Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tulcea

Reply
 
Thread Tools
Old 04-07-07, 21:37   #31
CORMAR_SERVICE

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Service-uri

Cand intri intr-un service, la masina ta nu ti se face nimic fara voia ta, iar la preluarea masinii din service ai obligatia sa o verifici. Daca ti sa intamplat ceva ce nu trebuia in service Cormar, atunci e bine sa vii din nou la fata locului pentru a o rezolva. Noi suntem interesati sa eliminam aceste probleme dar conditia este sa le depistam. Va asteptam la service sa va cunoastem si in acelasi timp sa ne confirmati problema dumneavoastra nu sa facem "barfa". Va multumesc!
CORMAR_SERVICE is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 23:10   #32
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: Service-uri

DA teoretic asa ar fi normal , dar stim toti cum se face practica in serviceuri ! nu degeaba e bine sa stai langa masina sa verifici piesele cand vin sigilate , sa asisti la montarea lor
__________________

Move fast, hit hard, don't die easy !
Tboy is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 23:20   #33
CORMAR_SERVICE

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Service-uri

Asta este o alta problema inteleasa gresit. Fiecare client sta langa masina si ii "sufla" in ceafa mecanicului "a strans oare bine surubul?...", " oare nu trebuia sa-l stranga putin mai tare?..." si alte chestii pe care multi au senzatia ca daca sta langa mecanic se face treaba mai buna. GRESIT! Din contra stai si-l iriti pe omul acela care lucreaza, punete tu in situatia lui? Asta cu statul langa masina este o problema a noastra in Romania si inteleasa foarte gresit. Sunt alti clienti care vin lasa masina si vin cand sunt chemati. Nu stau pe capul oamenilor sii streseaza sa i se faca treaba mai buna.
CORMAR_SERVICE is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 23:23   #34
CORMAR_SERVICE

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Service-uri

un fluturas care va fi lansat in curand
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	f1.jpg
Views:	218
Size:	55.9 KB
ID:	298144   Click image for larger version

Name:	f2.jpg
Views:	191
Size:	53.9 KB
ID:	298145  
CORMAR_SERVICE is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 23:25   #35
CORMAR_SERVICE

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Service-uri

Daca nu ai icredere in service-ul la care vii, mai bine nu veni. Incearca unde crezi ca masina ta se va repara ok si ai incredere in oamenii aceea care lucreaza la ea.
CORMAR_SERVICE is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 23:27   #36
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: Service-uri

asta e vrajeala! normal ca se simte stresat omul daca nu stie sa faca treaba! un mester adevarat nu da 2 bani pe prezenta ta ...am participat la un astfel de proces... se explica si frumos ce are plus sfaturi nu mi s-a parut deloc iritat de prezenta mea ! si da ai si tu dreptate clientul nu trebuie sa isi dea cu parerea ci doar sa fie prezent sa vada si el ce draq se intampla acolo nik mai mult
Tboy is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 23:36   #37
CORMAR_SERVICE

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Service-uri

Atunci dute la acel service in continuare si vei fi mai linistit
CORMAR_SERVICE is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 23:40   #38
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: Service-uri

pai asta si fac clientul trebuie respectat altfel uite se duce barfa si nu e de bine ! acolo unde esti primit cum trebuie se duce vorba de bine ! avantaj CLIENT si TU mai studiata putin pe la economie si vei intelege cum merge treaba
Tboy is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 23:47   #39
CORMAR_SERVICE

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Service-uri

Quote:
Originally Posted by Tboy View Post
pai asta si fac clientul trebuie respectat altfel uite se duce barfa si nu e de bine ! acolo unde esti primit cum trebuie se duce vorba de bine ! avantaj CLIENT si TU mai studiata putin pe la economie si vei intelege cum merge treaba
Cand faci referire la ceva vorbeste mai la concret, daca vorbesti la general...

Respectul trebuie sa fie si din partea clientului, altfel a doua oara ...
Si la economie fii sigur ca am studiat mult mai mult decat tine daca ma iei la "mistouri", ai vrea tu sa stii macar 5% din ce stiu eu
CORMAR_SERVICE is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 00:08   #40
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: Service-uri

nu te iau la misto ! dar daca spui ca ai studiat ar trebui sa stii ca, CLIENTUL e stapanul ! ... altfel a2a oara ce? pai stai calm nu va mai exista a2a oara ca nu mai vine la tine daca nu e multumit! oricum tu vad ca o tii pe a ta dar nu este asa ! clientul trebuie respectat, iar tu ca patron sa te modelezi dupa el ! altfel inseamna ca nu tii cont de cerere si asa nu faci nici o treaba ! in fine hai sub deschis ! succes la clienti
Tboy is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 00:12   #41
CORMAR_SERVICE

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Service-uri

Te asteptam la service . Bafta!
CORMAR_SERVICE is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 00:14   #42
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: Service-uri

nu ma asteptati ca nu vin oricum la voi cu respect
Tboy is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 00:16   #43
CORMAR_SERVICE

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Service-uri

Nu zi asa. Depinde ce masina ai si cu ce probleme de lovesti, nu? Dar asta numai tu stii. Succes.
CORMAR_SERVICE is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 00:18   #44
CORMAR_SERVICE

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Service-uri

si sa stii ca ai o parere gresita de acest service, asta e parerea mea
CORMAR_SERVICE is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 00:31   #45
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default Re: Service-uri

Cormar... sincer e dus rau... in viatza mea nu mai duc mashina acolo... bn eu oricum nu am dus-o dar a dus-o taicamiu pe a lui ... dak era sa fi fost a mea nu plateam nimic... NU SUNTETZI IN STARE SA FACETZI UN UNGHI DE FUGA ma... ce fel de service este asta? nu intzeleg... cum se poate sa datzi cu vopsea fara sa shergetzi parful mah!!!... va spun eu c este BATAIE DE JOC... acum ceva timp am facut comanda de semnalizator... cu pilot automat pe el... shi mi-atzi adus simplu shi atzi vrut sa-mi luatzi bani la pretzul celui cu pilot automat... am schimbat bucshele la voi la fel mashina troncanea k draq... TERMINA CU ATATA RECLAMA DESPRE CORMAR...
SEJ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -