roush, de vro 260 de cai, acuma, alta conduce m3 de 400 cp... pai ori fetele astea stiu ce e aia masina si sunt pasionate rau, cerand tatei un bolid din asta......ori ...... nici nu mai stiu ce sa spun...... sunt stupefiat...
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 16:17   #239
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: Masini tari in IASI

bine ai venit in lumea mea , am tot observat chestia asta si eu ink de asta vara, le tot vedeam prin Mini cooper S, Golf GTI, Q7, acuma vad ca sunt din ce in ce mai "dotate", sunt curios vara asta cu ce o sa se afiseze gagicile,
Sleepy_85 is offline   Reply With Quote
Old 19-01-08, 22:27   #240
TuningBoy

Stage 5
 
TuningBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 699
Member of:
[FOTO]
Default Re: Masini tari in IASI

cine stie de unde pot sa fac rost de niste sicare cu 4tuning?...sau ceva legat macar de tuning
TuningBoy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -