12-12-08, 16:13
|
#376
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,371
Member of: [Moderators] [4Rally] [Shadows Racing Team] [ALFA ROMEO]
|
Re: Accidente in RM. VALCEA
a , stiu unde  naspa curba aia
|
|
|
15-12-08, 02:04
|
#377
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,119
Member of: [VW]
|
Re: Accidente in RM. VALCEA
Sunt suparat si nu mai postez nimic. Mi-au sters comentul la Sprinterul cu soferul vopsit si pozele in care un Mercedes a zburat un om la Raureni.
|
|
|
15-12-08, 12:55
|
#378
|
|
BMW Driver
 Stage 5
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,382
Member of: [BMW]
|
Re: Accidente in RM. VALCEA
Se mai intampla tati 
Oricum stai cu ochii in 16 pt poze...ar trebui sa vina ninsoarea si atunci sa vezi alunecari
|
|
|
15-12-08, 19:29
|
#379
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2007
Posts: 614
Member of: [SEAT]
|
Re: Accidente in RM. VALCEA
 ))))) SYD pune poze fara oameni  si poate nu ti le mai sterge nimeni
|
|
|
16-12-08, 18:53
|
#380
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2007
Posts: 935
Member of: [PARTICIPANT CURSE]
|
Re: Accidente in RM. VALCEA
doar atat am pucat sa vad,am pierdut actiunea
|
|
|
18-12-08, 02:19
|
#381
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,119
Member of: [VW]
|
Re: Accidente in RM. VALCEA
|
|
|
18-12-08, 09:58
|
#382
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2007
Posts: 2,245
Member of: [VW]
|
Re: Accidente in RM. VALCEA
Pai pe strada aia defapt se aplica legile de circulatie impuse de oltchim, pentru ca este proprietate privata din cate stiu eu. Poate ma insel, dar eu asa imi amintesc
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
|
|
|
18-12-08, 14:13
|
#383
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,371
Member of: [Moderators] [4Rally] [Shadows Racing Team] [ALFA ROMEO]
|
Re: Accidente in RM. VALCEA
de cand face oltchim reguli de circulatie?  )))
|
|
|
18-12-08, 14:37
|
#384
|
|
BMW Driver
 Stage 5
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,382
Member of: [BMW]
|
Re: Accidente in RM. VALCEA
 ))) ai dreaq sunteti ma
|
|
|
18-12-08, 16:39
|
#385
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2007
Posts: 2,245
Member of: [VW]
|
Re: Accidente in RM. VALCEA
Quote:
Originally Posted by trafy-vr6
de cand face oltchim reguli de circulatie?  )))
|
Pai le adopta pe alea existente, dar fiind proprietate privata ar putea sa puna orice semne ar vrea ei. Ce, la tine pe pamant vine politia sa faca reguli sau altcineva??
|
|
|
18-12-08, 20:12
|
#386
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,371
Member of: [Moderators] [4Rally] [Shadows Racing Team] [ALFA ROMEO]
|
Re: Accidente in RM. VALCEA
ar putea, nu cum ai spus tu ca le impun ei  )
|
|
|
18-12-08, 23:38
|
#387
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2007
Posts: 457
|
Re: Accidente in RM. VALCEA
strada Platforma Industriala nu e proprietate privata...e domeniu public...
poate acea strada care imediat dupa pod face dreapta, spre oltchim...da, de la un anumit punct e proprietate privata
|
|
|
19-12-08, 06:09
|
#388
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2007
Posts: 2,245
Member of: [VW]
|
Re: Accidente in RM. VALCEA
pai si nu pe strada aia e? ca mie asa mi se pare. Sau au asfaltat astia intre timp de e asfaltu` ca-n palma?
In fine, dar am dreptate cu regulile. Pe proprietate privata ai dreptu` sa iti faci ce reguli de circulatie vrei.
|
|
|
19-12-08, 08:02
|
#389
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,371
Member of: [Moderators] [4Rally] [Shadows Racing Team] [ALFA ROMEO]
|
Re: Accidente in RM. VALCEA
nu cred, defapt nu e normal, asta inseamna ca imi cumpar jumate din valcea si imi fac regulile mele ? gandeste-te ce ar iesi daca ar cumpara becali un cartier din bucuresti si si-ar pune regulile lui  ) sunt facute cu cap astea
|
|
|
19-12-08, 08:20
|
#390
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2007
Posts: 2,245
Member of: [VW]
|
Re: Accidente in RM. VALCEA
Atata timp cat e proprietate personala...de-aia se numeste asa. Faci legea pe "tarlaua" ta, in limita de a nu deranja pe altcineva. Daca ai pus semn cu proprietate personala, nu mai are nimeni drept sa faca nimic. De ce crezi ca se zice ca "a condus pe drumurile PUBLICE in stare de ebrietate"??
Iti spun eu ca asa e , daca ai proprietatea ta, si ai strazi pe ea, iti pui ce legi vrei. Poti sa iti pui prioritate de stanga in loc de prioritate de dreapta. Poti sa pui limita de viteza 900 la ora, nu are nimeni ce sa iti faca. Uita-te la reportaju` cu aia din parcarea de la real din timisoara, sa vezi ca la final zice tipa ca politia nu a avut ce sa le faca pentru ca erau afara din oras pe o PROPRIETATE PRIVATA.
|
|
|
|
|