Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 12-07-10, 10:55   #91
LGandrew

Stage 3
 
LGandrew's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 151
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

dark ...eu stiu ca a venit omul si tia spus ce mai trebuie lucrat la masina ta...eram langa tine ..deci ..daca ai sa reusesti sa schimbi ce a zis ala ...si nu o sa iti dea premiu ...atunci e o chestie de dezamagire si suparare...deocamdata asta e treaba...faptul e consumat ...
LGandrew is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 11:59   #92
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Voi cand o sa intelegeti anumite lucruri o sa vedeti totul in clar.

Intotdeauna vad aceiasi premiere gen: trebuie sa dam premiu la: masinile organizatorilor, masinile celor din juriu, masini care leau facut cei din juriu sau au adus un aport la facerea lor, masini care clar is best (daca exista) si abea dupa, daca mai ramane ceva...dam si la cei "independenti" care au venit pentru a expune masina la care au muncit zile si nopti. Baieti care nu au venit sa'si ridice cupele ci viseaza la o recunoastere a meritelor

Hoooooooo, nu va simtiti cu evenimentul de la SV ca nu trasez o tendinta din 1 eveniment...dar si la asta s'a facut premiere exact ca si la restul...by 4tuning.

...Eu sincer va recomand (voua, baietilor care vreti respect si o jurizare corecta) sa mergeti cu asteptari 0. Chiar daca intrati in parcare si masina voastra rupe maxilare. E fff posibil sa vina una cu chitu' crapat pe ea si sa ia best paint. Deci asteptativa la orice...mergeti cu asteptari 0 si jurizarea sa o faceti voi pentru voi. Va comparati masina cu restul si stiti cam cum stati. Daca la final luati si o cupa, cu atat mai bine. Dar daca nu luati incetati sa intrati pe forum si sa pitzigaiti. EU cu Sageata anul trecut am luat la SV (la eventu lui fritz) premiu special si trebuia sa fim premiati cu o diploma...diploma care nu mai era pe moment dar mi sa promis ca in 1 saptamana o am prin curier, la domiciliu-trimisa by fritz in persoana. NICI IN ZIUA DE AZI nu am mai vazut acea diploma dar sincer putin ma doare. Vam zis asta ca anul trecut dupa ce sau premiat masinile care trebuiau premiate (intelegeti voi)...au trebuit date si niste premii pentru masinile care chiar au ceva...si atunci au zis...bai noi ce facem? Hai le dam speciale dai in salata! Asa de ochii lumii...si asta au facut. Asa ca decat o speciala sa vada prostimea ca sa facut jurizare mai bine nimic si punct...si dupa nu am intrat pe forum sa fac papagalu mare. Am ziso acum, dupa 1 an cand vad ca istoria se repeta dar in cazul de fata-pentru altii.

Asta e doar un exemplu...as mai putea zice cate una/alta de la alte eventuri unde am fost "jurizat" dar tac. Imi termin masina, o scot la lumina si vedem dupa cine si ce este peste.

P.S. Aleks te rog posteaza o lista cu categoriile de premiere si primele 3 clasate la fiecare...is curios cine a luat best rims si altele...gen cine a fost la best paint dupa YTA...etc. Defapt is curios care cu care sa "duelat".

Last edited by morpheusmaster; 12-07-10 at 12:04.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 12:11   #93
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Nu mai generaliza prietene... daca ai cv de zis zi direct pt ca as putea sa ma simt si eu implicat chiar daca masina mea nu reprezinta nici o firma sau club..Vad ca te pricepi la compuneri si la apasat butoane dar scrie ceva concret..Seatul galben merita priemul BESTE DEMO... Sa spuna cineva o alta masina care putea sa concureze..si hai sa facem comparatie cu ce are omul pe masia si ce aveau altii..
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 12:24   #94
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Nu mai generaliza prietene... daca ai cv de zis zi direct pt ca as putea sa ma simt si eu implicat chiar daca masina mea nu reprezinta nici o firma sau club..Vad ca te pricepi la compuneri si la apasat butoane dar scrie ceva concret..Seatul galben merita priemul BESTE DEMO... Sa spuna cineva o alta masina care putea sa concureze..si hai sa facem comparatie cu ce are omul pe masia si ce aveau altii..
Cristi, e ceva rau sa generalizezi? Cand toate jurizarile au aceiasi tendinta. Nu am nimic de zis direct pentru ca nu am nimic cu nimeni. Tu nu ai de ce sa te simti (si nimeni defapt), daca as fi fost in juriu tias fi dat tie toate cupele (glumesc putin) pentru ca masina ta era pur si simplu venita de pe alta planeta printre masinile de acolo. Merci frumos pentru aprecierea referitoare la "apasat butoane", stai linistit ca pot mult mai multe de atat. Referitor la best DEMO...de ce nu e46 de la PLM? Seatu ala e kit bolt on (aftermarket)...pe cand ADV e facuta custom de un om care asta face cu firma lui...si e un DEMOCAR prin definitie. Deci...de ce nu? De ce nu poa sa ia si alta masina "best demo" la un event in Sv??? Eh...nu mai conteaza...stim amandoi de ce defapt dar chiar nu conteaza. In final doar apasam butoane, nu? Ca suntem robotei si nu nea lasat Dzeu un cap sa gandim si sa avem o parere proprie.


P.S. miar fi placut sa te vad putin jucandu'te cu suspensia
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 12:37   #95
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

ca bine zici legat de masina lui si de suspensie...
e criminala masina! felicitari cristi!
am stat o ora la ea si am studiat sistemul din portbagaj... buteliile compresoru..etc..
foarte faina... vba lui morph pacat ca nu ai facut-o putin sa se miste.
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 12:38   #96
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Cristi, e ceva rau sa generalizezi? Cand toate jurizarile au aceiasi tendinta. Nu am nimic de zis direct pentru ca nu am nimic cu nimeni. Tu nu ai de ce sa te simti (si nimeni defapt), daca as fi fost in juriu tias fi dat tie toate cupele (glumesc putin) pentru ca masina ta era pur si simplu venita de pe alta planeta printre masinile de acolo. Merci frumos pentru aprecierea referitoare la "apasat butoane", stai linistit ca pot mult mai multe de atat. Referitor la best DEMO...de ce nu e46 de la PLM? Seatu ala e kit bolt on (aftermarket)...pe cand ADV e facuta custom de un om care asta face cu firma lui...si e un DEMOCAR prin definitie. Deci...de ce nu? De ce nu poa sa ia si alta masina "best demo" la un event in Sv??? Eh...nu mai conteaza...stim amandoi de ce defapt dar chiar nu conteaza. In final doar apasam butoane, nu? Ca suntem robotei si nu nea lasat Dzeu un cap sa gandim si sa avem o parere proprie.


P.S. miar fi placut sa te vad putin jucandu'te cu suspensia
Cand m-a rugat cineva sa o ridic si sa o cobor am facut-o, daca eram la masina si imi spuneai o faceam, nu e greu sa apas 3 butoane....ma refeream ca scri mult si nu prea concret..Nu conteaza ca e kit bold on sau nu..conteaza cum sunt asezate, cum sunt finisate..Si Leonul avea modificari la Ext, Muzica, Jante, Motor..si toate aratau bine.. Intradevar nu s-a facut o jurizare foarte amanuntita, pt ca nu s-a bazat prea mult pe Show&Shine..a fost mai mult drift evenimentul.. Si eu as putea sa comtentez mult, la multe showuri dar asta e.. Sti ca la 4tuning days unde multumesc lui Dumnezeu ca nu am fost a luat Best Int un TT cu interiorul stoc..deci stoc stoc stoc stoc..Super nu?si pot sa iti dau multe ex..dar daca esti de ceva timp in lumea asta sti prea bine ca nu e totul cum vrem.. Leonul chiar merita Beste Demo la acest evenimet..La altele nu stiu ce premiu a luat..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 12:53   #97
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Cand m-a rugat cineva sa o ridic si sa o cobor am facut-o, daca eram la masina si imi spuneai o faceam, nu e greu sa apas 3 butoane....ma refeream ca scri mult si nu prea concret..Nu conteaza ca e kit bold on sau nu..conteaza cum sunt asezate, cum sunt finisate..Si Leonul avea modificari la Ext, Muzica, Jante, Motor..si toate aratau bine.. Intradevar nu s-a facut o jurizare foarte amanuntita, pt ca nu s-a bazat prea mult pe Show&Shine..a fost mai mult drift evenimentul.. Si eu as putea sa comtentez mult, la multe showuri dar asta e.. Sti ca la 4tuning days unde multumesc lui Dumnezeu ca nu am fost a luat Best Int un TT cu interiorul stoc..deci stoc stoc stoc stoc..Super nu?si pot sa iti dau multe ex..dar daca esti de ceva timp in lumea asta sti prea bine ca nu e totul cum vrem.. Leonul chiar merita Beste Demo la acest evenimet..La altele nu stiu ce premiu a luat..
Man, sincer iti zic...nu prea stiu care erai dar aveam o banuiala. 2 la manutza eu is mai timid (glumesc)...dar nu mie pe genu meu sa vin la tine "frate dai oleaca la butoane sa o vedem cum se ridica cum coboara"...asa a puso omu asa ramane. Nu vin eu cu pretentii (sa zic asa) dar iao ca pe o sugestie pe viitor ) ne vedem si ne strangem de mana in viitor, sigur si cu placere din partea mea.

Quote:
in lumea asta sti prea bine ca nu e totul cum vrem
Stiu bine si asta le ziceam si baietilor care se asteptau la mai mult, chiar am boldit afirmatia. Cand o sa intelegeti anumite lucruri o sa vedeti lucrurile altfel. Si da, la TD a luat TT ala stock la interior (tuamni) dar nu team vazut contestand in stanga si in dreapta. Ei, asta ziceam...nu mai contestati deciziile si luatile ca atare...

...sa depasim subiectul si sa trecem mai departe ca suntem umpic pe offtopic

Peace out!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 13:08   #98
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Nu pot sa o cobor si sa o urc non stop..Pt ca acele butelii trebuie incarcate dupa ce e coborata si dureaza cam 2 min..si nici nu cred ca ar fi prea bine sa ma joc non stop cu ea..dar ti-am zis, cand eram in masina au venit oameni si m-au rugat daca pot sa o ridic si sa o cobor iar eu nu am refuzat pe nimeni...Sincer inafara de Golf ul 3 parca, ala care a luat best paint cam slabute masinile.. Cand am fost la Sibiu, masina a fost verificata de 4 echipe pe juriu..deci am crezut ca nu se mai termina..dar in partea aia a tarii sincer e alta mancare de peste..fata de Moldova si Buc..sincer..aici nu m-a bagat nimeni in seama..adica sa imi zica unde sa parchez cum sa o parchez..in fine.. Acolo veneau din 10 in 10 min si ma intrebau daca e totul ok..
Am vazut masini stok cu afis de vanzare intrate in expo, am vazut masini care accelerau pe loc (din ambreiaj) in fata masinilor expuse..daca se intampla sa ii cedeze cv la masina aia si se ducea direct in a mea..cine raspundea?multe chestii ar fi.. Best Int un camion..hmm..ok..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 13:49   #99
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

WTF???? Glumesti, right??

Astept clasamentul! Is curios macar daca erai pe 2 la interior...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 14:00   #100
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Sunt si eu si banuiesc ca mai multi, curiosi de lista aia cu castigatorii. La toate categoriile. Mersi anticipat.

PS: Felicitari pentru cupa cristi. Meritai din plin si best interior ( slabe sanse sa fi fost altul ) dar asta e ... capul sus
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 14:01   #101
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
WTF???? Glumesti, right??...

asa e...best interior a luat camionul ala alb cu mov
valyh is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 15:33   #102
DarkNight_Racer

Stage 5
 
DarkNight_Racer's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 419
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Dark ...ii judeci gresit ... a explicat cineva mai sus cum s-a faut jurizarea...iar la faza cu Seatu - ce alta firma de tuning a participat la DEMO CAR (ca asta inseamna masina pregatita de o firma) ca sa ia altcineva premiu!
Serios- nu e frumos ce faceti...tot timpul ceva va nemultumeste in loc sa acceptati realitatea !
Am mai spus poate cu E46-le a fost un pic tras de par dar au fost cat se poate de corecte premiile!
Sper sa nu te superi dar am cu vb cu lume de pe alte meleaguri si mi-a zis de masina ta si m-au intrebat : sper ca nu ia dat careva ceva premiu Deci....
Tie nu ti s-a spus la jurizare ce e gresit la masina - defecte ..etc? Ca vorbeam cu VIP si a zis ca lor li s-a spus ..uite aici ai gresit...trebe lasata , trebe jante....etc
1.Aline nu vreau k sa ma mai cert cu nimeni k imi pierd timpul degeaba, dar tu vorbesti aici de parca ai fi din SV sau BC si ce realitate e de acceptat k traim in Romania si mai toate se fac pe ochi frumosi si ,,pile".....si sincer iti zic ca o sa va duceti mai singurei de acum la vreun eveniment in SV, pentru k vad pe mai multi care si-au dat seama ce se intampla pe acolo!..
2.LGandrew....si ce mi-a zis ala ca sa am mai multa grija de vopsea si masina o sa stea sus de tot!...asta e explicatia k am venit la SV degeaba?..nici o masina de acolo nu era perfecta din punctul asta de vedere...cum ai zis tu faptul e consumat si ,,jurizatii aia'' pot sa stranga toate cupele de pe la evenimentele 4TUNING k altii se pot multumi si cu privirile majoritatii cand merg pe undeva!..
3.cristi 407 ...nu te cunosc frate, dar toti zic k 407 tau e de pe alta planeta!...nu a zis nimeni k nu e frumos, dar multe masini din tara iti dau clasa si noroc k nu au aparut seaturile de la BAR Society, k ziceau baietii k vin, dar nu a fost asha...atunci alta era situatia., sau pardon am uita k premiile sau dat pe alte criterii!...
__________________
RED ZONE TUNING

Last edited by DarkNight_Racer; 12-07-10 at 15:36.
DarkNight_Racer is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 15:52   #103
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Ok, să lămurim puţin ce nu s-a putut premia sub nicio formă:
-vopseaua scursă, crăpată, mătuită supărator;
-chitul crăpat, vălurit, prost finisat;
-maşinile care nu aveau o linie unitară, neterminate, nearmonioase(care zgārie retina)


Premiile s-au acordat după ce au delibarat cei care le-au juriu, fiecare din membri venind cu propria lui listă.
Eu nu mi-am trecut pe listă maşinile din standul PLM (maşina mea ar fi trebuit să intre la Demo Car, dar a lui Fritz a fost mai spectaculos lucrată).
Categoriile au fost următoarele:
-Best Car of the show ( 2x)
-Best Interior(1x)
-Demo Car of the show (1x) (maşini lucrate demonstrativ, pentru promovarea firmei de tuning respective)
-Best Rims(1x)
-Best Paint(1x)
-Best exterior(3x)
Maşinile care puteau concura la premii pentru exterior erau maşinile cu exteriorul terminat (adică măcar un body-kit complet şi complet integrat īn linia maşinii), fără probleme de prelucrare şi finisare, fără probleme de vopsea şi chituire.
Din păcate baza de selecţie a fost extrem de restrānsă, iniţial juriul decizānd să renunţe la Best Exterior. Au fost īnsă apreciate eforturile de modificare ale celor care şi-au prezentat maşinile, faptul ca au reuşit să expună maşini curate şi īntregi, fără greşeli de execuţie/montare/pregătire şi s-au acordat 3 premii, cum era prevăzut, exclusiv pentru īncurajarea celor premiaţi īn sensul de a completa/termina/finaliza maşinile.
Cele 3 maşini premiate au fost Dacia Logan (nr de concurs 158 ) pentru că a avut un body-kit complet, jante corect integrate īn linia maşinii si suspensii sport asortate, Kia Pro C'eed (nr de concurs 179) (aceleaşi motive) şi Vw Touran (nr de concurs 143), mai ales datorită faptului că un om de 40+ a reuşit să modifice aşa spectaculos şi curat o maşină de familie, cel puţin.
Aici mai fuseseră nominalizate Opel Astra de Neamţ(nr de concurs 174), dar deşi modificată frumos şi complet nu fusese pregătită/vopsita bine, Renault Megane (nr de concurs 181) dar care nu avea integrată absolut deloc īn linia maşinii spoilerul de faţă, VW Golf 3 de NT (nu am notat corect numărul de concurs, cred ca 193, e vorba despre Golful lui valyh de pe forum, maşina albastra cu bad-boy şi intenţii de cult-car) dar a fost descalificată din cauza problemelor de vopsire şi a faptului că nu era finalizată, Astra H de BC (nr de concurs 173) dar a fost descalificată din cauza faptului că lipsa suspensiilor sport o făceau mai degrabă să semene cu un Duster decāt cu o maşină de expo, maşina verde din Crazy, nu retin marca/tipul, cea cu lambo dors, dar a fost descalificată pentru faptul că pregatirea ei precum şi vopseaua aratau incredibil de rău.
La "Best interior" au fost nominalizate 4 maşini, Peugeot 407 (nr de concurs 192) care a luat unul din cele două premii de Best Car īnsă; Astra H (nr de concurs 173) care nu avea bordul terminat şi cu consola centrală; Daewoo Matiz (nr de concurs 175) care avea probleme de finisaj la bord şi la consola centrală, nu avea portierele modificate sau alte detalii de modificări interioare, şi camionul Scania alb/mov, care a fost premiat pentru că s-a īncadrat cel mai bine īn cerinţele concursului, era complet modificat la interior şi nu īn ultimul rānd pentru ineditul modificărilor, raportat la tipul maşinii şi genul concursului.
La Best Demo car au fost nominalizate 2 maşini, pentru că erau singurele maşini care reprezentau firme de tuning: BMW e46 (nr de concurs 185), care a luat al doilea premiu la Best Car şi nu s-a mai īncadrat aici, şi Seat Leon galben de la Fritz Tuning, care a şi luat premiul pentru că nu a avut concurenţă şi pentru că maşina e lucrată curat, e spectaculoasă, e modificată masiv şi e modificată īn aceeaşi linie, ca un tot unitar.
La Best Rims au fost nominalizate 2 maşini, (aici am o scapare, Mazda, cred că era marca maşinii, avea numărul de concurs 197, era roşie şi avea nişte jante de maşină americană, nichelate), iar cel care a reuşit să aibă cele mai spectaculoase, potrivite cu linia maşinii şi frumoase jante a fost Fordul Fiesta cu nr de concurs 194.
La Best Car of the Show au fost nominalizate 4 maşini complet modificate: Audi TT (nr de concurs199), care a fost propusă de mine, pentru evoluţia spectaculoasă pe care i-a conferit-o actualul proprietar, de la kitsch-ul absolut pe care l-a cumpărat iniţial, la maşina mult mai atent lucrată şi finisată de acum, dar care n-a primit aceptul restului membrilor juriului, pentru că trebuie renunţat la multe elemente care nu au ce căuta pe o astfel de maşină, la o astfel de categorie, şi pentru ca trebuie remediate unele probleme ale maşinii; BMW-ul e46 (nr de concurs 185), Seatul Leon galben, care a luat premiul de Best Demo car şi nu s-a mai īncadrat aici, şi Peugeot-ul 407 cu nr de concurs 192. Peugeot-ul şi BMW-ul au primit premiile, pentru motive evidente, dar care pot fi detaliate, īn condiţiile īn care se doreşte şi se nominalizează alte maşini care ar fi trebuit premiate īn locul lor.
Premiul de Best Paint a avut 3 nominalizări, Seatul Galben (premiat deja la Best Demo), Toyota bicoloră, negru cu portocaliu (nr de concurs186), dar premiul a fost acordat Golfului 3albastru cu aerograf (nr de concurs195) pentru calitatea lucrării, felul curat īn care a fost finalizată, precum şi a faptului ca nu avea crăpături/rupturi, zone neglijent lucrate.

Pentru că din juriu doar eu sunt pe 4t activ īn perioada asta, o să răspund tuturor īntrebărilor şi nelamuririlor, deci vă rog să spuneţi ce vi se pare neclar.
*notă: pentru că īn afară de nominalizările pe care mi le-am notat eu şi de premiile finale restul e doar din notiţele mele, e posibil să fi īncurcat sau omis vreo maşină, deci daca pe traseu īmi amintesc vreo eroare īn cele scrise mai sus, corectez şi-mi cer scuze.

Last edited by aleks; 12-07-10 at 16:00.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 16:15   #104
DarkNight_Racer

Stage 5
 
DarkNight_Racer's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 419
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

In majoritatea aspectelor de aici nu pot sa zic ca nu ai dreptate, dar tot nu prea se intelege cu BMW e46: ce avea el asa special de a fost una din best car of the show!...dar poate e de inteles k proprietarul a facut parte din juriu!!!
P.S. si inafara de priza de aer de pe cupola TT-ului care chiar nu are ce cauta acolo si o sa si dispara poti sa-mi specifici daca nu te superi ce alte chestii is in plus pe care eu nu le observ?!...sau conteaza la astel de concursuri!?
DarkNight_Racer is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 16:29   #105
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Drift Show - Suceava 10-11 Iulie 2010 POZE/Filme

Quote:
Originally Posted by DarkNight_Racer View Post
1.Aline nu vreau k sa ma mai cert cu nimeni k imi pierd timpul degeaba, dar tu vorbesti aici de parca ai fi din SV sau BC si ce realitate e de acceptat k traim in Romania si mai toate se fac pe ochi frumosi si ,,pile".....si sincer iti zic ca o sa va duceti mai singurei de acum la vreun eveniment in SV, pentru k vad pe mai multi care si-au dat seama ce se intampla pe acolo!..
2.LGandrew....si ce mi-a zis ala ca sa am mai multa grija de vopsea si masina o sa stea sus de tot!...asta e explicatia k am venit la SV degeaba?..nici o masina de acolo nu era perfecta din punctul asta de vedere...cum ai zis tu faptul e consumat si ,,jurizatii aia'' pot sa stranga toate cupele de pe la evenimentele 4TUNING k altii se pot multumi si cu privirile majoritatii cand merg pe undeva!..
3.cristi 407 ...nu te cunosc frate, dar toti zic k 407 tau e de pe alta planeta!...nu a zis nimeni k nu e frumos, dar multe masini din tara iti dau clasa si noroc k nu au aparut seaturile de la BAR Society, k ziceau baietii k vin, dar nu a fost asha...atunci alta era situatia., sau pardon am uita k premiile sau dat pe alte criterii!...
Nu am zis ca am cea mai tare masina din Lume..Nu imi e frica de concurenta..Cand vrei vin cu masina si iti arat exact ce am facut si ce am pe masina..Si la Alba Iulia au fost peste 70 de masini, dintre care 4 aveau air ride si tot am iesit car of the show..Si nu a fost eveniment 4tuning..La Sibiu, locul 2 best Interior(locul 1 aluat Pinky) si locul 2 Best Ext (locul 1 Porsche lui Onofrei de la Bv).. Ia zi-mi..acolo ce am facut.. Stiu prea bine Seaturile..le stiu de cand tu cred ca nici nu stiai ce e tuning.. Cand vrei tu facem o comparatie intre mine si Pho si vb dupa..
Si inca ceva..Eu iti arat 10 Seaturi modificate in tara, tu poti sa imi gasesti 2 407 modificate cat de cat??

Last edited by cristi_407; 12-07-10 at 16:33.
cristi_407 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -