Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 05-07-07, 19:19   #361
dangti16v
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
dangti16v's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 506
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

Bravo de trei ori si Felicitarile mele lui Ghici....sunt un fan Oltcit inrait!!!
dangti16v is offline   Reply With Quote
Old 06-07-07, 10:12   #362
Cristi34

Stage 1
 
Cristi34's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Member of:
[VW]
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

Bucuresteni ofticosi, nu au bani de o acadea dar se dau mari.Tine-o tot asa ghici si bafta
Cristi34 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-07, 10:47   #363
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

Salutare!
O intrebare la domniile voastre: Cine lucreaza cu fibra in Piatra Neamt sa-mi faca si mie un spoiler fata la BMW?
Asta noapte l-am facut praf aproape de Focsani, intr-un nenorocit de iepure. Si abia revopsisem masina.....
Si un nr. de tel. a celui care se ocupa daca imi puteti da, v-as fi recunoscator
Merci!
__________________
Chevrolet V210
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 06-07-07, 14:30   #364
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

Quote:
Originally Posted by nt98adu View Post
Salutare!
O intrebare la domniile voastre: Cine lucreaza cu fibra in Piatra Neamt sa-mi faca si mie un spoiler fata la BMW?
Asta noapte l-am facut praf aproape de Focsani, intr-un nenorocit de iepure. Si abia revopsisem masina.....
Si un nr. de tel. a celui care se ocupa daca imi puteti da, v-as fi recunoscator
Merci!
Alin daca se baga ...dar nu stiu exact ..in rest nu recomand...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 08-07-07, 00:40   #365
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

pfoi..e najpa treaba cu fibra la noi...k is f putini kre fac..si nu`s cunoscuti.. si dgeaba te duci la unu care face fibra...dak lucreaza najpa.. k iti tre oleac(mai mult) de meserie k sa`ti iese bine o piesa... sa speram k pe viitor va fi mai bine si la noi!
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 08-07-07, 18:41   #366
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

Am rezolvat pb. Ma costa 160ron unul identic cu ce am avut. Tocmai la Tg. Jiu am gasit firma care face asa ceva.
Se observa ca in P. Neamt vor mai trece ceva ani, pana sa gasesti ceva in afara de stopuri, faruri si esapamente, care de fapt acum se gasesc pe toate drumurile!
Toata lumea se ocupa de xenoane si angel-eyes, eleroane care de care mai ,,misto" si alte gadgeturi de 2 lei.

Last edited by nt98adu; 08-07-07 at 18:44.
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 08:41   #367
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

Nu e vina celor care vand, asta se cere si eu sunt mirat, dar asa e. Dar oricum ar fi, sa stii ca nici in Germania nu gasesti pt modelele mai speciale spoilere pe stoc. Doar de la Rieger cate ceva, restul producatorilor au matrita si executa doar la comanda.
johnson is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 08:48   #368
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default

Ai dreptate, dar cand ai nevoie de ceva, te astepti sa gasesti in orasul tau.
Plus de asta, tinand cont de faptul ca nu sunt originale ci adaptate ingenios, sincer, ma asteptam sa gasesc fusta Opel Vectra fata cf. pozei anexate.



Acum, daca cineva ar comercializa tot felul de kituri ext. fii sigur ca multi si-ar monta. Ca cele mai multe le-ai vedea pe Dacii, asta este alta treaba. E riscant sa cumperi un kit dupa o poza pe care o vezi pe un topic, pt. ca s-ar putea sa ai surprize la montaj si cunosc multe cazuri. Am patit-o si eu cu kitul de Cielo cand in prima faza mi-au trimis cei de la Daewoo 2 praguri de stanga.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	prelungire_fata_vectra__96_828.jpg
Views:	77
Size:	23.0 KB
ID:	300939  

Last edited by Ali_ump; 09-07-07 at 10:20.
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 09:05   #369
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

Eu comercializez toata gama de kituri, dar cu livrare 2-8 saptamani, functie de gradul de unicitate al modelului ales. Ca sa ai pe stoc asa cum zici tu, trebuie bagati ceva bani si sa ai distributie in toata tara. Si lumea nu isi monteaza, chiar daca au de unde cumpara si nu costa o avere, pt ca vezi doamne le atinge in prima groapa si s-a dus investitia de 300 euro...
In schimb, nu sta pe ganduri cand se hotaraste sa-si faca tuning optic si isi pune niste smenuri de stopuri clare facute prin China
johnson is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 09:18   #370
Bogdan_Irimia

Stage 3
 
Bogdan_Irimia's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 90
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

Buna ziua.
Al doilea post sau al doilea reply pe forum.
Scurta introducere daca se poate si apoi mai vedem noi.
Nume: Bogdan
Varsta:24
Origine:tzaran
Interese:nuntile din anul curent ale vedetelor din piatra neamt
Masini: VW polo 1.9D 2003 67 cp
Ford Ka 1.3 2001 dracu stie cati cai are
BMW M5 E39 2001 5.0l 400 cp (cu planuri de a fixa un superchager si a impinge 500 de cp).
Viteza maxima atinsa: 260 km/h iar acum 5 ore in drum spre casa de la servici, la o scurta intrecere cu un BMW330 supercharged, 220 km/h.

Sper sa avem ce discuta si ma bucur ca am gasit forumul..
Bogdan_Irimia is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 09:41   #371
EDC_cip

Stage 5
 
EDC_cip's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 794
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[RENAULT]
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

bine ai venit printre noi si te asteptam la intalniri
EDC_cip is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 09:48   #372
Bogdan_Irimia

Stage 3
 
Bogdan_Irimia's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 90
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

sincer abia astept, dar nu sunt sigur cand voi fi in piatra neamt. posibil la sfarsitul lunii sau in luna august.as fi venit si diseara daca nu era distanta de 3000 de km. sper totusi sa ajung cu bine si sa discutam motoare.am o ruda care lucreaza la un mustang de prin 67 si cu putin ajutor poate isi va termina si el proiectul pana atunci si vom amplifica situatia.
Bogdan_Irimia is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 10:23   #373
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default

Quote:
Originally Posted by Bogdan_Irimia View Post
Buna ziua.
Al doilea post sau al doilea reply pe forum.
Scurta introducere daca se poate si apoi mai vedem noi.
Nume: Bogdan
Varsta:24
Origine:tzaran
Interese:nuntile din anul curent ale vedetelor din piatra neamt
Masini: VW polo 1.9D 2003 67 cp
Ford Ka 1.3 2001 dracu stie cati cai are
BMW M5 E39 2001 5.0l 400 cp (cu planuri de a fixa un superchager si a impinge 500 de cp).
Viteza maxima atinsa: 260 km/h iar acum 5 ore in drum spre casa de la servici, la o scurta intrecere cu un BMW330 supercharged, 220 km/h.

Sper sa avem ce discuta si ma bucur ca am gasit forumul..
Salutare ....Bun venit pe forum !!!

Quote:
Originally Posted by Bogdan_Irimia View Post
sincer abia astept, dar nu sunt sigur cand voi fi in piatra neamt. posibil la sfarsitul lunii sau in luna august.as fi venit si diseara daca nu era distanta de 3000 de km. sper totusi sa ajung cu bine si sa discutam motoare.am o ruda care lucreaza la un mustang de prin 67 si cu putin ajutor poate isi va termina si el proiectul pana atunci si vom amplifica situatia.
Dar unde esti momentan??Mustangul e in oras la noi?
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 10:37   #374
Bogdan_Irimia

Stage 3
 
Bogdan_Irimia's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 90
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

eu sunt in londra momentan, iar mustangul e al unui verisor de-al meu ce e politist. deocamdata e in garaj si se lucreaza la el.intr-un garaj(personal) in darmanesti. a fost hard top dar cand am fost acasa in decembrie, deja il facuse cabrio si ii pusese un motor de 5.0 l pe el. nu mai retin exact ce masina a avut ca donator. deocamdata baiatul conduce un audi 80 si are nr NT10MAY. E gabor si s-ar putea sa-l stiti.A mai cumparat un ford(ex police car in states) si avea nevoie de instalatia electrica dar tocmai acum mi-am adus aminte.
A facut multe modificari la caroserie si va fi o masina superba cand va fi gata.
Bogdan_Irimia is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 10:41   #375
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

Quote:
Originally Posted by Bogdan_Irimia View Post
eu sunt in londra momentan, iar mustangul e al unui verisor de-al meu ce e politist. deocamdata e in garaj si se lucreaza la el.intr-un garaj(personal) in darmanesti. a fost hard top dar cand am fost acasa in decembrie, deja il facuse cabrio si ii pusese un motor de 5.0 l pe el. nu mai retin exact ce masina a avut ca donator. deocamdata baiatul conduce un audi 80 si are nr NT10MAY. E gabor si s-ar putea sa-l stiti.A mai cumparat un ford(ex police car in states) si avea nevoie de instalatia electrica dar tocmai acum mi-am adus aminte.
A facut multe modificari la caroserie si va fi o masina superba cand va fi gata.
Foarte tare ...banuiesc ca o sa vina pe la intalniri chiar daca e politist nu? Stiam io ceva de un mustang....auzisem ...dar nimic concret si uite ca acum se confirma....
Ai niste poze cu masina ta ...a lui sau inca nu se scoate la lumina proiectul?
Stiu masina lui ...si pe el dar poate doar din vedere...intra cumva pe forum la noi??
In sfarsit poate si Neamtul sa se prezinte la un salon de tuning ...cu ceva frumos sper...banuiesc ca o sa vina cu noi ...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -