Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

View Poll Results: Cum o gasiti ?
Zgariata/lovita/alte chestii urate ce tin de exterior 126 48.09%
Casetofon/chestii din interior lipsa 7 2.67%
Incuietori fortate, geamuri sparte etc. 13 4.96%
Intacta 131 50.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 262. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 12-10-07, 15:16   #151
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

tot timpul tb sa fi atent cum parchezi, unde parchezi... incearca sa eviti strazile f aglomerate ca sigur te atinge unu, incearca sa nu o pui in fatza blocului ca sa le crape ficatii la vecini pune-o si tu la 10 m mai incolo, fata de casetofon ia-o in casa nu o pune sub scaun, acolo cauta prima oara... pune-ti alarma nu e obligatoriu sa ai da baga si tu un led sa palpaie in geam, nu tine nimic de valoare in masina sau cel putin nu la vedere...
Mai poti sa-ti pui o camera de luat vederi si sa verifici a doua zi sa vezi cine ti-a bubuit-o sau pune-o sub un bec care se aprinde pe baza unui senzor de miscare sa stie lumea ca masina e supravegheata
Cred ca am aberat un pic dar alte variante nu prea ai...
__________________
My signature!
Insanity is offline   Reply With Quote
Old 12-10-07, 17:21   #152
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Un pic off-topic, dar cred ca se incadreaza totusi:
Azi dimineata un coleg de-al meu a venit la 8 la munca, si-a parcat masina in fata Judecatoriei si si-a vazut linistit de munca, la 50 de metri de masina (dar in cladire). Pe la ora 11-12, eram cu el si cu inca un coleg la o tigara, cand deodata celalalt coleg incepe sa rada si sa arate spre masina: "ia uite frate ce ti-au facut astia!". Pana sa ne dumirim noi de ce rade colegul (e si mai glumet din fire) am continuat sa glumim etc. pana cand am vazut masina lui (un Renault Megane) cu toata partea dreapta facuta praf....intr-o parcare in care masinile parcheaza paralel una cu alta
Portiera fata era infundata parca expre`, cea din spate mai putin, pragul era lovit si el...masina fusese impecabila....cineva a mentionat ca ar fi vorba de un papuc care a demarat in tromba...
La ora aia erau zeci de persoane la doar cativa metri de locul accidentului, printre care si jandarmii care asigura paza cladirilor Tribunalului, Judecatoriei si Curtii de Apel, insa nimeni n-a vazut nimic!!!
Pai nu merita batut ala care a facut asa ceva??? si bineinteles dat pe mana Politiei...
Poate din intamplare stie vreunul dintre voi ceva detalii...va multumesc anticipat!
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 14-10-07, 16:27   #153
Skyppy

Stage 3
 
Skyppy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 168
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

la doua zile dupa ce am luat-o, nou noutza, au inceput. ultima lovitura, dimineata
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMGP1718.JPG
Views:	145
Size:	882.8 KB
ID:	370063   Click image for larger version

Name:	IMGP1719.JPG
Views:	211
Size:	892.0 KB
ID:	370064  
Skyppy is offline   Reply With Quote
Old 14-10-07, 17:06   #154
LKS
Old School Cars

Stage 5
 
LKS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,744
Member of:
[Moderators]
[Old School Cars]
[FOTO]
[DACIA]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Quote:
Originally Posted by Skyppy View Post
la doua zile dupa ce am luat-o, nou noutza, au inceput. ultima lovitura, dimineata

sa o stapanesti sanatos
LKS is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 01:14   #155
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

aia e da la o pedala de bicicleta ,cel mai sigur
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 10:20   #156
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

O colega de a mea din Bucuresti, a lovit in parcare o masina... l-a cautat pe proprietar dar nu l-a gasit asa ca a mers la politie si a declarat fapta... masina pe care a lovit-o era un Aston Martin ... in fine din cate am inteles proprietarul astonului nu a trecut pe la politie sa le spuna de masina ca a gasit-o bulita....
Eu daca as avea aston martin as pune pe ea in parcare colace de cauciuc asa cum au vapoarele
Insanity is offline   Reply With Quote
Old 20-10-07, 16:57   #157
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Angry Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

asa... hai sa va zic cum mi-am gasit masina... sigla cu opel rupta pe jumate, nu a reusit mai mult, dar pt ca a incercat s-o smulga cu cheia evident ca mi-a zgariat portbagajul... ieri mi-a furat o sigla de pe partea dreapta a masinii... evident tot cu cheia sau surubelnita ca mi-a zgariat-o iar... aveam o frunza de marijuana lipita pe portbagaj mi-a rupt-o si pe aia tot cu cheia... si acum imi dau seama ca nu prea conteaza unde parchezi atata timp cat tara aste po****ta cu imbecili tot ce poti sa speri e sa-l prinzi pe unu si sa-i rupi capul... faza frumoasa e ca alaltaieri mi-a rupt sigla cu opel si noaptea trecuta celelalte... am fost la Leo si mi-am scos toate siglele de pe masina...
Fuck u Romania...
Insanity is offline   Reply With Quote
Old 20-10-07, 18:26   #158
Hellman

Stage 5
 
Hellman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 374
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

eu mi'am gasit masina fara oglinzi ... am parcat masina la 4 dimineata si la 5.30 knd trebuia sa plece taica'miu cu ea ... surpriza ... nu ami erau oglinzile la msina
__________________
-= un simplu sofer =-


Hellman is offline   Reply With Quote
Old 21-10-07, 06:12   #159
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Cat as vrea sa ma intalnesc cu un baiat care "lucreaza" la o masina, mai ales a mea...
Doamne cat as vrea...
Insanity is offline   Reply With Quote
Old 21-10-07, 12:46   #160
Hellman

Stage 5
 
Hellman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 374
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

mie imi zici ... as fi asa fericit sa il dau cu capu de masina pana fata lui ar avea aceasi culoare cu masina mea ...
Hellman is offline   Reply With Quote
Old 21-10-07, 12:47   #161
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Am gasit eu si am avut grija de el eu apoi politia
CT-07-APV is offline   Reply With Quote
Old 21-10-07, 13:23   #162
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

pai eu ca imi gasesc doar oglinda lovita din cand in cand cred ca nu prea ma incadrez in topicu asta , la ce patiti voi )
aikman is offline   Reply With Quote
Old 21-10-07, 19:08   #163
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Quote:
Originally Posted by GABBY_ View Post
aia e da la o pedala de bicicleta ,cel mai sigur
ashtia care au mai facut d`asta stiu ..
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 25-11-07, 14:00   #164
X-man

Stage 2
 
X-man's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 24
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Acum o saptamana imi gasesc oglinda dreapta data peste cap...masina fiind parcata cu botul in bloc mi-am dat seama ca nu a fost cineva care a trecut printre masini si a agatzat-o....m-am gandit ca a incercat cineva sa o fure....dar ce era sa fac?In schimb azi dimineatza cand am coborat am observat ca respectivul a recidivat si a reusit de data asta...mi-au ramas doar cablurile atarnand...am reclamat la politie si mi-au zis ca oglinzile de BMW si Audi se fura in draci...si mi-a recomandat sa ma duc la o firma pe langa IVECO de pe Lapusneanu care cica inscriptioneaza cu laserul pe oglinda numarul masinii astfel incat cei ce dau comanda de oglinzi nu mai cumpara o oglinda personalizata astfel...ideea e buna intr-un fel...dar personalizarea asta mi se pare un pic kitch...dar sa dau 500 euro la BMW sa mi-o pun iar ai bine dau un milion pe asa ceva....ce pot sa zic...acum o sa caut si eu pe la dezmembrari...daca cineva are de vanzare oglinda drepata de E39 pliabila heliomata si incalzita astept mesaj...
PS:intamplarea asta m-a facut inca o data fericit ca m-am hotarat sa ma mut definitiv din romania si subscriu celor zise de un alt baiat tot aici pe forum care a avut de suferit in acelasi mod :fuck u romania...
acum ca ni se intorc toti ciorditorii expulzati din italia tre sa ne pazim mai bine masinile buzunarele si casele...de aia numa in romania o sa vezi vile cu gard de 3 metri din beton si cu zeci de camere de supraveghere....
X-man is offline   Reply With Quote
Old 27-11-07, 15:26   #165
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Quote:
Originally Posted by Insanity View Post
asa... hai sa va zic cum mi-am gasit masina... .......................Fuck u Romania...
Acum vreun an, am vazut o masina ca a ta, dar decapotabila cu soft-top....aceeasi culoare ca a ta, cu prelata taiata vreo 20-30 cm...a umblat cu ea asa cateva saptamani, poate chiar luni....ma durea pe mine de masina aia, d'apoi pe proprietar statea pe langa galeriile soveja.

Ce pot sa-ti zic...tot raul spre bine, ca ai scos siglele pana la urma vezi poate-ti scoate Leo zgarieturile la polish...daca se mai poate. Daca nu, mai rabda cu ea pana o poti vopsi integral, ca desi Leo e priceput, nu cred ca o scoate la aceeasi nuanta daca o vopseste pe bucati...

Chestia cu oglinda o patesc aproape saptamanal, si stau la casa....masina mea nefiind cea mai proeminenta de pe toata strada, daca ma intelegeti, deci e clar ca o face cineva intentionat din mers....oglinda e rabatabila in ambele sensuri, intr-o secunda o asez la loc, dar totusi daca-l prind pe respectivul, ii arunc un ghiveci de flori de la et. 2 de uita ce-a facut toata saptamana...

Am gasit si yala fortata la sofer, dar din fericire n-a reusit sa deschida usa....se vede ca e zgariata, merge putin mai greu, dar sigur n-a descuiat-o, am incercat si eu timp de o ora si n-am reusit...nici cu rigla nu merge, ca la Daewoo & sh!t....deci ma pot considera norocos din punctul asta de vedere.

Edit: "norocos" pana cand ii vine cuiva ideea sa-mi sparga geamul
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -