Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 01-12-09, 12:53   #3871
Skyppy

Stage 3
 
Skyppy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 168
Default Re: Constanta - Accidente

asa e procedura. se va finaliza cu neinceperea urmaririi penale,
Skyppy is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 12:59   #3872
CT-87-BGN

Stage 4
 
CT-87-BGN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 200
Default Re: Constanta - Accidente

Da, ceva minunat...din cauza animalului de taximetrist au si murit 2 oameni...si mai sta pe la tribunal si soferu Q7...ceva k-lumea...
CT-87-BGN is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 13:57   #3873
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Constanta - Accidente

ideea e in felul urmator :
taxiul a intors pe dubla continua
q7`le avea viteza extrem de mare . era sarit de 100 in urma expertizei din ce se aude pana acum . . . si l`a spulberat .
desi in prima faza taxiul e vinovat , din cauza vitezei foarte mari e posibil sa nu ii dea NOP soferului de pe q7 si sa`i bage la culpa comuna .. pt ca in urma accidentelor de genul asta vine un expert care da variante
si una din variante va fi cu sigurata " daca q7`le mergea mai incet putea sa`l evite " ...
si eu sunt de parere ca cel de pe q7 va lua NOP ...
dar oricum constiinta lui e praf cred :-< si pe aia nu ti`o sterge nici un politist ...
d`aia mereu cand sunt nevoit sa merg cu taxiul , nu`i zic niciodata du`ma repede ... ii zic du`ma safe :-s
__________________
Daca ajungi inaintea mea tine-mi si mie loc la coada te rog ... ca la cum te grabesti .. sigur se da ceva bun
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 14:04   #3874
CT-87-BGN

Stage 4
 
CT-87-BGN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 200
Default Re: Constanta - Accidente

Am inteles ca oricum soferul de taxi a murit. Cat despre vinovatie...daca numai sunt alte amanunte pe care nu le stie lumea, soferul de q7 nu are vreo vina foarte mare. Toti intalnim aproape zilnic in oras taximetristi care uita sa se asigure sau pur si simplu n-au chef...
__________________

2004 BMW 320d, 6gang Getriebe (150 PS)

EX : 2002 Opel Astra G Coupe 2.0 DTI (101 PS)
CT-87-BGN is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 14:09   #3875
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Constanta - Accidente

eu nu zic ca nu ai dreptate . din pacate (in unele cazuri) .. trebuie urmate anumite proceduri . iti mai dau un exemplu absolut stupid . acum cativa ani in castelu a fost o fetita calcata pe trecerea de pietoni . soferul a scapat ... pt ca una din variantele oferite de expert a fost urmatoarea : daca fetita nu se afla pe trecere accidentul nu s`ar fi intamplat . si cu un avocat bun . .scapi de orice in tzara asta .
nici eu nu`l consider de invinovatit pe soferul de q7...dar procedurile cam astea sunt

si vis a vis de taximetristi ..
acum o saptamana la semaforul dinspre tomis 3 spre delfinariu , a venit taximetristul pe banda 1 , eu eram pe banda 1 dinspre delfinariu spre tomis 3 . mi`a intors in fatza . am franat si l`am evitat , i`am intrat in fatza si i`am pus frana si a intrat in mine . tot el era groaznic de ofuscat " de ce faci ma jegule d`astea ? pt ca nu esti sofer. nu stii ca asa se circula in orash ma ? invatza dracu sa conduci dupa regulile orasului nu dupa regulile de la scoala . "

deci , daca conceptia poate fi aplicata majoritatii ... nu mai ramane mare lucru de spus
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 14:40   #3876
Skyppy

Stage 3
 
Skyppy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 168
Default Re: Constanta - Accidente

e NUP nu NOP
Skyppy is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 14:56   #3877
pigoo

Stage 5
 
pigoo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,135
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Constanta - Accidente

taximetristii astia sunt cei mai nesimtiti soferi pe care i-am vazut , 90% dintre ei nu semnalizeaza la schimbarea benzii si nu se asigura niciodata .
acum o luna era sa capat aceeasi experienta .
exact la fel , tot la wish , noaptea , a iesit un taximetrist din rand fara sa se asigure si era sa il pocnesc bine de tot . pe langa faptul ca nu se asigura... mai stau si pe 2 randuri , trebuia sa tai linia continua pentru ca sensul de mers era blocat de taximetristi . foo2i in gura de nenorociti .
pigoo is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 15:13   #3878
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: Constanta - Accidente

O sa-l pupe in cur politia si cu expertii lor cu tot , la accidentul care l-am avut la 120 km/h nu mi-au facut nimic , doar martorii ce ziceau ca vai am avut viteza ... atata timp cat nu a fost un radar prezent nu au ce sa-i faca si va scapa fara nici o vina si urma pe cazier caci nu el cu viteza a omorat oamenii ci taxiul care practic i-a taiat fata cand a taiat linia continua...
__________________

Liga Moderatorilor
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 15:41   #3879
pigoo

Stage 5
 
pigoo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,135
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Constanta - Accidente

asa mi se pare si mie corect , ala cu taxiul este vinovat .
pigoo is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 15:59   #3880
Sor3L

Stage 4
 
Sor3L's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 291
Thumbs down Constanta - Accidente

Taximetristi jegosi si asa la dacia si pe la toate cluburile e full de "smecherii" de ale lor taie linia parcati pe contrasens zici ca e orasu lor ..... poate mai invata si ei din fazele astea mai vad si ei cum le mierlesc colegii se cumintesc si ei...dar nu cred ca prea curand.....
__________________
Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz`
Sor3L is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 16:17   #3881
79BYG

Stage 5
 
79BYG's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 529
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by Sor3L View Post
Taximetristi jegosi si asa la dacia si pe la toate cluburile e full de "smecherii" de ale lor taie linia parcati pe contrasens zici ca e orasu lor ..... poate mai invata si ei din fazele astea mai vad si ei cum le mierlesc colegii se cumintesc si ei...dar nu cred ca prea curand.....
n-ai sa vezi taximetristi civilizati .... nicaieri in Romania
79BYG is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 16:19   #3882
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Constanta - Accidente

pacat de ei ... au murit tineri asa ... si taximetristu era om si el
aikman is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 16:48   #3883
DaddY'

Stage 1
 
DaddY''s Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 22
Default Re: Constanta - Accidente

soferul taxiului a fost vinovat ... a vrut sa intoarca pe linia continua fara sa se asigura ... a fost impact frontal ... sa rasturnat si a ajuns in cel de'al 2'lea taxi parcat ... azi dim a murit si fata care statea in spate ... cam atat am aflat si eu de la un redactor cuget liber ...
DaddY' is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 17:39   #3884
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Constanta - Accidente

dumnezeu sa il ierte , dar va trece multa apa pe dunare pana cand va disparea prioritatea de taximetrist !

eu ma uit la jegosii astia care stau in curba de la city , cat mi-as dorii sa vina unu cu o raba odata fara frane sa se opreasca in ei , Doamne Ajuta
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 18:08   #3885
79BYG

Stage 5
 
79BYG's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 529
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
dumnezeu sa il ierte , dar va trece multa apa pe dunare pana cand va disparea prioritatea de taximetrist !

eu ma uit la jegosii astia care stau in curba de la city , cat mi-as dorii sa vina unu cu o raba odata fara frane sa se opreasca in ei , Doamne Ajuta
aceleasi ganduri de bine .. cu privire la curba de la city ....
79BYG is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -