Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

View Poll Results: Cum o gasiti ?
Zgariata/lovita/alte chestii urate ce tin de exterior 126 48.09%
Casetofon/chestii din interior lipsa 7 2.67%
Incuietori fortate, geamuri sparte etc. 13 4.96%
Intacta 131 50.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 262. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 19-01-08, 15:24   #181
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Am gasit masina dimineata bardaf...mi-a cazut cerul pe cap ... toata partea stanga zgariata si aripa spate infundata pana la jumatate...bara si tripla zgariate...un camion ... ceva mare...timp pierdut pe la politie astazi ... si sapt viitoare probabil alta distractie si pe la asigurari
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 20-01-08, 10:27   #182
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

daca au bulan sa ti-o fara saptamana asta ca am inteles ca sunt serviceurile full pana in februarie
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 20-01-08, 23:50   #183
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Io nush cum vo gasiti voi in general , io in principiu ma bucur macar k o gasesc )) indiferent cum
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 21-01-08, 19:11   #184
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

tare =)))) daca ma trezeam fara ea poate era mai bine ....
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-08, 00:34   #185
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Zi unde stai ca si asa imi place modelul acela de audi
CT-07-APV is offline   Reply With Quote
Old 22-01-08, 16:40   #186
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Aiurea , tocmai pe 17 m-au programat la Cardinal , dar am o problema cam grava , imi cer scuze de Offtopic dar poate vede cineva "imi scrie in bord Left/Right Headlight Dipped "si nu-mi arde faza scurta , are cineva vreo idee? nu e de la bec, si am inteles ca nici de la siguranta
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-08, 21:31   #187
xndoe

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Salut.

Iata ce am patit acum o seara: am parcat in fata unui bloc pe locul unuia. Dupa 2 ore imi gasesc aripa fata dreapta infundata, usa pe dreapta nu se mai deschide si un bilet de genul...data viitoare ti-o gasesti tractata....

Am mers la politie si am dat declaratie cum ca posesorul locului de parcare mi-a provocat pagubele ( desigur nu am nici o dovada in afara de bilet).

Credeti ca are rost sa merg mai departe cu declaratiile la politie sa-l fac pe ala sa-mi plateasca daunele?
xndoe is offline   Reply With Quote
Old 22-01-08, 22:20   #188
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Quote:
Originally Posted by xndoe View Post
Salut.

Iata ce am patit acum o seara: am parcat in fata unui bloc pe locul unuia. Dupa 2 ore imi gasesc aripa fata dreapta infundata, usa pe dreapta nu se mai deschide si un bilet de genul...data viitoare ti-o gasesti tractata....

Am mers la politie si am dat declaratie cum ca posesorul locului de parcare mi-a provocat pagubele ( desigur nu am nici o dovada in afara de bilet).

Credeti ca are rost sa merg mai departe cu declaratiile la politie sa-l fac pe ala sa-mi plateasca daunele?
Salut.

DA, e indicat sa mergi mai departe pentru ca nimeni nu are dreptul sa faca asa ceva doar pentru simplul fapt ca are nervi in momentul ala.
In primul rand, daca locul de parcare era al LUI din toate punctele de vedere, adica si legal (cu acte/autorizatie/rezervare, nu stiu cum se cheama), atunci avea obligatia sa ridice "piedica", in caz contrar se considera ca-si da acordul ca altii sa poata parca in locul lui. Deci tu nu esti vinovat cu nimic. Iar daca nu avea nici macar acte pe locul de parcare, din pacate iti va fi mai greu sa-l identifici pe autor (daca nu cumva stii deja cine e).

Nu cred ca poti rezolva problema cu ajutorul Politiei Rutiere...va trebui sa formulezi o plangere pentru "distrugere" si sa o depui la sectia de Politie in circumscriptia careia isi are domiciliul vinovatul, iar daca nu stii cine e vinovatul, poti face plangerea la sectia arondata domiciliului tau. Oricum, avand in vedere ca persoana respectiva ridica pretentii asupra unui loc de parcare, presupun ca acolo locuieste, deci stii unde sa mergi

Plangerea nu o vei putea retrage ulterior, nici nu te vei putea impaca cu vinovatul, insa poti sa incerci o conciliere prealabila cu el, ca sa nu mai faci plangere...ti-ar fi utila si tie (ar dura mai putin), si lui (scapa de dosar penal si...cu mai putini bani). Daca veti cadea de acord, iti ramane doar sa declari ca asa ai gasit masina in parcare (inventezi si tu o alta parcare din oras, dar sa fie in circumscriptia sectiei de Politie respective).

Pastreaza biletelul pana cand se rezolva totul, s-ar putea sa-l poata identifica instanta sau organul de U.P. numai pe baza verificarii de scripte

Multa bafta! Si fereste-te de conflicte directe cu el, din moment ce a avut curaj sa-ti mutileze masina in public, nu-i va fi rusine nici sa sara la bataie! Si chiar daca l-ai putea bate, nu te ajuta la nimic, eventual poti ajunge sa suporti TU consecintele legii mai rau decat el!
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 23-01-08, 09:07   #189
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

daca nu stii cine era .. o idee e sa te duci in 2 - 3 seri si sa vezi cine parcheaza masina in locul in care erai parcat tu
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 23-01-08, 12:28   #190
xndoe

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Salut.

DA, e indicat sa mergi mai departe pentru ca nimeni nu are dreptul sa faca asa ceva doar pentru simplul fapt ca are nervi in momentul ala.
In primul rand, daca locul de parcare era al LUI din toate punctele de vedere, adica si legal (cu acte/autorizatie/rezervare, nu stiu cum se cheama), atunci avea obligatia sa ridice "piedica", in caz contrar se considera ca-si da acordul ca altii sa poata parca in locul lui. Deci tu nu esti vinovat cu nimic. Iar daca nu avea nici macar acte pe locul de parcare, din pacate iti va fi mai greu sa-l identifici pe autor (daca nu cumva stii deja cine e).

Nu cred ca poti rezolva problema cu ajutorul Politiei Rutiere...va trebui sa formulezi o plangere pentru "distrugere" si sa o depui la sectia de Politie in circumscriptia careia isi are domiciliul vinovatul, iar daca nu stii cine e vinovatul, poti face plangerea la sectia arondata domiciliului tau. Oricum, avand in vedere ca persoana respectiva ridica pretentii asupra unui loc de parcare, presupun ca acolo locuieste, deci stii unde sa mergi

Plangerea nu o vei putea retrage ulterior, nici nu te vei putea impaca cu vinovatul, insa poti sa incerci o conciliere prealabila cu el, ca sa nu mai faci plangere...ti-ar fi utila si tie (ar dura mai putin), si lui (scapa de dosar penal si...cu mai putini bani). Daca veti cadea de acord, iti ramane doar sa declari ca asa ai gasit masina in parcare (inventezi si tu o alta parcare din oras, dar sa fie in circumscriptia sectiei de Politie respective).

Pastreaza biletelul pana cand se rezolva totul, s-ar putea sa-l poata identifica instanta sau organul de U.P. numai pe baza verificarii de scripte

Multa bafta! Si fereste-te de conflicte directe cu el, din moment ce a avut curaj sa-ti mutileze masina in public, nu-i va fi rusine nici sa sara la bataie! Si chiar daca l-ai putea bate, nu te ajuta la nimic, eventual poti ajunge sa suporti TU consecintele legii mai rau decat el!
Stiu cine e, e o tipa din bloc.
Am vazut-o inainte sa plec cand a iesit la balcon si mi-a strigat sa mut masina de pe locul ei.

Problema mare e ca nu am nici o dovada ca EA mi-ar fi facut ceva la masina.
E doar o banuiala pe baza biletului in care scrie ca data viitoare imi voi gasi masina tractata.

Intre timp tipa a facut si ea declaratie la politie in care sustine ca nu i-a facut nimic masinii. In plus, in declaratia ei scrie ca un echipaj de politie a incercat sa o ajute in sensul ca m-au cautat prin statie pt a lua legatura cu mine sa vin sa-mi mut masina. De asemenea, politistii i-au dat un numar de telefon de la tractari ( probabil de aici si biletul ).

Crezi ca am vreo sansa sa merg mai departe tinand cont de faptul ca in afara de bilet si de faptul ca a iesit la balcon si a tipat la mine sa-mi mut masina nu am alte dovezi care sa o incrimineze? Daca tipa aduce un martor ( poate chiar pe politisti) care sa sustina ca nu mi-a atins masina?

Ce se intampla mai departe la politie, i se deschide tipei dosar penal, cum se finalizeaza totusi cazul...in instanta?

Multumesc.
xndoe is offline   Reply With Quote
Old 23-01-08, 12:41   #191
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Quote:
Originally Posted by xndoe View Post
Stiu cine e, e o tipa din bloc.
Am vazut-o inainte sa plec cand a iesit la balcon si mi-a strigat sa mut masina de pe locul ei.

Problema mare e ca nu am nici o dovada ca EA mi-ar fi facut ceva la masina.
E doar o banuiala pe baza biletului in care scrie ca data viitoare imi voi gasi masina tractata.

Intre timp tipa a facut si ea declaratie la politie in care sustine ca nu i-a facut nimic masinii. In plus, in declaratia ei scrie ca un echipaj de politie a incercat sa o ajute in sensul ca m-au cautat prin statie pt a lua legatura cu mine sa vin sa-mi mut masina. De asemenea, politistii i-au dat un numar de telefon de la tractari ( probabil de aici si biletul ).

Crezi ca am vreo sansa sa merg mai departe tinand cont de faptul ca in afara de bilet si de faptul ca a iesit la balcon si a tipat la mine sa-mi mut masina nu am alte dovezi care sa o incrimineze? Daca tipa aduce un martor ( poate chiar pe politisti) care sa sustina ca nu mi-a atins masina?

Ce se intampla mai departe la politie, i se deschide tipei dosar penal, cum se finalizeaza totusi cazul...in instanta?

Multumesc.
Faptele negative nu se probeaza....nu exista notiunea de a dovedi ca un lucru NU S-A INTAMPLAT. In schimb tu poti dovedi cine e autorul, iar dovada e la tine in mana fa-ti o copie xerox dupa bilet, pune originalul bine, iar in caz de nevoie (daca faci plangere) adu la politie si copia dupa bilet, ca sa faca o comparatie intre scrisul din bilet si scrisul ei.
Tu n-ai aratat inca biletelul la Politie?
Mare atentie, nu le arata originalul! S-ar putea sa "aiba nevoie de el la dosar" si nu-l mai vezi! Originalul il predai doar pe baza de proces verbal, dar nu la orice tablagiu, ci atunci cand vei da declaratie la sectie, daca va fi cazul.
Intereseaza-te cu cine umbla tipa aia, sot, amant, frate....poate nu a venit ea sa-ti loveasca masina, ci a trimis pe altcineva.
Intreaba si vecinii de la parter/et. I, s-ar putea sa fi vazut ceva...
In instanta se va ajunge daca faci plangere pentru distrugere....si daca va fi identificat autorul. Altfel ramane un simplu A/N la sectie...dar e imposibil sa nu dovedesti cine a fost vorba lui Psycho, afli cine parcheaza acolo si cine "i-o parcheaza" don'soarei respective.
Ai uitat sa ne spui daca locul de parcare era revendicat pe o baza legala.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 23-01-08, 12:42   #192
sp!der

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Salut.

DA, e indicat sa mergi mai departe pentru ca nimeni nu are dreptul sa faca asa ceva doar pentru simplul fapt ca are nervi in momentul ala.
In primul rand, daca locul de parcare era al LUI din toate punctele de vedere, adica si legal (cu acte/autorizatie/rezervare, nu stiu cum se cheama), atunci avea obligatia sa ridice "piedica", in caz contrar se considera ca-si da acordul ca altii sa poata parca in locul lui. Deci tu nu esti vinovat cu nimic. Iar daca nu avea nici macar acte pe locul de parcare, din pacate iti va fi mai greu sa-l identifici pe autor (daca nu cumva stii deja cine e).

Nu cred ca poti rezolva problema cu ajutorul Politiei Rutiere...va trebui sa formulezi o plangere pentru "distrugere" si sa o depui la sectia de Politie in circumscriptia careia isi are domiciliul vinovatul, iar daca nu stii cine e vinovatul, poti face plangerea la sectia arondata domiciliului tau. Oricum, avand in vedere ca persoana respectiva ridica pretentii asupra unui loc de parcare, presupun ca acolo locuieste, deci stii unde sa mergi

Plangerea nu o vei putea retrage ulterior, nici nu te vei putea impaca cu vinovatul, insa poti sa incerci o conciliere prealabila cu el, ca sa nu mai faci plangere...ti-ar fi utila si tie (ar dura mai putin), si lui (scapa de dosar penal si...cu mai putini bani). Daca veti cadea de acord, iti ramane doar sa declari ca asa ai gasit masina in parcare (inventezi si tu o alta parcare din oras, dar sa fie in circumscriptia sectiei de Politie respective).

Pastreaza biletelul pana cand se rezolva totul, s-ar putea sa-l poata identifica instanta sau organul de U.P. numai pe baza verificarii de scripte

Multa bafta! Si fereste-te de conflicte directe cu el, din moment ce a avut curaj sa-ti mutileze masina in public, nu-i va fi rusine nici sa sara la bataie! Si chiar daca l-ai putea bate, nu te ajuta la nimic, eventual poti ajunge sa suporti TU consecintele legii mai rau decat el!
1. E legal sa-ti montezi "piedica" ?
Ne poti da un link unde specifica asta in legislatie?

2. "Plangerea nu o vei putea retrage ulterior, nici nu te vei putea impaca cu vinovatul, insa poti sa incerci o conciliere prealabila cu el, ca sa nu mai faci plangere...ti-ar fi utila si tie (ar dura mai putin), si lui (scapa de dosar penal si...cu mai putini bani)."

In ce conditii se deschide dosar penal? Cine hotarasete asta? Daca sa zicem mi-am lovit masina la am boala pe unu pot merge la politie sa declar ca ala mi-a lovit masina. Mai spun ca m-a amenintat si alte chestii si-l fericesc cu un dosar penal. Chiar se poate face asta? Ce risc eu la faza asta?

3."Daca veti cadea de acord, iti ramane doar sa declari ca asa ai gasit masina in parcare (inventezi si tu o alta parcare din oras, dar sa fie in circumscriptia sectiei de Politie respective)."

Asta nu inseamna fals in declaratii si posibile probleme cu politia?
sp!der is offline   Reply With Quote
Old 23-01-08, 12:53   #193
xndoe

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Faptele negative nu se probeaza....nu exista notiunea de a dovedi ca un lucru NU S-A INTAMPLAT. In schimb tu poti dovedi cine e autorul, iar dovada e la tine in mana fa-ti o copie xerox dupa bilet, pune originalul bine, iar in caz de nevoie (daca faci plangere) adu la politie si copia dupa bilet, ca sa faca o comparatie intre scrisul din bilet si scrisul ei.
Tu n-ai aratat inca biletelul la Politie?
Mare atentie, nu le arata originalul! S-ar putea sa "aiba nevoie de el la dosar" si nu-l mai vezi! Originalul il predai doar pe baza de proces verbal, dar nu la orice tablagiu, ci atunci cand vei da declaratie la sectie, daca va fi cazul.
Intereseaza-te cu cine umbla tipa aia, sot, amant, frate....poate nu a venit ea sa-ti loveasca masina, ci a trimis pe altcineva.
Intreaba si vecinii de la parter/et. I, s-ar putea sa fi vazut ceva...
In instanta se va ajunge daca faci plangere pentru distrugere....si daca va fi identificat autorul. Altfel ramane un simplu A/N la sectie...dar e imposibil sa nu dovedesti cine a fost vorba lui Psycho, afli cine parcheaza acolo si cine "i-o parcheaza" don'soarei respective.
Ai uitat sa ne spui daca locul de parcare era revendicat pe o baza legala.
Da, are autorizatie pe locul de parcare ( confor declaratiei ei+ copiei xerox atasata la dosar) insa am declarat ca nu am vazut atunci cand am parcat ca locul era "inscriptionat".

Desigur ca la politie am atasat copie xerox dupa bilet. E calar ca ea la scris, asta e recunoscut in declaratie.

Acum ma gandesc la alta ipoteza: daca asa cum spui tu, a pus pe cineva sa-mi loveasca masina. Ea se disculpa astfel? Si cum se identifica faptasul in cazul asta?
xndoe is offline   Reply With Quote
Old 23-01-08, 13:06   #194
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Quote:
Originally Posted by sp!der View Post
1. E legal sa-ti montezi "piedica" ?
Ne poti da un link unde specifica asta in legislatie?

2. "Plangerea nu o vei putea retrage ulterior, nici nu te vei putea impaca cu vinovatul, insa poti sa incerci o conciliere prealabila cu el, ca sa nu mai faci plangere...ti-ar fi utila si tie (ar dura mai putin), si lui (scapa de dosar penal si...cu mai putini bani)."

In ce conditii se deschide dosar penal? Cine hotarasete asta? Daca sa zicem mi-am lovit masina la am boala pe unu pot merge la politie sa declar ca ala mi-a lovit masina. Mai spun ca m-a amenintat si alte chestii si-l fericesc cu un dosar penal. Chiar se poate face asta? Ce risc eu la faza asta?

3."Daca veti cadea de acord, iti ramane doar sa declari ca asa ai gasit masina in parcare (inventezi si tu o alta parcare din oras, dar sa fie in circumscriptia sectiei de Politie respective)."

Asta nu inseamna fals in declaratii si posibile probleme cu politia?
1. E legal sa-ti montezi "piedica", nu o montezi tu personal ci Primaria sectorului tau (sau Consiliul Local, nu stiu sigur), dupa ce platesti in prealabil o suma ca sa-ti rezervi locul de parcare. Stiu ca se plateste anual, dar nu stiu cum si in ce conditii.

2.Sunt unele infractiuni pentru care iti poti retrage plangerea (care se cheama plangere prealabila in aceste cazuri), de exemplu furt intre rude apropiate, abuz de incredere, lovire etc. Insa in cele mai multe cazuri, dosarul penal se creeaza pe baza unei plangeri care are rol de sesizare, de aducere la cunostinta organelor de politie despre o fapta penala...in cazul distrugerii, plangerea nu o mai poti retrage, odata depusa.
Dosarul penal nu inseamna plangerea ta + pagube = condamnare. Dosarul penal ia nastere odata cu plangerea ta, insa presupune niste cercetari, in prima faza la Politie, apoi la Parchet si in final, daca procurorul hotaraste, dupa caz, trimite dosarul la judecatorie...sau nu. Poti sa faci plangere impotriva oricui, insa daca nu exista suficiente probe sa sustina plangerea ta, nu va fi gasit vinovat.
In schimb, daca exista probe ca tu ai mintit cu rea-credinta, vei fi cercetat pentru denuntare calomnioasa.

3.Da, asta inseamna fals in declaratii, insa eu am sugerat asta in ideea ca nu mai face plangere penala, ci doar o sesizare la politie ca si-a gasit masina vandalizata, in vederea obtinerii autorizatiei de reparatie. Nu va cerceta nimeni nimic, se creeaza un dosar si se solutioneaza in 2-3 saptamani cu A/N, poate in cel mai bun caz vor veni sa intrebe 2-3 vecini care in mod sigur nu vor sti nimic. La final, va obtine autorizatia respectiva.
Nu e neaparat nevoie sa aleaga o alta parcare, insa daca se impaca cu don'soara de care spunea, si daca la politie declara exact parcarea unde s-a intamplat, in mod sigur politistii vor ajunge la ea, ca probabil acum deja stiu si vecinii, au auzit unul de la altul etc. si atunci degeaba s-au impacat, ca oricum ii va face rau cu sesizarea.
Acum nu mai e cazul, deja politia a fost sesizata cu altceva. Nu mai poate sa aleaga o alta parcare.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 23-01-08, 13:13   #195
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Quote:
Originally Posted by xndoe View Post
Da, are autorizatie pe locul de parcare ( confor declaratiei ei+ copiei xerox atasata la dosar) insa am declarat ca nu am vazut atunci cand am parcat ca locul era "inscriptionat".

Desigur ca la politie am atasat copie xerox dupa bilet. E calar ca ea la scris, asta e recunoscut in declaratie.

Acum ma gandesc la alta ipoteza: daca asa cum spui tu, a pus pe cineva sa-mi loveasca masina. Ea se disculpa astfel? Si cum se identifica faptasul in cazul asta?
Se disculpa ea, dar tot ea va trebui sa dea cu subsemnatu', si nu cred ca va "da in gat" pe cel care a facut asta pentru ea.
Sunt multe ipoteze, ea ar putea fi cercetata pentru instigare etc.
Daca ea a scris biletul, e clar, are legaturi cu loviturile de pe masina ta. Fa plangerea aia pentru distrugere si lasa-i pe politisti sa rezolve. Va recunoaste intr-un final, mai ales ca e femeie.
Cat despre piedica, daca nu era ridicata cand parcarea era goala, inseamna ca si-a dat acordul ca altcineva poate parca acolo.
Nu te mai chinui sa te scuzi tu ca "n-ai vazut", "nu stiai" de parcare ca e rezervata...tu n-ai savarsit nici macar o fapta de natura contraventionala, ea a savarsit o fapta penala, nu vezi ca incearca sa-ti inchida gura? Politistii nu au nevoie de un dosar in plus, de-asta incearca sa te "fenteze", insa chiar daca i-ai ocupat locul de parcare cu rea-vointa, ea avea la dispozitie alta varianta, sa sune la Primarie, nu sa-ti distruga masina!
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -