Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 10-06-09, 10:11   #1081
uidualc

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4
Default Re: Provocari ! Cine cu Cine ?

si adica ma rog eu cu porumbarul meu pe cine naiba sa provoc?

Last edited by ERY; 10-06-09 at 21:04.
uidualc is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 16:46   #1082
reyes

Stage 2
 
reyes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 29
Default Re: Provocari ! Cine cu Cine ?

Quote:
Originally Posted by vizal View Post
era la misto ma provocarea aia intre tine si zeze...nu are rost...trage seatu ala oribil de bine pt 122 cai
sunt 125 de cai k sa nu se simta ala cu pisica aia cu reclama de la XCE pe ea asa de dezavantajat....pe langa cei 150 de cai ai lui ))))=))))) 125 ai mei nu ar fi trebuit sa conteze ))))mai e o piesa importanta la masina......acel ceva dintre volan si scaun...
reyes is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 20:48   #1083
FLV.gti

Stage 2
 
FLV.gti's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 40
Default

punct pe i, reyes. brravoo.... pe interioare am ajuns recent, dar sunt dezamagit. sincer, n-as merge acolo sa asist, ca CEILALTI... m-am dat, indiferent ca mi-a dat-o un golf4 'aranjat'. a meritat sa incerc, venele si-au luat partea.... meganu ala, BIL parca, stie ceva sau.... ne gasim pe strazi. ciao....

PTR QUICK 5HIFTER....


sal.... lasa-mi un nr tel in pm si ne gasim la c-ta. nu-i vb de datorie... apreciez oamenii ca tine. sper sa te dovedesc, chiar daca ai o japo nervoasa si sportiva prin definitie... contez pe 'silueta' mea sa-ti fac fata.... o prelude 2.0 16v din'92 n-a reusit nici pana azi... o toyota poate reuseste.. RESPECT. sper sa ne gasim.

Last edited by ERY; 12-06-09 at 01:31.
FLV.gti is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 00:02   #1084
fe_billy92
Opel Driver

Stage 5
 
fe_billy92's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 458
Member of:
[Fanatik MotorSport]
[Opel]
[SEAT]
[RENAULT]
[VW]
[FORD]
[MERCEDES]
[DAEWOO]
Default Re: Provocari ! Cine cu Cine ?

Quote:
Originally Posted by FLV.gti View Post
punct pe i, reyes. brravoo.... pe interioare am ajuns recent, dar sunt dezamagit. sincer, n-as merge acolo sa asist, ca CEILALTI... m-am dat, indiferent ca mi-a dat-o un golf4 'aranjat'. a meritat sa incerc, venele si-au luat partea.... meganu ala, BIL parca, stie ceva sau.... ne gasim pe strazi. ciao....
pot sa te intreb unde ai vazut tu megane`u ala [bil]? Sa o iau ca pe o provocare? Eu am doar 85 ponei + soft
fe_billy92 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 01:54   #1085
reyes

Stage 2
 
reyes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 29
Default Re: Provocari ! Cine cu Cine ?

Quote:
Originally Posted by FLV.gti View Post
punct pe i, reyes. brravoo.... pe interioare am ajuns recent, dar sunt dezamagit. sincer, n-as merge acolo sa asist, ca CEILALTI... m-am dat, indiferent ca mi-a dat-o un golf4 'aranjat'. a meritat sa incerc, venele si-au luat partea.... meganu ala, BIL parca, stie ceva sau.... ne gasim pe strazi. ciao....
pe interioara a devenit aceiasi admosfera k intro cinema....pt unii e cine ma facut sau nu ...si pt altzii e cinema adevarata.....nu ii lasa parintzii sa se uite la 2 fast 2 furios si vin si iei sa se uite....repede UITE>.....fratziilor nu avetzi nimica mai bun de facut acasa decat sa incurcatzi si sa provocatzi accidente....jucatzi mario si macar asa suntetzi inofensivi pt altzii care vor sa vada ce poate o masina stock\preparata

Last edited by YZF-PWR; 12-06-09 at 09:12.
reyes is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 09:32   #1086
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: Provocari ! Cine cu Cine ?

Ce s-au incins spiritele aici a luat foc interioara iar? ca n-am mai calcat de ceva timp
Intrebari :
1 Cine este cel cu pisica de 150 de CP din xce la care va refereati mai devreme , ONU cumva? ( nu de alta dar de el stiu ca are pisica de 150 cp )
2 Greseala voastra ca va duceti pe interioara , nu a taranilor care vin sa vada si sa sparga seminte , caci copii si taranii cu semintele vin unde vad 2 masini cu eleron sau care dau un scart in orice loc , voi gresiti ca va riscati sa va "alergati" acolo cunoscand riscurile ca poate iesi orice terminat in fata masinii.
Daca stiti ca e prea multa lume ia-ti frumos oponentul exact cel cu care vrei sa te dai ( SI DOAR EL NU O MIE DE OAMENI ) inca un baiat sa dea startul altul sa tina de " 6 " de garda, si va duceti fratele meu pe orice mare bulevard liber seara/noaptea varianta sau iesiri ale constantei ( locuri sunt destule care noi altii reusim sa le gasim ) te-ai dat de 3 ori deci in maxim 10 minute ai plecat si nu ai atras nici prea multa atentie sa ai probleme cu garda.

Eu m-am lecuit de vreo 2 luni de zile cu interioara si nu cred ca m-ati mai vazut sa ma dau acolo , probabil nici ca spectator.
Chiar sunt curios cum s-a ajuns acolo ca ultima data erau toate natiile , raceri de bulgaria care nu dau 2 bani pe masinile lor le rup fara sa se gandeasca ca intra si in altele , semintarii , ( publicul 90% minor ) si toti cretinii + 2% cei care se dau .
V-am pupat .
__________________

Liga Moderatorilor
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 10:58   #1087
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Provocari ! Cine cu Cine ?

Quote:
Originally Posted by FLV.gti View Post
sal.... lasa-mi un nr tel in pm si ne gasim la c-ta. nu-i vb de datorie... apreciez oamenii ca tine. sper sa te dovedesc, chiar daca ai o japo nervoasa si sportiva prin definitie... contez pe 'silueta' mea sa-ti fac fata.... o prelude 2.0 16v din'92 n-a reusit nici pana azi... o toyota poate reuseste.. RESPECT. sper sa ne gasim.
Stiu ca suna a cliseu... sau scuza ieftina.... dar mi-a cazut ambreiajul de tot. Stiam ca nu mai are mult, dar am riscat si-am ambalat-o inca o data la o liniuta, "pe patul de moarte".
Acum prind suta in ~20 secunde nici prin absurd nu mai poate fi vorba de o liniuta... mai repede demarez cu bicicleta. Am abandonat masina in curte pana la remedierea problemei si acum circul cu altceva.
Am mai lansat provocari, le-am onorat cam pe toate... dar de data asta chiar nu am cum, cel putin momentan.
Ca o comparatie, ai putea sa te dai momentan cu Vizal (bineinteles, daca vrei si daca vrea si el). Are o Laguna de 120 cp + soft, eu m-am dat cu el si am fost cam la egalitate.
Un alt oponent cam la nivelul masinii mele ar fi BMW-ul lui ONU, de 150 cp. Scrie pe el mare "Xtreme Club Emotion", deci n-ai cum sa-l confunzi.
M-am dat si cu el, am fost destul de aproape.
Oricum, cand imi vine ambreiajul te anunt si mergem "sa le dam partea venelor"
Toate cele bune!
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 12:36   #1088
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Provocari ! Cine cu Cine ?

Quote:
Originally Posted by YZF-PWR View Post
Eu m-am lecuit de vreo 2 luni de zile cu interioara si nu cred ca m-ati mai vazut sa ma dau acolo , probabil nici ca spectator.
Chiar sunt curios cum s-a ajuns acolo ca ultima data erau toate natiile , raceri de bulgaria care nu dau 2 bani pe masinile lor le rup fara sa se gandeasca ca intra si in altele , semintarii , ( publicul 90% minor ) si toti cretinii + 2% cei care se dau .
V-am pupat .
Eu am vazut si tarani care veneau cu sticla de suc in mana si cu copilul dupa ei =))))))))
SMocKey21 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 14:19   #1089
CT-89-POT

Stage 3
 
CT-89-POT's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 121
Default Re: Provocari ! Cine cu Cine ?

sro cu vizal ai incercat?
CT-89-POT is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 14:32   #1090
reyes

Stage 2
 
reyes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 29
Default Re: Provocari ! Cine cu Cine ?

Quote:
Originally Posted by CT-89-POT View Post
sro cu vizal ai incercat?
am incercat....suntem acolo
reyes is offline   Reply With Quote
Old 13-06-09, 13:22   #1091
FLV.gti

Stage 2
 
FLV.gti's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 40
Default Re: Provocari ! Cine cu Cine ?

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Stiu ca suna a cliseu... sau scuza ieftina.... dar mi-a cazut ambreiajul de tot. Stiam ca nu mai are mult, dar am riscat si-am ambalat-o inca o data la o liniuta, "pe patul de moarte".
sal... asa a cazut si ambr-ul meu, la datorie. ultima victima a fost o jetta noua, 2.0 tdi parca era... dupa care am mers Buc-Cta si inapoi la Buc cu discu zdrente, fara pedala de ambreiaj. mai apoi am muncit o zi si l-am schimbat, cu tot cu volanta. daca te pot ajuta, cu placere.
FLV.gti is offline   Reply With Quote
Old 13-06-09, 14:11   #1092
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Provocari ! Cine cu Cine ?

Quote:
Originally Posted by FLV.gti View Post
sal... asa a cazut si ambr-ul meu, la datorie. ultima victima a fost o jetta noua, 2.0 tdi parca era... dupa care am mers Buc-Cta si inapoi la Buc cu discu zdrente, fara pedala de ambreiaj. mai apoi am muncit o zi si l-am schimbat, cu tot cu volanta. daca te pot ajuta, cu placere.
Daca ai fost nevoit sa schimbi treptele fara sa folosesti ambreiajul, inseamna ca la tine a fost problema cu placa de presiune, nu cu discul... la mine pur si simplu patineaza cand iau piciorul de pe ambreiaj, de-abia pot pleca de pe loc. De la a doua in sus, daca apas acceleratia mai tare, creste turatia pana in limitare si masina tot nu prinde viteza, trebuie s-o las usor-usor.
Multumesc pentru oferta de ajutor, insa la mine e al naibii de greu sa schimbi ambreiajul... trebuie sa demontez ori caseta de directie, ori jugul de sub motor ca sa pot sa scot cutia si in plus, ambreiajul il iau de pe un site din Anglia, ca la noi nu gasesc piese aftermarket pt. masina mea (decat la pret dublu, tot de la aceleasi surse). Deci va dura ceva pana il primesc, de la 2 saptamani in sus.
Ne mai auzim intre timp, toate cele bune!
Scuze celorlalti pentru off-topic!
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 19:04   #1093
Sofro

Stage 4
 
Sofro's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 184
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Provocari ! Cine cu Cine ?

Vad ca a cam murit threadu` asta....:P....totusi vreau sa lansez si eu o provocare catre ddu(black widow) , lor(x-team) si hdv.....va bagati?;

Last edited by Sofro; 19-06-09 at 19:13.
Sofro is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 19:25   #1094
L.O.R.

Stage 3
 
L.O.R.'s Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 166
Default Re: Provocari ! Cine cu Cine ?

Quote:
Originally Posted by Sofro View Post
Vad ca a cam murit threadu` asta....:P....totusi vreau sa lansez si eu o provocare catre ddu(black widow) , lor(x-team) si hdv.....va bagati?;
Daca mai prinzi masina pe mana te onorez la legale
L.O.R. is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 19:45   #1095
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Provocari ! Cine cu Cine ?

hahahahhahaha m-am spart pe mine de ras =)))))))))
SMocKey21 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -