Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 17-07-12, 17:02   #6361
aalex691

Stage 4
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 218
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Nu inteleg cum puteti sa vorbiti asa de urat despre un om care respecta cu strictete regulile de circulatie...:l ol:
Apropo de gabori. Stiti cumva care din MCVurile cu gabori are parasolar din folie ? Parca stiam ca iti ia certificatul pentru asa ceva, dar se pare ca pentru ei nu exista reguli. L-am vazut in fata blocului cu ditamai parasolarul pe parbriz, insa n-am apucat sa-i vad numerele...
__________________
aalex691 is offline   Reply With Quote
Old 17-07-12, 18:27   #6362
18.Marius.92

Stage 4
 
18.Marius.92's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 186
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Daca vrei sa-l iei de urechi ...el vine si joaca fotbal la noi aici in cartier , la DC Center vis-a-vis de Siraj ( cum zicea si CIp ) cu gaborii . Fordul acum are CRD la nr . numai are MAI .App ne-am intalnit si noi azi la ValRom .

Last edited by 18.Marius.92; 17-07-12 at 18:33.
18.Marius.92 is offline   Reply With Quote
Old 17-07-12, 22:35   #6363
Я7B.

Stage 5
 
Я7B.'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 331
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Salutare baieti !

Imputeti spune cum e zona Tigarete?
As dori sa inchiriez o garsoniera pe acolo!
Я7B. is offline   Reply With Quote
Old 17-07-12, 23:10   #6364
aalex691

Stage 4
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 218
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

http://www.bzi.ro/update-accident-gr...o-video-301951
Pac inca unu. Iar 2 ani cu suspendare, in caz ca ii da ceva ( si ca , Doamne fereste, moare biata fetita).
Din cate se pare si din declaratii, este gabor, depasit coloana, viteza mare etc. Dupa comportament, pare din aceeasi categorie cu cei mai sus mentionati.
Halal tara. B-19-JBV este acel MCV cu parasolar din folie... ar trebui sa isi ia singuri certificatul... coruptii ...
aalex691 is offline   Reply With Quote
Old 18-07-12, 10:17   #6365
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Alex, o dai in balarii, pe bune. Au traversat neregulamentar, accidentul se putea intampla chiar daca depasea coloana, chiar daca nu. Permisul tot din cauza unor idioti ca asti l-am avut suspendat, chiar daca esti pe trecere, te asiguri, nu mergi cu capul in pamant ca vita. Imi pare rau pentru fetita, dar e vina parintilor.
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 18-07-12, 11:54   #6366
aalex691

Stage 4
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 218
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Aha, gaboru avea 0.50 alcoolemie ) Ma lasi ?
Si eu ii dumnezeiesc pe idiotii care traverseaza de-aiurea sau chiar pe trecere, dar se arunca fara sa ridice macar o spranceana... Era vorba despre fapta gaborului, ca el e jmecher si depaseste coloana + viteza, acum + alcool... asta ar cam insemna PARNAIE pentru un om de rand. Let's see!
http://www.bzi.ro/update-tragedie-fe...o-video-302103
aalex691 is offline   Reply With Quote
Old 18-07-12, 14:03   #6367
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by aalex691 View Post
Aha, gaboru avea 0.50 alcoolemie ) Ma lasi ?
Si eu ii dumnezeiesc pe idiotii care traverseaza de-aiurea sau chiar pe trecere, dar se arunca fara sa ridice macar o spranceana... Era vorba despre fapta gaborului, ca el e jmecher si depaseste coloana + viteza, acum + alcool... asta ar cam insemna PARNAIE pentru un om de rand. Let's see!
http://www.bzi.ro/update-tragedie-fe...o-video-302103
Mna, prima data n-ai zis nimic despre alcool, oricum, tot ma deranjeaza cei care trec ca pe tarla.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 18-07-12, 14:55   #6368
aalex691

Stage 4
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 218
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Nu am zis nimic pentru ca nu stiam nimic despre alcoolemie. La 90% din accidente unde apare BZIul, in filmulet apare si testarea alcoolscopica sau cum s-o chema a soferului. Aici, bineinteles, fiind gabor, nu a aparut nimic... Romania, TE IUBESC!
Subscriu la faza cu pietonii de pe camp...
aalex691 is offline   Reply With Quote
Old 18-07-12, 14:56   #6369
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
Mna, prima data n-ai zis nimic despre alcool, oricum, tot ma deranjeaza cei care trec ca pe tarla.
Este intr-un fel o culpa comuna, dar nici nu imi fac sperante. Politistul putea fi muci de beat ca tot nu pateste ceva. Asta sa fie clar... Chiar si in cazul in care erau pe trecere, colegii lui pot cu usurinta sa "mute" mortul unde vor ei ca doar au experienta in asa ceva. Viata de rahat
__________________
IS 85 RIH
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 20-07-12, 00:57   #6370
Я7B.

Stage 5
 
Я7B.'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 331
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Foarte trist ce sa intamplat acolo !

De astazi sunt si eu Iesean !!!!
Я7B. is offline   Reply With Quote
Old 20-07-12, 07:21   #6371
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Cica s-au mai anuntat cateva strazi inchise pentru santier, fain.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 20-07-12, 08:24   #6372
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Astia-s senzationali cu lucrarile lor si cu modul in care nu le semnalizeaza si cum nu organizeaza devierile de trafic. Acum vreo 2 seri, cred ca marti, pe moara de foc in dreptul pasajului de la tigarete (sau a viitorului) meseriasii aia de constructori ocupasera ambele benzi de mers pina in refugiul de tramvai. Si nu era nici un inutilitist la fata locului sau cineva care sa faca benzile 2 si 2, erau 3 cu trafic 0 si una pe care se inghesuiau masinile ce veneau pe 3 benzi de la gara.
Niste inutili...
Ca sa nu mai zicem de hirtoapele nesemnalizate de pe TV dintre Bucsinescu si p. de fier sau de "chestiile" nou aparute pe ca rosetti. Avem doua jumatati de parc in orasul asta si nu avem cum sa ajungem ele, copoul fiind aproape rupt de oras mai ales la orele de virf.
mituc is offline   Reply With Quote
Old 20-07-12, 11:02   #6373
Я7B.

Stage 5
 
Я7B.'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 331
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Aseara am incercat si eu sa ajung cu masina pana in copou ca aveam oleaca de treaba dar mi sa parut foarte greu sa merg cu masina asa ca am renuntat si am lasat-o la gara, am preferat sa merg pe jos !
__________________
Fiat Grande Punto 1.2

Y!mes : red.boy_89

Like me on facebook

http://ptdaniel.blogspot.ro/
Я7B. is offline   Reply With Quote
Old 20-07-12, 12:02   #6374
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Eh, acum apar toti bananierii, care nu stiu ce-s alea semne de circulatie, nu stiu ce-i aia prioritate, nu stiu ce-i aia incadrare pe banda daca benzile nu-s marcate. Aseara chiar am dat geamul jos si i-am zis unuia ca are loc mai spre bordura oleaca, nu e nevoie sa ia toate cele patru benzi.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 21-07-12, 15:13   #6375
Hyperyon

Stage 3
 
Hyperyon's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 165
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

azi noapte pe la 11-12 cum urci copoul dupa primul semafor [cel de la intersectia cu fac informatica], imediat dupa ea, baietii au decupat asa bine toata prima banda incat 4 masini erau "in ea" pe avarii si schimbau rotile . Una dintre ele era masina de politie locala...iar baietii dadeau la cric cu spor...erau picate ca mustele una langa alta
asa se lucreaza la noi..nesemnalizat ..nici nu iti dai seama ca e terenul accidentat brusc..si destul de puternic incat sa ramai fara cauciucuri
__________________
Honda Civic 5D GT - 2011
Hyperyon is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -