Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 09-06-08, 20:40   #856
DannyKid

Stage 5
 
DannyKid's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,102
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by DiabloXXX View Post
Ultimul Proiect
frumos rau
DannyKid is offline   Reply With Quote
Old 09-06-08, 22:08   #857
thex

Stage 5
 
thex's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 562
Member of:
[Suzuki]
[RENAULT]
Default Re: Masina Mea ..!

dupa mult timp ceva legat de o masina...felicitari dragos
thex is offline   Reply With Quote
Old 09-06-08, 22:26   #858
TIR

Stage 5
 
TIR's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,120
Member of:
[VW]
[Fiat]
[AUDI]
[SEAT]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: Masina Mea ..!

in sfarsit avem ce vedea cu adevarat !!!
TIR is offline   Reply With Quote
Old 10-06-08, 00:00   #859
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Masina Mea ..!

numai zic nimic ) gandire de mall...pe aici!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 10-06-08, 04:20   #860
11tun

Stage 5
 
11tun's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 918
Member of:
[AUDI]
Default Re: Masina Mea ..!

arata f bine sistemul audio din portbagaj ... am avut si eu R`ul dar de 15'' de la Alpine si n am fost multumit de el ... ghinion probabil, mi sa ars bobina in cateva zile Cine ti a executat lucrarea?
11tun is offline   Reply With Quote
Old 10-06-08, 06:40   #861
CaDDy
VW Driver

Stage 5
 
CaDDy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,239
Member of:
[VW]
Default Re: Masina Mea ..!

din cate il stiu pe Dragos.... pe partea multimedia / audio.... singur isi face
cel putin pe C4 care l`a avut inainte... sistemmul audio , dvd`urile , playstation`ul.... toate le`a ppus singur
__________________
Built Thread
CaDDy is offline   Reply With Quote
Old 10-06-08, 09:04   #862
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Masina Mea ..!

nu stiam ca scaunele de cupra arata asa bine. in orice caz, firul ala atarnat si infipt in mufa de bricheta arata urat.
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 01:23   #863
DiabloXXX

Stage 4
 
DiabloXXX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 211
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by cosmin_cosmin_1 View Post
nu stiam ca scaunele de cupra arata asa bine. in orice caz, firul ala atarnat si infipt in mufa de bricheta arata urat.
Vad ca tu tot timpu' ai cate ceva de comentat. Firu ala e incarcatoru de la telefon. Sunt totusi curios sa vad ce masina ai tu si ce modificari iai facut ca vad ca esti iute la adus critici.
DiabloXXX is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 01:28   #864
DiabloXXX

Stage 4
 
DiabloXXX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 211
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by 11tun View Post
arata f bine sistemul audio din portbagaj ... am avut si eu R`ul dar de 15'' de la Alpine si n am fost multumit de el ... ghinion probabil, mi sa ars bobina in cateva zile Cine ti a executat lucrarea?
Sistemu audio si toate modificarile sunt facute de mana mea. Cat despre R-Type, eu sunt multumit de ele decamdata. Coboara f bine in frecventa. Daca e sa se buleasca pot sa pun orice pe 12" la o adica, difuzuarele astea nu sunt batute in cuie. Portbagaju e tot facut din fibra de sticla si vopsit in culoarea caroseriei.
Urmeaza acum sa fac in fetele de usa dupa fata, incinte pentru 3 perechi de kicare si in bord o sa vina un PS3. Asta cam in 2 spatamani.
DiabloXXX is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 07:15   #865
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Masina Mea ..!

vrei numai laude?daca ti-ai pus masina pe forum inseamna ca accepti si critici daca este cazul. sincer nu mi se pare nimic extraordinar ce ai facut la ea,am mai vazut asemenea zeci.
masina mea o sa o gasesti la sectiunea opel
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 14:17   #866
DiabloXXX

Stage 4
 
DiabloXXX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 211
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by cosmin_cosmin_1 View Post
vrei numai laude?daca ti-ai pus masina pe forum inseamna ca accepti si critici daca este cazul. sincer nu mi se pare nimic extraordinar ce ai facut la ea,am mai vazut asemenea zeci.
masina mea o sa o gasesti la sectiunea opel
Mi sa pare ca esti putin ofticos. Ma rog asta e parerea mea. Oricum vad ca singuru lucru de care ai putut sa te legi e incarcatoru de la telefon. Special pt tine am sa incerc sa fac ceva din fibra de sticla, un doching station ceva. Si despre opelu tau , posteazal tati aici sa il vad si eu, sa vedem cate alte mi sunt ca el.
DiabloXXX is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 15:47   #867
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Masina Mea ..!

nu sunt deloc ofticos,de unde ai mai scos-o si pe-asta? din ce am vazut eu in poze asa rapid,era un monitor pe plafon si tot din plafon cobora un fir.si normal ca mi-am inchipuit ca e alimentarea lui. de unde sa stiu eu ca ai un telefon pe tavan..

opeluri ca ale mele nu sunt mii,din simplul motiv ca majoritatea au luat calea reciclarii. cauta dupa rugina tuning sa il gasesti mai usor.

nu ma impresioneaza cu nimic pentru ca personal apreciez modificarile mai de esenta, si nu mersul la supermarketul de difuzoare, umplut cosul si a doua zi hop cu ele pe masina.
fiecare intelege ce vrea prin modificari si isi planifica timpul si banii cum crede de cuviinta. sanatate
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 22:18   #868
DiabloXXX

Stage 4
 
DiabloXXX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 211
Default Re: Masina Mea ..!

Bine tata. My bad.
DiabloXXX is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 03:58   #869
11tun

Stage 5
 
11tun's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 918
Member of:
[AUDI]
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by DiabloXXX View Post
Sistemu audio si toate modificarile sunt facute de mana mea. Cat despre R-Type, eu sunt multumit de ele decamdata. Coboara f bine in frecventa. Daca e sa se buleasca pot sa pun orice pe 12" la o adica, difuzuarele astea nu sunt batute in cuie. Portbagaju e tot facut din fibra de sticla si vopsit in culoarea caroseriei.
Urmeaza acum sa fac in fetele de usa dupa fata, incinte pentru 3 perechi de kicare si in bord o sa vina un PS3. Asta cam in 2 spatamani.
chiar sunt curios cum vor iesi fetele de usa modificate , pt ca sunt si eu interesat de o astfel de modificare la masina mea... banuiesc ca o sa faci si insonorizarea lor ? Din partea mea ai numai felicitari nu oricine se pricepe sa lucreze cu fibra de sticla .
11tun is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 15:25   #870
DiabloXXX

Stage 4
 
DiabloXXX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 211
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by 11tun View Post
chiar sunt curios cum vor iesi fetele de usa modificate , pt ca sunt si eu interesat de o astfel de modificare la masina mea... banuiesc ca o sa faci si insonorizarea lor ? Din partea mea ai numai felicitari nu oricine se pricepe sa lucreze cu fibra de sticla .
Mersi dragule. O sa fac si insonorizare cu Dynamat. Dupa ce o sa le termin o sa le vezi si daca te intereseaza discutam.
DiabloXXX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -