Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 27-12-10, 12:07   #31
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Boicot Benzinărie

E tara libera. cine vrea vine, cine nu iarasi, parerile sunt diferite. Cam asa se rezolva treaba in romania: lasa ba la ce sa ies eu ? ce rezolv? lasa ca ies altii)

@Mitza MED- erai offtopic
__________________
trafy-vr6 is offline  
Old 27-12-10, 12:09   #32
cristi_timidu

Stage 5
 
cristi_timidu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 494
Member of:
[Competitor CNCA]
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie

poate ca nu este un proiect cu sanse reale acest boicot, cel putin in forma actuala DAR trebuie sa inceapa de undeva si daca nimeni nu face ceva ei ce pot spune decat ca inca se duce bine.
asta vara am fost cei mai PENIBILI cand au zis ca vor face CEL MAI MARE PROTEST si s-a cam ales praful, PENIBILI cand am lasat BATRANII nostri sa bata cu jandarmeria, PENIBILI cand s-a dansat DANSUL PINGUINULUI la un protest si este vina noastra.
manifestarile ar trebui sa fie civilizate atata timp cat esti tratat civilizat si daca tot ne raportam la conditiile din occcident ar trebui sa protestam cam la acelasi nivel si ma refer cum au protestat studenti francezi anul trecut cand au fost micsorate bursele sau cei britanici, caz mai recent cand s-au batut cu fortele de ordinesi nu stiu daca au rezolvat ceva dar cel putin au spus punctul lor de vedere. daca ei fac pe nesimtiti atunci sa le raspundem la fel si nu numai in cazul carburantilori si al taxei pe poluare ci la conditiile grele si la modul care suntem tratati.
acum 21 de ani oameni s-au batut pentru LIBERTATE si implicit DREPTUL LA REPLICA, bazele esentiale ale democratiei.
poate ca nu este un protest prea reusit dar eu il sustin. daca se hotaraste o zi si sunt liber cu siguranta ma bag.
cristi_timidu is offline  
Old 27-12-10, 12:09   #33
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
E tara libera. cine vrea vine, cine nu iarasi, parerile sunt diferite. Cam asa se rezolva treaba in romania: lasa ba la ce sa ies eu ? ce rezolv? lasa ca ies altii)

@Mitza MED- erai offtopic
eu am sa`mi trimit reprezentantul, pe mitza)))) sa`l anunte cineva cand si unde ))) propun poimaine la MOL la Bujoreni )))
fan3xxl is offline  
Old 27-12-10, 12:11   #34
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by cristi_timidu View Post
poate ca nu este un proiect cu sanse reale acest boicot, cel putin in forma actuala DAR trebuie sa inceapa de undeva si daca nimeni nu face ceva ei ce pot spune decat ca inca se duce bine.
asta vara am fost cei mai PENIBILI cand au zis ca vor face CEL MAI MARE PROTEST si s-a cam ales praful, PENIBILI cand am lasat BATRANII nostri sa bata cu jandarmeria, PENIBILI cand s-a dansat DANSUL PINGUINULUI la un protest si este vina noastra.
manifestarile ar trebui sa fie civilizate atata timp cat esti tratat civilizat si daca tot ne raportam la conditiile din occcident ar trebui sa protestam cam la acelasi nivel si ma refer cum au protestat studenti francezi anul trecut cand au fost micsorate bursele sau cei britanici, caz mai recent cand s-au batut cu fortele de ordinesi nu stiu daca au rezolvat ceva dar cel putin au spus punctul lor de vedere. daca ei fac pe nesimtiti atunci sa le raspundem la fel si nu numai in cazul carburantilori si al taxei pe poluare ci la conditiile grele si la modul care suntem tratati.
acum 21 de ani oameni s-au batut pentru LIBERTATE si implicit DREPTUL LA REPLICA, bazele esentiale ale democratiei.
poate ca nu este un protest prea reusit dar eu il sustin. daca se hotaraste o zi si sunt liber cu siguranta ma bag.
bravo !!!!! UN POST LA OBIECT, CEL MAI ONTOPIC POST DE AICI !!! VENIT DE LA O PERSOANA LA CARE NU MA ASTEPTAM !!
trafy-vr6 is offline  
Old 27-12-10, 13:22   #35
cristi_timidu

Stage 5
 
cristi_timidu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 494
Member of:
[Competitor CNCA]
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie

vreau sa va spun ca aseara la o petrecere de craciun unde am fost prezent ptr cateva ore,m-am intalnit cu un deputat cu care am avut ocazia sa schimb cateva vb,si vreau sa va spun ca am fost uimit de rasp dat de el la aceasta problema:"crezi mah baietas crezi ca cu o floare se face primavara.Cati au fost 10 -20 de tantari care au facut zumzet?Sincer cand am auzit de acest protest,mi-am facut ceva calcule(el fiind la putere akum),dar cand am fost informat de nr multimii,m-am concentrat pe altele mult mai importante".
si alt lucru care mi l-a spus a fost ca deja ei nu se mai preocupa asa mult la protestele astea din capitala ca lor nu le creeaza nici un dezavantaj,doar daca se creaza un tipar atunci a spus ca va acorda atentie problemei...deci luati aminte cei din celelalte parti ale tari...
deci din discutia cu omul am inteles doar atat,fiecare isi apara propriile interese(mi-a dat ex ca el a trecut mereu in tabara invingatoarePSD,independent si akum PDL),si numai daca ii crezi lui probleme va lua atitudine si va discuta problema...
ahhhh si omul mi-a mai spus secretul succesului(cel putin politic):abordare,promovare,determinare...dec i nu sumtem condusi de oameni prosti ci doar de oameni lacomi...


post luat de pe comunitatea 4tuning timisoara ca sa vedeti ce fel de oameni ne conduc si cat de mult ne baga in seama si asta din cauza ca nu suntem uniti.
treaba asta imi aduce aminte de alexandru lapusneanu cand le-a spus boierilor care erau in conflict cu poporul "is prosti dar is multi"

cam asta ar trebui sa fie si lozinca noastra "suntem prosti dar suntem multi"
cristi_timidu is offline  
Old 27-12-10, 14:12   #36
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

stabiliti o data si o ora (mai pe seara, ca lumea in general lucreaza , undeva pe la 5 cand iese toata lumea de la servici) si postati aici, si incerc sa vorbesc si eu cu cei din SB daca sunt de acord cu o treaba de genu` asta.
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline  
Old 28-12-10, 23:23   #37
nicu132003

Stage 4
 
nicu132003's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 157
Default Re: Boicot Benzinărie

deja s-a intamplat acest lucru in Bucuresti.
oricum, cred ca nu se va rezolva nimic, deoarece, EI TOVARASII fac tot cum vor si apoi, dupa noua grila de salarizare EI AU 8,500 pe cand saraciile 450 lei.
deci, pt ei " care sa fie probema? "

da, e o idee buna, nimeni nu zice nimic, dar cine credeti ca o sa vina din valcea, tinand cont de faptul ca " sunt muti care se cred diferiti fata de altii, dar care umbla mai tot mereu cu becu pe rosu si care, de faima pe care o au, nu vor participa " de ce ! ca sa nu ii arate lumea cu degetu pe strada si sa nu isi strice imaginea

)
nicu132003 is offline  
Old 29-12-10, 14:18   #38
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Boicot Benzinărie

Deci pana acuma:
1. Trafy
2. PrietenCuTine
3.Mankiony

Last edited by trafy-vr6; 29-12-10 at 14:20.
trafy-vr6 is offline  
Old 29-12-10, 14:22   #39
darian

Stage 2
 
darian's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 37
Member of:
[Shadows Racing Team]
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

Deci pana acuma:
1. Trafy
2. Darian
3. Prieten Cu Tine
4. Mankiony
darian is offline  
Old 29-12-10, 14:23   #40
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Boicot Benzinărie

Multumesc Darian pentru sustinere
trafy-vr6 is offline  
Old 29-12-10, 14:27   #41
mankiony

Stage 4
 
mankiony's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 254
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
Multumesc Darian pentru sustinere
Si eu ii multumesc ca ma dat jos dupa podium eram si eu pe 3 Glumesc
Sper sa ne strangem cat mai multi,numai asa o sa fim luati in seama.
__________________
MG ZR One Six Zero
mankiony is offline  
Old 29-12-10, 14:31   #42
VL-31-BOG
Dacia Driver

Stage 5
 
VL-31-BOG's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 353
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie

Deci pana acuma:
1. Trafy
2. Darian
3. Prieten Cu Tine
4. Mankiony
5. BoDo ( cu Daciutza 1310 )

Hai sa ne strangem si sa stabilim data si ora ! Anu asta k de la 01.01.2011 iar maresc pretul
__________________
..:: DaCiA ::..
VL-31-BOG is offline  
Old 29-12-10, 14:31   #43
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Boicot Benzinărie

1. Trafy
2. Darian
3. Prieten Cu Tine
4. Mankiony
5. Lexu
6. BoDo
trafy-vr6 is offline  
Old 29-12-10, 14:41   #44
mankiony

Stage 4
 
mankiony's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 254
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
1. Trafy
2. Darian
3. Prieten Cu Tine
4. Mankiony
5. Lexu
6. BoDo
Huoo blatistule muti omu dupa 5 pe 6,dupa ce criterii faci lista ?
mankiony is offline  
Old 29-12-10, 14:42   #45
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by mankiony View Post
Huoo blatistule muti omu dupa 5 pe 6,dupa ce criterii faci lista ?
))))))))))))))))))))) hai colo)))) ca iti arat acolo statisticile
trafy-vr6 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -