Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 23-03-11, 12:20   #5446
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
Mi se pare foarte interesant ca, dupa un eveniment de anvergura asta, cu atatia participanti locali, atat in randul pilotilor, cat si al spectatorilor, se asterne linistea brusc pe sectiunea Iasi, iar baietii care erau atat de vehementi in legatura cu orice alte subiecte decat masinile, acum sunt total dezinteresati. Nu e un subiect demn de interes?
cill dude cill

Last edited by slip; 23-03-11 at 20:24.
criminales is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 14:36   #5447
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Thumbs up Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
Mi se pare foarte interesant ca, dupa un eveniment de anvergura asta, cu atatia participanti locali, atat in randul pilotilor, cat si al spectatorilor, se asterne linistea brusc pe sectiunea Iasi, iar baietii care erau atat de vehementi in legatura cu orice alte subiecte decat masinile, acum sunt total dezinteresati. Nu e un subiect demn de interes?
Nu stiu de altii dar eu am ramas MUT de uimire , ceva mai frumos & spectaculos n-au vazut ochii mei de cand sunt

de remarcat :

* lipsa spatiului / care pentru unii a fost un factor de risc maxim.

** existenta totusi a celor 2 rigole de scurgere a apei ( santuri mai exact ) peste care / si de la care multe masini aveau traiectorii nu chiar dorite spre "fericirea" pilotilor .

*** + o denivelare destul de " precisa " spre iesirea din traseu.... peste care / de pe care sareau masinile parca aveau suspensii https://www.youtube.com/watch?v=abxEqjzFWdQ

sa continui ?

mai bine nu , ca oricum ceva " mai de calitate " momentan nu putem avea pe zona moldovei... deci cum spune romanu" multumeste-te cu ce ai !!!

Felicitari inca o data pt organizare !!! La Mai Mare !!!

P.S. cred ca s-a facut tot ce s-a putut / in conditiile & posibilitatile existente
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 14:48   #5448
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Din pacate e cam singura locatie din Iasi unde sunt satisfacute ambele conditii esentiale ca sa poti organiza un eveniment: conditii indeajuns de bune pentru desfasurare (asfalt OK, spatiu deschis, etc.) si DESCHIDERE din partea administratorilor spatiului (complex Era). Dincolo de munca celor din GTT si a baietilor din OSMS, trebuie evidentiat si faptul ca nu e prima oara cand cei de la Era au demonstrat ca sunt deschisi catre asa ceva, sustin evenimentele de genul asta, si mai ales, nu emit pretentii absurde. Fara spatiul ala (cu +urile si -urile lui) ar fi ajuns si driftul la fel ca drag-ul: un sport fara posibilitati legale de desfasurare in Iasi.
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 18:10   #5449
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

bah.... unii se resimt si acum, plus ca poate a mai fost lumea ocupata...
bakal is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 19:20   #5450
D3m0N
Peugeot Driver

Stage 5
 
D3m0N's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 704
Member of:
[PEUGEOT]
[Toyota]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post
Nu stiu de altii dar eu am ramas MUT de uimire , ceva mai frumos & spectaculos n-au vazut ochii mei de cand sunt

de remarcat :

* lipsa spatiului / care pentru unii a fost un factor de risc maxim.

** existenta totusi a celor 2 rigole de scurgere a apei ( santuri mai exact ) peste care / si de la care multe masini aveau traiectorii nu chiar dorite spre "fericirea" pilotilor .

*** + o denivelare destul de " precisa " spre iesirea din traseu.... peste care / de pe care sareau masinile parca aveau suspensii https://www.youtube.com/watch?v=abxEqjzFWdQ

sa continui ?

mai bine nu , ca oricum ceva " mai de calitate " momentan nu putem avea pe zona moldovei... deci cum spune romanu" multumeste-te cu ce ai !!!

Felicitari inca o data pt organizare !!! La Mai Mare !!!

P.S. cred ca s-a facut tot ce s-a putut / in conditiile & posibilitatile existente
in locul tau m-as simti jenat sa comentez...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF4499.jpg
Views:	99
Size:	105.8 KB
ID:	1932086   Click image for larger version

Name:	DSCF4515.jpg
Views:	87
Size:	93.7 KB
ID:	1932087   Click image for larger version

Name:	DSCF4516.jpg
Views:	101
Size:	105.9 KB
ID:	1932088  

D3m0N is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 20:31   #5451
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post
Nu stiu de altii dar eu am ramas MUT de uimire , ceva mai frumos & spectaculos n-au vazut ochii mei de cand sunt

de remarcat :

* lipsa spatiului / care pentru unii a fost un factor de risc maxim.

** existenta totusi a celor 2 rigole de scurgere a apei ( santuri mai exact ) peste care / si de la care multe masini aveau traiectorii nu chiar dorite spre "fericirea" pilotilor .

*** + o denivelare destul de " precisa " spre iesirea din traseu.... peste care / de pe care sareau masinile parca aveau suspensii https://www.youtube.com/watch?v=abxEqjzFWdQ

sa continui ?

mai bine nu , ca oricum ceva " mai de calitate " momentan nu putem avea pe zona moldovei... deci cum spune romanu" multumeste-te cu ce ai !!!

Felicitari inca o data pt organizare !!! La Mai Mare !!!

P.S. cred ca s-a facut tot ce s-a putut / in conditiile & posibilitatile existente

cumva ca noi toti care ne-am chinuit sa facem ceva ... impreuna cu pilotii care au fost foarte incantati... suntem niste prosti.. iar tu esti destept. Stii ceva? HAI SICTIR ! m-am coborat la nivelul tau ca sa ma poti intelege ! Comentezi pentru ca nu stii .. aia e !
Bine ca ai tu golf cabrio tuning made in china si ai facut intalniri cu batman, spiderman, don quijote, si alti prieteni de-ai tai imaginari !
Nu stiu cine iti da dreptul sa comentezi .. mai ales legat de spatiul unde a fost organizat evenimentul atata timp cat ai stat pe masina in afara lui ! Cei care puteau comenta, au facut-o .. dar intr-un mod sincer si pozitiv.
Bine ca ai sprijinit sportul ... Multumim ! cacaciosi ca tine sunt la tot pasul . asa e cand te roade invidia..



gututen tag
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!

Last edited by slip; 23-03-11 at 20:36.
slip is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 20:32   #5452
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
bah.... unii se resimt si acum, plus ca poate a mai fost lumea ocupata...
Stai la ralanti, ca nu pe tine era pus GPSu'. Felicitari pentru evolutie, se vede ca masina poate, acum tine numai de tine. Si nu, tot nu-ti dau turbina mea (vad ca faci treaba buna si fara)
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 20:39   #5453
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by D3m0N View Post
in locul tau m-as simti jenat sa comentez...
Busted
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 20:50   #5454
o`neal
Opel Driver

Stage 5
 
o`neal's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 495
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post
* lipsa spatiului / care pentru unii a fost un factor de risc maxim.

** existenta totusi a celor 2 rigole de scurgere a apei ( santuri mai exact ) peste care / si de la care multe masini aveau traiectorii nu chiar dorite spre "fericirea" pilotilor .

*** + o denivelare destul de " precisa " spre iesirea din traseu.... peste care / de pe care sareau masinile parca aveau suspensii https://www.youtube.com/watch?v=abxEqjzFWdQ

sa continui ?
aceleasi cuvinte frumoase ti le adresez si eu ca si slip...
ati cerut intotdeauna un eveniment frumos in Iasi si mereu dadeati fel de fel de exemple de prin tara, gen: Bucuresti, Cluj, Timisoara s.a.m.d... Nu ati fost in stare sa platiti o taxa de 15 ron pt a vedea ceva frumos, ce nu vezi in fiecare zi si acum va permiteti sa comentati... Stati jos si ciocul mic mai bine...multi din cauza voastra nici nu vor sa comenteze sau sa scrie orice altceva, ca va treziti voi atotcunoscatorilor sa comentati... Zorro, stii ceva...iti spun cu mult respect si drag: Hai sictir! la fel si celorlalti carcotasi ca si tine! Mucha niebla muchachos
__________________
o`neal is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 21:14   #5455
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by D3m0N View Post
in locul tau m-as simti jenat sa comentez...
mai da asta nu e jenat ?
ea zi si mie nenea atot stiutoru ala cu h3 de ce pulpa mea sa siut pe masina ?????
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P3200056.JPG
Views:	77
Size:	3.17 MB
ID:	1932272   Click image for larger version

Name:	P3200055.JPG
Views:	66
Size:	3.30 MB
ID:	1932273   Click image for larger version

Name:	P3200057.JPG
Views:	71
Size:	3.15 MB
ID:	1932274  

criminales is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 21:20   #5456
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Asta si aia 4 de sambata, calare pe x5 crapand seminte
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 21:26   #5457
D3m0N
Peugeot Driver

Stage 5
 
D3m0N's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 704
Member of:
[PEUGEOT]
[Toyota]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by criminales View Post
mai da asta nu e jenat ?
ea zi si mie nenea atot stiutoru ala cu h3 de ce pulpa mea sa siut pe masina ?????
pt ca probabil nu avea 15 lei, sau cel putin s-a zgarcit... ca alt motiv nu e... deocamdata traim in Romania si vom vedea cazuri ca acesta peste tot..
__________________

Tel: 0740.288.511 - 0232.212.703 YM: juntos.auto
www.JUNTOS.RO
D3m0N is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 21:32   #5458
TuningBoy

Stage 5
 
TuningBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 699
Member of:
[FOTO]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Fazele astea mi s-au parut de tot rahatul. E mai usor sa zici "da' de ce au pus bilet?, de ce e asa?, de ce nu e asa?" decat sa te gandesti putin cata munca si cate costuri implica un asemenea eveniment.


P.S: De respectat baietii care au batut sute de kilometri pana la eveniment si nu au comentat ca este cu intrare si ca este pretul echivalent unui pachet de tigari sau un bilet la film.
__________________
TuningBoy is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 21:54   #5459
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

situatii de genul celor in care romanul se suie pe cupola unei masini de lux, sau de oricare fel s-a mai intalnit si pe alte meleaguri, dar ceva mai vulgare, adica pe la capitala.... sincer, au fost aceleasi conditii si la brasov, dar lumea a platit intrare... ba mai mult, au venit de la ceva km distanta sa vada evenimentul... asa ca nu va mai balacariti unii pe altii,decat daca va simtiti vinovati...

cat despre conditii, se puteau ceva mai bine.... in ideea ca noi pilotiicare stateam la rand sa ne dam, nu vedeam nimik... si trebuia sa ne tot foim.. ma rog... dar in rest conditiile puse la dispozitie au fost chiar bune, iar traseul a fost cu atat mai interesant cu cat avea si acele mici capcane...

sincer, as mai vrea sa mai incerc si alte configuratii de traseu in spatiul respectiv... dar asta e alta poveste
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 22:07   #5460
Victor_Is

Stage 5
 
Victor_Is's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 477
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Felicitari tuturor celor care ati participat , am vazut o groaza de filmulete si fotografii. Ma zgarii de ciuda ca a fost un eveniment atat de frumos si nu am reusit sa ajung (desi am vrut - motiv intemeiat). Am fost la alte intalniri organizate la IAsi dar se pare ca ultimul a fost cireasa de pe tort.
Felicitari inca o data si mai ales felicitari celor "locali" care ne-au reprezentat, atat ca organizator cat si ca participanti. Vreau sa aud data urmatoarei intalniri sau eveniment organizat la IAsi ... o sa fiu acolo...musai.
Bravo baieti ...
__________________

Nu alerga mai tare decat poate ingerul tau zbura.
Glumeste in iubire dar nu iubi in gluma.
- Cumpar Trabant 1.1 (sau doar actele) pm , mail sau topic [click]

Jucarie pentru oameni mari - prezentare
Victor_Is is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -