Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 27-12-07, 08:22   #1201
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Sarbatori fericite la toata lumea!!! LA MULTI ANI !!!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 12:10   #1202
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Nu imi raspundeti si mie la post anterior?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 14:04   #1203
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Ieri am vazut ca s-a deschis oficial si telescaunul, dar tunurile de zapada artificiala inca nu sunt puse in functiune si cum a nins destul de putin, nu e de dat cu skiurile sau placa. Desi ca sa-ti faci pofta merge cat de cat, iar drumul de acces il gasesti facand dreapta de la parcul zoo si tot inainte la deal. Cum vii din Roman, faci drepta prin spate la Hotel Ceahlau, cu directia stadion
johnson is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 22:11   #1204
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Am inteles, multumesc mult Johnson. Deci cu alte cuvinte nu prea e acum de venit de la roman k sa ma dau pe partie ...sa speram k mai incolo sa fie putin ...si k sa inteleg perfect...urc sus pe langa parcul Zoo, trec de colibe la haiduci..urc pana sus si pe acolo dau de partie, nu? ms mult anticipat.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 22:34   #1205
GHICI

Stage 3
 
GHICI's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 125
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

mio luat carnetu ) si procesul verbal cum era normal a fost completat de un militian din Piatra Neamt care a scis acolo ca data de intocmire 05.01.2007 si a suspendat carnetu pentru fapta comisa cu un an mai tarziu 05.01.2007 un fel de "Prezicatoare mica" e militzianu asta stia el cu un an inainte ca am sa fac o depasire neregulamentara )
si oricum incepusem depasirea cu mult inaintea trecerii de pietoni ...pe linie intrerupta deci cam miroase a abuz ce sa fac soarta ....mai sunt si militieni pe strada
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	proces verbal.jpg
Views:	128
Size:	5.29 MB
ID:	419643  
GHICI is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 23:03   #1206
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by GHICI View Post
mio luat carnetu ) si procesul verbal cum era normal a fost completat de un militian din Piatra Neamt care a scis acolo ca data de intocmire 05.01.2007 si a suspendat carnetu pentru fapta comisa cu un an mai tarziu 05.01.2007 un fel de "Prezicatoare mica" e militzianu asta stia el cu un an inainte ca am sa fac o depasire neregulamentara )
si oricum incepusem depasirea cu mult inaintea trecerii de pietoni ...pe linie intrerupta deci cam miroase a abuz ce sa fac soarta ....mai sunt si militieni pe strada
da`i in judecata...nu sta..!
app ms k de cand cautam un porces verbal sa`l vad si eu k m`am contrazis cu cineva legat de o rubrica din el
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 23:55   #1207
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

men, pare rau pentru patania ta...dar tu ghici? care esti prieteni cu gaborii...nu ai reusit si tu sa ii dai de un ceai acolo? mi se pare penala faza, ca toate defapt care le fac politistii...mult succes la redobandire (dak se mai da, nu stiu xact)
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 09:20   #1208
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Daca scrie 05.01.2007, du-te si cereti permisul inapoi, caci e justificat ca dupa 1an sa nu mai fie valabil. Procesul verbal e lovit de nulitate, daca apare aceasta data peste tot inclusiv pe dovada de circulatie. Daca e asa, nu da nimanui procesul verbal sa nu cumva sa scrie peste 05.01.2008.

Poti castiga!


A doua oara i-a scapat 05.01.2008. Nu prea ai ce face. Urata treaba.

Last edited by nt98adu; 06-01-08 at 09:23.
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 09:19   #1209
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 960
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

colegule, dupa cum se vede pe procesul-verbal, data intocmirii este diferita de cea a savarsirii faptei si mai mult, e cu un an inainte. aceasta este o cauza de nulitate absoluta. in termenul de 15 zile de la aducerea la cunostinta, adica pana pe 20.01.2008, depune o plangere la politie prin care ceri anularea acestui proces-verbal invocand ceea ce am subliniat mai sus. instanta iti va da castig de cauza fara drept de apel. iar despre permis, masura se suspenda daca depui plangere, deci vei putea circula fara probleme pana la solutionarea cauzei de catre instanta, care 100% iti va fi favorabila avand in vedere conditiile date. totusi cred ca e nevoie sa ceri eliberarea unei dovezi. bafta!
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 15:29   #1210
GHICI

Stage 3
 
GHICI's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 125
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

de acu gata s-a deschis sezonu de vanatoare la GHICI ) deja azi am fost oprit de doua ori in trafic sa ma intrebe de ce am geamuri fumurii si alte chesti de astea )
daca ma pun in gura cu ei asta e )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ziarmic.jpg
Views:	146
Size:	823.4 KB
ID:	420727  
GHICI is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 16:54   #1211
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

In ce ziar a aparut chestia asta?

Poti fi sigur ca de acum esti luat in colimatoriu si indiferent ce ai face, tot te vor opri. Fii foarte atent in trafic.
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 16:59   #1212
GHICI

Stage 3
 
GHICI's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 125
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

in colimator ) e putin zis ...gata de acu ma amendeaza si ca pieton zice ca nu pastram distantza fatza de pietonul din fatza ) ..ce sa fac eu m'am saturat sa tot ma opreasca "militia" si sa se uite la mine "cersind" mita ....sa se mai duca in colo...nu fac greseli majore , nu beau niciodata , nu trec pe rosu nu fac accidente si conduc de atatia ani zi de zi .....mam saturat sa tot le indur toate nesimtirile ....pana acum ziceam ca tot ce se intampla rau in tara asta este din cauza mea , a ta si a tuturor celor care tac si accepta situatia....EU NU MAI VREAU SA FIU VINOVAT DE TOT CACATU DIN TARA ASTA gata m'am saturat ...care vrea sa fie vinovat ...treaba lui eu gata nu mai inghit ..ce o sa imi faca sa ma impuste ???? ..... nu au ce sa imi faca decat sa se ia auirea de mine
GHICI is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 17:45   #1213
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Am avut aceeasi pb. prin 2002, pt. simplu motiv ca am cumparat o masina si am facut imprudenta sa pastrez numerele de imatriculare NT- 04- FVY. Timp de 1 an de zile m-au oprit tot timpul pt. diverse motive, pana cand s-au convins toti ca nu mai apartine vechiului proprietar. Si asta pe toata raza judetului. Ulterior am aflat de la un amic ,,militian" ca masina fusese data in urmarire pt. simplu motiv ca proprietarul circula beat la volan, fara acte, fara asigurare, drept pt. care avea dosar penal. Cel putin, la sfarsitul anului respectiv, am dat masina sotiei sa o conduca ea si tot se uitau chioras. Cred ca abia atunci au sesizat ca nu mai e cazul sa ma opreasca.

V-a dura ceva timp pana te vor lasa in pace. Ca pieton, hai sa fim realisti, nu are ce sa-ti faca, insa la volan vei mai avea pb.
Cu procesul verbal nu stiu ce sa-ti zic. Faci cum crezi. Astia se vor folosi de orice mijloc pt. a-ti lua carnetul chiar daca il primesti din nou. Si crede-ma, nu ai cum sa fii mai ,,tare" ca ei!

Last edited by nt98adu; 07-01-08 at 17:48.
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 19:51   #1214
GTRs

Stage 5
 
GTRs's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 399
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by nt98adu View Post
Am avut aceeasi pb. prin 2002, pt. simplu motiv ca am cumparat o masina si am facut imprudenta sa pastrez numerele de imatriculare NT- 04- FVY. Timp de 1 an de zile m-au oprit tot timpul pt. diverse motive, pana cand s-au convins toti ca nu mai apartine vechiului proprietar. Si asta pe toata raza judetului. Ulterior am aflat de la un amic ,,militian" ca masina fusese data in urmarire pt. simplu motiv ca proprietarul circula beat la volan, fara acte, fara asigurare, drept pt. care avea dosar penal. Cel putin, la sfarsitul anului respectiv, am dat masina sotiei sa o conduca ea si tot se uitau chioras. Cred ca abia atunci au sesizat ca nu mai e cazul sa ma opreasca.

V-a dura ceva timp pana te vor lasa in pace. Ca pieton, hai sa fim realisti, nu are ce sa-ti faca, insa la volan vei mai avea pb.
Cu procesul verbal nu stiu ce sa-ti zic. Faci cum crezi. Astia se vor folosi de orice mijloc pt. a-ti lua carnetul chiar daca il primesti din nou. Si crede-ma, nu ai cum sa fii mai ,,tare" ca ei!
Ghici iti dau un sfat: fii tare si nu da inapoi!!! eu te sustin
GTRs is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 23:29   #1215
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by GHICI View Post
in colimator ) e putin zis ...gata de acu ma amendeaza si ca pieton zice ca nu pastram distantza fatza de pietonul din fatza ) ..ce sa fac eu m'am saturat sa tot ma opreasca "militia" si sa se uite la mine "cersind" mita ....sa se mai duca in colo...nu fac greseli majore , nu beau niciodata , nu trec pe rosu nu fac accidente si conduc de atatia ani zi de zi .....mam saturat sa tot le indur toate nesimtirile ....pana acum ziceam ca tot ce se intampla rau in tara asta este din cauza mea , a ta si a tuturor celor care tac si accepta situatia....EU NU MAI VREAU SA FIU VINOVAT DE TOT CACATU DIN TARA ASTA gata m'am saturat ...care vrea sa fie vinovat ...treaba lui eu gata nu mai inghit ..ce o sa imi faca sa ma impuste ???? ..... nu au ce sa imi faca decat sa se ia auirea de mine
felicitari pt curaj..nu multi au curajul sa se lupte cu ei.!! DIN PARTEA MEA : TOT RESPECTU pt u GHICI! Succes la proces....nu te lasa pagubash..lasa`i sa mai plateasca si ei...pt greselile pe care le comit...! BV BV BV BV!!
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -