Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 06-05-12, 14:07   #1
SorinT

Stage 3
 
SorinT's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 137
Member of:
[4Rally]
Default Eveniment de motorsport destinat pasionatilor sportului cu motor 12-13 mai Constanta

Eveniment de motorsport destinat pasionatilor sportului cu motor
Clubul Sportiv Seaside Roads impreuna cu Maritimo Shopping Center va invita sa participati in weekend-ul 12-13 Mai la competitia automobilistica ce ofera pasionatilor, posesori de permis de conducere, posibilitatea de a iși demonstra maiestria la volan pe un circuit inedit, special amenajat, participând cu autoturismele personale.

Deasemenea, nu vor lipsi demonstratii spectaculoase oferite de invitatii noștri, piloti in Campionatul National de Raliuri Dunlop și Campionatul National de Drift, care vor avea in postura de copiloti persoane din public, alese prin tragere la sorti.

Data desfașurarii: 12-13 Mai

Locatie: Constanta – Maritimo Shopping Center

Vor oferi demonstratii:

# Napoca Rally Academy – demo-uri conducere defensiva și pilotaj sportiv

# Asociatia Studentilor și Medicilor Voluntari – simulare accident și acordare prim ajutor

# TOP 5 piloti de DRIFT din Romania

# SKODA Motorsport

- Dan GIRTOFAN – Skoda Fabia S2000

# BCR Leasing Rally Team:

- Valentin PORCISTEANU – Mitsubishi Lancer Evo X R4 – Campionul National Absolut de Raliuri 2011

- Edwin KELETI – Mitsubishi Lancer Evo X R4

- Alexandru FILIP – Renault Clio R3 Maxi Evo
__________________
https://www.facebook.com/pages/Sorin-...44013892325239
LA VOLANUL UNEI MASINI DE CURSE NU CONTEAZA CINE ESTI, CONTEAZA NUMAI DECIZIA PE CARE O IEI INTR-UN FRAGMENT DE SECUNDA, SI CARE TINE MASINA PE DRUM..........
SorinT is offline   Reply With Quote
Old 07-05-12, 16:10   #2
gxg86

Stage 1
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 20
Default Re: Eveniment de motorsport destinat pasionatilor sportului cu motor 12-13 mai Consta

Participa cineva de aici? Avand in vedere ca mai sunt doar 2 zile de inscriere cred ca majoritatea si-au pregatit masinile. Eu am aflat acum,dar as avea cateva intrebari si cum nu sunt 100% sigur ca vin nu vreau sa stresez organizatorul. Cat costa inspectia tehnica oblicatorie pe care trebuie sa o faci la marra car si de unde fac rost de o cagula in caz ca cei de acolo ofera casti. Iar daca nu ofera casca de protectie,de unde pot lua una omologata,cu imprumut?(defapt 2 ca in regulament zice ca iti trebuie copilot)

Last edited by gxg86; 07-05-12 at 16:18.
gxg86 is offline   Reply With Quote
Old 08-05-12, 09:57   #3
SorinT

Stage 3
 
SorinT's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 137
Member of:
[4Rally]
Default Re: Eveniment de motorsport destinat pasionatilor sportului cu motor 12-13 mai Consta

Quote:
Originally Posted by gxg86 View Post
Participa cineva de aici? Avand in vedere ca mai sunt doar 2 zile de inscriere cred ca majoritatea si-au pregatit masinile. Eu am aflat acum,dar as avea cateva intrebari si cum nu sunt 100% sigur ca vin nu vreau sa stresez organizatorul. Cat costa inspectia tehnica oblicatorie pe care trebuie sa o faci la marra car si de unde fac rost de o cagula in caz ca cei de acolo ofera casti. Iar daca nu ofera casca de protectie,de unde pot lua una omologata,cu imprumut?(defapt 2 ca in regulament zice ca iti trebuie copilot)
Salut,
Nu costa nimic inspectia tehnica, se va face o verificare generala la masina. Referitor la casca si cagula cred ca va pune la dispozitie organizatorul...

O zi buna
SorinT is offline   Reply With Quote
Old 08-05-12, 13:08   #4
tzunny
Honda Driver

Stage 5
 
tzunny's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 760
Member of:
[Honda]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Default Re: Eveniment de motorsport destinat pasionatilor sportului cu motor 12-13 mai Consta

Este un eveniment interesant, pacat ca nu este promovat cum trebuie...

Afis: http://www.seasideroads.ro/seaside_s...ainer/afis.jpg

Regulament: http://www.seasideroads.ro/seaside_s...regulament.pdf

Plan amplasare: http://www.seasideroads.ro/seaside_s...plan_draft.jpg
__________________

2002 - 2008 Peugeot 405, 1989, 1.6
2008 - 2010 Hyundai Pony, 1994, 1.5i
2010 - 20?? Honda CRX Del Sol, 1995, 1.6
tzunny is offline   Reply With Quote
Old 12-05-12, 13:02   #5
Sofro

Stage 4
 
Sofro's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 184
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Eveniment de motorsport destinat pasionatilor sportului cu motor 12-13 mai Consta

Orele intre care se desfasoara acest eveniment?
Sofro is offline   Reply With Quote
Old 13-05-12, 01:43   #6
e N d Y
Skoda Driver

Stage 3
 
e N d Y's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 116
Member of:
[SKODA]
Default Re: Eveniment de motorsport destinat pasionatilor sportului cu motor 12-13 mai Consta

Sambata 12 mai (9:00-18:00)
concurs amatori
calificari+scurte demonstratii invitati
TAXI DRIFT + TAXI RALLY

Duminica 13 mai (9:30-14:30)
concurs amatori
finale+demonstratii invitati
TAXI DRIFT + TAXI RALLY
__________________
---
e N d Y is offline   Reply With Quote
Old 21-05-12, 10:00   #7
C T 19 K R A

Stage 5
 
C T 19 K R A's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 737
Member of:
[SKODA]
[Inferno Motorsport]
Default Re: Eveniment de motorsport destinat pasionatilor sportului cu motor 12-13 mai Consta

Eu zic ca a fost un eveniment foarte reusit in comparatie cu altele organizatre la carrefour sau mai stiu eu pe unde
C T 19 K R A is offline   Reply With Quote
Old 10-06-12, 11:35   #8
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Eveniment de motorsport destinat pasionatilor sportului cu motor 12-13 mai Consta

Bravoo pentru realizare si mediatizare !
va veti implica si la inceput de septembrie pentru etapa de CNIA?
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -