Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 18-01-12, 01:16   #1351
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Thumbs down Re: Accidente in RM. VALCEA

nu inteleleg, de ce se generalizeaza ideea, bmw, accident, bmw? alte masini nu fac accidente nu?...sau sa intreb, alte masini accesibile de acum 10-15 ani nu mai exista? eu zic sa nu mai generalizati atata ideea cu BMW, cred ca mai sunt destule alte masini care sunt implicate in accidente...dar unii dintre voi le vad numai pe alea cu BMW`uri....
__________________
BMW. Sheer Driving Pleasure
LIFE`S HARD, BUT IS EVEN HARDER WHEN YOU`RE STUPID!!!
DACA ESTI PROST DE MIC, CAND ESTI MARE DOAR TE JOCI
Bacteriile sunt singura cultura pe care o au unii oameni!
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 09:28   #1352
dog_sniper

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 52
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Imi pare rau ca nu m-am facut inteles!Fata de alte masini sunt masini nervoase chiar si dupa o anumita varsta (10-15 ani) tractiune spate ,care date pe mana unuia care si-a vandut caruta si cateaua reprezinta 100% pericol.Nu vorbim aici de impatimiti ,colectionari,raceri care stiu cu ce se mananca o astfel de masina.In Valcea de la revelion pana azi sunt deja 3 accidente mortale,nu mai vorbesc ca la tv am vazut numai in ultimele zile inca 3-4,plus cele vazute live intr-un aproape milion de km la volan.In continuare cred ca e o masina accesibila pentru cei ce nu stiu cum se merge in picioare dar la volan,fara sa ne mai gandim ca nu stiu si nu pot s-o ingrijeasca cum trebuie.
dog_sniper is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 16:10   #1353
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

aaa, vezi ca mai sunt si alte masini cu tractiune spate, care, wow, prin minune, sunt si alea implicate in accidente....sau bmw`u de acum 10-15 ani e singura masina nevoasa si cu tractiune spate?
Ce ai vazut tu la TV, sau ce ai vazut live...inseamna ca esti mare privitor BMW Channel si traiesti in BMW Land...ma uit si eu la TV si am vazut si alte masini de acum 10-15 ani cum le numesti tu implicate in accidente...
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 16:39   #1354
SaproDVL

Stage 5
 
SaproDVL's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 428
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Adevaru e ca si-au luat coji toti taranoii si au impresia ca au avioane si defapt bate motoru, cardanu e jumate pe jos si asa mai departe
SaproDVL is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 16:44   #1355
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

deh ba sapro, toti ISI CUMPARA, dupa posibilitati.
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 16:54   #1356
Vl-91-KpE

Stage 5
 
Vl-91-KpE's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 457
Member of:
[Opel]
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

nu neaparat, mai sunt si aia care au bani sa isi cumpere... dar nu stiu la ce sa se uite cand o cumpara . stiu un bun exemplu... alb , full piele crem , dvd, plasme... si motorul se aude ca la un diesel
Vl-91-KpE is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 17:40   #1357
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

mai baieti ,nu stiti ca toti au ce au cu BMWºurile,pt unii ale noastre sunt coji,pentru noi ale lor sunt coji si tot asa,fiecare stie ce are si ii place ce are...credeti ca daca va contraziceti schimbati parerea cuiva? hai bafta in continuare si echipati pisicile de iarna ca cica vin nametii )

numai bine !



si on: accidente se fac cu toate masinile.nu masinile sunt de vina,ci soferii,sau ma rog unii soferi.
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 17:57   #1358
Vl-91-KpE

Stage 5
 
Vl-91-KpE's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 457
Member of:
[Opel]
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

" Soferii sunt de vina nu masinile " Bine spus !

nu conteaza tractiune fata sau spate.. coaja sau nu.. fiecare sofer ar trebui sa isi cunoasca masina, cu tot cu defecte si toate cele , sa stie ce poate masina si cum se controleaza... dar inainte de toate sa fie prudent
Majoritatea uita ca au facut scoala de soferi, NU DE PILOTI !
Vl-91-KpE is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 18:03   #1359
wehityou1

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 355
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Quote:
Originally Posted by Vl-91-KpE View Post
" Soferii sunt de vina nu masinile " Bine spus !

nu conteaza tractiune fata sau spate.. coaja sau nu.. fiecare sofer ar trebui sa isi cunoasca masina, cu tot cu defecte si toate cele , sa stie ce poate masina si cum se controleaza... dar inainte de toate sa fie prudent
Tu vorbesti de prudenta in trafic?
Si apropo de accidente... la noi in Romanica conteaza totul,incepand de la strazi,soferii,masini,...s.a.m.d,etc.
wehityou1 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 18:33   #1360
alexfaq

Stage 5
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 395
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Quote:
Originally Posted by fan3xxl View Post
deh ba sapro, toti ISI CUMPARA, dupa posibilitati.
Sau imprumuta dupa posibilitati !
alexfaq is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 18:36   #1361
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Quote:
Originally Posted by alexfaq View Post
Sau imprumuta dupa posibilitati !
ai un LIKE d la mine=))))))))) era sa cad de ras=)))
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 18:38   #1362
alexfaq

Stage 5
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 395
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Quote:
Originally Posted by fan3xxl View Post
ai un LIKE d la mine=))))))))) era sa cad de ras=)))
alexfaq is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 18:41   #1363
SaproDVL

Stage 5
 
SaproDVL's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 428
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Fane nu Prea ai dreptate. Dupa masina asa sofer. Cand o masina e in stare tehnica buna soferul e cu capu pe umeri si il intereseaza siguranta lui si a altora. Sunt multe de discutat pe tema asta. Cu o coaja de 1000 kg poti sa faci multe victima si daune.
__________________
Nu merg cu nasul pe sus ca-mi intra praf in nari !
SaproDVL is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 18:41   #1364
dog_sniper

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 52
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Quote:
Originally Posted by dog_sniper View Post
Imi pare rau ca nu m-am facut inteles!Fata de alte masini sunt masini nervoase chiar si dupa o anumita varsta (10-15 ani) tractiune spate ,care date pe mana unuia care si-a vandut caruta si cateaua reprezinta 100% pericol.Nu vorbim aici de impatimiti ,colectionari,raceri care stiu cu ce se mananca o astfel de masina.In Valcea de la revelion pana azi sunt deja 3 accidente mortale,nu mai vorbesc ca la tv am vazut numai in ultimele zile inca 3-4,plus cele vazute live intr-un aproape milion de km la volan.In continuare cred ca e o masina accesibila pentru cei ce nu stiu cum se merge in picioare dar la volan,fara sa ne mai gandim ca nu stiu si nu pot s-o ingrijeasca cum trebuie.
Quote:
Originally Posted by fan3xxl View Post
aaa, vezi ca mai sunt si alte masini cu tractiune spate, care, wow, prin minune, sunt si alea implicate in accidente....sau bmw`u de acum 10-15 ani e singura masina nevoasa si cu tractiune spate?
Ce ai vazut tu la TV, sau ce ai vazut live...inseamna ca esti mare privitor BMW Channel si traiesti in BMW Land...ma uit si eu la TV si am vazut si alte masini de acum 10-15 ani cum le numesti tu implicate in accidente...
Te acidulezi fara motiv.De data viitoare pentru tine o sa fac sublinieri si traduceri speciale.Eu chiar vorbesc cu admiratie despe aceste masini si despre ownerii lor aia adevarati.By the way cred ca mergeai in picioare pe supt masa sau iti lasai mucii pe zabrelele patutzului cand aveam in proprietate o granada de 3.0 cu tractiune spate si un pic mai tarziu un e36 325 i .asta asa ca intre cunoscatori.......
dog_sniper is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 18:43   #1365
Vl-91-KpE

Stage 5
 
Vl-91-KpE's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 457
Member of:
[Opel]
Default Re: Accidente in RM. VALCEA

Quote:
Originally Posted by wehityou1 View Post
Tu vorbesti de prudenta in trafic?
Si apropo de accidente... la noi in Romanica conteaza totul,incepand de la strazi,soferii,masini,...s.a.m.d,etc.
))) eram sigur ca o sa zica cineva asta)) . Pai ma consider prudent.. nu trec pe rosu , incetinesc mult inainte de trecerile de pietoni, sensuri giratorii... semnalizez si ma asigur inainte de a trece pe alta banda.. etc )
Vl-91-KpE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -