Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 19-09-11, 17:58   #901
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Accidente în Neamţ

Azi la iesirea din Cracaoani spre Tg Neamt in serpentinele alea 2 golfuri s-au botit urat... unu avea LEX la nr si altu TUD (parca) si ambele erau de NT, gri, break-uri.
__________________
Burn rubber, not your soul
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 12:20   #902
Mht'u

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 712
Default Re: Accidente în Neamţ

http://observator.a1.ro/social/Preot...lii_46083.html


Se grabea...avea 170 km/h..acolo i se blocase kilometrajul.Vorbea la telefon, la scapat si cand s-a aplecat dupa el s-a dus cu tot cu telefon....Parca il aud cand imi spunea sa ma port frumos, sa fac rugaciuni, cand mia sfintit masina...
Mht'u is offline   Reply With Quote
Old 03-10-11, 15:47   #903
1.9Diesel

Stage 5
 
1.9Diesel's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 445
Default Re: Accidente în Neamţ

Quote:
Originally Posted by Mht'u View Post
http://observator.a1.ro/social/Preot...lii_46083.html


Se grabea...avea 170 km/h..acolo i se blocase kilometrajul.Vorbea la telefon, la scapat si cand s-a aplecat dupa el s-a dus cu tot cu telefon....Parca il aud cand imi spunea sa ma port frumos, sa fac rugaciuni, cand mia sfintit masina...
Avea cumva numarul DOR ? la golf?
1.9Diesel is offline   Reply With Quote
Old 03-10-11, 16:04   #904
Mht'u

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 712
Default Re: Accidente în Neamţ

Quote:
Originally Posted by 1.9Diesel View Post
Avea cumva numarul DOR ? la golf?
aaa...nu stiu sigur... parca da



PS:Un admin sa corecteze postul de mai sus unde am scris "mia"
Mht'u is offline   Reply With Quote
Old 09-10-11, 17:30   #905
Eu_Paco

Stage 1
 
Eu_Paco's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 24
Default Re: Accidente în Neamţ

Aseara un peugeot 206 visiniu sau rosu inchis venind dinspre 1mai, la trecerea de pietoni de pe bulevardu` Traian, respectiv cea dinaintea sensului giratoriu de la spital, a luat din plin semaforul amplasat pe mijlocul strazii, dupa care s-a sustras de la locu` faptei, lasand "victima" imprastiata pe asfaltu` rece si umed
Eu_Paco is offline   Reply With Quote
Old 09-10-11, 19:10   #906
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Accidente în Neamţ

Condoleante familiei "Semafor"
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 09-10-11, 20:06   #907
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Accidente în Neamţ

Quote:
Originally Posted by Eu_Paco View Post
Aseara un peugeot 206 visiniu sau rosu inchis venind dinspre 1mai, la trecerea de pietoni de pe bulevardu` Traian, respectiv cea dinaintea sensului giratoriu de la spital, a luat din plin semaforul amplasat pe mijlocul strazii, dupa care s-a sustras de la locu` faptei, lasand "victima" imprastiata pe asfaltu` rece si umed
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 17-10-11, 05:46   #908
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Accidente în Neamţ

Quote:
Originally Posted by Eu_Paco View Post
Aseara un peugeot 206 visiniu sau rosu inchis venind dinspre 1mai, la trecerea de pietoni de pe bulevardu` Traian, respectiv cea dinaintea sensului giratoriu de la spital, a luat din plin semaforul amplasat pe mijlocul strazii, dupa care s-a sustras de la locu` faptei, lasand "victima" imprastiata pe asfaltu` rece si umed
Era semafor mobil parca.....fugise de acasa.... nu pricep de ce e pus acolo ca mai mult incurca decat descurca....ori semafor, ori sens giratoriu...
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-11, 19:52   #909
Andrei M

Stage 5
 
Andrei M's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,419
Default Re: Accidente în Neamţ

http://observator.a1.ro/social/Fetit...ina_47419.html

Last edited by Andrei M; 22-10-11 at 19:56.
Andrei M is offline   Reply With Quote
Old 22-10-11, 20:06   #910
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente în Neamţ

aseara a fost...in fata scolii...tanarul era defapt un tigan, nu asta conteaza ca i se putea intampla oricui...trecerea aia de pietoni ca multe altele nu sunt iluminate cum trebuie...sa speram ca o sa se i-a masurim, dar cred ca la anul cand va fi campania electorala
__________________
F*ck new model cars...I'm riding old school!!!


my mk3 under construction



ID Mess: mk3vip

Last edited by valyh; 22-10-11 at 20:17.
valyh is offline   Reply With Quote
Old 22-10-11, 21:02   #911
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Accidente în Neamţ

Sa pricep ca masina lui nu era dotata cu faruri si cu sistem de franare? Eu nu pricep un lucru, ori e ghiolban chior si nu vede pietonii ori nu stie sa conduca....
__________________
23UNU'. 23ALTU'
Pentru alte optiuni apasati tasta 2
Ford Fiesta mk6 1.4 16v 80hP 2003 https://forum.4tuning.ro/121-masina-m...6-1-4-16v.html
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-11, 21:04   #912
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente în Neamţ

e total aiurea trecerea aia...ai faruri la masina dar nu prea se observa ceva...sincer!
valyh is offline   Reply With Quote
Old 22-10-11, 23:22   #913
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Exclamation Re: Accidente în Neamţ

Quote:
Originally Posted by valyh View Post
e total aiurea trecerea aia...ai faruri la masina dar nu prea se observa ceva...sincer!
Daca nu se observa mare lucru , reduci viteza pana la evitarea oricarui pericol si sporesti atentia ...corect ?


Quote:
Originally Posted by don_eduardo37 View Post
Sa pricep ca masina lui nu era dotata cu faruri si cu sistem de franare? Eu nu pricep un lucru, ori e ghiolban chior si nu vede pietonii ori nu stie sa conduca....
Putea sa aiba mama sistemului de franare si in loc de faruri sa aibe nocturna , daca "racerul" avea 80km/h , dupa cum au spus in reportaj , cum putea el sa evite accidentul ?
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 10:36   #914
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Red face Re: Accidente în Neamţ

E frumos cum gonim pe strazile din oras cu 80km/h, hai, inteleg, 50-60, ai semafoare, treceri de pietoni, mai reduci viteza.....80? Racer? Vroiai de fapt sa spui "rracer", e o mare tampenie soferia din ziua de azi....tocmai am avut traseul si m-a picat domnul militian, maine merg in audienta insa vorbin de pericole la volan.....cum poti da permisul unui vitezoman care spulbera tot in fata sau unui amortit care iti opreste motorul la o trecere de pietoni blocand circulatia..... oricum rracerul nostru in culpa cred ca e una din cele 2 cazuri....
De curiozitate ce masina avea? Dacia si era pe cale sa se rupa daca pisca frana din timp?
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 12:00   #915
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Accidente în Neamţ

Quote:
Originally Posted by valyh View Post
e total aiurea trecerea aia...ai faruri la masina dar nu prea se observa ceva...sincer!
Da asa e ,am trecut de mai multe ori prin Targ noaptea si chiar is aiurea unele treceri de pietoni d ela voi

Quote:
Originally Posted by don_eduardo37 View Post
Sa pricep ca masina lui nu era dotata cu faruri si cu sistem de franare? Eu nu pricep un lucru, ori e ghiolban chior si nu vede pietonii ori nu stie sa conduca....
Poate sa fie dotata cu mama sistemului de franare,daca pietonul e imbecil si iti sare in fata aia esti.Am patit de multe ori sa imi sara in fata ca da el are trecere!!
Sau la semafor,cand s-a facut verde a si plecat pe loc.Daca chiar tii la viata ta,si vrei sa te protejezi te asiguti de mai multe ori cand treci o strada,nu calci ca tampitul ca ai zebra.

Nu zic ca soferul nu e vinovat,dar consider ca si pietonul are o mare parte din vina.

Quote:
Originally Posted by stefan_88 View Post
Putea sa aiba mama sistemului de franare si in loc de faruri sa aibe nocturna , daca "racerul" avea 80km/h , dupa cum au spus in reportaj , cum putea el sa evite accidentul ?
Hai sa fim seriosi Stefan,tu nu ai mers niciodata mai mult de 80 prin oras?

Cand e sa o trai o tragi,dar eu vad mai vinovati pietonii decat soferul!
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -