Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 11-03-11, 17:43   #2461
YCEE

Stage 4
 
YCEE's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 291
Member of:
[Fiat]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by ginnjuice View Post
dar de ce sa nu platesti amenda ?
esti vreo vedeta internationala de-ti pui folii pe fatza?
te urmaresc paparazzi ?
iti inseli nevasta ?

A luat frt mare amploare chestia asta cu folie pe fatza .si cand va mai vad ca va si ofuscati ca va da amenda... mai bine taci din gura.daca esti smecher si ai folii pe fatza ,platesti amenda le scoti si ti le pui la loc ca doar esti very important bizon
da ma eu imi insel prietena...deasta imi pun folii pe fata!
mai vrei motive ? daca ai piele pe scaune..ti`o mai protejeaza cat de cat vara... nu se mai holbeaza tot hotu in masina ce ai...e una cand nu vede ca ai un laptop pe scaun si una cand il vede frumos si clar ca e pe scaun...sau numai vedetele internationale sunt jefuite !? helauuu esti in romania undeva in balcani ca sa iti mai zic de o faza..daca iti dau un ciocan in geam...al doilea ti`l dau in cap ... dar cu folie cred ca al 3`lea sau al 4`lea iti intra in cap, si cum zicea si misu mai sus ... mai e si de design.. e prea mare diferenta intre spate si fata.
Acum understand matalutza cum e treaba cu folile ? sau tu te oftici ca si iubirea vietii tale are folie si nu poti sa afli daca te inseala ? :> ori esti de la politie ? )
think clear upgrade your cars...si cand va stiti cu musca pe caciula..nu mai dati talonu ca si pe mn ma turnat o data pt numaru pe fata care era absent si nu nu ..nu`l dau
__________________
/!\ Drive Fast...but.... Drive Safe /!\
YCEE is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 17:48   #2462
misublu89

Stage 4
 
misublu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 177
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

app de numaru de pe fata...dak nu-l ai pe bara si il ai in geam isi doreste foarte mult militianul sa-ti dea amenda?
misublu89 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 17:52   #2463
ginnjuice

Stage 3
 
ginnjuice's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 82
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

))))))))

atunci semnati mai baieti o petitie sa se legalizeze

NU am nimic in general cu chestia asta , dar nu mai fiti tari in gura pe forumuri , ca va asumati un risc cand aveti ceva ilegal pe masina.
asa si eu mi-as pune pe fatza dintr-un singur motiv,sa nu ma mai orbeasca meltenii cu "xenon" cand ma uit in oglinzi.si daca mi-as pune si m-ar opri politia si mi-ar lua talonu n-as veni sa ma smiorcai pe un forum "vaaaai ce am patzit" ca as fi stiut clar ca intra si asta in discutie

p.s iubirea vietii mele isi face upgrade la motor
__________________
bla bla
ginnjuice is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 17:57   #2464
YCEE

Stage 4
 
YCEE's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 291
Member of:
[Fiat]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

omu nu s-a plans..omu a intrebat cum poate sa scape de o amenda daca are vreo sansa si de ce trebuie sa faca rar`u & vino ca iti pun eu folii pe fata.. abia o sa se observe ca ai dar o sa fie mai bine la deastia cu xenon..dar nu stiu dc am impresia ca si tu mergi seara prin oras cu proiectoarele aprinse cand e senin

misule nu stiu daca comenteza daca ai numaru in geam... al meu era in portbagaj :d
YCEE is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 18:20   #2465
14kla

Stage 4
 
14kla's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 218
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

<colega> nu cred ca am fost tare in gura,eu zic ca am fost destul de calm si explicit la ce mi sa intamplat.eu doar am intrebat daca a mai fost cineva in situatia mea,tu vad ca esti complexata.asa ca sa lasam balta subiectu.salut.
14kla is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 23:50   #2466
tuluca.dan

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 194
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

mie imi place de oamenii ca ea! ea e genul TIPIC de roman! nu ajuta, da`n cap, auzi topicul se numeste HAI SA NE AJUTAM...SAU NU! ceea ce inseamna ca daca poti sa ajuti spui , daca nu NU, te bagi tu repede`n seama , fac pariu ca nici n`ai fost la protest, defapt sigur n`ai fost ! nu inteleg frate, nu te baga nimeni in seama acasa? si simti nevoia sa te dai mai superioara! zi si mie ce relevanta are ce ai spus tu cu postul baiatului, sau macar cu TOPICUL acesta? ........ ......... sanatate si numai bine! nu am nimic personal cu tine, nu te cunosc, nici nu cred ca doresc, dar data viitoare cand mai vrei sa`ti dai asa cu parerea ,te rog nu o mai face!! hai ma care iese la 1 L de benzina? ce`i un suc sau 1 L de benzina!
tuluca.dan is offline   Reply With Quote
Old 12-03-11, 00:30   #2467
misublu89

Stage 4
 
misublu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 177
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

chiar app de benzina am si eu o intrebare...e buna aia dela lukoil acolo langa city? vad ca au preturi aproximativ egale sau 1 pic mai mici decat petrom-ul...
__________________
astra H 1.6 16v
misublu89 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-11, 06:58   #2468
B_Boy

Stage 4
 
B_Boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 177
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

deci...imi spune si mie careva unde pot gasii perle uscate?(sau fulgi uscati)si cat intra intr-un vopsit total?ms
B_Boy is offline   Reply With Quote
Old 12-03-11, 13:34   #2469
tuluca.dan

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 194
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by misublu89 View Post
chiar app de benzina am si eu o intrebare...e buna aia dela lukoil acolo langa city? vad ca au preturi aproximativ egale sau 1 pic mai mici decat petrom-ul...
ma , uite , io bag de acolo din decembrie, doar de acolo, am o fabia 1.2 , si e buna , nu face figuri! si in weekend au reduceri la preturi, adica de Vineri seara de la 12 noaptea pana duminica la 12 noaptea, scad preturile cu 50 de bani!

@baiatu cu perle uscate, mergi pe poporului , vizavi de Scoala Brancoveneasca, e un magazin de vopseluri! intreaba acolo , daca nu la Policolor!
tuluca.dan is offline   Reply With Quote
Old 12-03-11, 13:57   #2470
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

B Boy mai e un magazin pe mircea vis a vis de ASIROM , inainte de intersectia cu iorga .
DyZ is offline   Reply With Quote
Old 12-03-11, 16:43   #2471
misublu89

Stage 4
 
misublu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 177
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by DyZ View Post
B Boy mai e un magazin pe mircea vis a vis de ASIROM , inainte de intersectia cu iorga .
unde mancatzas?! ca io stau deasupra la asirom si vizavi e sexy shop-ul ) , amanet si o banca sau cam asa ceva...si nu cred ca gaseste baiatu ce a intrebat la sexyshop )))
misublu89 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-11, 00:06   #2472
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

colt cu dumbrava rosie ( cred ca aia e strada ) , de la sex shop traversezi si strada aia in jos pe mircea ( spre tomis 2 ) si fix pe colt este STANDOX ...
__________________
xox
DyZ is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 19:33   #2473
Flavius28

Stage 3
 
Flavius28's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 106
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Salutare !
Care sunt pasii pentru a inscrie o masina ?
Mentionez ca masina are numere de Alba, vreau sa o trec pe Constanta si in acelasi timp sa schimb si proprietarul.
Flavius28 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 20:49   #2474
misublu89

Stage 4
 
misublu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 177
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by Flavius28 View Post
Salutare !
Care sunt pasii pentru a inscrie o masina ?
Mentionez ca masina are numere de Alba, vreau sa o trec pe Constanta si in acelasi timp sa schimb si proprietarul.
dute acolo la politia rutiera la inscrieri....si vizavi e un xerox , ii dai actele si se ocupa femeia aia de tot...
misublu89 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 23:20   #2475
coseru_i

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 404
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Si te costa cu minim 175 lei mai mult decat te costa daca te duci tot la politia rutiera pe mamaia, folosesti intrarea D si citesti ce scri mare pe perete (actele necesare pt inmatriculare):
1. Cerere tip;
2. Cartea de identitate a vehiculului + copie;
3. Fisa de inmatriculare (vizata de agentia fiscala de care apartii);
4. Actul de proprietate (factura) + copie;
5. Identificare RAR;
6. ITP valabil;
7. RCA valabil + copie;
8. Taxa de inmatriculare (se plateste la Agentia Fiscala care iti vizeaza Fisa de la pct. 3);
9. Contravaloare talon (37 de lei, se plateste la orice CEC);
10. Talonul vechi;
11. Placutele de inmatriculare;
12. CI cumparator (sau CUI daca e persoana juridica) + copie.

Astea sunt toate actele, dureaza 2 h daca ai identificarea la RAR, daca nu, mai pune 2 h. Depui actele la Politie, iar dupa cateva ore iei numerele noi, iar talonul vine prin POSTA.
Era sa uit, scutesti intre 175 si 400 de lei, in functie de firma care iti itermediaza inmatricularea.

Spor la treaba
coseru_i is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -