Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 04-09-10, 20:12   #4006
B-72-RZD

Stage 5
 
B-72-RZD's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 672
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Constanta - Accidente

Accident foarte urat acum 20 de minute, pe pod la Agigea.
Un Touareg facut praf in fata, a luat si foc, au venit pompierii. Un Aveo facut BORS, efectiv parca era la jumatate din lungime masina aia, PRAF! Mai era un Logan lovit mai usor. Din cate am vazut, vreo 2 ambulante au plecat deja spre CT, inca una sau doua au ajuns la fata locului. Un mort intins pe asfalt.
Nu am ce sa va arat, dar in cateva minute cred ca o sa apara deja pe la stiri.

Pacat..
B-72-RZD is offline   Reply With Quote
Old 05-09-10, 14:42   #4007
GRIGO

Stage 5
 
GRIGO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,936
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Virtual Tuning 3D]
[Old School Cars]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by B-72-RZD View Post
Accident foarte urat acum 20 de minute, pe pod la Agigea.
Un Touareg facut praf in fata, a luat si foc, au venit pompierii. Un Aveo facut BORS, efectiv parca era la jumatate din lungime masina aia, PRAF! Mai era un Logan lovit mai usor. Din cate am vazut, vreo 2 ambulante au plecat deja spre CT, inca una sau doua au ajuns la fata locului. Un mort intins pe asfalt.
Nu am ce sa va arat, dar in cateva minute cred ca o sa apara deja pe la stiri.

Pacat..
Mai era si un Hyundai in boscheti.
GRIGO is offline   Reply With Quote
Old 05-09-10, 18:08   #4008
B-72-RZD

Stage 5
 
B-72-RZD's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 672
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Constanta - Accidente

Asta am aflat astazi. A 4-a masina era rasturnata in sant/boscheti.

O persoană a decedat iar alte patru au fost rănite, după ce maşinile în care se aflau au fost implicate într-un accident rutier produs aseară la kilometrul 9 + 200 de metri al DN 39. Din primele cercetări s-a stabilit faptul că Adrian Fereşteanu a condus un autoturism marca Chevrolet, pe DN 39, dinspre Constanţa către Mangalia, pe banda numărul doi. În momentul în care a ajungând la kilometrul 9+200, din cauza neatenţiei în conducere, a pierdut controlul direcţiei, a pătruns pe contrasens unde a intrat în coliziune cu un autoturism marca Volkswagen, condus regulamentar de către Gheorghe Spiridon, care a fost proiectat într-un autoturism marca Hyundai, condus pe banda numărul 1, dinspre Agigea către Constanţa, de Faik Zercer, acesta răsturnându-se în afara părţii carosabile. În urma impactului, autoturismul marca Chevrolet a fost proiectat înapoi pe sensul său de mers, pe banda numărul 1, unde a acroşat un autotursim marca Dacia, condus de Pogănescu Precop, dinspre Constanţa către Agigea. În urma accidentului a rezultat decesul lui Adrian Fereşteanu, de 35 de ani, din Constanţa, conducătorul autoturismului marca Chevrolet şi rănirea uşoară a lui Gheorghe Spiridon, de 48 ani, Doru Farapon, de 57 de ani, Niculina Farapon, de 55 de ani şi Mădălina Spiridon, de 18 ani, pasageri în autoturismul marca Volkswagen.

http://www.ziuaconstanta.ro/stiri-ca...gea-15811.html
B-72-RZD is offline   Reply With Quote
Old 05-09-10, 21:05   #4009
ct76lev

Stage 1
 
Join Date: May 2008
Posts: 10
Default Re: Constanta - Accidente

Din nefericire se pare ca este vorba de Adrian Feresteanu , fratele domnului Cristian Feresteanu detinatorii siteului www.superspa.ro Dumnezeu sa-l ierte pe Adrian , iar pentru familia lui nu putem decat sa le transmitem sincere condoleante. Nu am gasit din pacate poze de la fata locului.
ct76lev is offline   Reply With Quote
Old 11-09-10, 19:12   #4010
d3Mon's

Stage 3
 
d3Mon's's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 102
Default Re: Constanta - Accidente

acum cateva zile la intersectia de la victoria..pe la 9 dimineata
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SNC00100.jpg
Views:	372
Size:	1.21 MB
ID:	1650252  
d3Mon's is offline   Reply With Quote
Old 06-10-10, 22:28   #4011
Sor3L

Stage 4
 
Sor3L's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 291
Thumbs up Constanta - Accidente

http://www.reporterntv.ro/stire/un-t...-o-alta-masina
Sor3L is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 00:46   #4012
Blondy26
Seat Driver

Stage 4
 
Blondy26's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 224
Member of:
[SEAT]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by Sor3L View Post
Buna!
Taxiul grabit masina mea a lovit-o. Masina nu e intr-o stare rea, nu are mare scofala, se poate repara dar au sarit air bag-urile si cei de la asigurare vor sa-mi dea dauna totala. Asteptam inca decizia de la Bucuresti.
Pasagera din dreapta, prietena mea, nu a fost in ambulanta desi s-a ales cu leziuni la picioare, eu am fost in ambulanta si m-am ales cu genunchiul drept umflat, leziuni la mana dreapta si la cap. Taximetristul a evitat orice contact personal cu mine, ba din contra...nu vreau sa mai zic ce comentarii a facut. Taximetristul este un sofer de la mondial CT-07-EJH, un Logan, feriti-va de el, inca are permis si e kamikaze.
__________________
My 2 loves:

Seat Ibiza 6L Emocion Red - 1,2L 12V - 2006

Ford Focus 2nd gen Facelift Tango red - 1,6L 16V Duratec - 2011

---===CT-26-YRA & CT-25-YRA===---
Blondy26 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 00:52   #4013
pigoo

Stage 5
 
pigoo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,135
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Constanta - Accidente

vazusem de ieri in poze numarul de inmatriculare si mi-am dat seama ca e masina ta.
iti urez insanatosire grabnica

Last edited by pigoo; 08-10-10 at 00:56.
pigoo is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 00:55   #4014
Blondy26
Seat Driver

Stage 4
 
Blondy26's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 224
Member of:
[SEAT]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by pigoo View Post
vazusem de ieri in poze numarul de inmatriculare si mi-am dat seama ca e masina ta.
iti urez insanatosire grabnica
Multumesc!
Eu zic sa-i urezi masinii, ca eu m-oi reface dar masina sa fie gata cat mai repede ca nu-mi doresc asa tare sa-mi iau alta...dar daca e musai, e musai:P
...apropo, in ce poze? Nu-mi spune ca a aparut si in ziar

Last edited by Blondy26; 08-10-10 at 00:58.
Blondy26 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 00:57   #4015
pigoo

Stage 5
 
pigoo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,135
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Constanta - Accidente

bine ca nu a fost mai rau
masina se face pe asigurarea individului ?
ca sa stiu daca il caut prin trafic. nu de alta.... dar am cateva chichitze la masina si nu mai am casco
__________________
pigoo is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 01:00   #4016
Blondy26
Seat Driver

Stage 4
 
Blondy26's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 224
Member of:
[SEAT]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by pigoo View Post
bine ca nu a fost mai rau
masina se face pe asigurarea individului ?
ca sa stiu daca il caut prin trafic. nu de alta.... dar am cateva chichitze la masina si nu mai am casco
Da, pe asigurarea lui, eu oricum n-aveam casco. Am inteles ca s-a ales cu dosar penal pentru vatamare din culpa el. Pai il gasesti, e sofer la Mondial si continua sa conduca acum, are dovada pe 15 zile. Ieri a venit la politie cu masina...ironic, nu?

P.S.: Eu inteleg ca vrei sa schimbi una-alta, dar asta da daune totale, omoara oameni...eu zic sa nu te bagi, cauta unul mai light ca asta e periculos tare!:P
Blondy26 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 02:03   #4017
b31rmy
Skoda Driver

Stage 5
 
b31rmy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,616
Member of:
[SKODA]
Default Re: Constanta - Accidente

Ti-a dat de te-a julit
b31rmy is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 12:19   #4018
bele

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 43
Default Re: Constanta - Accidente

iti sugerez s-o repari daca tot nu platesti tu nimic. cu banii de pe dauna totala nu cred ca o sa rezolvi prea multe. nu e foarte avariata masina din ce se vede in clip.sunt foarte "smecheri" cei de la asigurari la capitolu dauna totala.
aveam la masina asigurata la 6300 euro in contract, iar dupa ce-am trecut de toate clauzele/fransizele imi mai ramaneau 120 de mil. nici macar jumatate. deci nu merita. in final am reparat-o la un service in spate la bila unde am achitat 100euro taxa normala de fransiza si masina pot spune k ruleaza mai bine ca inainte(s-au descoperit niste probleme la injectoare care erau dinaintea accidentului). succes pe mai departe si insanatosire grabnica. o sa ai mare balamuc cu actele !
p.s. nu intrebati cum s-a intamplat cu masina din poza
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie0246.jpg
Views:	207
Size:	1.84 MB
ID:	1687413  
bele is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 13:40   #4019
Sor3L

Stage 4
 
Sor3L's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 291
Arrow Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by bele View Post
p.s. nu intrebati cum s-a intamplat cu masina din poza
seamana cu ce a mai ramas dintr`un Renault Megane`
Sor3L is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 16:02   #4020
bele

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 43
Default Re: Constanta - Accidente

pai despre ea vorbeam la faza cu dauna totala si pot spune ca sunt multumit de ce-a iesit dupa reparatie. 1 luna si jumate s-a muncit la ea. masina merge foarte bine si acuma arata cam asa:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	08-06-10_1352.jpg
Views:	153
Size:	98.8 KB
ID:	1687754  
bele is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -