Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 09-01-10, 16:34   #1801
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

In zona cartier Bratianu, pe str. Verde undeva. Cred ca e cam singurul din Constanta
Cand vrei sa vii sa vorbesti cu omul, da-mi un mesaj privat si te duc eu sa-ti arat unde are atelierul.
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 17:10   #1802
speddy_89

Stage 1
 
speddy_89's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 20
Exclamation Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

baieti am nevoie de ajutor!!! va rog. deci am urmatoarea problema scuze daca sunt off-topic. sambata seara mi-a fost suspendat talonul masini deoarece aveam aplicate folii inchise pe geamurile laterale spate + luneta .acum intrebarea mea este urmatoarea: -Ce trebuie sa fac ca sa il recuperez??? mentionez ca nu sunt propietar in actele masini . iar politistul mi-a spus sa il ridic de la udriste nimic altceva. am inteles ca trebuie intai sa ajung la rar. trebuie cumva sa ma duc cu propietarul masini? la rar dupa care la udriste pt a recupera talonul astept un raspuns va rog frumos
speddy_89 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 17:49   #1803
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Salut!
Nu stiu daca iti e de mare ajutor: masina mea a fost identificata si inmatriculata de catre o alta persoana (un intermediar), care s-a ocupat de tot ce inseamna RAR/politie/financiar, iar eu nici nu m-am deranjat sa trec pe-acolo. Toate astea fara a avea vreo influenta la RAR, deci presupun ca aceeasi problema e si la tine, se poate prezenta oricine cu masina la RAR.
Ideea e ca inainte de a te prezenta la RAR trebuie sa dai foliile jos, dupa care te duci si-ti faci programare la ei. Cu ocazia programarii vei putea afla daca te poti prezenta tu sau daca e nevoie neaparat de proprietar, iar in aceasta din urma situatie proprietarul iti va putea face la notar o imputernicire sa te duci tot tu.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 21:59   #1804
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Daca foliile sunt omologate , atunci ai putea sa faci contestatie , daca sunt aplicate in fata blocului e de munca
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 11-01-10, 08:54   #1805
Sofro

Stage 4
 
Sofro's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 184
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by speddy_89 View Post
baieti am nevoie de ajutor!!! va rog. deci am urmatoarea problema scuze daca sunt off-topic. sambata seara mi-a fost suspendat talonul masini deoarece aveam aplicate folii inchise pe geamurile laterale spate + luneta .acum intrebarea mea este urmatoarea: -Ce trebuie sa fac ca sa il recuperez??? mentionez ca nu sunt propietar in actele masini . iar politistul mi-a spus sa il ridic de la udriste nimic altceva. am inteles ca trebuie intai sa ajung la rar. trebuie cumva sa ma duc cu propietarul masini? la rar dupa care la udriste pt a recupera talonul astept un raspuns va rog frumos
Nu conteaza daca esti proprietar in acte sau nu....poti sa te duci linistit cu masina la RAR....si iti spun din proprie experienta.
Mi-am cumparat si eu o masina si evident inainte de a o inmatricula pe numele meu a fost nevoie sa trec pe la RAR,nu eram proprietar in acte,am fost mi-am facut treaba si nu a zis nimeni nimic.
__________________
Sofro is offline   Reply With Quote
Old 11-01-10, 12:26   #1806
Daniel_DRV
4Tuning International Member


Stage 5
 
Daniel_DRV's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,672
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[4Tuning International]
[4Rally]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

trebuie sa dovedesti ca numai ai folie, si vei plati o amenda...doar cu un act de indentitate te prezinti la politie pentru recuperarea talonului
Daniel_DRV is offline   Reply With Quote
Old 11-01-10, 21:48   #1807
CT08GNT
VW Driver

Stage 5
 
CT08GNT's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 781
Member of:
[VW]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

daca mi-am scimbat culoare la masina vreau si eu pasi care trebuiesc facuti var rog frumos si cat ma costa ...
@quick ms mult cand am scos masina din vopsitorie iti dau un pm stii cumva si ce preturi are ms raman dator
CT08GNT is offline   Reply With Quote
Old 11-01-10, 22:14   #1808
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Preturile, din ce am intrebat eu, sunt ceva mai mari decat la Bucuresti, insa nu e foarte mare diferenta. Mie preturile mi s-au parut acceptabile - de exemplu, imbracarea unui volan in piele (complet) undeva la 300-400 lei in functie de volan.
In afara de faptul ca e cam singurul tapiter de la noi, am uitat sa precizez si ca lucreaza foarte bine... am vazut niste lucrari la el care m-au impresionat.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 11-01-10, 23:28   #1809
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Aveti vreo recomandare in privinta unei tinichigerii? Neaparat in oras. Am de facut niste modificari la pasajele spate. Sau stiti cam in jurul carei sume s-ar ridica o asemenea operatiune de 'evazare'? Multumesc anticipat
banzay is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 12:32   #1810
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

du`o la sfera .. ca sunt ok baietii ...
https://forum.4tuning.ro/102-bursa-se...ml#post2660621
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 14:26   #1811
CT08GNT
VW Driver

Stage 5
 
CT08GNT's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 781
Member of:
[VW]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

daca mi-am scimbat culoare la masina vreau si eu pasi care trebuiesc facuti var rog frumos si cat ma costa sau cineva care se ocupa cu asa ceva
CT08GNT is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 14:42   #1812
speddy_89

Stage 1
 
speddy_89's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 20
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by Daniel_DRV View Post
trebuie sa dovedesti ca numai ai folie, si vei plati o amenda...doar cu un act de indentitate te prezinti la politie pentru recuperarea talonului
ma duc doar cu buletinul meu ??? nu sunt propietar in acte nu trebuie si propietarul???
speddy_89 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 19:56   #1813
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

a fost lovit cineva de vreo masina inmatriculata in bulgaria ? cum se procedeaza ? daca ala nu imi repara masina ce optiuni am ?
aikman is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 20:25   #1814
Splinter

Stage 2
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 27
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

vezi ce asigurare are cel cu masina de bulgaria...ca o parte din ele (firmele de asigurari bulgaresti ) au reprezentanti si in romania...constanta in cazul nostru si nu este absolut nici o problema...in afara faptului ca s-ar putea sa dureze unpic mai mult ptr ca am impresia ca se trimit actele lui in bulgaria...si daca nu cred ca trebuie sa il dai in judecata...cred !
Splinter is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 16:50   #1815
Sarius00

Stock
 
Sarius00's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2
Default Masina potrivita:P

Salut baietii.Sunt nou pe forum.Sunt din Constanta am luat carnetul de curand si as vrea sa`mi achizitionez o masina pana in 1800 de euro.Ceva sa invat pe ea da sa fie si atractiva.Eu ma gandeam la ceva de genu Fiat Tipo,Golf 3..Spuneti si voi parerea si daca stiti ceva oferte.
Sarius00 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -