Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

View Poll Results: Cum o gasiti ?
Zgariata/lovita/alte chestii urate ce tin de exterior 126 48.09%
Casetofon/chestii din interior lipsa 7 2.67%
Incuietori fortate, geamuri sparte etc. 13 4.96%
Intacta 131 50.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 262. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 29-05-06, 10:24   #1
p3rv3r5ul

Stage 5
 
p3rv3r5ul's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,194
Default cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

salut.
hai sa ne spunem aici problemele legate de masini si cum le gasim dimineata in parcare.
am deschis acest topit pt ca eu am patit cate ceva pe la masina
hai ca incep sa enumar:
masina este un logan 1.6mpi si are cca 8 luni de cand e cumparat
1. lovita cu picioru` in portbagaj fix pe dunga aia de sub 1.6 MPi
2. zgariata pe toate partile
3. parbriz crapat
4. geam spate dreapta spart
toata in decurs de o luna
p3rv3r5ul is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 10:26   #2
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

"prietenii stiu de ce " .incearca sa te feresti si de prieteni,nu numai de dusmani si poate atunci nu se vor mai intampla lucruri de genul
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 12:04   #3
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

si eu am gasit-o zgariata cu cheia pe o pare si pe eleron....si bara fata sparta
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 12:09   #4
blonda

Stage 4
 
blonda's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 170
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

sa enumar eu cam ce am patit la masina?nu cred ca are rost...mi-ar lua prea mult."prieteni stiu de ce!"ori ai prieteni...ori iei locul cuiva de parcare.....sunt doar 2 variante
blonda is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 12:56   #5
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

blonda era vrb de locul unde stai ...nu la Costinesti sau alte petreceri
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 15:27   #6
blonda

Stage 4
 
blonda's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 170
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

pai si unde stau ce nu am patit nimic?aripa indoita.....aripa vopsita cu sprayul plus nr nou de imatriculare....astea doar asa ca sa amintesc cateva de la mine din parcare sa nu vb de alte parcari
blonda is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 22:03   #7
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

pai eu pana acum am avut o singura problema am gasit o aripa infundata ...

dar pretenii il shtiu pe ZAV`u
.... de el ce sa zic saracu .. are un matiz care l-a gasit rasturnat pe o parte ...
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 22:51   #8
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Masinile??? pai mai am o masina pe care pot sa zic ca miau distruso vecinii mei dragi adica zgariata toata, roti sparte, aveam o priza d aer miau furato, si la asta cu care sunt eu acum urmeaza: oglinda rupta, zgariata, mazgalita toatea cu ulei la fel ca si poarta de la casa, aripa infundata geam ciobit. Vecinii din Romania. Am jurat ca daca il prind pe vreunu il bat pana nu mai misca
CT-07-APV is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 23:09   #9
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

decat sa`l bati .. poti sa faci si asta da`l dai in judecata si ceri daune ... sa vezi atunci distractie )
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 29-05-06, 23:20   #10
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

sincer crezi ca tiganii o sami plateasca ceva la tribunal?? eu nu cred
CT-07-APV is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 11:12   #11
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

eu ce sa mai zic ca mi-am gasit olteanu mutat de pe un trotuar pe celalat
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 21:02   #12
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

de ce draq n`am apucat si eu numere din lotu ala .. damn .. k nu`l mai schimbam ..
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 22:54   #13
RasulESanatos

Stage 2
 
RasulESanatos's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 26
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

bai faza e ca nu se merita sa iti tunezi cat de putin masina fara sa ai garaj(adica sa o ti in fat ablocului) ca romana tot roman e ia uiteks i pasta ce masina si-a facut se crede jmecher si jeap cu cheia pe aripa ) as ca daca aveti planuri mari ptr masina voastra investiti mai intai intr-un garaj (parerea mea)
RasulESanatos is offline   Reply With Quote
Old 31-05-06, 00:43   #14
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

-buna ideea cu topicul, in sensul ca sunt multe de discutat pe aici, iar solutii deloc...prostia invidiosilor este o boala imposibil de tratat, si mi-as dori ca prostia sa doara, ca sa-i vad pe vecinii mei in chinuri.
-din pacate insa, nu numai vecinii fac astfel de lucruri, mai ales cei care au si ei masini si care realizeaza ca o dunga trasa cu cheia pe vopsea il costa pe "fericitul" dobanditor modesta suma de 2-3 milioane lei + (un retus, ca un vopsit complet, cum ar fi ideal, costa mult mai mult)
-am sa enumar si eu ceea ce am patit de-a lungul timpului. dupa cum se va vedea, sunt destule, si totusi bag mana in foc ca o sa omit vreo 4-5...
>in ultima luna, am gasit la dacie busonul rezervorului lipsa, impreuna cu vreo 10 litri de benzina. a doua zi n-am mai pus benzina, dar i-am luat un buson de unica folosinta, care a disparut a treia zi.
>acum vreo 2 luni, cand treceam cu alta masina pe langa dacia mea, am observat usa din spate deschisa. am coborat si am observat pe butonul care deschide usa o gaura de surubelnita, iar butonul era deplasat. mi-au stricat incuietoarea, ca sa nu ia nimic....ce retardati...aveam un cass ieftin si 2 boxe de bazar, dar nu s-au atins de ele...am anuntat totusi politia, satul de atatea magarii, iar acum jandarmii care trec pe acolo arunca un ochi si la masina mea (si asta am observat eu, nu din ce mi-au zis la politie)
>acum vreo 3-4 luni am parcat hyundai-ul "pe locul unui vecin" (cam impropriu spus, ca el nu plateste nici o taxa nicaieri, dar el sustine ca e locul lui). el s-a gandit sa ma invete o lectie si a parcat masina in spatele masinii mele, iar prin fata nu puteam iesi. avand o urgenta (trebuia sa ajung la spital cu tata), am chemat un prieten sa ma ajute sa-i mut masina in lateral, pentru a putea iesi. am mutat-o noi, am ajuns la spital, iar dupa 3 ore cand m-am intors mi-am gasit tico intors cu vreo 45 grade...dupa faza asta, nu am discutat nimic cu el, dar nici el cu mine...parca nu s-ar fi intamplat nimic
>acum vreo 3 ani imi cumparasem un cass nou, cu telecomanda. l-am avut cam 2 saptamani. intr-o seara, in decursul unei jumatati de ora (cat am urcat in casa sa mananc) a disparut, dar chestia ciudata a fost ca fatza detasabila era sub bancheta spate, telecomanda era in volan, iar restul cass-ului era acolo unde trebuia sa fie (bineinteles disparusera si fatza si telecomanda)...multi vecini de-ai mei stiau unde le tin, deci ar fi putut sa fie unul dintre ei.
>acum vreo jumatate de an, niste indivizi din cartier mi-au furat 2 capace de rotzi de la tico...ce mi s-a parut mie stupid e ca mai aveam 2 capace pe masina, dar oricum toate erau vopsite cu alb, cum naiba voiau ei sa le vanda? am dat de ei in scurt timp si i-am 'rezolvat' cu ajutorul unor prieteni, fara sa ajung la politie.
>in repetate randuri mi s-au furat capacele de la dacie, benzina din rezervor, o data roata de rezerva, niciodata boxe sau alte cassuri in afara de cel de care am zis mai sus. de asemenea la dacie am gasit mereu vopseaua zgariata, o data masina lovita in bara fatza, oglinzile sparte etc...
>la hyundai nu mi s-a intamplat nimic pana acum (ma mir)
-propuneti solutii anti-vecini
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 31-05-06, 12:58   #15
cristivw

Stage 5
 
cristivw's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,503
Member of:
[VW]
[Opel]
[Old School Cars]
Default Re: cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

burn the mothafuckaz, buuuurn
stiu ca lumea e de o nesimtire crunta, dar chiar in halul ala... sa ii muti masina si sa te trezesti cu tico mutat... da-o in mama ma-sii... sau cu cass-ul care a disparut cu toate accesoriile... pai clar erai filat... stia cineva de el. vorba aia... fereste-ma de prieteni ca de dusmani ma apar singur...
chiar nu stiu ce-i de facut, fiindca asta se intampla aproape tuturor... oameni nesuferiti care au ciuda pe orice si sunt pusi pe facut rau... solutii... nu avem
cristivw is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -