Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tulcea

Reply
 
Thread Tools
Old 05-07-07, 09:53   #46
CORMAR_SERVICE

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Service-uri

Quote:
Originally Posted by obrazNICK View Post
Cel mai tare service CORMAR ... YEEEEEEYYYYY....
Extrem de profesionisti , daca te duci la ei sa-ti curete rezervorul de exemplu sa iei la tine o sticla de juma de litru de benzina ca sa mai ai cu ce sa ajungi la peco....ca saracii uita sa puna 15-20 de litri inapoi....ca doar....si daca esti cuminte iti schimba si kitul de ambreiaj moca ( cu unul vai de mama lui ).... Tare service .... vi`l recomad cu placere....

aaa si inca ceva , sa nu le dati bani in plus la mecanici ca atunci sunt tentati la treburi dinastea urate, probabil ca daca nu le dadeam nu mai faceau asa...
************************************************** ********
ASTEPTAM DATE MAI CONCRETE. AM FI BUCUROSI SA REZOLVAM PROBLEMA
CORMAR_SERVICE is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 09:54   #47
CORMAR_SERVICE

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Service-uri

Spune-ne Macar Cu Ce Masina Ai Venit Si Un Numar De Deviz, Sau Firma Pe Care O Ai Sa Ne Uitam Si Noi Pe Devize, Si Sa Clarificam Problema
CORMAR_SERVICE is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 10:00   #48
CORMAR_SERVICE

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Service-uri

Quote:
Originally Posted by valy87 View Post
Cormar... sincer e dus rau... in viatza mea nu mai duc mashina acolo... bn eu oricum nu am dus-o dar a dus-o taicamiu pe a lui ... dak era sa fi fost a mea nu plateam nimic... NU SUNTETZI IN STARE SA FACETZI UN UNGHI DE FUGA ma... ce fel de service este asta? nu intzeleg... cum se poate sa datzi cu vopsea fara sa shergetzi parful mah!!!... va spun eu c este BATAIE DE JOC... acum ceva timp am facut comanda de semnalizator... cu pilot automat pe el... shi mi-atzi adus simplu shi atzi vrut sa-mi luatzi bani la pretzul celui cu pilot automat... am schimbat bucshele la voi la fel mashina troncanea k draq... TERMINA CU ATATA RECLAMA DESPRE CORMAR...
************************************************** ********
V-AM RUGA SA DATI DATE MAI EXACTE DESPRE MASINA DVS. ATUNCI CAND VA EXPUNETI DIFERITE PROBLEME PE NET. DATI-NE SI NOUA UN DREPT LA REPLICA. ASA MI SE PARE CORECT; TEXTE DESPRE UN SERVICE SAU ALTUL; SE POT SCRIE SI DE UN COPIL DE 6-7 ANI.
CORMAR_SERVICE is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 10:13   #49
CORMAR_SERVICE

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Service-uri

In Legatura Cu Semnaliz. Cu Pilot Automat, Intradevar A Fost O Masina ( Un Vw - Tl 82 Sal) Cu Un Semnalizator, Noi Am Anuntat Persoana Care A Venit Sa Ia Masina ( Unul Din Baietii Proprietarului ) Ca Momentan Nu Gaseam Cu Pilot Automat, Iar Baiatul A Zis Ca Oricum Nu-i Mergea Pilotul Automat. Am Adus Semnal. Fara Pilot Automat, L-am Montat ; Apoi Ati Venit Si Ati Spus Ca Nu Trebuia Sa-l Aduc Asa, Ca Trebuia Sa Vb. Cu Proprietarul Nu Cu Copii. Si Eu V-am Dat Inapoi Diferenta De Bani 100 Ron ( Atunci Un Milion ) Iar Domniile Voastre Ati Spus Ok. Parerea Mea Este Ca Acum Ar Trebui Sa Taceti, Nu Sa Faceti Valuri. O Vina A Avut-o Fiecare. Corect? Va Multumim Pt. Intelegere Daca Intelegeti Problema Daca Nu..........asta E. Iar Cu Vopseaua Si Cu Praful E Putin Probabil, Dar Daca Aveati Un Gram De Bun Simt, Veneati Si Vorbeati Cu Seful De Service Si Nu Cred Ca Ar Fi Fost O Problema, Daca Intradevar A Fost Ceva De Genul Acesta. Omul E Supus Greselii.........nu-i Robot
CORMAR_SERVICE is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 10:31   #50
webcathos

Stage 5
 
webcathos's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,335
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Service-uri

Hai sa iti zic si eu ceva: Am fost acum vre-o 2 luni pe la service la voi ca sa bag masina pe tester pt. ca facea niste figuri si nu stiam ce are...m-i se aprindea martorul de check engine in bord etc!!!Incompetenta totala...a bagat-o la tester (nu mai zic ca ia luat jum. de ora pana sa isi dea seama cum se conecteaza),si nu a stiut sa-mi zica ce are,nici macar nu a stiut cum se sterg erorile din memoriE.Cand am intrebat diverse despre ce poate sa imi zica din cifrele care apar pe akolo,spre exemplu compresie,timp de injectie etc. mi s-a raspuns ca nu stie sa le citeasca.Deci in concluzie m-am dus bou si am plecat vaca!!! Fara suparare.In ce priveste magazinul,nota 10.Am fost zilele astea si am cumparat mai multe piese pentru Cielo si sunt super multumit de calitatea acestora si promptitudinea cu care am fost servit,dar si amabilitatea si corectitudinea de care am avut parte!!


Acum si alta problema care ma intereseaza: As dori sa vopsesc masina.Vreau sa stiu si eu cam cat ma costa!!!
webcathos is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 18:43   #51
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: Service-uri

vii la mien si ti-o vopsesc cu bidineaua ..iau jumate de pret si iese la fel ce naiba
vrei sa vb cielo bine si calumea? te trimit eu la cienva in ct unde si le fac toti care o au modifcata masian ..atat cu dacii cat si masini f scumpe ! nu e scump florin moise poate sa-ti confirme l-am trimis si pe el acolo a vb cu omu ... sa spuna el mai multe
__________________

Move fast, hit hard, don't die easy !
Tboy is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 19:13   #52
webcathos

Stage 5
 
webcathos's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,335
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Service-uri

pai vreau...cum putem lua legatura?ma intereseaza cam peste 1 sapt jum sa o vopsesc!Am gasit aici in Tulcea sa o vopsesc ca la carte dar baiatul vrea 20 mil...si mi se pare cam multisor...!
webcathos is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 19:42   #53
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Service-uri

eu am vb. acum 2 luni la o vopsitorie profesionista din c-ta recomandata de Tboy...asta dupa ce m-am nenorocit aici in tulcea...si mi-au aratat ce masini fac ei pe acolo!
si mi-au zis in felul urmator:
pentru oltcit era 7 mil. manopera si 4 mil litrul de vopsea (zicea de o firma mai buna de vopsele de masina) si ca mai putem discuta la pret.
nu m-am apucat de vopsit inca...dar ar trebui sa te gandesti serios cum vrei sa arate masina(intre noi fie vb. daca vrei o masina perfecta...putina vopsea scursa pe ici pe colo strica toata treaba), si in tulcea trebuia sa dau 10 mil pe manopera cu vopseaua mea , iar masina a iesit dezastru
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 06-07-07, 10:37   #54
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Service-uri

eu mi-am vopsit o portiera la cormar si sunt multumit , de asta nu am cum sa ma plang , ar fi chiar nesimtire , portiera arata ca noua.Insa CORMAR_SERVICE , sincer sa fiu aveti niste mecanici 0 , magari ordinari , sincer la un harb ce valoareaza 3-4 mii de euro nu stiu cine da la mecanici 30-40 de lei de fiecare in plus,ma rog nu ma intereseaza sa rezolv nici o problema nu sunt genul care sa vina sa faca scandal desi ati fost magarushi si nu e frumos...cereti fratilor 1 mil in loc de cateva sute daca toti sunteti flamanzi si aveti burta lipita de spate da nu umblati la masina cu gainarii deastea...(ma refer la cei care au avut contact cu masina nu la director , evident)....

Ca tot suntem la sectiunea de service-uri , a fost cineva acolo la IVECO pe varianta la Fazla?Am inteles ca lucreaza bine
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-07, 09:21   #55
webcathos

Stage 5
 
webcathos's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,335
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Service-uri

Am gasit un service unde se monteaza parbrize si folie autorizata LLumar pentru cine intereseaza in curte la depozite!
webcathos is offline   Reply With Quote
Old 10-07-07, 10:09   #56
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Service-uri

ai idee si de preturi?
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 10-07-07, 12:48   #57
webcathos

Stage 5
 
webcathos's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,335
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Service-uri

Pai mie la Cielo mi-au cerut 110 euro pentru luneta si usi spate....!Am luat o carte de vizita:
Adresa:str.Issaccei nr.119 (incinta Batma)
Tel: 0745009414, 0240/535079.

Am sa le cer bani pt. reclama..
O sa postez aici poze ca sa vedeti calitatea (cat de cat) si sa va formati o parere dupa ce o iau de akolo azi!
webcathos is offline   Reply With Quote
Old 10-07-07, 13:40   #58
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Cool Re: Service-uri

Garantie ceva? Daca ti se umfla dupa 2 zile iti pun alta sau...
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 10-07-07, 14:39   #59
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: Service-uri

mie mi se pare scump asteptati si cadn aveti drum la CT puneti acolo ..intrebati mai bine pe sectiunea CT unde recomanda ....
Tboy is offline   Reply With Quote
Old 10-07-07, 15:44   #60
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Service-uri

chiar asa...unde in constanta?
flmoise is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -