Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

View Poll Results: Cum o gasiti ?
Zgariata/lovita/alte chestii urate ce tin de exterior 126 48.09%
Casetofon/chestii din interior lipsa 7 2.67%
Incuietori fortate, geamuri sparte etc. 13 4.96%
Intacta 131 50.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 262. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-08, 09:03   #211
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Stau la casa si am curtea mica, incape o singura masina in curte, iar cealalta o las afara, jumatate pe trotuar, jumatate pe strada...am si un garaj (tip conteiner), dar a ramas in zona blocului unde am locuit pana acum un an. Platesc in continuare impozit pe locul garajului, la Primarie.
Caut sa-l vand, daca e cineva interesat, cu sau fara loc de depozitare. Il tin degeaba...nu mai am decat scule/piese in el, si pe deasupra mult balast.

@Stealthrun: de ce ma-ntrebi tocmai pe mine de garaj?

in ce zona e garajul ?? si cati bani ??
aikman is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 11:59   #212
CT-84-DiN

Stage 3
 
CT-84-DiN's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 142
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

cadou de 08.03.2008
bmw seria 3 an: 2oo1
fuga de la locul accidentului
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CT-84-DIN - 08.03.2008 (2).jpg
Views:	132
Size:	643.9 KB
ID:	486493   Click image for larger version

Name:	CT-84-DIN - 08.03.2008 (4).jpg
Views:	125
Size:	643.4 KB
ID:	486494  
CT-84-DiN is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 23:46   #213
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

bravo esti tatic ....
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 11:09   #214
LKS
Old School Cars

Stage 5
 
LKS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,744
Member of:
[Moderators]
[Old School Cars]
[FOTO]
[DACIA]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Quote:
Originally Posted by aikman View Post
in ce zona e garajul ?? si cati bani ??
pe langa scoala 21 stiu ca era...
LKS is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 10:10   #215
ct11lyv
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 682
Member of:
[DACIA]
[VW]
[X-Team Racing Club]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

io am garaj nu ma bag)
ct11lyv is offline   Reply With Quote
Old 11-10-08, 04:29   #216
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Imi cer scuze ca scriu pe acest topic dar de ceva vreme tot intampin o problema serioasa.S-au construit niste blocuri langa casa unde locuiesc eu si noii mei vecini se zgarcesc sa plateasca si un loc de parcare asa ca prefera sa tina masinile pe strada.Stiu ca este domeniu public dar ei le parcheaza pe ambele parti(cateodata imi blocheaza si accesul in curte) si deja incepe sa ma dispere situatia.Va cer si eu un sfat:Ce pot face pe cale legala pentru ca oligofrenii astia(ca nu le pot zice oameni) sa nu isi mai parcheze masinile?Am incercat cu sepcarii astia de militieni ei au venit si mi-au spus 'Domne nu putem sa le facem nimic ca ei parcheaza masinile regulamentar'.Aveam un gand sa vorbesc cu cineva sa vina cu o duba si cu o sufa si sa tractez masinile una cate una dar probleme este:1 Dosar penal si 2 imi este frica ca sa nu-mi gasesc masina zgariata sau mai stiu eu cum.Mii de scuze pentru faptul ca v-am pus sa cititi atat dar chiar as mai avea nevoie de niste solutii.O seara buna!
__________________


Doneaza urgent 1 cent la 00394524 un copil are nevoie de bani pentru bautura,tigari si femei
SMocKey21 is offline   Reply With Quote
Old 11-10-08, 11:22   #217
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Nu ai ce face mai mult decat sa pui semn pe poarta "Nu parcati! Garaj".

Daca ai de gand sa dezumfli/tai cauciucuri, iti dai seama ca vor sti imediat cine a facut-o...
Chestia cu ridicatul stergatorului de asemenea nu poate avea mare succes.
Daca nu exista indicator cu parcarea sau oprirea interzisa, nici cu politia nu poti face nimic, nici cu baietii care blocheaza rotile.

Pune o poza in care sa apara trotuarul si poarta ta, sa vedem daca s-ar putea face ceva cu ajutorul Primariei (sa soliciti si sa primesti acceptul de a monta niste stalpi de 50 cm inaltime intre trotuar si strada, fara a jena circulatia masinilor si a pietonilor). Nu te pot ajuta cu relatii, insa stiu pe cineva care a obtinut acceptul pentru asa ceva si am acasa hartiile respective, in copie xerox.
Sa nu te apuci sa montezi nimic pana nu primesti acceptul, ca vei primi amenda de la 5 la 50 milioane. De asemenea, daca primesti acceptul, stalpii nu vor putea fi mai inalti de 50 cm la suprafata (suficient) si in numarul pe care ti-l vor comunica ei, nici macar unul in plus, fara lant intre ei etc.
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 11-10-08, 13:14   #218
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Ms frumos de reply quick! Am semn Garaj dar de pomana ca baietii nu vad.De taiat,zgariat,spart nu am de gand(inca ).Chiar ar fii o idee cu acei stalpi de care zici.
O sa fac niste poze si daca e le voi pune tot aici sa-mi dai un sfat,avandu-se in vedere ca tu lucrezi in domeniu si ai habar cum sta treaba cu legea.Multumesc inca odata pentru sfat!
SMocKey21 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 15:45   #219
pastrama

Stage 1
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 11
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Daca masina parcata iti blocheaza intrarea/iesirea din garajul/curtea ta, politia e obligata sa ia masuri. Ori ridica masina, ori dau de propietar. Asta scrie la lege.
pastrama is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 17:36   #220
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

eu am asa un gand ... ceva ce ai putea sa faci si tu ... la mine la bloc e unu care tipa mereu ca e locul lui de parcare si se cearta mereu cu lumea .. acum gandul meu este sa imi iau un cotet de dacie ... am vazut una la cet cu 6 mil sa ii fac asigurare si sa o parchez in una din masinile lui ... sa il strig sa ii dau asigurarea ... sa isi repare masina si cand se intoarce inapoi sa o lovesc iar ... si iar sa ii dau asigurarea ) eu am var care are fier vechi ... piese de schimb gasesc la el o gramada acolo ... la un punct cred ca o sa isi parcheze masinile undeva departe si nu o sa mai fie locul lui ... cam acelasi lucru poti sa faci si tu ... o investitie de 10 milioane vechi ... si incearca sa parchezi dacia intre masinile parcate la tine fata curtii ... si asta de mai multe ori )) piese ieftine , dai un PM vorbim cu varmiu ... sau poti sa o il asculti pe alex si sa o ti pe calea legala ... dar nu stiu cui ii mai pasa de lege acum
__________________
aikman is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 22:04   #221
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

momentan s-a linistit situatia,duminica am fost nevoit sa-l blochez pe un dobitoc,i-am ridicat stergatoarele si asa l-am tinut 1 zi intreaga .Sunt multumit de rezultat,in seara asta am putut intra cu masina fara probleme.Insa stau cu grija cand o sa termine si al 2-lea bloc,deci inca un rand de vecini noi-nouti )).
SMocKey21 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 12:52   #222
naiman
Subaru Driver

Stage 5
 
naiman's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 766
Member of:
[SUBARU]
[SKODA]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

parchez masina pe Lapusneanu vis-a-vis de fosta pizerie zodiac iar vineri seara am gasit-o sparta, geamu dreapta fata si mia luat detectoru fara cablu de alimentare si care era in torpedou si cea mai tare faza a fost ca politia era in apropiere si a vazut pe unu cum alerga da nu sa gandit ca sparsese vreo masina)
naiman is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 13:45   #223
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

e teroare cu astia de sparg masini .. la mine in cartier au spart masina lu unu care sta la parter ... adica au geamu la vreo 7-8 metri de masina ... au furat casetofonul , statia si un subwoofer ... tare e ca avea in masina statie de tiruri , care e destul de scumpa .... diminata am sunat la militie , au venit doi s-au uitat si au zis ca nu e de ei si au plecat ) cica trebuie sa vina altii ... a mai stat ala vreo 2 ore si au aparut altii ... a dat declaratie pagubitul cand la urma sa ii spuna ca ei nu prea au ce sa le faca , ca daca un ii prinde in fapt nu prea au ce sa le faca ) ... romania tara cele mai tari legi ) ... bag poze mai incolo ... acum sa traiasca RDS-ul
aikman is offline   Reply With Quote
Old 05-11-08, 21:21   #224
semjke

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 637
Member of:
[CHEVROLET]
[FOTO]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

mare atentie sa ne pazim mai bine masinile sa nu mai lasam nimic la vedere, ca gainarii ( asa le spun eu la hotii astia care au inventat furtul cu piatra)sa nu mai fie invitati sa ne ofere batai de cap. Am patit-o si eu numai ca au furat o sapca si un bluzon din masina, intentionez sa-mi pun o alarma pe masina folii pe spate sa nu se vada in ea(omologate) si folie de securizare pe fata. cand a fost sa fie .. a venit politia ( 2 bucati ) au bagat si ei mana in masina spargand tot geamul.. au constat ca e un geam spart si au plecat, nu merita sa-mi pun bazele prea mult in ei, se va cerceta.
semjke is offline   Reply With Quote
Old 06-11-08, 01:25   #225
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

semjke e militiaaaaaaaaaaaaaaan ahahahahahahaha
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -