Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tulcea

Reply
 
Thread Tools
Old 08-10-12, 22:09   #106
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: Service-uri

La KYA meseriasi aia au un chef de munca lunea de parca e duminica te trateaza cu asa scarba de iti vine sa pleci imediat de acolo, daca te duci cu piesa ta nu ti-o schimba ca nu ai cumparato de la ei si te mai da afara pe poarta ....daca te duci safaci o lucrare la strungarie te duci azi cu piesa cica in doua trei ore e gata cind colo daca o ei a doua zi e bine daca nu peste doua trei zile NU RECOMAND SERVICE KYA NU SUNT SERIOSI
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 27-03-15, 23:46   #107
kent3

Stock
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 2
Thumbs down Re: Service-uri

ADEVARATA FATA A SERVISULUI AUTO CORMAR Tulcea
Din pacate masina mea a suferit un accident soldat cu urmatoarele avarii :
Bara fata sparta , capota indoita , faruri sparte, radiator ac fisurat, radiator racier fisurat.
Masina a fost dusa in servis in data de 20.02.2015 si mi sa spus ca in 2 saptamani este gata, adica la data de 6.03.2015 . In data de 23.02.2015 aveau toate piesele aduse. Au trecut 2 saptamani si masina abea era dezechipata, apoi a urmat o saptamana in care masina a stat fara ca nici un mecaic sa se atinga de ea. Intr-un final la insistentele mele sau apucat de masina . Intre timp mi-au stricat bateria si regulatorul de turatie de la clima . Am fost nevoit sa dau piesa jos sa ii fac expertiza si sa se constate ca ei au stricat-o. Apoi mi-au zis sa imi caut piesa la dezmembrari deoarece noua costa 1200 mii ron si cei de la service nu platesc acest pret. Am cumparat piesa si s-a montat. Intre timp au montat baietii radiatoarele si ce mai era de montat. Montajul radiatorului de AC a fost dezastru scapa Freon din cauza ca nu au strans bine conducta in radiator. Au uitat sa imi puna furtunul la intercooler. L-am rugat pe baiatul care se ocupa cu montatul pieselor sa imi puna 3 cleme la capota la care mi-a spus sa iau uneltele si sa face eu aceasta operatiune. I-am explicat ca eu il platesc pentru serviciile prestate si dansul mi-a vorbit foarte urat . Pe data de 27.03.2015 masina era aproape gata in sensul ca mai trebuia sa imi schimbe lichidul de frana dar mi-au scos masina afara din servis si au spus ca ei nu se mai ating de ea.
Mentionez ca am avut o luna de cosmar.
NU RECOMAND ACEST SERVIS NIMANUI.
kent3 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -