Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 23-10-10, 13:19   #1711
CaDDy
VW Driver

Stage 5
 
CaDDy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,239
Member of:
[VW]
Default Re: Masina Mea ..!

pai lasa soarele... ca si aici e soare si daca iesi afara in tricou ... iti ingheata instant si parul din nas

badboy .... nu prea as vrea.. momentan stai sa strang bani sa fac ce am scris mai sus ... si dupa sa vedem )
__________________
Built Thread
CaDDy is offline   Reply With Quote
Old 23-10-10, 14:51   #1712
MiTzA-

Stage 5
 
MiTzA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2,033
Default Re: Masina Mea ..!

acum sunt 15 grade

azi noapte la 3 erau si la noi -2
MiTzA- is offline   Reply With Quote
Old 23-10-10, 19:47   #1713
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by CaDDy View Post
pai cam asta a mai fi ... sa mai pun buza de GTI ... sa`mi gasesc praguri si plasticurile de langa semnalizare + alea de la aripi .. sa am tot kit`ul de GT .... si sa fac ceva cu farurile alea ... ca sunt prea cromate .. sa le mai innegresc )


+ sa vad daca dau jos folia care o am acum si pun alta la primavara .. sau ma risc si o las asa pana la primavara cand da caldura sa o schimb ( nu vad nimic prin eala cat e de zgariata ) + am 3 nuante diferite pe 3 geamuri ))
buza de gti ti-am scris mai sus cat face, mi-am comandat eu, iti dau mai multe detalii luni cum vine si daca e ok, o poti comanda...
farurile....mie mi se pare ca arata frumos asa cum sunt, dar poti sa le si innegresti...am crezut ca vrei sa mergi pe stilu` old school.....
Folia de pe geamuri .... eu zic sa astepti pana la primavara sa dea caldura, ca daca o pui acuma, si nu ai un garaj unde sa o pui (in cazul in care vrei sa o pui singur) o sa se faca naspa (ia cazul meu ca exemplu)....
Oricum, se vede treaba ca cine a avut VW inainte, ramane pe VW pana la capat...dar ma mir ca ai ales g3 si nu passat ... cum de te ai gandit la g3?
Despre frig nu scriu nimic, dar e bine sa umblii cu 2 geci in masina, una subtire si una de iarna, si oscilezi intre ele.
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 23-10-10, 20:23   #1714
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina Mea ..!

urmeaza poze si cu a mea.am facut mici modificari
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 23-10-10, 21:50   #1715
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masina Mea ..!

o buna modificare la tine e sa nu mai umblii cu proiectoarele tale cu xenon aprinse seara ca orbesti lumea si este un gest putin cam coca....e de ajuns faza scurta cu xenon
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-10, 10:14   #1716
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina Mea ..!

) ok o sa incerc sa ma abtin .ms pt sfat.
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 24-10-10, 10:53   #1717
couzin

Stage 5
 
couzin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 498
Exclamation Re: Masina Mea ..!

Salut all... Celica e vanduta,134.000 Km la ora actuala, in stare foarte buna , se afla undeva in centrul Frantei departament 70 noul posesor e un francez de 26 de ani,foarte fericit si incantat de noua sa jucarie



The new car

Mazda 3 TDI 1.6 110 cai Performance Pack din iulie 2004 cu doar 95.000 Km,o masina super confortabila si destul de puternica (200 km/h pe o autostrada in Spania) cu un consum 1200 km cu un plin de motorina... ( 600 km cu un plin de benzina in celica ) ) ce sa zic sunt in avantaj deocamdata,,cu partea estetica nu se compara cu celica... dar vor veni si modificari pe viitor, cat mai soft posibil...











Voila

Last edited by couzin; 24-10-10 at 10:55.
couzin is offline   Reply With Quote
Old 24-10-10, 12:02   #1718
Bogdan.vl
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 673
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: Masina Mea ..!

ai schimbat religia?
Bogdan.vl is offline   Reply With Quote
Old 24-10-10, 12:15   #1719
couzin

Stage 5
 
couzin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 498
Default Re: Masina Mea ..!

da e exact ce aveam nevoie o berlina in 4 usi diesel recenta,putere,consum mic etc,celica era frumoasa da sincer mi sa luat sa nu pot urca un trotuar,sa am grija sa nu stramb jantele,etc,pretentioasa masina iar pt romania e si mai pretentioasa,si pe asta o sa pun jante da nu mai mari de 17" sa am totusi cauciuc destul de inalt sa nu imi fac griji,miam facut placerile timp de 2 ani am bagat o gramada de bani in ea,ajunge,pe asta fac ceva soft,jante,geamuri un eleron micut tobe si coborata cativa cm lejer,ajunge
couzin is offline   Reply With Quote
Old 24-10-10, 12:28   #1720
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina Mea ..!

Frumoasa foc.S'o stapanesti sanatos,multi km fara probleme si...ce sa mai...asteptam modificarile mentionate
Numai bine!
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 24-10-10, 16:24   #1721
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by couzin View Post
da e exact ce aveam nevoie o berlina in 4 usi diesel recenta,putere,consum mic etc,celica era frumoasa da sincer mi sa luat sa nu pot urca un trotuar,sa am grija sa nu stramb jantele,etc,pretentioasa masina iar pt romania e si mai pretentioasa,si pe asta o sa pun jante da nu mai mari de 17" sa am totusi cauciuc destul de inalt sa nu imi fac griji,miam facut placerile timp de 2 ani am bagat o gramada de bani in ea,ajunge,pe asta fac ceva soft,jante,geamuri un eleron micut tobe si coborata cativa cm lejer,ajunge
Buna masina mai ales ca ai de mers destul de mult cu ea.
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 24-10-10, 17:52   #1722
Dj. Kameleon

Stage 5
 
Dj. Kameleon's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 457
Default Re: Masina Mea ..!

Frumoasa si maza Couzin,s-o stapanesti sanatos si...drumuri bune fara incidente neplacute.Bafta si asteptam modificarile
Dj. Kameleon is offline   Reply With Quote
Old 24-10-10, 20:50   #1723
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Unhappy Re: Masina Mea ..!

Va anunt cu mare suparare ca Mashi pentru o saptamana..luna..nu stiu exact ... are "inimioara" moarta.M'am trezit in drum spre calimanesti ca a iesit fum de sub capota,trancanea tot in blocu motor...am fost tractat de tata pana acasa.
Aveam mlte de facut sapt ce urma ..Dar asta e.Urmeaza sa strang bani sa ii schimb motoru.Nu are rost sa il repar pentru ca oricum vroiam sa il schimb.
Niste poze cu bad-boy'ul.Vom reveni :P
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SP_A0099.jpg
Views:	80
Size:	205.0 KB
ID:	1709714   Click image for larger version

Name:	SP_A0100.jpg
Views:	85
Size:	215.1 KB
ID:	1709715   Click image for larger version

Name:	SP_A0101.jpg
Views:	103
Size:	198.8 KB
ID:	1709716  

Click image for larger version

Name:	SP_A0102.jpg
Views:	83
Size:	193.9 KB
ID:	1709717  
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 13:36   #1724
narcisvl

Stage 4
 
narcisvl's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 228
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by minimal.madness View Post
Va anunt cu mare suparare ca Mashi pentru o saptamana..luna..nu stiu exact ... are "inimioara" moarta.M'am trezit in drum spre calimanesti ca a iesit fum de sub capota,trancanea tot in blocu motor...am fost tractat de tata pana acasa.
Aveam mlte de facut sapt ce urma ..Dar asta e.Urmeaza sa strang bani sa ii schimb motoru.Nu are rost sa il repar pentru ca oricum vroiam sa il schimb.
Niste poze cu bad-boy'ul.Vom reveni :P
pacat macar a iesit bad boyul smecher bafta! scapi tu si din asta
narcisvl is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 18:55   #1725
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Masina Mea ..!

Quote:
Originally Posted by minimal.madness View Post
Va anunt cu mare suparare ca Mashi pentru o saptamana..luna..nu stiu exact ... are "inimioara" moarta.M'am trezit in drum spre calimanesti ca a iesit fum de sub capota,trancanea tot in blocu motor...am fost tractat de tata pana acasa.
Aveam mlte de facut sapt ce urma ..Dar asta e.Urmeaza sa strang bani sa ii schimb motoru.Nu are rost sa il repar pentru ca oricum vroiam sa il schimb.
Niste poze cu bad-boy'ul.Vom reveni :P
cand mane, cand te am vazut eu pe valea oltului?? wtf?
Lasa ca ti pui de calibra nu? sau de gsi
lupalb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -