Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 08-10-10, 20:08   #4021
Sor3L

Stage 4
 
Sor3L's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 291
Red face Constanta - Accidente

Sa o stapanesti sanatos , masina noua )
Sor3L is offline   Reply With Quote
Old 11-10-10, 00:07   #4022
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Talking Re: Constanta - Accidente

era sa zic o prostie de accidentul cu seatul dar ma abtin

blondo ce contact vroiai sa ai cu el ..? de a evitat orice contact ??

bai baieti nu radeti
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 12-10-10, 11:26   #4023
Blondy26
Seat Driver

Stage 4
 
Blondy26's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 224
Member of:
[SEAT]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
era sa zic o prostie de accidentul cu seatul dar ma abtin

blondo ce contact vroiai sa ai cu el ..? de a evitat orice contact ??

bai baieti nu radeti

Pana mea cand lovesti pe cineva de ajunge la spital mai dai un telefon te interesezi de ala sa vezi daca l-ai mierlit sau nu ca na...parerea mea!
__________________
My 2 loves:

Seat Ibiza 6L Emocion Red - 1,2L 12V - 2006

Ford Focus 2nd gen Facelift Tango red - 1,6L 16V Duratec - 2011

---===CT-26-YRA & CT-25-YRA===---
Blondy26 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-10, 18:35   #4024
sichimov

Stage 2
 
sichimov's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 40
Default Re: Constanta - Accidente

imi pare rau pt masina ta YRA chiar arata bine
sichimov is offline   Reply With Quote
Old 15-10-10, 15:33   #4025
Blondy26
Seat Driver

Stage 4
 
Blondy26's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 224
Member of:
[SEAT]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by sichimov View Post
imi pare rau pt masina ta YRA chiar arata bine
Eeeeh....asta e, viata merge inainte. O sa dureze putin dar se intoarce si mult mai bine decat a fost...pana una alta circul cu Peogeot-ul (nu pe bune, chiar am un peugeot 107....nu era o gluma) ). Iti dai seama ca si eu sunt disperata si abia o astept:X Mi-e groaznic de dor de ea daaaaar am rabdare si astept sa fie exact asa cum trebuie :X deci CT 26 YRA ...brb:P
Blondy26 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-10, 17:30   #4026
sichimov

Stage 2
 
sichimov's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 40
Default Re: Constanta - Accidente

ce rad daca te vad cu 107 )
sichimov is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 05:12   #4027
oldschool_boy

Stage 5
 
oldschool_boy's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 542
Member of:
[VW]
Default Re: Constanta - Accidente

Sint un Timisorean mutat in Constanta, si am ramas oarecum "mut" la cita iresponsabilitate la volan am vazut aici, in special la taximetristi. Era sa o patesc macar o data pe saptamina daca nu eram cu ochii in 4 tot timpul. Cu toate astea, si scapand de taximetristi, nu am reusit sa scap si de un Focus. Un idiot a TRIPLAT, si a intrat in mine, din dreapta. Laterala dreapta cam praf, asigurari, povesti, ca urmare. Si am ajuns la un service. Mare service. Au refuzat sa inlocuiasca unde era de munca, au facut o munca de rahao unde au indreptat, in sensul ca au cam stricat tot ce au putut in jur, si, la urma, au avut si pretentia de-a pastra talonul masinii pina la rezolvarea platii de la asigurator. Vorbind de Seat-ul de mai sus, personal, stiind cit de responsabili sint tinichigii sau mecanicii de aici, as prefera o dauna totala, daca as avea sansa asta. O masina lovita ramine o masina lovita, oricit de bine e reparata. E foarte posibil, insa, sa nu fi dat eu de mecanicii care trebuie. Si de fapt totul sa se poata rezolva cu bine.
__________________
YMess: oldschool_boy_2
*0748484784*
LA ANUNTURI, RASPUNDETI PE PM, VA ROG!
oldschool_boy is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 07:52   #4028
coseru_i

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 404
Default Re: Constanta - Accidente

sigur nu ai dat de mecanicii care trebuie
coseru_i is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 14:17   #4029
oldschool_boy

Stage 5
 
oldschool_boy's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 542
Member of:
[VW]
Default Re: Constanta - Accidente

Imi recomanda cineva unii ok?
oldschool_boy is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 16:40   #4030
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by oldschool_boy View Post
Imi recomanda cineva unii ok?
Fantasy motors , pe aurel vlaicu la fosta integrata! probabil ca nu sti dar daca intrebi tre sa stie cineva unde e integrata
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 19:07   #4031
coseru_i

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 404
Default Re: Constanta - Accidente

daca o faci pe asigurarea cuiva, e destul de ok acolo, chiar am avut si eu 2 daune rezolvate acolo destul de ok, doar ca baietii nu prea au timp de indreptat si inlocuiesc direct piesele.

Daca o faci pe banii tai, iti pot recomanda un service f bun si f ok ca pret.
coseru_i is offline   Reply With Quote
Old 20-10-10, 01:16   #4032
agentulsecret4

Stage 5
 
agentulsecret4's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 295
Member of:
[PORSCHE]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by bele View Post
iti sugerez s-o repari daca tot nu platesti tu nimic. cu banii de pe dauna totala nu cred ca o sa rezolvi prea multe. nu e foarte avariata masina din ce se vede in clip.sunt foarte "smecheri" cei de la asigurari la capitolu dauna totala.
aveam la masina asigurata la 6300 euro in contract, iar dupa ce-am trecut de toate clauzele/fransizele imi mai ramaneau 120 de mil. nici macar jumatate. deci nu merita. in final am reparat-o la un service in spate la bila unde am achitat 100euro taxa normala de fransiza si masina pot spune k ruleaza mai bine ca inainte(s-au descoperit niste probleme la injectoare care erau dinaintea accidentului). succes pe mai departe si insanatosire grabnica. o sa ai mare balamuc cu actele !
p.s. nu intrebati cum s-a intamplat cu masina din poza
salut ...adica din asta s-a facut aia?) magicieni mecanici tai.
agentulsecret4 is offline   Reply With Quote
Old 20-10-10, 08:46   #4033
bele

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 43
Default Re: Constanta - Accidente

sunt oameni ca oricare din noi :P doar ca se pricep putin mai bine si fac o treaba buna
bele is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 13:01   #4034
Blondy26
Seat Driver

Stage 4
 
Blondy26's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 224
Member of:
[SEAT]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by sichimov View Post
ce rad daca te vad cu 107 )
Neah...eu ma plimb cu Tico pana scot noua masina pe strazi:X....107-le nu-mi place. Mi-am adunat un mic parc auto de cand cu accidentul)
Blondy26 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 13:09   #4035
Blondy26
Seat Driver

Stage 4
 
Blondy26's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 224
Member of:
[SEAT]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by oldschool_boy View Post
Sint un Timisorean mutat in Constanta, si am ramas oarecum "mut" la cita iresponsabilitate la volan am vazut aici, in special la taximetristi. Era sa o patesc macar o data pe saptamina daca nu eram cu ochii in 4 tot timpul. Cu toate astea, si scapand de taximetristi, nu am reusit sa scap si de un Focus. Un idiot a TRIPLAT, si a intrat in mine, din dreapta. Laterala dreapta cam praf, asigurari, povesti, ca urmare. Si am ajuns la un service. Mare service. Au refuzat sa inlocuiasca unde era de munca, au facut o munca de rahao unde au indreptat, in sensul ca au cam stricat tot ce au putut in jur, si, la urma, au avut si pretentia de-a pastra talonul masinii pina la rezolvarea platii de la asigurator. Vorbind de Seat-ul de mai sus, personal, stiind cit de responsabili sint tinichigii sau mecanicii de aici, as prefera o dauna totala, daca as avea sansa asta. O masina lovita ramine o masina lovita, oricit de bine e reparata. E foarte posibil, insa, sa nu fi dat eu de mecanicii care trebuie. Si de fapt totul sa se poata rezolva cu bine.
Pai da....si eu am luat dauna totala pe ea...astept banii...am luat un alt Seat Ibiza acum, dar mai sunt multe de facut printre care si inmnatriculare pana ca masina sa iasa pe strazi...totusi sper sa fie gata pana la ziua mea:X Am preferat varianta asta si din cauza faptului ca masina lovita avea urmatoarele probleme: lonjeroane rupte, sasiu rupt, radiator spart, transmisie praf, timonerie rupta, cutia praf, servo ioc, baterie sarita toata firaraia rupta si astea sunt doar cateva chestii care le-am constatat la o prima ridicare a capotei...ca sa nu mai vbim de exterior: capota, parbriz, faruri, aripa stanga, bara, proiectoare, bordul era zob impins mult inauntru rupt facut praf, air bag-urile sarite centura din dreapta sarita....pana mea, indiferent cum as fii reparat-o e o masina avariata grav, in ciuda a ceea ce se vede in film, e avariata fff grav.

Last edited by Blondy26; 21-10-10 at 13:13.
Blondy26 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -