Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 28-04-07, 15:06   #931
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: Kitch Tuning`uri prin Iasi!

Stimate (greseala) nick-ul meu e slip.. 1 la mana.. 2 la mana.. te refereai la crys.. 3 la mana.. recomanda-te dak tot zici k ne cunosti k sa stim si noi cu cine vb.. nu numai tu.. dak nu..atunci.. te rog frumos sa te abtii.. pentru k cei care isi infrunta problemele din spatele unui nick.. si a unui calculator.. nu au ce cauta aici.. hai spor la treaba

Scuze nu imi cer pt ca nu am pentru ce. De ce spun asta? Simplu: masina exista, motorul exista, deci, nu am spus nimic neadevarat.
Iti trimit imediat numarul de telefon al mecanicului pe pm.
Id-ul proprietarului nu il am (nici nu am spus pe undeva ca il am ).
Intr-adevar, dupa nick nu ma stiti prea multi, dar in viata de zi cu zi ne cunoastem (inclusiv noi doi . Nu vin la micile voastre intalniri pentru simplul motiv ca nu am timp, dar, la marile ( ) intalniri sunt prezent .
Pentru ce sa ma ierti? Pentru o masina care exista?
Si cere-ti scuze pentru avertismentul pe care mi l-ai dat. OK?

In concluzie Domnule Crys (pentru care sincer aveam o mare stima pana acuma, dar se pare ca mai important e sa iei apararea unor persoane cu care in urma cu ceva timp aveai niste discutii cam neprincipiale), ai curaj sa renunti la dreptul de a mai fi moderator pe 4tuning daca ce am spus eu este adevarat?
__________________
VAND CAUCIUCURI SH & RESAPATE ADUSE DIN ITALIA/GERMANIA/FRANTA APROAPE ORICE DIMENSIUNE

Tel: 0765.609.309
id mes
andreidumitrachi

Last edited by slip; 28-04-07 at 15:38.
eu is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 15:50   #932
Kallissto

Stage 3
 
Kallissto's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 92
Default Re: Kitch Tuning`uri prin Iasi!

Quote:
Originally Posted by eu View Post
Nu ma fa sa iti explic eu tie ce inseamna tuning-ul, dar, daca vrei, pot sa iti explic asta(caz practic ).

Si asa bantui pe acolo tot timpul. Scoate-ti vata din urechi daca nu ai auzit zgomotul.

Ce vrei sa demonstrezi prin interventia ta? Ia si te linisteste, si nu te mai baga aiurea in seama, pt ca nu faci decat sa starnesti un nou val de discutii aprinse.

Ca sa concluzionez, bmw-ul are motorul ala toata ziua montat si doar atat stiu despre el. La interior am inteles ca nu mai are bord , iar referitor la exterior... No comment

P.S. De ce am impresia ca daca cineva zice ceva de rau despre o masina, toata lumea trebuie sa o vorbeasca de rau?
Eu ma cam indoiesc ca cineva starneste razboie pe aici ....discutii din astea stupide starnesc persoane care fac afirmatii fara o baza reala....asa cum a zis si Bakal de altfel.Nu mai suntem pe vremea comunistilor...fiecare are dreptul sa-si exprime parerea dar daca tii neaparat ca cineva sa ti-o impartaseasca...atunci...data viitoare vino si cu argumente...pt ca sincer..ma cam indoiesc ca masina aia are motorul pe care zici tu ca-l are...dar daca demonstrezi asta...ok..jos palar( si ca fapt divers...cred ca se apreciaza sunetul....nu zgomotul....daca vreau zgomot ascult la tractor ) nu cred ca vor mai exista discutii apoi.Anyways...din pct meu de vedere...kiar daca a pus intr-adevar motorul ala pe masina aia...avand in vedere ce a pus la exterior...nu dovedeste decat ca e cam afon.
Nimeni nu pretinde pe acest forum...ca este expert in tuning...dar din vorbele tale si mai ales..nick-ul care ti l-ai ales...esti putin cam < prea mult> plin de sine...si din pacate...cam in necunostinta de cauza.
Daca ai vreo problema persoanala...cu cineva...cred ca ar fi mai bine sa o rezolvi...in alt loc
Soo...mai putin testosteron si mai multe argumente...ca aici se discuta mereu civilizat...indiferent de limbaj ( daca este mai elevat sau mai in jargou )
__________________
Pasiunea nu cunoaste limite Old School Motorsport !
Kallissto is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 15:56   #933
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Talking Re: Kitch Tuning`uri prin Iasi!

Quote:
Originally Posted by eu View Post
Te rog frumos sa vorbesti calm in primul rand. Nu esti pe amc aici... A: si fara apelative de genul BAH, MAH... Ti-am demonstrat mai demult si pe amc cam cat te pricepi tu la mecanica(chiar daca nick-ul meu nu iti spune nimic, data viitoare cand ne intalnim iti voi ma voi REprezenta si sper sa iti aduci aminte cine sunt )... Nu ma fa sa iti explic eu tie ce inseamna tuning-ul, dar, daca vrei, pot sa iti explic asta(caz practic ).

In alta ordine de idei: bmw-ul l-am vazut pe la fundatie de cateva ori, de ce nu te duci o data la el sa vezi ce e de capul lui? Si asa bantui pe acolo tot timpul. Scoate-ti vata din urechi daca nu ai auzit zgomotul.

Ce vrei sa demonstrezi prin interventia ta? Ia si te linisteste, si nu te mai baga aiurea in seama, pt ca nu faci decat sa starnesti un nou val de discutii aprinse.

Ca sa concluzionez, bmw-ul are motorul ala toata ziua montat si doar atat stiu despre el. La interior am inteles ca nu mai are bord , iar referitor la exterior... No comment

P.S. De ce am impresia ca daca cineva zice ceva de rau despre o masina, toata lumea trebuie sa o vorbeasca de rau?
))) hai pa ... nu am intentia sa ma pun cu tine.. doamne fereste.. ))
pff... ia-ti ce discutie vrei si baga-ti-o pe unde scoti ce mananci.. k eu nu ma luam de tine de aiurea... dak tu ai impresia k dak te iei cu mine lasi senzatia k starnesc controverse...atunci.. ciao... am tacut.. nu are rost sa imi pun mintea cu tine.. NEREcomandatule... pfff
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 17:01   #934
corraptor_evo
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
corraptor_evo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Kitch Tuning`uri prin Iasi!

Sint foarte curios cum se termina toata chestia asta care-i numai spume.

Astept cu nerabdare ce inseamna motor X5 (care varianta) sau e poate vorba de M5 (in cazul asta se schimba suportii motor, se coboara puntea fata, se face loc pentru radiator, se schimba traversa cutiei de viteze - vezi revista "4tuning" nr. 6 - dar acolo era vorba despre un "urs" seria 3, iar aici este vorba de un "rechin", parca, seria 5).
Si, mai ales, astept sa vad daca e alba sau e neagra si sa vad pe unde se scoate camasa, (indiferent cine-o scoate) dupa ce s-a discutat si, mai ales, CUM s-a discutat.

Drept sa va spun, impresia mea este... bleah. Noroc ca prin taste nu poti sa-i bagi altuia un picior in gura sau sa-l dai cu capul de WC-ul plin...
__________________
VW Corrado VRTurboSyncro... Live!
Raise the boost and praise the Lord!
http://www.corradodatabase.com/index...orrado&id=3020
corraptor_evo is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 18:15   #935
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: Kitch Tuning`uri prin Iasi!

Back. Slip... Nu imi mai edita posturile pentru ca te bagi in seama de geaba. Trebuia sa nu te bagi in discutie deloc daca nu stiai despre ce este vorba.

Intre timp, pt ca m-ati facut curios(chiar ma gandeam ca sunt eu absurd si ma pregateam sa imi cer scuze pentru ducerea in eroare), am fost si m-am mai interesat putin de bmw (care repet ca nici mie nu imi place la exterior...). Masina are intr-adevar motorasul despre care v-am spus cu toti calutii aferenti sub capota.

Tot in acelasi timp, i-am dat numarul de telefon lui Crys. Sunt curios ce a vorbit cu mecanicul la telefon. Asteptam...Sper sa vina el cu dovezile potrivit carora masina are sau nu are motorul sub capota.
eu is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 18:41   #936
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Talking Re: Kitch Tuning`uri prin Iasi!

mda...am inteles... ok tu fiind din amc.. ai dreptate.. noi din 4tuning suntem prosti multumit? nu merita sa imi pun mintea cu tine..
dak vrei sa bagi betze in roate.. nu ai decat.. da sa stii k nu rezolvi nimic
ne vedem la legale.. tu vii cu X5 de 300 de cai.. si cu M3 de 117 cai ok?
hai..pa
slip is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 18:53   #937
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: Kitch Tuning`uri prin Iasi!

Tu chiar nu observi ca incerc sa nu ma cert cu tine? Momentan incerc sa purtam o discutie civilizata, in care nu doresc sa invat pe nimeni ce inseamna tuningul.
Nu sunt de pe amc, chiar nu imi place respectivul forum, dar aici nu este vorba despre ce imi place mie sau la alte persoane.
Imi cer scuze daca am facut facut prost pe cineva, dar, nu imi aduc aminte sa fi facut acest lucru...
Hai sa incercam sa nu deviem de la subiect.Incearca sa ramai on topic. Momentan eu am facut o afirmatie pe care voi nu o credeti. OK. Nici o problema. Am dat numarul de telefon al mecanicului care a facut transplantul lui Crys si acuma asteptam sa vedem ce spune (sper sa fie sincer ). Am sa astept sa vad ce spune Crys, iar daca va fi necesar, am sa mai revin cu cateva detalii referitoare la motorasul de "dacie" de sub capota masinii. Poze nu am cum sa aduc, pentru ca ar trebui sa ma duc la om si sa ii spun: stii ce bai nene, eu am o discutie care nu isi are rostul cu un nene de pe net care ti-a facut masina kitch (deja in momentul asta imi iau una peste ochi , pentru ca nu stiu ce parere are el despre masina) si vreau sa iti dau poza cu motorul pe net . Daca v-oi avea ocazia vre-odata sa ii fac o poza, am sa o fac, dar, nu am sa il opresc pe strada sa il rog sa traga capota.
Hai sa asteptam sa vedem ce spune Crys.

P.S. Sunt curios daca tu ai primit avertisment pentru atitudinea ta.
eu is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 20:18   #938
Kallissto

Stage 3
 
Kallissto's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 92
Default Re: Kitch Tuning`uri prin Iasi!

Quote:
Originally Posted by eu View Post
Nu ma fa sa iti explic eu tie ce inseamna tuning-ul, dar, daca vrei, pot sa iti explic asta(caz practic ).

1) Regret k tre sa-ti spun...dar..din nou esti INCOERENT in exprimare ....asta ziceai acum cateva posturi...acum in postul asta afirmi altceva...daca asa sta treaba in general la tine...e clar...maine cred ca o sa aiba motor de porche BMW-ul ala.....
2) vad ca deja esti membru postant al forumului soo....drept urmare...te-as ruga...si cred ca multi dintre noi ti-ar fi recunoscatori...daca ai raspunde la problema ridicata de Corraptor cu privire la acel motor....
3) ca sa nu deviem cum ai zis si tu....repet...facts not words pls... ca tot tu ziceai mai sus...ca te-ai interesat cu pricire la motorashul acela....( ca nu cumva sa fii absurd )
Kallissto is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 23:22   #939
acid

Stage 3
 
acid's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 106
Default Re: Kitch Tuning`uri prin Iasi!

cu cearta nu rezolvati nimic... bateti-va ! ) just kiddin'.
acid is offline   Reply With Quote
Old 29-04-07, 09:24   #940
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Kitch Tuning`uri prin Iasi!

Pentru continuare discutiilor da-ti click aici...! Ca sa nu ma apuc sa dau cate 2-3 avertismente si sa va luati ban pe 1 saptamana!

DECI OFF TOPIC NU AICI!


AICI JOS CONTINUATI!

MAI AVETI DE PUS KITCHOASE DIN IASI?OK...BAGATI!




https://forum.4tuning.ro/36-iasi/11994-cafeneaua-iesenilor/page-23.html



CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 29-04-07, 18:09   #941
cryo

Stage 4
 
cryo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 240
Member of:
[Honda]
Default Re: Kitch Tuning`uri prin Iasi!

Crys, pana la urma cum e? ai vorbit cu nea' mecanicu'?
Eu, un motor cu ~130CP e suficient pentru a ajunge la 200 km/h. Nu iti trebuie motor de 300CP pentru asta. Ba, daca stau sa ma gandesc, la cata tabla suplimentara are pe ea, s-ar putea sa-i trebuiasca.

Inca nu ne-ai spus despre ce motor este vorba. X5 de 300CP nu spune prea mult, tinand cont ca, din cate stiu, motorizarile de pe X5 au fost: 225hp 3.0 I6; 315hp 4.4 V8 si 355hp 4.8 V8. Sa intelegem ca are motorul de 4.4 V8? Asta ar fi intr-adevar o realizare, si ma indoiesc ca ar fi facut-o un mecanic la coltul blocului.

Masina aia a ajuns pe la RAR? ma indoiesc ca da, altfel nu am fi vazut-o pe strada...
__________________
The name's Dover. Ben Dover
https://forum.4tuning.ro/showthread.p...812#post819812
cryo is offline   Reply With Quote
Old 04-05-07, 11:21   #942
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Sa revenim ...

Ma uitam aseara la un draq de episod de Pimp My Ride si vazui ca baietii foloseau un ditamai motoru de 6.6 l turbo bla bla...cu BIO DIESEL!

Ce parere avetzi? L`a pus la teste pe 400 m cu un draq de Lambo si... si`a luat`o taree de tot Lambo .... !

As vrea sa stiu...In Romania...avem asa ceva?Biodiesel?


Masina era doar un Impala...am sa`l urc aici diseara :P sa`l vedetzi si voi!
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 04-05-07, 11:26   #943
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Pana la urma diseara ne intalnim in Expozitiei,nu?
Cei care nu ne gasesc,incepeti sa dati telefoane )
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 04-05-07, 14:13   #944
Kallissto

Stage 3
 
Kallissto's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 92
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Hmm....) pai atunci sa dam de stire in tzara ca ne vedem direct in Parcul Expo.....la Palat a inceput astazi targul de nunti.... deci...oricum vor fi masini si agitatie pe acolo...kiar si la 9...
Kallissto is offline   Reply With Quote
Old 04-05-07, 14:51   #945
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Talking Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

sunt mai multe motive pentru care am schimbat locatia.. unul dintre ele ar fi targul asta... dar sunt altele mai importante...
inca de vreo 2 luni..tot incercam sa mai schimbam.. dar lumea inca nu stia unde sa vina..

eh..de acum inainte.. o sa stie..
hai k ne vedem diseara acolo..
numai bine
slip is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -