Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 12-07-10, 16:40   #106
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Dark ti-ai gasit toate raspounsurile de ce masina ta nu a fost asa de apreciata precum credeai ca o sa fie!
Eu imi inchei "pledoaria" aici si sper ca a inteles toata lumea!
"Greseli" s-au mai facut la premieri dar aici cred ca a fost cat se poate de corect!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 17:05   #107
drobet@

Stage 5
 
drobet@'s Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 535
Member of:
[Nissan]
[2 Roti]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

salutare tuturor imi cer scuze ca ma bag peste voi ,dar as avea de spus cateva lucruri de reprosat juriului
-vopsitul masini a costat acum 2 luni 60 de milioane ,iar dobre a zis ca ce inseamna pictura aia pe spoiler care defapt erau niste stele cazatoare si un meteorit facute cu aerograful si care dadeau bine parerea mea
-jantele cum au ziso multi domle nu se asorteaza cu masina si ca e cam ridicata,un lucru nu inteleg daca se asorteaza bine cu masina si cu culoarea acesteia ce treaba au ca sunt americane sau japoneze daca ati vedeao lasata si-ar schimba parerea si nu cred ca jantele de pe fiesta erau mai frumoase.
In rest totul a fost super ok tot respectul pentru baieti de la PLM Tuning si pentru Cristi care si-a dus la capat proiectul cu ajutorul celor de la Autocrom in rest toate bune tuturor
__________________
Cars,cars and more cars

drobet@ is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 17:16   #108
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Asta e o fisa care o aveam si in masina... Aripile si astuparea manerelor s-a facut din tabla, nu fibra sau chit..daca te princepi cat de cat o sa iti dai seama ce inseamna sa sudezi si sa lucrezi tabla, iar capota este din aluminiu si pe care s-a lucrat extrem de greu.. Daca ai intrebari te rog.. Peugeot 407 2.0 E 138 cp 2005 BC-59-CRS

Exterior: Praguri, prelungire fata, prelungire spate, pleoape faruri, pleoapa luneta
Aripa fata si spate latite
Capota Coustom
Jante Team Dynamics 20 inch - fata 8.5j 235/35 R20, spate 275/35 R20
Evacuare cu 2 finale stanga + dreapta, eliminat loc pentru roata de rezerva
Suspensie Air Ride +/- 14 cm cu amortizoare BIlstien
Portiere fata si spate shaved cu sitem pop up
Discuri ventilate si perforate
Distantiere fata si spate
Vopsea Coustom Pure White
Strobes integrate in proiectoare

Interior: 2x Scaune fata Sport OMP imbracate in piele naturala
2x Scaune spate Sport OMP imbracate in piele naturala (coborat podea spate pentru a putea permite montarea scaunelor)
Fete portiere fata si spate imbracate in piele naturala
Nuca schimbator piele perforata
Cotiera spate modificata
Woofer JBL 300 Rms intre scaunele spate
Vopsit ornamente interioare
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 17:56   #109
sas69

Stage 2
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 25
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Quote:
Originally Posted by rommel View Post
Am filmat pe traseu de la PN la SV, o sa revin cu filmul zilele astea, deocamdata depind de Santos. Poze de pe drum nu aveti ?

Am pus niste poze...cu cei care s-au tinut de cuvant si au mers in coloana.


Fotografiile sunt facute de Iustin de la mine din masina...

Last edited by sas69; 12-07-10 at 17:58.
sas69 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 19:20   #110
DarkNight_Racer

Stage 5
 
DarkNight_Racer's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 419
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Nu am zis ca am cea mai tare masina din Lume..Nu imi e frica de concurenta..Cand vrei vin cu masina si iti arat exact ce am facut si ce am pe masina..Si la Alba Iulia au fost peste 70 de masini, dintre care 4 aveau air ride si tot am iesit car of the show..Si nu a fost eveniment 4tuning..La Sibiu, locul 2 best Interior(locul 1 aluat Pinky) si locul 2 Best Ext (locul 1 Porsche lui Onofrei de la Bv).. Ia zi-mi..acolo ce am facut.. Stiu prea bine Seaturile..le stiu de cand tu cred ca nici nu stiai ce e tuning.. Cand vrei tu facem o comparatie intre mine si Pho si vb dupa..
Si inca ceva..Eu iti arat 10 Seaturi modificate in tara, tu poti sa imi gasesti 2 407 modificate cat de cat??
Nu te mai da atat stiutor k nu pari!...la orice aveniment ai merge si o sa vina si Seatul lui TEO k la el ma refeream, o sa fie peste tine...si zic asta deoarece ca si tine si el lucreaza la masina de ceva timp!....
Stai tu calm k am mai avut o masina tunata inainte de asta si am si luat si premiu cu ea!....TT-ul nu il am de mult timp si am si avut mari probleme cu el la motor si de aia pe restu nu prea am avut timp sa ma ocup 100%, deci sunt cam la inceput cu lookul la aceasta masina!...
P.S.: poate o sa ne mai vedem pe la alte evenimente in viitor si daca toate o sa-mi iasa asha cum vreau la masina, poate alta ar fi situatia, nu numai daca juriul o sa fie tot din clubul sau orasul tau!....
__________________
RED ZONE TUNING
DarkNight_Racer is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 21:08   #111
B16SIX

Stage 5
 
B16SIX's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 591
Exclamation Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Quote:
Originally Posted by drobet@ View Post
salutare tuturor imi cer scuze ca ma bag peste voi ,dar as avea de spus cateva lucruri de reprosat juriului
-vopsitul masini a costat acum 2 luni 60 de milioane ,iar dobre a zis ca ce inseamna pictura aia pe spoiler care defapt erau niste stele cazatoare si un meteorit facute cu aerograful si care dadeau bine parerea mea
-jantele cum au ziso multi domle nu se asorteaza cu masina si ca e cam ridicata,un lucru nu inteleg daca se asorteaza bine cu masina si cu culoarea acesteia ce treaba au ca sunt americane sau japoneze daca ati vedeao lasata si-ar schimba parerea si nu cred ca jantele de pe fiesta erau mai frumoase.
In rest totul a fost super ok tot respectul pentru baieti de la PLM Tuning si pentru Cristi care si-a dus la capat proiectul cu ajutorul celor de la Autocrom in rest toate bune tuturor
pe vopsit ai dat bani degeaba (foarte multe defecte),jantele nu au nici o treaba cu masina respectiva ,dar nici premiul nu trebuia luat de ford
si cit despre suspensie (ca tot ai scris ca ai o suspensie FK montata pe masina .......https://www.4tuning.ro/tuning-4/masin...isti-6501.html)
B16SIX is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 21:35   #112
B16SIX

Stage 5
 
B16SIX's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 591
Exclamation Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Ok, să lămurim puţin ce nu s-a putut premia sub nicio formă:
-vopseaua scursă, crăpată, mătuită supărator;
-chitul crăpat, vălurit, prost finisat;
-maşinile care nu aveau o linie unitară, neterminate, nearmonioase(care zgârie retina)


Premiile s-au acordat după ce au delibarat cei care le-au juriu, fiecare din membri venind cu propria lui listă.
Eu nu mi-am trecut pe listă maşinile din standul PLM (maşina mea ar fi trebuit să intre la Demo Car, dar a lui Fritz a fost mai spectaculos lucrată).
Categoriile au fost următoarele:
-Best Car of the show ( 2x)
-Best Interior(1x)
-Demo Car of the show (1x) (maşini lucrate demonstrativ, pentru promovarea firmei de tuning respective)
-Best Rims(1x)
-Best Paint(1x)
-Best exterior(3x)
Maşinile care puteau concura la premii pentru exterior erau maşinile cu exteriorul terminat (adică măcar un body-kit complet şi complet integrat în linia maşinii), fără probleme de prelucrare şi finisare, fără probleme de vopsea şi chituire.
Din păcate baza de selecţie a fost extrem de restrânsă, iniţial juriul decizând să renunţe la Best Exterior. Au fost însă apreciate eforturile de modificare ale celor care şi-au prezentat maşinile, faptul ca au reuşit să expună maşini curate şi întregi, fără greşeli de execuţie/montare/pregătire şi s-au acordat 3 premii, cum era prevăzut, exclusiv pentru încurajarea celor premiaţi în sensul de a completa/termina/finaliza maşinile.
Cele 3 maşini premiate au fost Dacia Logan (nr de concurs 158 ) pentru că a avut un body-kit complet, jante corect integrate în linia maşinii si suspensii sport asortate, Kia Pro C'eed (nr de concurs 179) (aceleaşi motive) şi Vw Touran (nr de concurs 143), mai ales datorită faptului că un om de 40+ a reuşit să modifice aşa spectaculos şi curat o maşină de familie, cel puţin.
Aici mai fuseseră nominalizate Opel Astra de Neamţ(nr de concurs 174), dar deşi modificată frumos şi complet nu fusese pregătită/vopsita bine, Renault Megane (nr de concurs 181) dar care nu avea integrată absolut deloc în linia maşinii spoilerul de faţă, VW Golf 3 de NT (nu am notat corect numărul de concurs, cred ca 193, e vorba despre Golful lui valyh de pe forum, maşina albastra cu bad-boy şi intenţii de cult-car) dar a fost descalificată din cauza problemelor de vopsire şi a faptului că nu era finalizată, Astra H de BC (nr de concurs 173) dar a fost descalificată din cauza faptului că lipsa suspensiilor sport o făceau mai degrabă să semene cu un Duster decât cu o maşină de expo, maşina verde din Crazy, nu retin marca/tipul, cea cu lambo dors, dar a fost descalificată pentru faptul că pregatirea ei precum şi vopseaua aratau incredibil de rău.
La "Best interior" au fost nominalizate 4 maşini, Peugeot 407 (nr de concurs 192) care a luat unul din cele două premii de Best Car însă; Astra H (nr de concurs 173) care nu avea bordul terminat şi cu consola centrală; Daewoo Matiz (nr de concurs 175) care avea probleme de finisaj la bord şi la consola centrală, nu avea portierele modificate sau alte detalii de modificări interioare, şi camionul Scania alb/mov, care a fost premiat pentru că s-a încadrat cel mai bine în cerinţele concursului, era complet modificat la interior şi nu în ultimul rând pentru ineditul modificărilor, raportat la tipul maşinii şi genul concursului.
La Best Demo car au fost nominalizate 2 maşini, pentru că erau singurele maşini care reprezentau firme de tuning: BMW e46 (nr de concurs 185), care a luat al doilea premiu la Best Car şi nu s-a mai încadrat aici, şi Seat Leon galben de la Fritz Tuning, care a şi luat premiul pentru că nu a avut concurenţă şi pentru că maşina e lucrată curat, e spectaculoasă, e modificată masiv şi e modificată în aceeaşi linie, ca un tot unitar.
La Best Rims au fost nominalizate 2 maşini, (aici am o scapare, Mazda, cred că era marca maşinii, avea numărul de concurs 197, era roşie şi avea nişte jante de maşină americană, nichelate), iar cel care a reuşit să aibă cele mai spectaculoase, potrivite cu linia maşinii şi frumoase jante a fost Fordul Fiesta cu nr de concurs 194.
La Best Car of the Show au fost nominalizate 4 maşini complet modificate: Audi TT (nr de concurs199), care a fost propusă de mine, pentru evoluţia spectaculoasă pe care i-a conferit-o actualul proprietar, de la kitsch-ul absolut pe care l-a cumpărat iniţial, la maşina mult mai atent lucrată şi finisată de acum, dar care n-a primit aceptul restului membrilor juriului, pentru că trebuie renunţat la multe elemente care nu au ce căuta pe o astfel de maşină, la o astfel de categorie, şi pentru ca trebuie remediate unele probleme ale maşinii; BMW-ul e46 (nr de concurs 185), Seatul Leon galben, care a luat premiul de Best Demo car şi nu s-a mai încadrat aici, şi Peugeot-ul 407 cu nr de concurs 192. Peugeot-ul şi BMW-ul au primit premiile, pentru motive evidente, dar care pot fi detaliate, în condiţiile în care se doreşte şi se nominalizează alte maşini care ar fi trebuit premiate în locul lor.
Premiul de Best Paint a avut 3 nominalizări, Seatul Galben (premiat deja la Best Demo), Toyota bicoloră, negru cu portocaliu (nr de concurs186), dar premiul a fost acordat Golfului 3albastru cu aerograf (nr de concurs195) pentru calitatea lucrării, felul curat în care a fost finalizată, precum şi a faptului ca nu avea crăpături/rupturi, zone neglijent lucrate.

Pentru că din juriu doar eu sunt pe 4t activ în perioada asta, o să răspund tuturor întrebărilor şi nelamuririlor, deci vă rog să spuneţi ce vi se pare neclar.
*notă: pentru că în afară de nominalizările pe care mi le-am notat eu şi de premiile finale restul e doar din notiţele mele, e posibil să fi încurcat sau omis vreo maşină, deci daca pe traseu îmi amintesc vreo eroare în cele scrise mai sus, corectez şi-mi cer scuze.
nu prea inteleg:masina se incadreaza la Demo car si ia premiu la Best car(de ce eu cind concuram la mini 2000 nu luam locu 1 la drift?, ca este acelasi lucru)

Maşinile care puteau concura la premii pentru exterior erau maşinile cu exteriorul terminat (adică măcar un body-kit complet şi complet integrat în linia maşinii), fără probleme de prelucrare şi finisare, fără probleme de vopsea şi chituire.
te contrazici singur
asta sigur avea probleme :Kia Pro C'eed (nr de concurs 179

Ps. eu cel puti in ultimi ani nu stiu sa fie o jurizare corecta la Suceava(tocmai de asta si particip la evenimentele de la SV.)
si sigur nu a fost Sese cel care a decis aceasta treaba

Last edited by B16SIX; 12-07-10 at 21:43.
B16SIX is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 21:39   #113
ady_lkw

Stage 3
 
ady_lkw's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 139
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Quote:
Originally Posted by B16SIX View Post
nu prea inteleg:masina se incadreaza la Demo car si ia premiu la Best car(de ce eu cind concuram la mini 2000 nu luam locu 1 la drift?, ca este acelasi lucru)

Maşinile care puteau concura la premii pentru exterior erau maşinile cu exteriorul terminat (adică măcar un body-kit complet şi complet integrat în linia maşinii), fără probleme de prelucrare şi finisare, fără probleme de vopsea şi chituire.
te contrazici singur
asta sigur avea probleme :Kia Pro C'eed (nr de concurs 179

Ps. eu cel puti in ultimi ani nu stiu sa fie o jurizare corecta la Suceava(tocmai de asta si particip la evenimentele de la SV.)
ciubuc? ai dat?
ady_lkw is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 23:15   #114
GabelloU

Stage 5
 
GabelloU's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 385
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

La jurizare se ia in considerare si daca esti prieten cu Gratian,moderator pe forum sau prieten cu organizatorii, daca kit`ul de pe masina nu da bine cu masina sau daca masina respectiva a fost vopsita cu radiera asta conteaza mai putin...

P.S. sa nu uitati sa schimbati tablita de pe cupa care i`ati dat`o domnului din juriu
__________________
GabelloU is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 23:15   #115
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Prietene, ti-am dat exemple clare..De aia am fost la Sibiu, de aia am fost la Alba Iulia, ca sa ma jurizeze oamnei profesionisti, pe care nu i-am vazut in viata mea..Si conteaza mult calitatea lucrarii, daca tu imi spui ca PHO e lucrat impecabil atunci..nu mai zic nimic..nu stiu daca ai privit masina aia de aproape..in fine..Chiar nu vad de ce l-ai bagat si pe el..si daca vrei iti trimit premiul prin post..ca sa fi si tu fericit..ca vad ca te aprinzi aiurea..si nu vad rostul..Acum 4 ani la 4tuning eu am luat Best Ext iar Teo era in acelasi club cu mine..in fine..Nu stiu in ce calitate imi vorbesti tu mie de sus.. Ai o masina care e foarte simplu si foarte usor tunabila..Gaseste zeci de mii de piese pt ea..Eu la a mea nu am gasit nimic si tot ce am facut a trebuit sa adaptez..Daca vrei cupa eu ti-o dau cu cea mai mare placere..si nu mai implica pers care nu au fost la eveniment..
Uite pareri de pe forumul din Franta de la Peugeot, unde sunt foarte conservatori si nu prea accepta tuningul:
``I find that it is one of the first times when the tuning on this car is "enough " achieved.``

``It looks like a ... german car !! The wheels are perfectly affleurantes to the caisse, it is bien branlé``
`` OUAHHHHHHHHHH SUPERBE !!! pas discréte mais sympa .......``
``Hello.I have just one thing to say FANTASTIC.
This is a great car! Like some people wrote already, it seems like the car comes directly from the factory.
GREAT!``
``from one version to other one, the only thing remains the same is your car plate``

Din Italia:

``You are welcome!!!!!!!!!!!!!

It's really nice that a person from abroad found our website !!!!!!

Compliments for your car.... it is a bomb!!!
Here in Italy the 19'' inch are not allowed!!

Come back soon to visit our forum!``

``Vedo che molti 407isti sono accorsi a gran velocitŕ ad ammirare questa stupenda leonessa!!
Ho contattato personalmente Cristian questa mattina e lui,come un fulmine,si č iscritto nel nostro forum
Se non sbaglio,nel nostro forum ci sono altri iscritti provenienti dalla Romania``

``Nice to have u on board, u've got a very good lookin' car, even in the first red look the 407 was so brilliant, but now the white lion (do u remember the 90's rock metal band ? ) is amazing !! also the interiors in beige are so beautiful. ``

``Great car.... I like so much I Think this is the most beatiful 407 in the world....congratulation !!! ``
``cristi_407, Please , i think when your car will be ready , you should do a litte video , and you should post in forum... Because your car is great , and i think all people in this forum want see how open the door , the sound of the engine , and so and so !!!! Thanks in advance !!!! )``


Te invit sa pui poze cu TT ul tau pe forumul Audi din Germania..si apoi sa vorbesti.. Succes..

Last edited by cristi_407; 12-07-10 at 23:34.
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 23:52   #116
B16SIX

Stage 5
 
B16SIX's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 591
Lightbulb Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Quote:
Originally Posted by GabelloU View Post
La jurizare se ia in considerare si daca esti prieten cu Gratian,moderator pe forum sau prieten cu organizatorii, daca kit`ul de pe masina nu da bine cu masina sau daca masina respectiva a fost vopsita cu radiera asta conteaza mai putin...

P.S. sa nu uitati sa schimbati tablita de pe cupa care i`ati dat`o domnului din juriu
membru respectiv nu are nici o vina( Sese cum il stie toata lumea,este cel care detine ursul alb fara nici un defect si cu multe cupe cistigate) ,daca era dupa el nici o masina de la evenimentul de la SV nu lua premiu
B16SIX is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 00:55   #117
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Quote:
Originally Posted by B16SIX View Post
nu prea inteleg:masina se incadreaza la Demo car si ia premiu la Best car(de ce eu cind concuram la mini 2000 nu luam locu 1 la drift?, ca este acelasi lucru)

Maşinile care puteau concura la premii pentru exterior erau maşinile cu exteriorul terminat (adică măcar un body-kit complet şi complet integrat în linia maşinii), fără probleme de prelucrare şi finisare, fără probleme de vopsea şi chituire.
te contrazici singur
asta sigur avea probleme :Kia Pro C'eed (nr de concurs 179

Ps. eu cel puti in ultimi ani nu stiu sa fie o jurizare corecta la Suceava(tocmai de asta si particip la evenimentele de la SV.)
si sigur nu a fost Sese cel care a decis aceasta treaba
Pentru tine voi rezuma postul anterior: o parte din masini au fost nominalizate la câte 2 categorii. Au primit cupă pentru una singură.
Kia Pro C'eed nu are probleme de finisare si vopsire, a fost făcută la reprezentanţa VW din oraş. Premiul l-a primit de la Sese, deci independent de voinţa mea.
Ar fi bine ca unii, doar unii, să reuşească să vadă paiul din ochiul propriu, şi să nu adopte cea mai convenabilă scuză: ne fura alţii.
Quote:
Originally Posted by B16SIX View Post
membru respectiv nu are nici o vina( Sese cum il stie toata lumea,este cel care detine ursul alb fara nici un defect si cu multe cupe cistigate) ,daca era dupa el nici o masina de la evenimentul de la SV nu lua premiu
Nu am văzut asta în nominalizările lui. Sigur ca nici maşina mea, nici a lui Cristi, nici TT-ul sau nicio altă maşina participantă la Suceava nu avea şanse la premii dacă participam la SEMA. Nu eram însă decât la Suceava, şi din maşinile date, cele mai reuşite dintre ele, strict, au fost premiate.
Că dacă venea x, că dacă venea Seatul y, ca dacă veneau două tir-uri de pe Marte, şi tot aşa... Alea au fost maşinile, din ele s-a ales.
Quote:
Originally Posted by GabelloU View Post
La jurizare se ia in considerare si daca esti prieten cu Gratian,moderator pe forum sau prieten cu organizatorii, daca kit`ul de pe masina nu da bine cu masina sau daca masina respectiva a fost vopsita cu radiera asta conteaza mai putin...

P.S. sa nu uitati sa schimbati tablita de pe cupa care i`ati dat`o domnului din juriu
Gratzian nici măcar nu s-a interesat ce maşini sunt la expo, darmite să intervină pentru premii, a fost atât de prins cu evenimentul (la un eveniment de asemenea anvergură, nu are nimeni timp sa stea să pună pile la premieri pentru un show de expo care n-a fost nici măcar în prim-planul general al evenimentului).
Cupa cu tăbliţa respectivă a primit-o altcineva, nu un membru al juriului, ar fi bine să ştiţi cine şi cum, ajută câqnd deschidem discuţii, în general.

După cum spuneam, scuzele de rigoare pentru omisiuni, am uitat de unul din nominalizaţii la Best exterior, l-am pomenit doar la interior: Matizul alb, NIK (nr de concurs 175).

Last edited by aleks; 13-07-10 at 01:35.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 01:52   #118
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

cristi, degeaba iti bati capul cu "tunerii" medaliati cu un singur premiu in toata cariera lor. si ce daca mai ai inca doua masini facute? crezi ca esti mare "tuner", cristi?
daca venea masina lu' x-man, te facea. cu ea ma mandresc eu. e a lui x-man! o am si pe surpriza de la guma.
cam asa pare postul unui mare "tuner". te lauzi cu masina altuia ca a ta a fost "best kitch", cea mai discutata si ravasita masina. ai foarte mult de lucru la ea. in primul rand schimba tot. este exact modelul de "italian tuning". apropo, numerele de inmatriculare o tradeaza. dupa ce ajungi la nivelul lui Cristi, de cateva cupe bune poti sa mai ridici nasul din pamant. nu mai arunca cu noroi in altii. cauta idei mai bune.
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli. De aceea o fotografie cu motorul meu nu incape.

http://plmtuning.ro/
sageata is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 02:23   #119
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Ma doare capul dupa ce am citit posturile...MA ABTIN! E mai bine.

Cristi, daca'mi permit un sfat iti dau: scoate bandourile de pe bari, cu senzori cu tot pe spate...o sa arate SI mai bine decat arata acum. Stiu ca teai gandit la asta...e doar o sugestie, o incurajare...doar o chestie pe viitor, de imbunatatit
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 02:27   #120
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Ma doare capul dupa ce am citit posturile...MA ABTIN! E mai bine.
ti-e lene sa tastezi? ti-e frica?
sageata is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -